PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KLEOPATRA i MIRANDA pracownia DOBRE DOMY



wp03
03-07-2011, 12:03
Wśród nowości pracowni Dobre Domy pojawiły się wymienione w tytule projekty.
http://www.dobredomy.pl/projekty/pliki/miranda/w1_h286.jpghttp://http://www.dobredomy.pl/projekty/pliki/miranda/w1_h286.jpgMiranda

http://www.dobredomy.pl/projekty/pliki/kleopatra/w1_h286.jpgKleopatra


Mnie one bardzo zaciekawiły (no nie będę ściemniał podobają mi się bardzo :yes:, nawet bardziej niż dotychczasowy faworyt projekt Krzysiek z Archipelagu) w związku z tym chętnie poczytałbym opinii bardziej doświadczonych niż ja użytkowników forum. Jak oceniacie te projekty?

Projekt Miranda:http://www.dobredomy.pl/projekt/miranda (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.dobredomy.pl%2 Fprojekt%2Fmiranda)

Projekt Kleopatra:http://www.dobredomy.pl/projekt/kleopatra (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.dobredomy.pl%2 Fprojekt%2Fkleopatra)

wp03
05-07-2011, 21:56
Który z projektów jest waszym zdaniem ciekawszą propozycją i dlaczego?

wp03
07-07-2011, 17:24
Jakie są minusy tych projektów?

wp03
09-07-2011, 13:19
To może któryś z nich ma jakieś plusy?

wp03
10-07-2011, 11:59
Mała zagadka dla chętnych:D.

Który z projektów Miranda czy Kleopatra ma szerszy salon?
Aby było prościej w Kleopatrze proszę nie uwzględniać wykusza.

wp03
12-07-2011, 22:21
No tak zagadka nie skusiła - widocznie słaba.
A projekty też do bani czy jednak może ...?

bowess
13-07-2011, 16:26
Nikt nie chce gadać - niedobrze. :)

Zacznę od takich w zasadzie pierdółek. Wygląd taki sobie - osobiście nie podobają mi się te widoczne elementy więźby, nie lubię szprosów, balkonów, wykuszy. Okrągłe okienka od spiżarni ni przypiął ni przyłatał. Kominki na tarasie i potężne kominy do nich - czy na pewno będą przydatne? Sporo takich "podrażaczy" w wyglądzie - jak to wychodzi w naturze? Ano bardzo różnie. Pewnie jak wszystko będzie zrobione na tip top, tak jak na wizualkach, to może się podobać. Ale w moich okolicach widzę, że raczej rzadko tak wychodzi i na staranne wykończenie elewacji i tych podrażaczy już nie styka.

Program użytkowy zbliżony. Każdemu według potrzeb. Co mnie zastanawia - domy w powierzchni użytkowej o 30m2 większe od mojego malczaka, a salony mniejsze. Gdzieś się te metry porozłaziły. Nie twierdzę, że 25m2 to za mało. Jest to typowy duży pokój, jakich wiele w domach 20-30 letnich, niektórych blokach i kamienicach. Jeżeli ma być na stałe w takim pomieszczeniu i funkcja wypoczynkowa i jadalna, to nie da się ukryć, że będzie trochę ciasno z lekkim efektem zagracenia. Na poddaszu za lepsze uważam rozwiązanie z dostępem do strychu z korytarza, a nie przez łazienkę. Ostatni minus - schody. Nieciekawy ten zabieg u szczytu - bardzo nieporęczne do wnoszenia czegokolwiek większego na poddasze.

Szerszy salon ma Miranda i z tych dwóch projektów trochę bardziej mi się podoba, choć przejście na strych bym zmieniła w ramach adaptacji.

wp03
14-07-2011, 09:07
Dzięki bowess - jesteś wielka (zresztą jak zwykle)

