PDA

Zobacz pełną wersję : Safikey buduje Odessę (LMB 17) słonecznie



safikey
06-07-2011, 08:01
Witajcie,

Patrzyłam, czytałam, podglądałam i zdecydowałam, że zaczynamy budowę :-)


W 2007 kupiliśmy działkę 34ar (34x100)

http://img819.imageshack.us/img819/7739/41125095.jpg

W 2009 działka została ogrodzona i powoli zaczynalismy myśleć o budowie

http://img541.imageshack.us/img541/3149/43may.jpg

Potem przyszła kolej na wybór projektu (domek parterowy i rozłożysty), spodobał się nam projekt ODESSA z pracowni Lipińscy
http://img163.imageshack.us/img163/5097/475x317b017frnw.jpg

ulciapulcia
06-07-2011, 19:11
Witam serdecznie, domek bardzo ładny, działka ogromna, nie szkda było rozwalać ogrodzenia?? aha i o najważniejszym bym zapomniała, bardzo sie cieszę, że w końcu ktoś będzie miał ciemną stolarkę tak jak ja, bo wszędzie tylko te białe i białe. będę podglądać, powodzenia.

anbama
07-07-2011, 07:41
I ja się przywitam tez mam parterówkę :yes: domek zapowiada sie fajnie czekam na dalszy ciąg....:D

anbama
08-07-2011, 11:18
U nas też poddasze takie wielkie ze można tam grać w piłkę póki co nieużytkowe i na razie tego nie zmieniam bo kto by to ogarnął ze sprzątaniem :lol2:

anbama
08-07-2011, 12:14
Póki co nie zamierzam tam nic robić jeszcze dól nie jest skończony tak na tip top. Cały parter ma ok 200m część mieszkalna 139 reszta to pomieszczenia gospodarcze i garaż. Te nasze 139 nam starcza. mam dwóćh synów mają po pokoiku do tego nasze sypialna goście śpią w salonie jak jest taka pottrzeba Fakt brakuje mi garderoby z prawdziwego zdarzenia ale zamierzam jedno z pomieszczeń gpospodarczych na ten cel zaadoptować. Wynosiłabym sobie tam rzeczy w których chodzę rzadziej albo np typowo zimowe na lato a te częściej używane będę trzymać w sypialnianej szafie.

Widzisz a mi takich pierdólek właśnie brakuje bo teraz jakoś z kasą krucho. Nie da się przecież ukryć że to właśnie one tworzą klimacik w domku:lol2:

anbama
08-07-2011, 12:20
Miałam podobna sytuację z górnymi szafkami w kuchni przy oknie ale one przeważnie są płytsze niż górne,u mnie są mam mały kłopot z otwieraniem tej szafki przy oknie bo mi wchodzi w firankę. Firanka jest do wymiany na roletę....kiedyś. Tak sobie powiesiłam starą na chwilę i wisi do tej pory jak widać prowizorki są najtrwalsze :lol2:

maciejon
08-07-2011, 15:17
No proszę! Tak zaawansowana budowa a taki świeży wątek :)
Nieczęsto zagladam na Forum (Twoje wpisy u mnie sa do tego bodźcem) a tu taka niespodzianka :)
Z przyjemnościa popatrzyłem na zdjecia i będę tu zagladał!
Życze radości i satysfakcji z budowy :)

bogumil
08-07-2011, 19:33
Witam się i ja:)
Też mamy parterówkę , 120 m, a góra z 80 nam wyszła ale tak jak u anbamy nie zagospodarowana...jeszcze:)

Życzę miłego budowania
Będę zaglądać, jeśli pozwolisz:)

Beata

anbama
12-07-2011, 08:42
Poddasze jakbym swoje widziała, tyle ze u mnie już się powolutku graciarnia zaczyna robić:D
Szkło na stół bardzo fajne zwłaszcza ze mam takie samo :lol2: I brama u mnie też taka sama tyle że moja chyba w orzechu.
Też miałam tak jak Ty z każdej nowej rzeczy kupionej do domku bardzo się cieszyłam i do tej pory mi tak zostało ciuchy poszły w odstawkę a na tapecie nowe doniczki, iglaczki itp.:yes:

bogumil
12-07-2011, 16:14
Córeczka prześliczna....oczęta przecudne:)

Całuski od forumowej cioteczki:):)

dorbie
12-07-2011, 21:34
Córeczka śliczna:-) projekt domu bardzo fajny, sama bym taki chciała, chociaz z mojego tez jestem zadowolona :-)
Duża działke macie, będziesz szaleć z ogrodem :-)
Pozdrawiam serdecznie

tola
12-07-2011, 21:53
Jutro czwartek, czyli zaciskać kciuki za dekarzy, tak?
Zaciskam. Dom z pewnością będzie wygodny, funkcjonalny, to zaleta parterówek.
Wykończeniówka coraz bliżej, wtedy kciuki będą nieodzowne.
A córeczka do zacałowania.
Pozdrowienia całej Rodzince :)

ulciapulcia
15-07-2011, 09:35
o rety, ale się u Was dzieje ,super bardzo ładna stolarka, a co do klamek to musiał być duży dylemat, przynajmniej jak tak mam jak przyjdzie co co czego to chyba zakwitnę w sklepie przy wybieraniu. Drzwi wejściowe są bardzo ładne klasyczne i zawsze będą dobrze wyglądały, przeszklenia też są fajne, ale po pierwsze trzeba je non stop pucować, przynajmniej ja bym tak robiła bo nie lubię sladów na szybie, i fajnie jeśli przeszklenie to szyba- lustro weneckie, gdyby ewentualnie nieproszony gość chciałyby zajrzeć do domu, to by mu się to nie udało:) a macie rolety zewnętrzne?

