PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie klinkierowe - czy zwykłe



zorby
31-03-2004, 10:50
jaka moze być różnica cenowa pomiędzy ogrodzeniem zrobionym z klinkieru a zwykłym "murowanym " + tynk

chodzi mi o całokształt moj wykonawca za wymurowanie z cegły klinkierowej (2zł/szt) 10 słupków na słupkach daszki pomiędzy słupkami 3 warstwy cegły + czapki do cegły klinkierowej (ok 65zł /szt)
zaprawa do klinkieru, wylanie fundamentów, , cena ogrodzenia ( bez wypełnienia bo i w przypadku klinkieru jak i zwykłych wypełnienie to ten sam koszt)

Długość płotu 25 mb 1 brama i 2 furtki

Cena z klinkieru:

4950zł materiał (klinkier, czapki, zwir i cement na fundamenty, zaprawa do klinkieru)
+ 2000zł robocizna

czyli razem 6950zł

I teraz pytanie ile by mogło kosztować wykonanie takiego samego płotu metodą : wymórowanie ze zwykłych cgieł + otynkowanie (zwykły tynk) + pomalowanie

Ile zaoszczędze i czy warto oszczedzać? z klinkierem juz sie nic nie robi a tynkowane słupki chyba trzeba co jakiś czas, malowac/tynkować ??

Czy warto oszczedzać?? Czy lepiej dac klinkier? wiem że to sprawa gustu , mnie osobiście sie bardzo podoba klinkier , no i pasuje do mojego domku który tez bedzie miał dół (podmurówke czy jak to sie nazywa) z klinkieru


--
@@@@@@@@@@@@
Z pozdrowieniami : Zanzarus
gg: 1672000
@@@@@@@@@@@@

agnikkrol
01-04-2004, 11:36
oszczędność-oszczędnością ale klinkier na ogrodzeniu wygląda super!!!