PDA

Zobacz pełną wersję : Czym kryjecie dach?



Ew-ka
31-03-2004, 09:44
pomocy!!!! czym kryjecie swoje wymarzone domki?Dachówka cementowa czy ceramiczna ? Prócz ceny czym sie różnią? Ostanio chodzę z głową do góry i patrze na dachy... kolor chcę ceglasty, ale widzę dachy kilkuletnie jak zmieniają kolor od północy ( ja mam front od północy) i jestem porażona widokiem :evil: Podobno i cementowa i ceramiczna jednakowo porasta...Jaki dach mam wybrać?

KARO1
31-03-2004, 09:56
Ja mam cementowa ceglastą firmy Brass i jestem bardzo zadowolana.
Wybrałam cementową ponieważ jest przede wszystkim tańsza a jeśli chodzi o porastanie mchem to jedna i druga tak samo porasta.
Porastają wszystkie dachy, które są w pobliżu drzew iglastych.
Ceramiczna różni się jedynie tym że jest ładniejsz i lżejsza

bajzi
31-03-2004, 09:58
zależy od głębokości twojej kieszeni. ceramika jest droższa od 25 do 50% od betonu. ale są jeszcze inne rozwiązania: np. gont bitumiczny, blacha. cena również zależy od stopnia skomplikowania dachu. a i nie każdy materiał da się ułożyć na nie każdym dachu.

agu
31-03-2004, 10:59
czy wiecie może czy dachówka ceramiczna angobowana tzn. taka pokryta czymś tam, takim błyszczący porasta mchem mniej. Nie wiem czy tak jest, tak by się wydawało, że na śliskim to jakby było trudniej mchu,?? mchowi ?? rosnąć. jeśli ktoś ma jakieś obserwację, to proszę o parę słów na ten temat.

echo
31-03-2004, 11:05
ja zamówiłem Euronit (brąz bo bedzie mi pasowała do drewnianych wykończeń i stolarki) - kilku moich znajomych ma ta dachówke od jakiegoś czasu i wygląda nieźle; poza tym cena też jest do zniesienia

Ew-ka
31-03-2004, 11:15
bajzi
z moich obserwacji wynika, że ceramika jest droższa o 100 % !!!!!!!!!
i tu robią się ogromne różnice cenowe (23zł cementowa -48 do 52 ceramika).Kobitka od dachu (życzliwa ludziom) dała mi jasno do zrozumienia ,że porasta każda dachówka niezależnie od pokrycia .Pociesza mnie jedynie to,że obok mojej działki nie ma zbyt blisko drzew :-) :lol:

Ew-ka
31-03-2004, 11:19
Euronit-to mi polecają -ponoć niezły i lepszy od Brassa
Czy ktoś już położył ? Podoba mi się podwójna S :D

KARO1
31-03-2004, 11:23
Mi sie bardzo podoba podwojna S euronit ale moj przyjaciel/wykonawca powiedział ze Brass lepszy.
Każdy ma inne zdanie :lol:

Jacekde
31-03-2004, 12:08
Ja kładę Braasa, teraz jest zpowloka Lumono, ma to podobno oslabic porastanie mchem.A cementowa Braasa wcale nie jest dużo cięzsza od ceramicznej, wiec nie trzeba zmieniac konstrukcji.

Pagin
31-03-2004, 12:21
Witam,
Co do porastania to to prawdopodobnie zjawisko mozna ograniczyc dajac na kalenicy paski blachy miedzianej lub cynkowej, zamocowane w ten sposob by omywala je woda z opadow. Zwiazki miedzi i cynku ograniczaja rozwoj glonow i grzybow. Ja zrobilem tak u siebie (a w zasadzie wlasnie robia dekarze) i dalem paski blachy miedzianej w ten sposob ze przybite sa do laty kalenicowej w miejscu dolu fali dachowki i wystaja ok 2 cm poza szczotke kalenicy
Pozdrowienia

Japan
31-03-2004, 13:13
Ludzie nawet jak porośnie mchem to dacie 200 zł za płyn, który idealnie usuwa wszelkie porosty na dachu i raz na 5 lat spokój. A swoją drogą ja wybrałem Brassa (jestem oszczędny i nie mam za dużo pieniędzy na ceramiczną).

MEDYK
31-03-2004, 13:16
Ja kładę Braasa, teraz jest zpowloka Lumono, ma to podobno oslabic porastanie mchem.A cementowa Braasa wcale nie jest dużo cięzsza od ceramicznej, wiec nie trzeba zmieniac konstrukcji.


A wręcz odwrotnie cementowe są lżejsze od ceramicznej. My też zamówiliśmy Braasa z powłoką lumino.
pzdr

adru
31-03-2004, 13:23
Ja mam dachówkę bitumiczną czerwoną ceglastą-wygląda nieźle na dachu czterospadowym.W przyszłości można na nie nabić łaty i położyć dachówki ceramiczne (więźba przewidziana pod takie obciążenie)

jason
31-03-2004, 13:25
pomocy!!!! czym kryjecie swoje wymarzone domki?Dachówka cementowa czy ceramiczna ? Prócz ceny czym sie różnią? Ostanio chodzę z głową do góry i patrze na dachy... kolor chcę ceglasty, ale widzę dachy kilkuletnie jak zmieniają kolor od północy ( ja mam front od północy) i jestem porażona widokiem :evil: Podobno i cementowa i ceramiczna jednakowo porasta...Jaki dach mam wybrać?