anna-maria3
17-07-2011, 19:17
Rolet zewnętrzych niestety nie mam choć miałam na nie chrapkę ale cena skutecznie mnie postawiłą do pionu - 26 tys za rolety sterowane elektrycznie :-(
dostawca okien ciągle nas namawia ale już postanowione - nie ma i nie będzie.

safikey, witam się i ja... Ale planowaliście rolety na etapie projektu? Macie na nie miejsce i teraz dacie wyższe okna, czy jak to rozwiążecie? Pytam, bo sama planuję rolety i cena podobna mi wychdozi za wszystkie elektryczne... Raczej nie zrezygnuję, bo rolety bardzo chcę mieć, ale kto wie, czy jak przyjdzie do zamawiania, to z czegoś nie trzeba będzie rezygnować... Stąd pytanie :)

manjusha
18-07-2011, 09:30
śliczna córeczka :) Odessa jest bardzo reprezentacyjna, nowoczesna a stylizowana na dworek :) nie za duże pomieszczenia są bardzo funkcjonalnie rozmieszczone. Gratuluję już tego etapu :)

anna-maria3
18-07-2011, 09:41
safikey, ja pomyślałam o roletach już na etapie projektu więc nadproża mamy dopiero nad roletami. Wnęka okienna przewiduje również roletę. Pytałam raczej o decyzję w drugą stronę - czyli jak masz już otwory okienne przygotowane pod rolety a z rolet rezygnujesz - myślałam, że u Ciebie tak było. Ale widzę, że nie :) Przypuszczam, że wtakiej sytuacji pozostaje zamowić okna wyższe o 20cm...

bogumil
23-07-2011, 10:57
No faktycznie prace idą pełną parą:) Oby tak dalej:)

yuka
27-07-2011, 10:18
Safikey, witam u Ciebie:)
Idziecie jak burza:yes: Oby tak dalej!!!

anbama
27-07-2011, 12:06
widzę że praca wre......podglądam :) tylko nie mam czasu pisać;)

hanika_s
27-07-2011, 12:29
Witam!
Podglądam namiętnie, też planuję u syna tapetę z planetami. Mam pytnie: to tapeta czy fototapeta i gdzie można taką dorwać??
Będę kibicować, pozdrawiam

mada83
02-08-2011, 07:33
Ja trzymam kciuki za postępy na budowie, więc pozwolę sobie poczęstować się goferkami :).
Mam nadzieję, że pogoda się poprawi i uda wam się szybciutko dokończyć dach - bardzo ładny gont.
A "babciowa" ławeczka super - ja chciała bym mieć taki klimat na tarasie.

Pozdrawiam Mada :)

mada83
07-08-2011, 14:35
No proszę jakie śliczne inwestorki :) maleńka wygląda jak aniołek z tym kwiatuszkiem :)

Gratuluję "awansu", na pewno sobie poradzisz z tym malowaniem, ja trzymam kciuki

Pozdrawiam Mada

mada83
08-08-2011, 08:52
Ja mam nadzieję że pogoda Ci dopisz i uda się plan wykonać :)
Ha ha od września do pracy - skąd ja to znam :), tylko że u mnie to koniec urlopu i jeśli chodzi o brak czasu to rzeczywiście przez dziesięć miesięcy w roku czasem zapominam jak się nazywam ;), ale i tak uwielbiam swoją pracę.

Pozdrawiam cieplutko Mada

ulciapulcia
20-08-2011, 07:24
ja również trzymam kciuki, ta sypialnia karina, też ją ostatnio oglądałam ,w sklepie pani bardzo zachwalała, że córka ma itd, ale nie wiem jak jest z trwałością, wyglądają na dość solidne. a dom będzie pokryty drewnem i dach gontem na styl góralski, czy tylko tak w części?

ulciapulcia
20-08-2011, 13:51
a lodówka wolnostojąca czy pod abudowę?

tiliv
20-08-2011, 21:56
witam, mam meble firmy paged karina od trzech lat, szafkę rtv z trzema szufladami, ławę, stół plus 6 krzeseł, nie polecam kiepski fornir, obdziera się, szuflada się nie domyka, łąwę co jakiś czas musimy dokręcać bo się chwieje, stół i krzesła wycierają się na obrzeżach, bardzo ostre uchwyty do mebli można się pociąć. cały czas myślę jak namówić męża na inne meble całe szczęście że kupiliśmy tylko szafkę rtv a miałam dokupić komodę i witrynkę, teraz jestem w kropce bo nic innego nie pasuje. mam kuchnię z forniru oczywiście innej firmy i wygląda jak nowa, a przecież kuchnia niszczy się najszybciej

mada83
24-08-2011, 12:07
Cieszę się że postępy są i czekam na foto z nasadzeń :)

Co zdecydowałaś w spawie kory pod tujami - kora czy kamyki? Dlaczego korę ci odradzano, przecież jest bardzo dobra dla iglaków bo zakwasza ziemię, zatrzymuje wilgotność podłoża i utrudnia życie chwastom :)

Pozdrawiam Mada

ojaka
06-09-2011, 07:30
witam,ogród zapowiada się pieknie
będę podglądać:)
pozdrawiam

safikey
21-04-2012, 23:10
Kochani, przeniosłam mój dziennik na blog budowlany:

www.sloneczna-odessa.mojabudowa.pl

Kto ma ochotę to zapraszam słonecznie

Pozdrawiam safikey