PDA

Zobacz pełną wersję : Napełnienie glikolem instalacji kolektora słonecznego



Przemolo
02-07-2011, 18:03
Witam,
dostałem w spadku po poprzednim właścicielu domu instalację słonecznego ogrzewania wody. Ciśnieniomierz wskazuje mi tylko 1 atmosferę glikolu. Czy to znaczy, że glikolu jest za mało?
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić w jaki sposób można glikolu dolać? czy gdzieś w okolicy kolektora powinien być jakiś zawór, którym można dolać glikol? Czy samo dolanie spowoduje wzrost ciśnienia?

yaiba83
04-07-2011, 19:59
Przy grupie pompowej są króćce do napełniania/opróżniania instalacji. Do tego będziesz potrzebował specjalnej ręcznej pompki lub pompy elektrycznej przystosowanej do napełniania instalacji.

Jeżeli nie masz zielonego pojęcia o co biega w tym temacie to bym to zlecił firmie. Dla pewności spuścić glikol, bo nie wiadomo ile już tam jest i jakie ma parametry, poza tym nabiją do odpowiedniego ciśnienia a przy okazji odpowietrzą układ.

Przemolo
04-07-2011, 20:38
Poleci ktoś fachowca "solarowego" ze Śląska?

kbab
05-07-2011, 06:51
spytaj poprzedniego właściciela, w kompletach solarnych są pompki do uzupełniania glikolu w instalacji a samo uzupełnienie to prosta obsługa, takie ciśnienie jest dopuszczalne, jeśli układ nie jest zapowietrzony. Jeśli miałbyś problem ze zdobyciem takiej pompki to skontaktuj się z Hewalexem - na pewno prześlą. U mnie pompka jest ciągle podłączona do układu na poddaszu odcięta zaworem.

Przemolo
05-07-2011, 07:31
No a skąd wiadomo, że glikolu jest za mało? czy wlewa się "ile wlezie"?