PDA

Zobacz pełną wersję : Papa na ścianie wewnątrz pomieszczenia gospodarczego - izolacja fundamentów



brownnoiser
06-07-2011, 18:26
Witam,

Proszę o poradę. Właśnie wylałem fundamenty i mam problem z wyborem właściwego sposobu izolacji poziomej, a właściwie to pewnego połączenia izolacji poziomej z pionową. Sytuacja wygląda tak, że dom jest z garażem i wylane zostaną 2 płyty na różnych poziomach ( budynek mieszkalny wyniesiony jest 80 cm ponad powierzchnię gruntu, natomiast płyta garażu wyniesiona jest 30 cm nad pow. gruntu). Z budynku mieszkalnego do garażu będą prowadziły małe schody. I teraz sedno sprawy. Ściana fundamentowa budynku mieszkalnego będzie na odcinku 30 cm ścianą działową między garażem i budynkiem ( w tej części garażu wydzielone będzie akurat pomieszczenie gospodarcze, fundamenty będą również ścianą boczną w budynku gdzie będą wspomniane schodki, fundamenty będą zasypane piaskiem zasypowym). Czy wykonując izolację poziomą pod mury domu i następnie wykonując izolacje poziomą pod wylewką w garażu powinienem wywinąć papę termozgrzewalną i poprowadzić ja po tym 30 cm odcinku ściany i połączyć ją z papą pod murami, tak żeby ew. jeśli fundamenty podciągną kapilarnie wilgoć nie zrobił mi się grzyb na ścianie w pomieszczeniu gospodarczym? Czy na tak położona na ścianie papę będę mógł potem położyć tynk i/lub płytki ? Jeśli nie mogę tak zrobić jaki jest najlepszy sposób na zaizolowanie ściany wewnątrz budynku? ( np. wysmarowanie ściany 3 razy dysperbitem?) . Poziom wód gruntowych okresowo wznosi się powyżej stopy fundamentowej i ściany fundamentowe stoją w wodzie, dodatkowo nie ma gdzie tej wody odprowadzić np. drenażem bo nie mam na działce punktów niżej położonych. Stan ten jednak utrzymuje się tylko w okresie dłużej trwających opadów.