Trochę ostudziłaś moje zachwyty nad projektami.
Faktycznie sporo pierdółek posiada i ja jak na rasowego laika budowlanego przystało zaraz pieję z zachwytu :D. No cóż taki wzrokowiec jestem i projekt musi gały cieszyć.
Projekty podobne, wizualnie ładne, wnętrza chyba dadzą się dostosować do moich potrzeb i co ważniejsze sporo mniejsze od wcześniejszych projektów. No, chociaż jeden parametr udało mi się poprawić:yes:.
Szerokość części z salonem Mirandy faktycznie szersza aż (i tylko) o 30 centymetrów. Potwierdzają to rysunki szczegółowe obu projektów, które dostałem z biura architektonicznego. Natomiast poddasze w "części łazienkowej" faktycznie ciekawsze w Kleopatrze.
Taki "miks" Mirandy z Kleopatrą (parter z Mirandy + pierdółki tj. wykusz z balkonikiem i poddasze z Kleopatry + dodatkowe facjatki) nawet już istnieje. Dobre domy proponują go jako projekt Adonis. Niestety ma już ok. 146 m2 powierzchni a salon tylko ok 1 m2 większy.

Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi na tzw. "podrażacze" i inne minusy tych projektów.

Pozdrawiam

bowess
14-07-2011, 11:40
Co do podobania się - pewnie, że fajnie, jak już wizualka od razu "trafia" w oko i serce. Pierwsze wrażenie jest ważne, ale nie wszystkie biura projektowe jednakowo się do tej kwestii przykładają. Dom powinien przede wszystkim odpowiadać mieszkańcom wnętrzem, bo jednak z wnętrz korzystamy codziennie od kilku do czasem 24 godzin, a zewnętrze właściwie widzimy częściej sąsiednich domów niż własnego, więc to raczej sąsiedztwo powinno być w naszym guście i ładnie wykończone. :) Może być tak, że trafisz projekt z idealnym środkiem a nudny, budkowaty, w brzydkich kolorach. I tu moim zdaniem nie ma co skreślać projektu, zwłaszcza gdy ma koszt budowy niższy od potencjalnych konkurentów. Zawsze można zlecić wykonanie nowego projektu elewacji i dokupić "ozdobne" materiały. I na pewno finansowo korzystniej wyjdzie taki lifting domu za 350 tys. niż wybór takiego za 400, który ma na gotowo lepszą wizualizację.

Kiedy kupowaliśmy nasz projekt, Archeton miał jeszcze dużo takich wizualnie niezbyt zachęcających projektów. Teraz się poprawili. :) Do pooglądania rowiązanie środka Soni Lux (troszkę większy salon, wygodniejsze schody ze spocznikiem, mniej metrów na komunikację).
http://gotowe-projekty-domow.pl/an_sonia_lux_z_ogrzewaniem_na_paliwo_stale.htm
No i jeszcze jedno biuro, które ma ciekawe środki, a zewnętrza zupełnie bez fajerwerków - Dobre Projekty. Też do pooglądania wnętrz jeden mniejszy i jeden większy:
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW03b.html
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912b.html

Pozdrawiam!

wp03
16-07-2011, 20:58
Co racja to racja, ale na piękne domy sąsiadów(w większości typu "zrób to sam" - architekt zjawisko nieznane) raczej nie mam co liczyć.
Wolę mieć swój dom, którego widok będzie cieszyć oko a wnętrze zapewni komfort reszcie:D. Ba co za teoria (trzeba było studiować filozofię to byłoby jak znalazł i miałbym podstawę do fantazjowania), szkoda że w praktyce z tym gorzej.
Wiem, że "wizualki" nie wszystkie są ciekawe (ale to marketingowy błąd pracowni), ponieważ dużo osób (a ja przede wszystkim) wertując tysiące projektów w pierwszym rzędzie zwracam uwagę na wygląd i jak mnie zaciekawi to dopiero dokładnie go zaczynam studiować.

Z zaproponowanych projektów najbardziej odpowiada mi wnętrze domu W49.12b a jeszcze bardziej w wersji z garażem dwustanowiskowym czyli BW 47 ponieważ jego parter można zaaranżować podobnie jak poniżej zrobiłem to z Kleopatrą:
6587165873


(Przynajmniej tak mi się wydaje, że tak można zaaranżować parter - to muszę jeszcze potwierdzić?)
Z zewnątrz średni, ale jak słusznie zauważyłaś to można zmienić. Więc nie ma problemu.

Natomiast wracając jeszcze do tytułowych projektów: czy dostrzegłaś może jeszcze jakieś ich minusy?

