PDA

Zobacz pełną wersję : Moja koncepcja domu z bala



kallas
07-07-2011, 21:13
Witam wszystkich forumowiczów

Przygotowuje sie do budowy domu z bala a wlasciwie z drewna konstrukcyjnego profilowanego KVH. Jest to drewno suszone komorowo, strugane i fazowane. Laczenia na mikrowczepy sa co ok 2m. Cena to ok 1600 zl/m3.
Ponizej znajduje sie przekroj sciany jaka bym chcial zrobic oraz przy okazji przekroj przez fundament.

Bardzo bym prosil o Wasze uwagi szczegolnie jezeli chodzi o sciane. Obecnie moim faworytem jest ekofiber przy czym po ulozeniu warstwy o wys. 1m dalbym pasek z pianki poliuretanowej (taka z puszki) zeby zapobiec osiadaniu ekofibru i tworzeniu sie dziury na szczycie sciany.

Wentylacja bedzie mechaniczna z odzyskiem oraz GWC glikolowy. Ogrzewanie podlogowe elektryczne oraz kominek z rozprowadzeniem.

peter4x5
07-07-2011, 21:35
zamiast pianki uzylbym siatke, chocby ta od tynkow
pianka to bariera w transferze wilgoci w izolacji

mandm7
08-07-2011, 10:04
Skoro stawiasz dosyć mocno na izolacyjność i zminimalizowanie zurzycia energii do ogrzewania to warto chyba zamienić ławy fundamentowe na płytę fundamentową.
Jest wątek, który dosyć szczegółowo opisuje zalety takie rozwiązania i ja jestem przykładem, że wcale to nie kosztuje drożej a jak sobie wszystko dobrze rozplanujesz to płyta może być jednocześnie szlichtą pod wykończenie podłogi.
pzdr

kallas
12-07-2011, 20:49
peter
faktycznie moglby byc problem z oddaniem wilgoci. moznaby dac tez jakis katownik azurowy co jakies 2m

mandm7
pewnie ze plyta bylaby optymalna tylko te koszta. w moim rozwiazaniu raczej mostkow nie bedzie bo drewno to nie beton wiec wolalbym zaoszczedzic tych parenascie tys.

mandm7
13-07-2011, 09:24
mandm7
pewnie ze plyta bylaby optymalna tylko te koszta. w moim rozwiazaniu raczej mostkow nie bedzie bo drewno to nie beton wiec wolalbym zaoszczedzic tych parenascie tys.

Ja za pøyté o wielkoßci 10.5x8 zapøaciøem niecaøe 30 tyß przy czym w cenie masz opaské drenerská i rozøoæoná kanalizacjé (na parterze oczywißcie :)).
Jak dobrze zrobisz projekt to tak jak napisaøem odejdzie ci koszt wylewki. Prace przy caøym fundamencie trwaøy caøe 3 dni. Pamiétam, æe w cenie nie byøo obudowy i zabezpieczenia cokoøu.

kallas
13-07-2011, 16:18
hej
masz moze jakies fotki lub rysunek tej plyty?

mnie wychodzi domek w rzucie 10x15m. wg wstepnej kalkulacji chcialbym wlasnymi silami zrobic fundamenty za ok 15-20 tys.