PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy kafle/płytki na wylewki?



jarett
30-06-2011, 21:51
Jak długo powinny schnąć wylewki zanim będzie można kłaść na nich kafelki?
Zakładając, że mamy znośną pogodę i 5 cm tej wylewki.
Że na podłogę drewnianą trzeba czekać nawet i 3 miesiące (albo dłużej) to już wiem, ale może kafle można kłaść szybciej?

vadiol
30-06-2011, 22:57
Napisz jak wylewka

jarett
30-06-2011, 22:57
Napisz jak wylewka

Jeszcze jej nie ma:)
Normalna, z miksokreta.

vadiol
01-07-2011, 17:52
Przyjmuje się , ze wylewka cementowa schnie w tempie 1cm/tydzień .
Oprocz wylewek cementowych , występują wylewki anhydrytowe .

jarett
01-07-2011, 18:02
Przyjmuje się , ze wylewka cementowa schnie w tempie 1cm/tydzień .
Oprocz wylewek cementowych , występują wylewki anhydrytowe .

To taka jest teoria. Ale pytanie czy plytki mozna polozyc wczesniej. Czy wilgoc ktora bedzie ewentualnie uciekac przez fugi im nie zaszkodzi? Spotkalem się z opinia że już po 2tyg mozna bezpiecznie polozyc plytki.

kmnba
01-07-2011, 21:04
można nawet po jednym dniu jak się użyje odpowiedniej wylewki szybko schnącej

jarett
01-07-2011, 21:06
można nawet po jednym dniu jak się użyje odpowiedniej wylewki szybko schnącej

coś więcej o takich wylewkach?

jarekkur
01-07-2011, 22:00
Jak długo powinny schnąć wylewki zanim będzie można kłaść na nich kafelki?
Zakładając, że mamy znośną pogodę i 5 cm tej wylewki.
Że na podłogę drewnianą trzeba czekać nawet i 3 miesiące (albo dłużej) to już wiem, ale może kafle można kłaść szybciej?

Podkłady cementowe szybkoschnące o grubości 5cm nie wysychają w ciągu jednego dnia. Co najmniej tydzień. Są bardzo drogie!!
Aby układać kamień naturalny lub płytki podłoże powinno mieć wilgotność 3,5%. Podkład cementowy osiąga wytrzymałość ostateczną w ciągu 35 dni. Od tego momentu można przyjąć, że każdy 1cm wysycha w ciągu 1 tygodnia, przy idealnych warunkach klimatycznych 20C i 55% wilgotności powietrza, przy regularnym wietrzeniu. Twoja wylewka musi być wykonana profesjonalnie i zgodnie z recepturą, przede wszystkim stosunek woda/cement przy uwzględnieniu wilgotności kruszywa!!! Musi być pielęgnowana przez pierwsze dni poprzez przykrycie jej folią!!!. Czy przewidujesz podłogi drewniane?

jarett
01-07-2011, 22:04
Przewiduję podłogi drewniane (najprawdopodobniej klejone do podłoża w salonie/kuchni i panele na pozostałej powierzchni). Z tego co się zdążyłem zorientować to wilgotność dla takich podłóg powinna wynosić 1,5%. I powiedzmy, że jestem pogodzony z tym, że będę musiał na to poczeeeeeekać. Zamierzam im zapewnić ciągłe wietrzenie. Chociaż liczyłem, że są jakieś dodatki do tradycyjnych wylewek (nie tych bardzo drogich), które przyspieszają ten proces. Niemniej jednak nie chcę aby w tym czasie na budowie się nic nie działo i zastanawiam się czy kafli nie da się położyć wcześniej niż drewna.

vadiol
02-07-2011, 19:28
Niemniej jednak nie chcę aby w tym czasie na budowie się nic nie działo i zastanawiam się czy kafli nie da się położyć wcześniej niż drewna.

Nie powinno się robić tego inaczej . Czyli najpierw płytki , potem drewno .

kmnba
02-07-2011, 20:20
poleca wywleką szybko schnąca topcem pronto link do karty technicznej http://www.mapei.com/public/PL/products/209_topcem%20pronto_pl.pdf

jarett
03-07-2011, 18:40
poleca wywleką szybko schnąca topcem pronto link do karty technicznej http://www.mapei.com/public/PL/products/209_topcem%20pronto_pl.pdf

Schnie 4 dni?! to musi być jakieś pieruńsko drogie.

kmnba
03-07-2011, 20:17
worek 25 kg jakieś 25 zł