PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet z deski bambusowej



kapciu75
08-07-2011, 19:31
Cześć, mam pytanie do Was.
Kupiłem parkiet z bambusa.
Mówiono mi w sklepie, że to twardy parkiet.
Liczyłem, że tak będzie.
Niestety po odkurzaniu tego parkietu powstają drobne ryski na podłodze.

Druga sprawa.
Dzisiaj spadła mi jedna deska parkietowa leżąca na parapecie okna.
W wyniku tego upadku powstał drobny uszczerbek w parkiecie. Czy istnieje jakieś wypełnienie aby ukryć ten uszczerbek w podłodze??

Pomóżcie.

jarekkur
08-07-2011, 23:40
Cześć, mam pytanie do Was.
Kupiłem parkiet z bambusa.
Mówiono mi w sklepie, że to twardy parkiet.
Liczyłem, że tak będzie.
Niestety po odkurzaniu tego parkietu powstają drobne ryski na podłodze.

Druga sprawa.
Dzisiaj spadła mi jedna deska parkietowa leżąca na parapecie okna.
W wyniku tego upadku powstał drobny uszczerbek w parkiecie. Czy istnieje jakieś wypełnienie aby ukryć ten uszczerbek w podłodze??

Pomóżcie.
są do tego specjalne woski (Castorama). Ryski powstały zapewne na lakierze. Bambus lamelkowy nie jest tak twardy jak bambus prasowany.

kapciu75
09-07-2011, 10:01
Tak ryski powstały na lakierze. Drobne. Ledwie widoczne. Sądzę, że pochodzą od szczotki od odkurzacza lub drugiej "końcówki". Choć żadna z nich nie jest ostro zakończona.

Do tego podobne ryski mam na gresie polerowanym.
Tylko wziąć pigułkę na uspokojenie.

Z perspektywy czasu chyba bym się nie zdecydował ani na bambus ani na gres polerowany.

sp**t
09-07-2011, 20:10
witam...
co do podłóg "BAMBUSOWYCH",te podłogi powoli staja sie mniej popularne,ładnie sie prezentują to fakt,ale można powiedzieć ze to "trawa" lub "trzcina", z własnego doświadczenia powiem ze na: 1.000m2 parkietu z litego drewna,(dab,jesion,egzotyk) ktore kładziemy,to "bambus" kładziemy zaledwie na powierzchni 50-80 m2., (są pewnie parkieciarze gdzie u nich moze być odwrotnie)

pozdrawiam

jarekkur
10-07-2011, 22:52
witam...
co do podłóg "BAMBUSOWYCH",te podłogi powoli staja sie mniej popularne,ładnie sie prezentują to fakt,ale można powiedzieć ze to "trawa" lub "trzcina", z własnego doświadczenia powiem ze na: 1.000m2 parkietu z litego drewna,(dab,jesion,egzotyk) ktore kładziemy,to "bambus" kładziemy zaledwie na powierzchni 50-80 m2., (są pewnie parkieciarze gdzie u nich moze być odwrotnie)

pozdrawiam
bambus przed ścięciem to trawa, po żniwach bambus zaczyna nabierać cech drewna i tak można go traktować. \jest twardy o niskim współczynniku pecznienia/skurczu i jest bardzo spokojny.

Ade
16-07-2011, 14:24
Bambus moze byc twardy, ale rysuje Ci sie lakier, a nie drewno(trawa). Zapytaj sprzedawce o srodki do pielegnacji, mikro ryski powinny byc malo widoczne dzieki regularnej pielegnacji odpowiednim produktem.