Ja kryję płytkami włókno-cementowymi Euronit zwane przez niektórych łupkiem w kolorze grafitowym. Są lekkie i trwałe 25 lat gwarancji waga 12 kg na m2. Ponoć jest to nowość nie spotkałem tego pokrycia jeszcze nigdzie, ale postanowiłem zaryzykować. Dachówek położyć nie mogę są za cięzkie. Dekarz przekonał mnie do tego typu pokrycia na początku miał to być gont jednak zrezygnowałem jest mniej trwały. Pozdrawiam :D :D

lalka
31-03-2004, 16:50
Adru a jakiej firmy Twoja dachóweczka?? i ile za m2,jesli mozna wiedziec?? Tez planuje gont..
Pozdrawiam :)

Krystian
31-03-2004, 16:57
TONDACH, Marsylka 12, brązowa angoba.
W lipcu będę wiedział jak taki dach wygląda... :roll: :roll: :roll:

Gosia Łódź
31-03-2004, 18:11
Ja kryję płytkami włókno-cementowymi Euronit zwane przez niektórych łupkiem w kolorze grafitowym. Są lekkie i trwałe 25 lat gwarancji waga 12 kg na m2. Ponoć jest to nowość nie spotkałem tego pokrycia jeszcze nigdzie, ale postanowiłem zaryzykować. Dachówek położyć nie mogę są za cięzkie. Dekarz przekonał mnie do tego typu pokrycia na początku miał to być gont jednak zrezygnowałem jest mniej trwały. Pozdrawiam :D :D[/quote]


Hmmm, a mogłabym jakąś stronkę z tym pokryciem dachowym ? - bo też na dzis mam dachówkę bitumiczną:)

magi
31-03-2004, 18:53
http://www.icopal.pl/

http://www.iko-poland.pl/index2h.html

http://www.onduline.com.pl/

http://www.stema.pl/

GregD
31-03-2004, 19:50
Polecam bo sprawdziłem ;) Firma IKO produkuje tzw. gont pałacowy. Drogie to jest bardzo, bo ja płaciłem za gont ponad 40 zł do tego wstępne krycie jakieś 5 zł i OSB około 20 zł więc wychodzi 65 zł za metr ale efekt..... rewelacja :))

mik99
31-03-2004, 19:56
Na domek wybrałem czerwoną rzymska z IBFa, dsotałem dobrą cenę, a opinię też ma w porządku. Na garaż z powodu małego spadku papa terozgrzewalna.

adru
01-04-2004, 06:33
Adru a jakiej firmy Twoja dachóweczka?? i ile za m2,jesli mozna wiedziec?? Tez planuje gont..
Pozdrawiam :)
Mam gont firmy IKO w kształcie diamant ,klej wylkanizujący jest na całej powierzchni. Cena jak pamiętam ok 25 zł/m2 miałem jeszcze od tej ceny jakiś rabat, musiałbym sprawdzić na fakturze.Nie mam porównania do innych firm produkujących gonty ale moje są na dachu 2 lata i nie mogę nic złego powiedzieć.

wiera
01-04-2004, 09:13
a ja mam IBF, znajomy mówił że, jest całkiem niezła- w kolorze Antracyt rzymską, siostra zastanawiała sie nad ceramika ale tez wybrała taką jak ja ze względu na kolor.

Ew-ka
01-04-2004, 09:56
dzieki za opinie......IBF-tego nie znałam-całkiem ładne dachy z tej firmy-ale teraz to dopiero mam namotane w głowie.... :lol:

lalka
01-04-2004, 12:42
Dzieki wielkie za info na temat gontów..Myslalam,ze IKO jest drozszy..Musze zrobic rozeznanie w Szczecinie..Planowałam Isolę,ale moze zmienie zdanie :wink:
Pozdrawiam :)

jason
01-04-2004, 12:46
Ja kryję płytkami włókno-cementowymi Euronit zwane przez niektórych łupkiem w kolorze grafitowym. Są lekkie i trwałe 25 lat gwarancji waga 12 kg na m2. Ponoć jest to nowość nie spotkałem tego pokrycia jeszcze nigdzie, ale postanowiłem zaryzykować. Dachówek położyć nie mogę są za cięzkie. Dekarz przekonał mnie do tego typu pokrycia na początku miał to być gont jednak zrezygnowałem jest mniej trwały. Pozdrawiam :D :D


Hmmm, a mogłabym jakąś stronkę z tym pokryciem dachowym ? - bo też na dzis mam dachówkę bitumiczną:)[/quote]

www.euronit.pl

bajzi
01-04-2004, 13:04
ewko! nie chciałam nikogo straszyć cenami. owszem, zdarza się i 100% przebicie. ale trzeba negocjować lub mieć chody. ja np. będę miała wiekora L15 angobowaną pierwszy gat. tylko 400zł droższą niż drugi gat. ale załatwiał to mój kolega z hurtowni, a sprawa oparła się o generalnego dyrektora na polskę. chciałam karpiówkę o prostym wykroju (elegancja- francja), ale cena zbiła mnie z nóg i będzie L15. poza tym mam podwójne krycie i mogłabym pozwolić sobie na IIgat., ale fabryka się zmodernizowała i o IIgat. nie ma teraz mowy.

