PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki tynk wew. na Ytong?



KARO1
31-03-2004, 10:36
Przymierzamy sie do tynkowania wew. domku z Ytonga.
Myśleliśmy o gipsie z agregatu ale słyszałam że powinien być specjalny jakiś tynk do Ytonga, który się kładzie bardzo cieniutko na ściany.
Czy może ktoś podpowiedzieć jakiej firmy kupić tynk gipsowy i jaką techniką go kłaść???

A i jeszcze jedno pytanie.
Jaka kolejność. Czy najpierw podłoga a potem ściany czy na odwrót???

Z góry dziękuję

markus_gdynia
31-03-2004, 10:47
Przymierzamy sie do tynkowania wew. domku z Ytonga.
Myśleliśmy o gipsie z agregatu ale słyszałam że powinien być specjalny jakiś tynk do Ytonga, który się kładzie bardzo cieniutko na ściany.
Czy może ktoś podpowiedzieć jakiej firmy kupić tynk gipsowy i jaką techniką go kłaść???

A i jeszcze jedno pytanie.
Jaka kolejność. Czy najpierw podłoga a potem ściany czy na odwrót???

Z góry dziękuję

Zamiast tynku można dać gładź tynkową. Wybór należy do Ciebie.

KARO1
02-04-2004, 07:11
dzięki Markus za odpowiedz. :lol:

Maluszek
02-04-2004, 07:47
U nas jest tynk gipsowy Knaufa kładziony maszynowo (tak nam poradzono w Ytongu). Najpierw tynkowaliśmy ściany a potem wylewaliśmy podłogi.

kaltam
02-04-2004, 13:15
Zdecydowałem się na tynk gipsowy maszynowy. Jest b. dobrze. Polecam Knauf 75 Light. Nie przesadzałbym ze zbyt cienką warstwą. Przed tynkowaniem Ytong należy zagruntować.

KARO1
02-04-2004, 13:40
Dzięki za wasze odpowiedzi.

Kaltam a czym się gruntuje Ytonga.

jaszczur
02-04-2004, 13:47
Dałem Knauf 75 MP. To jest tynk maszynowy, ale był kładzony ręcznie warstwą 8-10mm. Gruntowałem preparatem Knaufa - Grundermittel czy jakoś tak.

woprz
02-04-2004, 16:40
musisz dać grunt. w przeciwnym razei musisz liczyć się z tym że za 2-3 lata tynk może zaczać odpadać. niektózy twierdzą żę na pewno zacznie :cry:
zwróć tez uwagę czym gruntują. grunt ma pomarnczowy kolor czasami dziady uzywają pomarańczowej wody i wtedy za 2-3 lata jw.

KARO1
02-04-2004, 18:04
Właśnie kiedyś słyszałam o tym, że trzeba gruntować. Dobrze, że mi przepomniałeś bo całkowicie o tym zapomniałam.

JacekS
03-04-2004, 18:39
Karo zależy jaką chcesz mieć strukturę tynku jeżeli gładki gipsowy
wymaga jak [pisali poprzednicy gruntowania może to być knauf ja ploecali poprzednicy każdy wykonawca tynku chwali to na cym pracuje skroji Cię na robociżnie i jeszcze troszkę na materiale
Możesz kłaśc rownież tynk wyglądem jak tradycyjny to masz trochę zawężone pole wyboru szukaj tynkowó do BK są to tynki z plastyfikatorami ,tynki w zależności od producenta wymagają gruntowania wstępnego ,jeden tynk jaki znam to tynk Baumitu o nazwie MVR UNI który nie wymaga gruntowania. Minimalna warstwa to 10 mm nie wierz jakcCI ktoś zaproponuję cieńszą warstwę .Przy kupnie tynku jaki on by nie był zarzadajh karty technicznej tam jest napisane czarno na białym jak go się powinno kłaśc i na co on jest przeznaczony
trochę to zawiłe w razie pytan poproszę na priva
Pozdrawiam

nnatasza
03-04-2004, 19:13
u mnie gips szpachlowy (3 razy szpachlowany) a ytong zagruntowany unigruntem - kolejność sciany a następnie podłoga

KARO1
04-04-2004, 14:34
Bardzo dziękuje za pomoc

KARO1
04-04-2004, 14:37
Bardzo dziękuje za pomoc