PDA

Zobacz pełną wersję : Drodzy Forumowicze - proszę poradźcie!!!



Marzena
31-03-2004, 07:41
We wszystkich artykułach ("Murator" - także numer specjalny, Budujemy dom, itp ) czytałam : robiąc kanalizację wszystkie odpływy do pionu podłączamy powyżej odpływu z sedesu. A moi wykonawcy zrobili akurat odwrotnie w obu łazienkach. Bo od wszystkiego (brodzik , wanna, umywalki) rury odpływów idą po podłodze a muszą być zachowane spadki. Więc ujście do pionu wypada już w stropie (podkutym), poniżej ujścia WC. W Muratorze wyczytałam, że to może spowodować przy spuszczaniu wody wypływ jej z np. brodzika. :( Czy macie jakieś doświadczenia??? Bardzo proszę poradźcie coś .

Jasiu
31-03-2004, 08:03
Teoretycznie może tak być ale tylko pod warunkiem, że rura kanalizacyjna nie nadążałaby z odbiorem "treści" :)

Nie wyobrażam sobie co trzebaby zrobić, żeby przeciążyć rorę fi110 - a takie daje się do WC :)

Ja się takimi drobiazgami nie przejmowałem i nie zdażyło się aby cokolwiek (z zapaszkami włącznie) wychodziło nie tam gdzie trzeba.

Konieczne jest tylko dobre odpowietrzenie pionów (kominki), właściwe średnice i właściwe spadki.