PDA

Zobacz pełną wersję : instalatorzy z kujawsko-pomorskiego



ArtMar73
09-07-2011, 22:45
Witam,
jestem w trakcie budowy domu w okolicach Bydgoszczy, szukam dobrej firmy instalującej pompy ciepła - Nibe/IVT (odwierty pionowe). Mam juz wycenę z kilku okolicznych firm, ale nie wiele wiem na temat rzetelności wykonania montażu przez poszczególne firmy - i tak się waham przed podjęciem ostatecznej decyzji, bo taniej nie zawsze oznacza lepiej. Czy ktoś z okolic mógłby polecić ew. odradzić swojego wykonawcę?
Pozdrawiam.

marmag
16-07-2011, 19:57
Witaj, ja korzystam z usług HCT z Torunia. Pan Piotr 605 320 844

Jesteśmy w trakcie i jak na razie nie dam złego słowa powiedzieć, wie chłop o co w tym biega, potrafi doradzić prace przebiegają sprawnie i ten porządek na budowie i ta staranność montażu - tak jak na razie nie dam złego słowa powiedzieć.

Przed podjęciem decyzji poprosiłem, że chcę zobaczyć kilka wykonanych instalacji - i zobaczyłem (w tym NIBE), później pojechałem nieoficjalnie pogadać z inwestorami i też wypowiadali się w samych superlatywach - jak na razie stwierdzam, że nie ściemniali.

ekorietka
20-07-2011, 14:39
Witam,
jestem w trakcie budowy domu w okolicach Bydgoszczy, szukam dobrej firmy instalującej pompy ciepła - Nibe/IVT (odwierty pionowe). Mam juz wycenę z kilku okolicznych firm, ale nie wiele wiem na temat rzetelności wykonania montażu przez poszczególne firmy - i tak się waham przed podjęciem ostatecznej decyzji, bo taniej nie zawsze oznacza lepiej. Czy ktoś z okolic mógłby polecić ew. odradzić swojego wykonawcę?
Pozdrawiam.
Polecam firmę MARTECH Mariusz Uba, posiada fachowców z wieloletnim doświadczeniem w montażu oraz serwisie pomp ciepła. Prace wykonane od A do Z. Pełna pomoc, fachowa i bardzo miła obsługa. Pracownicy z wysoką kulturą osobistą. Posiada kompleksowe instalacje, od pomp ciepła po ogrzewanie podłogowe, ścienne i grzejniki po odkurzacz centralny i całościowe instalacje sanitarne. Ważne jest to że nie namawia i nie wciska urządzeń, wszystko dobiera po obliczeniach i przygotowuje wstępny kosztorys, który bezproblemowo można omówić. Posiada 2 oddziały w Bydgoszczy dokładnie Białe Błota oraz pod Poznaniem w Obornikach.

photos
20-07-2011, 14:46
Polecam firmę MARTECH Mariusz Uba, posiada fachowców z wieloletnim doświadczeniem w montażu oraz serwisie pomp ciepła. Prace wykonane od A do Z. Pełna pomoc, fachowa i bardzo miła obsługa. Pracownicy z wysoką kulturą osobistą. Posiada kompleksowe instalacje, od pomp ciepła po ogrzewanie podłogowe, ścienne i grzejniki po odkurzacz centralny i całościowe instalacje sanitarne. Ważne jest to że nie namawia i nie wciska urządzeń, wszystko dobiera po obliczeniach i przygotowuje wstępny kosztorys, który bezproblemowo można omówić. Posiada 2 oddziały w Bydgoszczy dokładnie Białe Błota oraz pod Poznaniem w Obornikach.

