PDA

Zobacz pełną wersję : Na co zwrócic uwagę przy zakupie działki???



Wwiola
30-03-2004, 22:35
No właśnie jak w tytule.
Dziś widziałam bardzo urokliwe miejsce, które (podobno) jest przeznaczone pod budowę osiedla domów jednorodzinnych, ma przystepną cenę, (podobno) ma być uzbrojone w wodę i prąd do lipca br., znajduje sie ok 10km od centrum miasta, w którym pracujemy i (podobno) ma byc poprowadzona droga jeszcze wygodniejsza jesli chodzi o dojazd do centrum. Te wszystkie "podobno" to zapewnienia człowieka z agencji nieruchomości i rozumiem, że oczywiście sama musze to wszystko sprawdzic, ale co jeszcze ??? Na co zwrócic uwagę podejmując ewentualną decyzję o zakupie ???
Wierze, że mi pomożecie i podpowiecie.
Pozdrawiam :-)))

Izis
30-03-2004, 23:16
KSIĘGA WIECZYSTA!!!Oprócz tego warunki zagospodarowania terenu w Urzędzie Miasta(lub gminy).Sprawdż w odpowiednich instytucjach co z przyłączami(gaz,prąd,woda,kanalizacja-to,że istnieją w pobliżu przyłącza nie jest jednoznaczne z tym,że będziesz mieć możliwość przyłączyć się do nich).Może jeszcze wydział geodezji,pomocny bywa mały wywiad z potencjalnymi sąsiadami.Dobrze robi wizyta po wielu deszczowych dniach(mogą być potrzebne kalosze aby dotrzeć na działkę.I sprawdż,jak naprawdę będzie z tą drogą(czasem wkrótce=wiele lat).To chyba najważniejsze.Acha!NAJWAŻNIEJSZE-nie daj się zbywać byle czym w urzędach i pośrednikowi.

mieczotronix
31-03-2004, 19:56
porozmawiać z sąsiadami!
a jeśli to działka w polu, to z lokalsami (najlepiej pójść do sklepu)

zamiast jeździć i sprawdzać czy stoi woda zapytać sąsiada kiedy tu ostatnio stała woda i czy jest błoto na wiosnę

gadać z ludźmi - z iloma się tylko da - pytać o to samo

można też znaleźć lokalnego geodetę - on będzie dużo wie o warunkach gruntowych

jamles
31-03-2004, 20:34
czy jest nowy, aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, bo jeżeli
nie to zgode na budowę dostaniesz jeżeli na sąsiedniej działce stoi już
budynek lub są wydane warunki zabudowy

henzo
31-03-2004, 20:51
Wwiola,zwróć uwagę na kierunki stron świata tzn wjaz od wschdu lub
północy. Łatwiej wybrać projekt. Sprawdzić księgi i co gmina mówi na temat prąd, woda,kanalizacja.

ckwadrat
31-03-2004, 21:06
Przede wszystkim nie wierzyć na słowo agentowi!!! Ja uwierzyłem właśnie w prąd (że już już) i w drogę. Do głowy mi nawet przyszło, że mogą być z tym problemy. Życie przygotowało jednak czarny scenariusz. Prąd dostałem po wielkich staraniach i korowodach po 2,5 roku od kupna działki. O drogę walczę natomiast do tej pory korzystając na razie ze służebności, przez co nie mogę się nawet ogrodzić.

Obowiązkowo sprawdzić plan zagospodarowania, z którego będzie wynikało, co może powstać w okolicy (wysypisko czy spalarnia śmieci, autostrada, uciążliwe zakłady produkcyjne itd.). Księgę wieczystą najlepiej sprawdzić tego samego dnia, w którym dojdzie do podpisywania aktu notarialnego. No i powino się złożyć wniosek o warunki zabudowy. Można to zrobić nie będąc jeszcze właścicielem działki, więc warto wiedzieć czy i co będzie można na tej działce zbudować. No i oczywiście lepiej poznać jak najwięcej sasiadów przed niż po kupnie. I jeżdzić na działkę o różnych porach dnia, tygodnia, roku (jeśli nie ma pośpiechu). Patrzeć co się dzieje w okolicy, czy np. nie jest miejscem spotkań okolicznych żuli, fanów off-road albo czy po roztopach nie robi się na środku działki jeziorko.