PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podlogowe a osteoporoza



Adonis
31-03-2004, 15:57
Witam,

Slyszalem opinie, ze ogrzewanie podlogowe w uzytkowaniu powyzej 4 godzin dziennie powoduje rzeszotowaniu kosci do kolan (cos w rodzaju osteoporozy). Czy to prawda? Czy ktos cos wie na ten temat?
Pozdrawiam,
Z gory dziekuje.

dobrzykowice
31-03-2004, 16:03
Adonisie,

w swojej wizytówce po lewej stronie masz taki tekst : "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi " - pasuje do Twojego pytania jak ulał - poruszony przez Ciebie temat został już omówiony na wszelkie możliwe sposoby, wrzuć do wyszukiwarki hasło typu ogrzewanie podłogowe i czytaj :D

pozdrawiam

Tomasz M.
31-03-2004, 16:21
Dobrzykowice dobrze radzi, ale po przeczytaniu wszystkich postów nie będziesz pewnie wiele mądrzejszy niż teraz :wink: (od samego czytania można dostać osteoporozy, wodnej puchliny kolan i jeszcze paru rzeczy). Wpływ podłogówki na zdrowie to jeden z tematów, które raczej trzeba brać "na wiarę", bo o rzetelne dane naukowe trudno.

mieczotronix
31-03-2004, 16:22
Tak, tak ja też słyszałem o tym!
Tak samo ciepłe kapcie są zabójcze dla kości - moje stopy to w tej chwili bezkostna masa - o jaki głupi byłem, gdy cieszyłem się z bamboszków od żony!

Nie wspomnę już o ciepłych majtkach, których noszenie grozi bezpłodnością i zrzeszotowieniem całej miednicy i wlaniem się jej zawartości do nóg.
Noszenie ciepłej czapki przez cztery godziny dziennie powoduje sitowacenie kości czaszki i grozi rozlaniem się mózgu po całej twarzy!

mój pies, który jest cały pokryty ciepłym futrem stał się już dawno bezkształtną masą, którą lubię brać do ręki i sobie ugniatać (pies też to lubi)

jamles
31-03-2004, 18:12
a ja słyszałem, że na Śląsku podłogówkę można mieć, a w górach już nie,
bo tam są za wielkie różnice temp. i ludzie od podłogówki zaraz chorują,
tylko nie wiem na co :roll: , jeżeli nie masz podłogówki to dopiero jesteś
chory, bo w nogi 17st.C, ty 36,6 a nad głową 25st C to istny szok temp.,
jeżeli ktoś w tych warunkach żyje to napewno jest chory :o
poczytaj, przemyśl, przelicz, co lubisz?, na co Cię stać? odrzuć skrajności,
prawda jak zwykle leży gdzieś po środku
Pij mleko, będziesz WIELKI i obyś niemiał ostroporozy :wink:

Adonis
03-04-2004, 21:17
Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi! 8)
Informacja o osteoporozie dotarla do mnie ze Stanow Zjednoczonych gdzie ten system funkcjonuje chyba od dawnej niz u nas wiec myslalem ze to moze byc prawda. Choc i tak zamierzam miec podlogowke.
Gorace pozdr.

ADAMOS48
03-04-2004, 21:51
homo homini lupus est.

Neo23
03-04-2004, 21:55
raczej Homo homini lupus est by Plaut. Jak juz piszemy po łacinie to róbmy to poprawnie :P

niezły
03-04-2004, 21:58
Moi klienci również ludzie starsi i schorowani nie narzekają na nadmiar podłogówki lecz przeciwnie mówią ze żeby wiedzieli ze jest to takie dobre to by zrobili więcej
Ja u siebie w domu też będę miał podłogówkę :D

ADAMOS48
03-04-2004, 22:36
niezły a intalatorzy zawijali temat podłogówki i nie wiedzieli że to takie dobre???????? w sreberka i dlaczego nie masz??????

niezły
04-04-2004, 08:17
Nie mam bo mieszkam w bloku (choć jedną podłogówkę zrobiłem i w bloku) ale kupiłem dom i będę robił instalacje sam łącznie z podłogówką

ADAMOS48
04-04-2004, 20:10
przepraszam ,byłem zmęczony

ADAMOS48
04-04-2004, 20:14
Podłogówka jest dla ludzi ,ale jak wszystko musi być w umiarze.

Jasiu
05-04-2004, 07:45
Ogrzewanie podłogowe jak każde ogrzewanie służy do ogrzewania :)

Oczywiście ma swoje wady i zalety, ale... przeszukaj sieć. Znajdziesz sporo artykułów na ten temat. Głównie producentów róznych systemów, developperów, etc... Krótko mówiąc typowy internetowy śmietnik. Ale co ciekawe w tym śmietniku nie znajdziesz żadnego artykułu na temat szkodliwości ogrzewania podłogowego. Ciekawe dlaczego ? Spisek !?

Generalnie "za" są trzy argumenty:
a) równomierny rozkład temperatur na różnych wysokosciach
b) subiektywny komfort cieplny przy niższych temperaturach
c) niższe koszty ogrzewania

Przeciw:
a) ograniczenia w doborze okładzin na podłogę
b) większy bezwład
c) trudniejsze sterowanie

IMHO prawie nikt nie ma zastrzeżeń przeciw podłogówce w strefach mokro-ceramicznych (łazienki, kuchnie, korytarze). Osoby preferujące dechy i dywany raczej rezygnują z podłogówki w salonach. W sypialniach to jeszcze rzadkość. Na ogół za mała powierzchnia grzewcza i problem z okładziną.

PS. Wpisz w google "zalety ogrzewania podłogowego", "wady ogrzewania podłogowego", etc... Kuknij też tutaj (http://www.into.pl/zalety/). Dosyć nachalne ale obrazowe i prosto zestawione.