Mala :)
01-04-2004, 13:29
moj domek ma czapke z ceramiki Robena.
Jezeli chodzi o cene to ja dostalam 20 proc.rabatu. Przy wielospadowym dachu gdy porownalam np. z blacha wyszlo nie wiele drozej. Mojej siostrze wyliczyli blache w cenie w ktorej ja mam dachowke.
Najdrozsze sa gasiory rowniez przy robociznie.

statek
01-04-2004, 17:44
Do informacji
Zaczynają się problemy z możliwością zakupu przed VAT.
Póki co skończył się zapas dachówek L15 PL Koramic (Wiekor) w kolorze czerwona angoba i nie wiadomo na 100% czy uda się wyprodukować wystarczająco dużo tych dachówek żeby zaspokoić zapotrzebowanie na te dachówki przed majem.
Pozdrawiam
[email protected]

zosiek
02-04-2004, 03:02
A ja będę miała blachodachówkę Pruszyńskiego "Szafir 400" połysk. Dwa dachy dwuspadowe - jeden wchodzi w drugi i w obydwu dachach po dużej lukarnie. Łączna powierzchnia: 400mkw. Zakupione: blachodachówka, blacha płaska na obróbki blacharskie. gąsiory kalenicowe, uszczelki pod gąsiory i pod kosze, grzebienie przeciwptakowe i wszystko kosztowało 12 tys. :D :D :D Kupione w odpowiednim momencie i super upusty za ilość.

vardo
02-04-2004, 04:16
..

rafalg
02-04-2004, 07:01
A ktoś się przyglądał dachówkom Laiera i może coś na ten temat powiedzieć ?

jason
02-04-2004, 09:19
A czy ktoś słyszał cokolwiek o płytkach włókno - cementowych. Ja takie zakładam i prosiłbym o opinię. Produkuje je firma Euronit. :(

JarL
03-04-2004, 00:37
Japan napisał:

Ludzie nawet jak porośnie mchem to dacie 200 zł za płyn, który idealnie usuwa wszelkie porosty na dachu i raz na 5 lat spokój. A swoją drogą ja wybrałem Brassa (jestem oszczędny i nie mam za dużo pieniędzy na ceramiczną).

Jaki to płyn? Jak go użyjesz?

Tommco
03-04-2004, 07:28
Ja mam Frankfurtera ceglastego Braasa. Porastają i takie i takie...jest to kwestia wyboru i...pieniędzy.

Pozdrawiam

nowaczka
03-04-2004, 19:30
Zdecydowaliśmy się na blachodachówkę z Balex-metalu.

rubin23
03-04-2004, 19:59
A ja blachodachóweczka - czekoladkowy kolor po 23/m2

PRO
03-04-2004, 21:32
Jeżeli chodzi o dachówke to dla mnie dachówką nazwać należy tylko dachówke ceramiczną reszta to kawałki betonu, dlatego na ceramiczną mnie nie stać i wybieram blachodachówke samonośna Regola firmy Plannja.
Czarny mat z łatą nośna pod arkuszem.

morawa
03-04-2004, 22:13
U mnie bedzie Euronit lub Brass.Mamy obecnie blachodachowke Plannja.Odradzam wszystkim nie ma nic gorszego.Desz nie daje spac bo slychac kazda krople.Pozatym odbarwia sie po roku czasu a i rdza wychodzi w wielu miejscach.Szwagier rowniez mial to samo i zmienil na Euronit.

ryby
03-04-2004, 22:17
U nas będzie cementówka Braasa, celtycka w kolorze czarnym. Pewnie po jakimś czasie będzie porośnięta ale wydaje mi się, że na czarnej nie będzie to tak widoczne jak np. na ceglastej.

wacekc
03-04-2004, 22:52
nie ulega watpliwosci, ze ceramiczna jest lepsza, ale i drozsza
ja osobiscie kryje dlacha

ada_marcin
03-04-2004, 23:53
O

piotr69
07-04-2004, 14:35
A ja położyłem wiór osikowy. Wygląda przepięknie. Po roku zszarzeje ale to tylko poprawi jego wygląd. Jeśli się dobrze położy nie będzie mniej trwały od dachówki. Koszt nieporównywalnie niższy.

ryby
07-04-2004, 16:07
No i klamka zapadła. Wpłacona został zaliczka na Brassa.
I chyba na jakis czas należy zapomnieć o temacie. :)

Gierga
07-04-2004, 17:28
Zdecydowałam sięna gont bitumiczny. Chociaż marzy mi się również dachówka cermiczna. Ale obstanę przy pierwszej propozycji :lol:

loop
08-04-2004, 06:58
A ja mam zieloną Ondulinę