Pozdrawiam

bowess
17-07-2011, 08:30
W zasadzie więcej minusów nie widzę - wygląd wiadomo - kwestia gustu i funduszy, program użytkowy ma być dopasowany do rodziny. Jeden jeszcze detal z Mirandy - aż 11 okien połaciowych, spory koszt, ale przez to, że jeden ze szczytów domu zajęty przez dach garażu, to światło trzeba wpuścić przez dach.

Zgadzam się, że niedopieszczone zewnętrza to duży błąd marketingowy. Nawet nie dużo osób, ale zdecydowana większość wybiera projekt po obrazku. Tylko, że nie wszyscy mają tak dużą swobodę finansową, żeby po prostu wziąć z tych obrazków najładniejszy projekt i postawić taki dom. A jak już zaczyna się wnikanie w to, jak zejść trochę z kosztów, to i mniej ozdobne projekty znajdują amatorów.

Ja mam teoretycznie wybitnie atrakcyjne domy po sąsiedzku. A właściwie na podstawie bardzo atrakcyjnych gotowców. Tylko, że albo budują się baaardzo powoli, albo elewacja i otocznie czekają na lepsze czasy. No ale jak się już dokończą, to będę mieć widoki. :)

Jeżeli nadal planujesz podpiwniczanie, co będzie wymagać sporych przeróbek projektowych, to może też szukać z piwnicą, a bez garażu, który się doprojektuje.
Dość ciekawy moim zdaniem projekt podpiwniczony:
http://gotowe-projekty-domow.pl/dp_bukowo_9.htm
A przy okazji widać, jaki jest koszt domu tej wielkości z piwnicą.
I jeszcze jeden - częściowo podpiwniczony. Z zewnątrz może niezbyt, ale środek ciekawy i też można dostawić z boku garaż (ale łazienka będzie wtedy ciemna):
http://gotowe-projekty-domow.pl/an_olcha.htm

wp03
20-07-2011, 22:40
Niezłe projekty.
Olcha skromna zewnętrznie, ale wnętrze całkiem ciekawe. Zwłaszcza parter - układ salon, jadalnia i kuchnia - bardzo mi odpowiada.
Bukowo 9 fajny z zewnątrz a wnętrze też niczego sobie.
Zastanawiam się nad tym co napisałaś:

Jeżeli nadal planujesz podpiwniczanie, co będzie wymagać sporych przeróbek projektowych, to może też szukać z piwnicą, a bez garażu, który się doprojektuje.
Domyślam się, że podpiwniczenie jest sprawą bardziej skomplikowaną od strony projektowej niż doprojektowanie garażu i w związku z tym sporo droższą. Masz może rozeznanie w tej kwestii? Jakie są koszty (tak +/_) doprojektowania garażu, a jakie piwnicy?

Pozdrawiam

bowess
21-07-2011, 09:45
Koszty doprojektowywania są bardzo różne. W naszych stronach około 1000 zł za piwnicę i strop nad nią, ale znane mi przykłady to były domy na planie prostokąta i bardzo prostym układem ścian nośnych. Można znaleźć informacje, że da się taniej, ale nie wiem, czy te ceny obejmują przeprojektowanie instalacji. Spotkałam też wpisy o kosztach rzędu 2 tys. i trochę powyżej. Doklejenie prostego garażu u nas zaczyna się od 600-800 zł, ale zależnie od stopnia skomplikowania konstrukcji też może dociągnąć do 2 tys. Ogólnie koszt może być podobny, ale różne szczegóły mogą sprawić, że jedno z tych rozwiązań może być znacznie korzystniejsze. Na przykład w Z500 jest do kupienia pakiet "doklej sobie garaż" za 250 zł - gotowe rysunki i obliczenia, więc architekt adaptujący będzie miał o wiele mniej roboty. Znowu doprojektowanie prostej piwnicy może wyjść dużo taniej niż dokładanie skomplikowanego garażu. Chyba najlepiej byłoby już teraz znaleźć lokalnego architekta i dla konkretnych przypadków zapytać, co będzie korzystniejsze.

wp03
21-07-2011, 15:02
Dzięki bowess

wp03
24-07-2011, 23:36
Może jeszcze ktoś wypowie się na temat tytułowych projektów (Miranda i Kleopatra) lub innych o których tu wspomniano.

wp03
31-07-2011, 11:50
?