Co Ty nie powiesz nie za duzo tu tej słodkości....?? Jakoś reklamą mi tu zajeżdża. A tak na marginesie to ja też jestem zadowolony ze swoich instalatorów ale z "poleceniami" poczekam do następnego lata. To ze są mili , wydają się być fachowi i utrzymują porządek w miejscu pracy to jeszcze nie wszystko, cała rzecz polega na prawidłowym wykonaniu instalacji, a tego dowiem się zapewne po pierwszym sezonie grzewczym

ekorietka
20-07-2011, 19:20
Co Ty nie powiesz nie za duzo tu tej słodkości....?? Jakoś reklamą mi tu zajeżdża. A tak na marginesie to ja też jestem zadowolony ze swoich instalatorów ale z "poleceniami" poczekam do następnego lata. To ze są mili , wydają się być fachowi i utrzymują porządek w miejscu pracy to jeszcze nie wszystko, cała rzecz polega na prawidłowym wykonaniu instalacji, a tego dowiem się zapewne po pierwszym sezonie grzewczym

Chyba budowa nie rozpoczęta skoro porządek się dla Pana nie liczy. Jeżeli pracują 2- 3 firmy to wydaje mi się że jest to ważny argument. Pompę ciepła miałam instalowaną w 2008r. zespół p. Mariusza dostałam z polecenia, gdzie zanim podpisałam umowę mogłam sama się przekonać jak instalacja wygląda i pracuje u osób które skorzystały z jego usług.
Z kotłowni zrobiona jest suszarnia a ściany wolne od rur...;D

wibart
01-08-2011, 23:40
Czy ktos miał jakies doswiadczenia z Ekoryniec?

zieli
21-03-2012, 16:06
może warto odświeżyć temat
czy są osoby zadowolone z instalatorów PCi :)
jeśli tak proszę się nie krępować i dodawać opinie;)

wifi
22-03-2012, 07:49
bardzo, bardzo prosimy o opinię instalatorów z Bydgoszczy i okolic

r.tyrman
04-07-2012, 11:34
Witaj, ja korzystam z usług HCT z Torunia. Pan Piotr 605 320 844

Jesteśmy w trakcie i jak na razie nie dam złego słowa powiedzieć, wie chłop o co w tym biega, potrafi doradzić prace przebiegają sprawnie i ten porządek na budowie i ta staranność montażu - tak jak na razie nie dam złego słowa powiedzieć.

Przed podjęciem decyzji poprosiłem, że chcę zobaczyć kilka wykonanych instalacji - i zobaczyłem (w tym NIBE), później pojechałem nieoficjalnie pogadać z inwestorami i też wypowiadali się w samych superlatywach - jak na razie stwierdzam, że nie ściemniali.
Napisz marmag proszę jak przebiegła współpraca i jak działa instalacja.

zieli
04-07-2012, 13:51
Napisz marmag proszę jak przebiegła współpraca i jak działa instalacja.

ja tez zdecydowałem się na współpracę z Panem Piotrem
ale pompy jeszcze nie mam będzie za miesiąc
dotychczasową współpracę moge ocenić jako bardzo dobrą

zadawałem dość dużo pytań przez maila i a Pan Piotr jak miał
chwilę pomiędzy odwiertami i montażem to odpisywał
nie było też problemu z przyjazdem na budowę w celu
sprawdzenia czy hydraulik robił wszystko jak należy

jeśli PCi będzie działać tak jak Pan Piotr podchodzi do
klienta to będę b.zadowolony

Obara
01-11-2014, 16:42
Na wiosnę 2015 rozpoczynam budowę domu Z77. Również interesuje mnie pompa ciepła oraz firmy, które zajmują się montażem i serwisem. Czy miał ktoś do czynienia z firmą cieplodom.pl z Bydgoszczy?

marmag
01-11-2014, 19:08
Na wiosnę 2015 rozpoczynam budowę domu Z77. Również interesuje mnie pompa ciepła oraz firmy, które zajmują się montażem i serwisem. Czy miał ktoś do czynienia z firmą cieplodom.pl z Bydgoszczy?

Pogadaj z wihajstrem, albo Naturalhouse z Toporzyska . Warto. A o tej bydgoskiej firmie słyszałem raczej słabe opinie. Słyszałem o klauzulach w umowie z dużymi karami dla inwestora jak coś nie wypali i o pompce której nie chcieli serwisować aź minęła gwarancja, ale to nie jest na własnej skórze przećwiczone tylko zasłyszane.

marcin.sto1
03-11-2014, 22:32
A może ktoś polecić instalatora powietrznej w kuj.-pom? (Konkretnie chodzi mi o Panasonica)

huzak
19-10-2015, 23:33
Podbijam. Poszukuję sprawdzonego instalatora PC p/w panasonic i ewentualnie atlantic. Budowa pod Bydgoszczą.

marcin.sto1
20-10-2015, 23:37
Podbijam. Poszukuję sprawdzonego instalatora PC p/w panasonic i ewentualnie atlantic. Budowa pod Bydgoszczą.



