PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt dom w cyprysikach Archon!



mandzago
07-07-2011, 15:54
Witam! Interesuje mnie z czego jest wykonana podbitka i obróbka okapu na zdjęciu projektu.
Z góry dzięki za odp.64800

Jacek Kulik
07-07-2011, 19:06
Podbitki zupełnie nie widać , okap prawdopodobnie z deski , chociaż to tylko wizualizacja

pzdr

Andrzej Wilhelmi
09-07-2011, 00:02
Równie dobrze można zapytać czy w basenie jest woda a jak jest to czy słona czy słodka. Pozdrawiam.

asbe
23-09-2011, 06:43
Oj nie do końca.
Patrząc na wizualizację elewacji wyraźnie widać ten szeroki pas - to chyba jest deska czołowa obrobiona blachą w kolorze brązowym, choć na przedstawionej wizualizacji wygląda jak drewniana. Zastosowanie w tym miejscu drewna jest raczej złym rozwiązaniem - myślę o konieczności częstej konserwacji. Jeżeli zastosuje się w tym miejscu blachę, to prawdopodobnie może wyglądać zupełnie inaczej niż na wizualizacji. Zrobienie takiej wizualizacji jest sprytnym zabiegiem projektanta - wygląda bardzo efektownie. Ciekawe czy w projekcie jest zawarty szczegół wykonania tej pięknej obróbki. Zmiana tej deski na tradycyjną, węższą i w kolorze pozostałych obróbek blacharskich poskutkuje tym, że domek będzie wyglądał inaczej niż na wizualizacji. Może warto w tym miejscu zastosować blachę płaską w kolorze drewnopodobnym (gdzieś widziałam ogłoszenia sprzedających - może pasować odcieniem np. do blachy na bramie garażowej), ale taka blacha będzie tylko udawać drewno i trudno powiedzieć, jak to w rzeczywistości będzie wyglądało. Też myślę o tym projekcie, ale obecnie jestem na etapie zastanawiania się nad bardziej kluczowymi dla całej budowy aspektami przyjętych w nim rozwiązań. Najbardziej denerwuje mnie strop żelbetowy w kontekście braku poddasza użytkowego.

Andrzej Wilhelmi
23-09-2011, 21:44
Dla tego do taki domów idealnym rozwiązaniem jest więźba wykonana z prefabrykowanych wiązarów. Pozdrawiam.

asbe
25-09-2011, 06:51
I właśnie o takim myślę. Próbuję znaleźć producenta w okolicach południowych dzielnic Warszawy - może masz jakieś namiary (również z dalszych okolic, jeżeli blisko nie ma nikogo)

Andrzej Wilhelmi
25-09-2011, 08:06
Współpracuję z "WPW INVEST". Zaprojektują, wykonają, dowiozą, zamontują. Pozdrawiam.