wp03
01-08-2011, 00:57
podbijam wątek

wp03
02-08-2011, 09:44
podbijam

wp03
04-08-2011, 15:15
?

wp03
05-08-2011, 10:39
???

wp03
06-08-2011, 13:44
podbijam

wp03
08-08-2011, 15:38
?

wp03
12-08-2011, 11:28
podbijam wątek:)

wp03
14-08-2011, 12:23
Czy kogoś jeszcze poza mną zainteresował projekt Miranda lub Kleopatra?

wp03
21-08-2011, 12:41
?

wp03
24-08-2011, 15:41
???

wp03
28-08-2011, 12:29
?

wp03
02-09-2011, 14:28
Proszę o ocenę projektów

wp03
10-09-2011, 23:10
Ponawiam prośbę

wp03
12-09-2011, 13:15
:yes:

wp03
15-09-2011, 22:28
:(

wp03
18-09-2011, 10:37
:rotfl:

wp03
22-09-2011, 08:58
:confused:

wp03
05-10-2011, 14:22
?

wp03
16-10-2011, 12:12
? :( ?

wp03
31-10-2011, 11:24
Czy ktoś może zamierza budować Kleopatrę lub Mirandę?

wp03
11-11-2011, 14:52
:sleep:

wp03
16-11-2011, 14:48
:stereo:

wp03
07-12-2011, 13:05
Dalej nikomu nie spodobały się te projekty? Nikt nie planuje budowy któregoś z tych dwóch domów?

wp03
19-12-2011, 13:52
:welcome:

Aleksandryta
19-12-2011, 17:06
Dalej nikomu nie spodobały się te projekty? Nikt nie planuje budowy któregoś z tych dwóch domów?

Nikt nie buduje i nikomu nie spodobały się :D Mamy drugą dekadę 21 wieku, a te projekty są przestarzałe od strony wizualnej.

wp03
20-12-2011, 22:40
No to się wydało - podobają mi się przestarzałe wizualnie projekty. Ja już jestem taki zapatrzony w przeszłość. :lol2:

bowess
21-12-2011, 09:35
Widzisz - odkryłeś nową prawdę o sobie. ;)

A poważnie - ostatnio w rozkwicie są wątki o tanim budowaniu, prostych, małych domach. Albo zmieniają się gusta, albo na forum trafia więcej budujących "tymi ręcami", albo kryzys wychodzi, albo kurs franka i zmiana polityki banków przy ustalaniu limitów kredytowych przekładają się na wybór zupełnie innych domów. Fakt, że są też inwestorzy z grubszym portfelem, ale oni z kolei budują większy metraż - przestronniejsze salony, sypialnie z garderobami, dodatkowe łazienki. Nastąpiło pewne rozwarstwienie - jest grupa, która chce budować tanio i dla rodziny 2+2 wybiera około 100m2 i jest grupa, która na pierwszym miejscu stawia komfort i dla podobnej rodziny wybiera 170-200 metrów. Co do strony wizualnej - różne są gusta. Na przykład Archon coraz więcej swoich projektów oferuje w dwóch stylizacjach, żeby zadowolić tradycjonalistów i "nowoczesnych". Dałam cudzysłów, bo to taka pseudonowoczesność, ale pomysł, żeby pokazać, jak łatwo odmienić wygląd domu przez kolory i dodatki na elewacji jest dobry.

Masz dwa wyjścia. Pierwsze - pogodzić się z faktem, że nikomu innemu te domy nie pasują i po prostu jako pionier zbudować wybrany. Drugie - wybrać projekt o podobnym programie użytkowym, który buduje więcej forumowiczów. :)

wp03
21-12-2011, 13:24
Jakaś to prawda jest, tyle że nie nowa. Zajmowanie się przeszłością jest (jakby to powiedzieć) wpisane w mój zawód. Gust może i nie najlepszy mam, ale trochę zdziwiło mnie że akurat te projekty są takie "przedpotopowe". Natomiast wiele innych o podobnej bryle, choćby Dom w rododendronach 6, cieszy się sporą sympatią i nikt nie wypomina im, że są przestarzałe. Wykończenie elewacji to chyba element zależny od naszych gustów, finansów itp. a przy tym raczej łatwo go zmienić i dopasować do potrzeb.
Co do wersji tradycyjnych i nowoczesnych (pseudonowoczesnych) z Archonu podobają mi się obie (czasami nawet bardziej te ostatnie). Zależy to przede wszystkim od bryły budynku, a mniej od wykończenia.

