PDA

Zobacz pełną wersję : prośba o radę dom dwulokalowy a przyłącze energii elektrycznej



fantomek24
08-07-2011, 07:34
witam różne są opinie stąd moje pytanie z prośbą o wskazanie optymalnej drogi formalnej i kosztowej
dom to budynek mieszkalny jednorodzinny dwulokalowy przedzielony jedną ścianą (takie same dwie połówki złączone do siebie) projekt gotowy to TODI http://www.archigraph.pl/?co=projekt&n=281
jak podejsc do tematu składając o warunki? dodam ze jedną połówkę będę zamieszkiwał ja drugą teście stąd niezbędna jest niezależność licznikowa i ojakie KW wystąpić (chodzi na czas budowy i docelowo) dziękuje

Resnova
09-07-2011, 13:38
Witam,
Przede wszystkim należy złożyć wniosek/wnioski o przyłączenie energii elektrycznej do odpowiedniego zakładu energetycznego. Tam również szukałbym rozwiązania tego problemu gdyż każdy zakład energetyczny jest inny. Po wydaniu przez ZE warunków przyłączenia (czas ok. 2 tyg.) będzie można coś więcej powiedzieć. W pierwszym zdaniu napisałem wniosek/wnioski gdyż od specyfiki ZE zależy czy wystarczy jeden wniosek czy 2.
Co do mocy przyłączeniowej wyrażonej w kW proponowałbym po 11 kW - zabezpieczenie przedlicznikowe 20A (zależne od ZE). Proponowałbym się dowiedzieć w ZE jaką moc przyłączeniową należy wpisać aby dostać zabezpieczenie 20A (oczywiście zasilanie trójfazowe).

robertsz
11-07-2011, 08:44
2 wnioski, 2 liczniki, 2 WLZ.... każdy z Was liczy się osobno za to co zużył.
Część wspólna np: oświetlenie podjazdu, brama, domofon, antena zbiorcza, alarm.... jakoś się dogadacie.

Zabezpieczenie główne 25A, mniejsza wartość to nieporozumienie, chyba że w budynku jest gaz i będzie on używany do przygotowywania posiłków.
O ogrzewaniu prądem nie wspomnę.