PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w doborze podbitki i elewacji



Andrewhoopoe
05-07-2011, 19:36
Witam wszytskich, ponieważ od dłuzszego czasu nie potrafię zdecydować się co bedzie lepsze prosze Was o pomoc. Buduję dom wg projektu APS 075 http://images37.fotosik.pl/923/6bdc5e2b51ea7bfdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6bdc5e2b51ea7bfd)
Mam ciemnobrązowy dach ruuki i kominy ( obłożone tą samą blachą). Okna, drzwi i brama garażowa w kolorze orzech. Mąż namawia mnie na podbitkę najbardziej zbliżona do dachu czyli ciemną. Ja się obawiam że dom bedzie za smutny z ciemną podbitką i cemnymi kominami. Jak widzicie tej podbitki będzie sporo widać, zwłaszcza nad wejściem.
Rozważam dwie opcje 1. podbitka w kolorze dachu 2. podbitka w kolorze jaśniejszego drewna ( trochę chyba ciemniejszego niż na wizualizacji ) z tym trójkątem z przodu na elewacji bądź zamiast pełnego trójkąta taki z z pieciu czy czterech belek ( nie wiem jak to fachowo nazwać, jakby ćwiartka z koła ze szprychami :D ) Murek przy schodach oraz cokół chciałam wykończyc jakimś piaskowcem . Co do koloru elewacji zupełnie nie wiem. Próbowałam ściągnąc program z ceresitu do kolorowania elewacji ale nie wiem czemu on u mnie nie działa. Zawiesza się na wgrywaniu mojego zdjęcia ( rozmiar kilkadziesiąt kb). Błagam podpowiedzcie mi czy jaśniejsza podbitka ( czyli trzeci kolor po dachu i stolarce) to bardzo zły pomysł? Chciałabym aby elewacja była radosna - szkoda że nie pomyślałam o tym wcześniej i chociaż kominów nie zrobiłam jaśniejszych. A może znacie jakiś program do kolorowania zdjęć bądź podpowiecie mi czemu ten program ceresitu nie działa u mnie.
Jaki proponowalibyście kolor elewacji? Zielony? Lekko pomarańczowy? Sama nie wiem a podbitkę trzeba robić już :(

Balto
05-07-2011, 21:02
Witaj;
spróbuj przejść się do składu, firmy, producenta który ma ten typ tynki jaki chcesz nakładać [mineralka, akryl, silikat, silikon etc] weź fragment koloru dachówki jaki masz, podbicia, odcięcia [to na dole na ścianie] i tak dogaduj się z kolorami jakie mają w ofercie. Komputer, zdjęcie, bez znajomości faktury - efekty mogą być poł na pół - uda się albo nie.
pozdr