Mądrze prawisz bowess, zresztą jak zwykle. Dzięki.

Ba, być pionierem - ciekawie to zabrzmiało i jak będzie trzeba to nim będę. Na konstruktywną krytykę w tym czy innym przypadku będę liczył dalej i dziękuję za dotychczasową.

Pozdrawiam

wp03
24-12-2011, 07:29
życzę wszystkim forumowiczom:

"Szczęścia, zdrowia, powodzenia w dniu Bożego Narodzenia.
Beczkę piwa, wiadra wódki by odgonić wszystkie smutki.
100 całusów na dodatek by smaczniejszy był opłatek."

wp03
07-01-2012, 09:06
Tradycyjne jest piękne. Komu się podobają nowoczesne to jego sprawa. Dzięki takiej różnorodności każdy coś znajdzie dla siebie.

Pozdrawiam wszystkich i tych o gustach nowoczesnych i tradycyjnych

Aleksandryta
08-01-2012, 09:10
wp03 cos jednak musi być nie tak z tymi projektami, że nikt ich nie wybrał na tym forum ;) Albo tak jest, że morzu projektów w takim stylu lepiej wybrać podobny, ale bardziej popularny?
Więc:

Masz dwa wyjścia. Pierwsze - pogodzić się z faktem, że nikomu innemu te domy nie pasują i po prostu jako pionier zbudować wybrany. Drugie - wybrać projekt o podobnym programie użytkowym, który buduje więcej forumowiczów. :)

wp03
08-01-2012, 11:41
Witaj Aleksandryta

Jak sądzisz co jest z tymi projektami nie tak?
Mnie osobiście wydaje się, że to przede wszystkim z powodu "młodego wieku" tych projektów. Poza tym w tym "morzu projektów" cieszących się popularnością (a zwykle istniejących już od dłuższego czasu) mało jest takich, które mnie odpowiadają (wygląd zewnętrzny ale i wnętrze pasujące lub możliwe do przystosowania).
Chętnie poznałbym Twoją opinię.

Pozdrawiam

wp03
06-04-2012, 11:04
110367

juutka
29-05-2012, 21:51
witam, jestem tu nowa. zakupilam projekt Kleopatra i wkrotce ruszamy z budowa. bede robic kilka zmian wiec prosze o opinie i porady. zlikwiduje spizanie wiec kuchnia bedzie wieksza, spizanie zrobie pod schodami. mam pyt. miedzy salonem a kuchnia jest taki kawalek sciany musze zrobic sciane na calej dlugosci z powodu drugiego stropu, wiec doradzcie czy zrobic przejscie z kuchni do salonu chy to nie ma sensu bo i tak sa blisko? no i druga sprawa, marzy mi sie pralnia i nie wiem gdzie ja wcisnac .... moze powinnnam z lazienki na dole zrobic sama toalete a reszte pralnia? nie wiem, prosze o rady, moze macie jakies ciekawe pomysly...

juutka
30-05-2012, 22:13
nie ma chetnych ?

wp03
31-05-2012, 18:44
Witaj Juutka

Niemożliwe, nareszcie ktoś zainteresował się tym projektem. Bardzo mnie to cieszy.:wave:

Co do Twoich ewentualnych zmian, jeżeli mógłbym się odnieść (tak według mojego skromnego gustu, bo laikiem budowlanym jestem):


zlikwiduje spizanie wiec kuchnia bedzie wieksza, spizanie zrobie pod schodami.Może i niezły pomysł, powierzchnia kuchni wzrośnie (dotychczasowe ok.9 to znowu nie tak wiele), ale czy bedzie wygodnie "biegać" przez całą chałupkę z kuchni do spiżarni - kawałek drogi będzie.


