PDA

Zobacz pełną wersję : Światło migające podczas otwierania bramy napędem - w czym pomaga?



śpioch
05-07-2011, 08:49
Będę montował bramę wjazdową przesuwną samonośną z napędem. Do domu jednorodzinnego.

Nie widzę ewidentnych korzyści z sygnalizatora optycznego na ogrodzeniu, błyskającego na żółto przy przesuwaniu się bramy.

Przecież w dzień i tak błyskotka jest mało widoczna, a małe dziecko nie przerywa co kilka sekund najbardziej interesującej na świecie zabawy żeby zerkać na sygnalizator...

Czy to tylko gadżet dla marzących skrycie o przejechaniu się samochodem uprzywilejowanym jako kierowca?
Czy jest w tym dużo większy sens niż może się wydawać?

Proszę o "z życia wzięte" uzadsadnienia.

Blechert
05-07-2011, 10:18
Będziesz się czuł jak pojazd uprzywilejowany:)

śpioch
05-07-2011, 19:35
Będziesz się czuł jak pojazd uprzywilejowany:)
Nie widzę sensu żeby coś mi miało migać nad bramą.
Ale może ktoś tu nas konkretnie oświeci dlaczego warto instalować "lampę ostrzegawczą"?

majki
05-07-2011, 20:24
Wiem, że jest to dosyć śmieszne tłumaczenie, ale zawsze "marzyłem" o lampce sygnalizacyjnej ;) :)
I od kilku dni już miga mi przy bramie ;) Na szczęście w Faacu jest ona plastiku "dymionego" czyli jest prawie czarna co fajnie gra z ogrodzeniem.
Najładniej miga nocą :) :) :)
Spokojnie, nie wzywać lekarza, przejdzie mi ;)

pozdrawiam, majki

/edit/
Choć tłumaczenie tu zawarte, zdaje się byc logiczne ;)
http://pl.pl.allconstructions.com/portal/categories/44/1/0/1/product/264

lesz
06-07-2011, 01:42
1.brama często ma duże opóźnienie w stosunku do sygnału z pilota = wciskasz i nie wiesz czy idzie czy nie... :P a tak błyska i wiadomo :) (jak się spaliła żarówka, ile razy się klikało pilota bez sensu... może bateria zdechła, itd..) w posiadanym modelu upływa 3-4 sekundy nim toto ruszy
2. jeżeli brama nachodzi nie daj boże na furtkę (ta musi być zamknięta.. szerokość działki, itd..) przypomina ;) powiedzmy że tabliczki "dobiegam do furtki w 2 sekundy" jak nie ma pilota pod ręką są nie tylko dla czworonogów
3. nie raz zostawiłem coś w świetle bramy wyładowując z auta, a ktoś z domu zamykał 2 pilotem...
4. w nocy rzeczywiście coś widać, no chyba że ktoś nawet na podjazd ma czujkę ruchu i halogen, ale wątpię, bo mogłoby wyłapywać każde auto przejeżdżające ulicą

mjakob
06-07-2011, 06:00
Ja też nie widze sensu, wiec nie montuje.

Margoth
06-07-2011, 20:18
Ja tez nie montowalam bo nie widze sensu. Wyglada jak brama przemyslowa.

aLien01
12-07-2011, 07:23
Początkowo miałem bramę bez sygnalizatora i było to bardzo irytujące szczególnie jak zamontowałem zew. antenę zwiększającą zasięg pilotów i nie widziałem czy brama zaczęła się już otwierać. Po zamontowaniu sygnalizatora z daleka jak również w nocy widzę czy otwiera się czy nie. Koszt mały a komfort nieporównywalny i bardziej mi się podoba z lampką :) . Polecam

cieszynianka
12-07-2011, 22:15
No to się przyłączę do Was.
Przed zakładaniem napędu kłapałam dziobem, że nie chcę "lunaparku" na bramie, bo i po co. Moja Większa Połowa uparła się na lampkę (odpuściłam z grzeczności, bo to było jego trzecie życzenie podczas budowy, zaś pozostałe wybory były moje). No i teraz jestem zadowolona, bo jak wcześniej napisał aLien01, widzę czy się już otwiera. Jedynie w ostrym słońcu tego nie widać i wtedy zdarza mi się nacisnąć ponownie pilota, co powoduje, że brama się zatrzymuje, a ponieważ nie widzę z dalsza, że się zatrzymała, bo nie zauważyłam, że się zaczęła otwierać - zabawa z otwieraniem trwa dłużej. Nie muszę dodawać, że jest irytująca. :bye: