PDA

Zobacz pełną wersję : kocioł Saunier-Duval Niedzwiedz



Adonis
31-03-2004, 16:06
Witam,

Czy ktoś ma doświadczenie z kotłem Niedzwiedz z firmy Saunier-Duval ? Czy jest to dobry solidny kocioł? Pewien instalator mowił mi że ta firma zostala niedawno odkupiona przez Vaillant'a, a w srodku kotla wszystko jest tak samo jak w Vaillant'a, tylko za nizszą cenę. Natomiast na stronie producenta nie znajduję tego kotła, może jest wycofany z produkcji?
Dziękuję,
Pozdr.

Luna_tyk
31-03-2004, 16:28
Też go oglądałem. To jest czeski kocioł, łańcuszek powiązanych firm jest długi, gdzieś tam na końcu się Czesi zaczepili. Wrzuć hasło "Niedźwiedź" do wyszukiwarki Forum, znajdziesz dokładne dane, kiedyś podawałem link do producenta w Czechach...
Pozdrawiam
PS
Do diabła, sprawdziłem w wyszukiwarce, i nie pokazuje starych postów .

YEYO
31-03-2004, 22:54
Mam Niedźwiedzia od grudnia. Grzał całą zimę. Kocioł solidny z żeliwnym wymiennikiem. Dom mam jeszcze w budowie więc co do zuzycia gazu nie jestem w stanie wiele powiedzieć. Grzałem też powietrze. Wody ciepłej jeszcze nie używam.

Szymeq
01-04-2004, 06:16
Ja tez się zdecydowałem na Saunier-Duval. Jeszcze nie używany ale za rozsądną cenę. Dowiadywałem sie o ten kociołek u sprzedawców którzy nie mieli go w swojej ofercie, to mówili, że to złom na który nie warto wydawać pieniędzy. Natomiast byłem też w miejscach gdzie był oferowany z innymi kotłami, i sprzedawca mówił, że kociołek jest jak najbardziej godny uwagi i ..... wkońcu go nabyłem. Natomiast hydraulik powiedział : "kocioł jak kocioł..." i tyle. :D :)

agnikkrol
01-04-2004, 09:56
Ja włąśnie mam zamiar kupić ten kociołek, bo po 16 kwietnia ma być podwyzka :evil: i w związku z tym mam pytanie jaką cene udało Wam się wynegocjować. Mi sprzedawca proponuje 4600, tanio czy jeszcze negocjować?

Szymeq
01-04-2004, 19:58
W styczniu była podwyżka bo w grudniu kosztował 4250, ja w lutym zapłaciłem 4435.i transport 17 km gratis :D . Pewnie jeszcze pójdą w górę.

Adonis
05-04-2004, 18:53
Mi proponuja go (niby tanio) za 5250...

torian
05-04-2004, 20:25
Ja kupiłem go w lutym bardzo przyzwoity kociołek za dużo mniejsze pieniądze ja niedzwiedzia 26 z zasobnikiem kupiłem za 5000 zł a cena wyjściowa była coś koło 6120 i naprawde jest to cała kotłownia z dwiema pompami grundfosa, zestawem bezpieczeństwa,naczyniem wyrównawczym, sterowaniem pogodowym , żeliwo naprawde jak mi instalator montował a to ja go namówiłem żeby mi go kupił to stwierdził że będzie w jego podstawowej ofercie na pierwszej pozycji bo tani a w środku to samo co w innych.pozdrowienia

Szymeq
05-04-2004, 20:36
Podpisuję sie pod Torianem dwoma ręcoma :D . Pełna kotłownia za niewygórowaną cenę :) . Pozdrawiam

caravaggio
05-04-2004, 20:52
Już pisałem. Powtarzając: obszedlem caly internet, opinie, wszystkich przedstawicieli w Lublinie. Początkowo odrzucilem Niedzwiedzia jako za tanią sprawę jak na oferowane możliwości, ale w końcu go mam.
- tani- negocjacje 4500- twarde 4200- ale bylo to we wrzesniu zeszlego roku
- ekonomiczny- dom 270m2, styropian 10cm, beton komorkowy, 3 pietra, nowe okna- najgorsze mrozy w tym roku- 470 zl/miesiecznie/gaz temp w domu- 20 st/dzien, w nocy 19st.
-sterowanie-pogodowka (nie jakis high tech, ale dziala), programator pokojowy
- 3 łazienki- ciepła woda bez wiekszych problemow-dodatkowo cyrkulacja- WAŻne!!
--minus - w niektorych miejscach moze byc malo instalatorow serwisantow- tak jak u mnie- ale 2 jest- mozna to sprawdzic w inter-cie
Hmm.. polecam jak najbardziej. MOJA RADA: nie myśl co bedzie za 20 lat: kupuj tanio standard, za 10 lat i tak nie będziesz chciał mieć ciągle starego pieca- bo będą nowe konstrukcje :) to tak jak z KOBIETAMI :)))

ciotka
06-04-2004, 20:01
Hej,
jeżeli ktoś szuka "niedźwiedzia", to w razie potrzeby mogę spróbować pomóc mu załatwić, chyba dobrą cenę, w którymkolwiek z Bimsów w Polsce.

Bims'y:
http://www.bimsplus.com.pl

ciotka

ADAMOS48
06-04-2004, 20:40
Na duvala możecie wytargować 30%

Nft
10-09-2019, 12:44
Witam!
Czy po latach użytkowania możecie już wyrazić swoje opinie na temat tego kotła, bo teraz ja stoję przed wyborem i się nad nim zastanawiam (dodam, że dom zrobiony w starej instalacji) warto go kupić, były jakieś awarie ?