miedzy salonem a kuchnia jest taki kawalek sciany musze zrobic sciane na calej dlugosci z powodu drugiego stropu, wiec doradzcie czy zrobic przejscie z kuchni do salonu chy to nie ma sensu bo i tak sa blisko?Jak rozumiem chcesz zrobić kuchnię zamkniętą? Moim zdaniem ciekawy pomysł (nie przepadam za otwartymi kuchniami) tylko czy w praktyce fajnie to będzie wyglądać, na pewno salon optycznie zmaleje. Zmniejszy się też przestrzeń przeznaczona na jadalnię (mniejszy stół lub inaczej ustawiony). Jeżeli to nie stanowi problemu to ok. Przejście w tej nowej ściance chyba osobiście bym zrobił - podobają mi się duże drzwi rozsuwane. Pytanie tylko czy to realne ze względu na niewielką przestrzeń? W każdym razie jakieś drzwi lub przynajmniej otwór bym zrobił. Może jestem leniwy, ale będzie bardziej praktycznie - wygodniej coś wnieść z kuchni bezpośrednio do salonu niż drogą okrężną prze hall. Ja osobiście zastanawiałem się nad trochę inną opcją - niepełnej ścianki, takiej mniej więcej na szerokość tego blatu kuchennego z trzema siedziskami.


marzy mi sie pralnia i nie wiem gdzie ja wcisnac .... moze powinnnam z lazienki na dole zrobic sama toalete a reszte pralnia? nie wiem, prosze o rady, moze macie jakies ciekawe pomysly..Przychodzą mi do głowy takie luźne pomysły:
1. przestrzeń pomieszczeń 1/7, 1/8, 1/9 przemodelować na większą łazienkę z pralnią i pomiędzy nią a pokojem 1/6 zrobić kotłownię z ewentualnym przejściem do garażu.
2. na wspomnianej przestrzeni zaaranżować tylko łazienkę i pralnię a kotłownię przenieść do poszerzonego w tym celu specjalnie garażu. No tylko tu chyba trzeba się liczyć z wyższymi kosztami.
Pytanie też chyba istotne jak dużej kotłowni potrzebujesz. Czym będziesz ogrzewać dom? Jak gazem czy prądem to chyba można by było połączyć pralnię z kotłownią.

Pewnie moje pomysły nie są za specjalne - mówiłem taki ze mnie laik - teoretyk ;), ale może przynajmniej swoim przydługawym wpisem sprowokuję znawców tematu budowlanego do włączenia się do dyskusji.

Serdecznie pozdrawiam i obiecuję, że będę kibicował Ci w Twoich zmaganiach budowlanych, zwłaszcza jeżeli założysz dziennik.

wp03
01-06-2012, 14:16
Ten pierwszy pomysł na pralnię mógłby mniej więcej wyglądać tak:

118617

Pozdrawiam

juutka
13-07-2012, 21:57
ciekawy pomysl z ta pralnia... ale juz za pozno :( zrobilam lawy wedlug planu. nie moglam sie zdecydowac wiec zostawilam tak jak jest. moze na gorze cos jeszcze wymysle. nie mam garazu wiec jakos wykorzystam ten korytarzyk prowadzacy na strych nad garazem. od poniedzialku przychodza murarze a mi sie wciaz marza zmiany. :lol2:

wp03
15-07-2012, 09:54
Gratuluję startu i liczę na jakąś (choćby małą) relację z budowy. Zdjęcia bardzo mile widziane :yes:.
Pozdrawiam

benia29
02-12-2014, 12:30
Witam serdecznie. Zdecydowałam się na projekt Kleopatra 2. Czy jest ktoś, kto wymieni się doświadczeniami? Budował ktoś wg tego projektu?

wp03
05-12-2014, 20:47
Witaj
Jakiś czas temu (rok 2012) był to mój faworyt i miałem nadzieję według tego projektu zbudować dom. Wówczas podobnie jak Ty szukałem innych budujących Kleopatrę. Wtedy było słabo i chyba się to nie zmieniło. Jedynie jakieś informacje z samej budowy znalazłem pod tym adresem:
http://www.kleopatra.mojabudowa.pl/

Niby parę osób buduje (np. juutka), ale wpisów w internecie jakoś prawie nie ma.
Pozdrawiam

juutka
31-03-2015, 20:59
Siemka :) kleopatra sie buduje Wczoraj zaczelam szpachlowanie Powoli idzie ale coz... Jak wygram w totka to wykoncze w miesiac Jak nie to w rok :)