Sam tu szukałem, teraz mogę polecić swojego, ale nie będę tu robił reklamy. Jeśli chcesz to na PW

JacekBB
21-10-2015, 13:19
Napiszcie na priv albo zadzwońcie - podam Wam namiar na znajomego.

tomekwa
21-10-2015, 14:50
Sam tu szukałem, teraz mogę polecić swojego, ale nie będę tu robił reklamy. Jeśli chcesz to na PW
Jeżeli jesteś zadowolony to podaj info. W końcu po to jest forum- może się to przydać inny osobom.

huzak
25-10-2015, 11:42
Dzięki wielkie za reakcję na moje pytanie. Wciąż się zastanawiam między Panasonic a Toshiba. Rozmawiałem z poleconym instalatorem Toshiby, całkiem sympatyczny facet, ale chciałbym porównać ceny.
Czy ktoś ma kontakt do instalatorów Toshiby? Za cały komplet pompy z serii 804 9kW z jedn. zew i polskim bojlerem zaproponował 25tyś. Co Wy na to?

p.s. poprawiłem model

wihajster
25-10-2015, 12:29
Za cały komplet pompy z serii 803 9kW z jedn. zew i polskim bojlerem zaproponował 25tyś. Co Wy na to?
Za niewiele więcej można mieć gruntową, ale tutaj nie trzeba się wysilać i dłubać w ziemi...

Klimon
27-10-2015, 16:28
Siedzibą naszej firmy mieści się w Wiecborku kolo Bydgoszczy. Zajmujemy się powietrznym pompami ciepła na markowych podzespołach LG. Instalacje do obejrzenia u wielu klientów w regionie.

W razie pytań zapraszam.

Www.klimon.pl

oletomada
20-03-2016, 15:09
Czy ktoś poleca instalatorów pomp ciepła z okolic Grudziądza? Czy ktoś na forum korzystał z firmy Eko-dom z Grudziądza?
Zaproponowali mi pompę gruntową za 17tyś + odwierty pionowe za 11500. Czy to dobra cena?

Sasza77
20-03-2016, 17:02
A ja jestem od tygodnia szczęśliwą posiadaczką inwerterowej pompy ciepła IVT, model GEO 312C.

Pompa ma moc max 12 KW ze zbiornikiem wody użytkowej na 185 l. Będzie dostosowywać swoją moc do zapotrzebowania w danej chwili. Planujemy na początku użytkować tylko parter i część nad garażem, więc powinna zużyć około 7 KW.

Gwarancja: 10 lat na sprężarkę i 6 lat na pompę - jedna z najdłuższych w Polsce.

Pompę GEO 312C, rekuperację, odkurzacz centralny oraz instalację wod.-kan. instalowała mi firma xyz

[spam]

wihajster
20-03-2016, 17:46
Pompę GEO 312C, rekuperację, odkurzacz centralny oraz instalację wod.-kan. instalowała mi firma MARTECH Mariusz Uba.
Młodzi ludzie to instalowali, jeszcze się uczą???
Poproś żeby jak najszybciej zamontowali Ci pompę obiegową POPRAWNIE bo tak jak jest w tej chwili nie może pracować - szlag ją trafi...
http://images77.fotosik.pl/437/ed21e5b6bdbe4b52med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/ed21e5b6bdbe4b52)

sylwia i jarek
20-03-2016, 18:34
Czy ktoś poleca instalatorów pomp ciepła z okolic Grudziądza? Czy ktoś na forum korzystał z firmy Eko-dom z Grudziądza?
Zaproponowali mi pompę gruntową za 17tyś + odwierty pionowe za 11500. Czy to dobra cena?

Witam "sąsiada " :-) z Grudziądza,przed założeniem swojej pompy rozgryzałem również temat pomp z eko-domu i szczerze odradzam , znam 3 osoby ,które maja zainstalowane ich pompy,1 średnio zadowolona,2 przeklinają nieziemsko zakup,a już największy problem to czas reakcji ich serwisu.Ich ceny są powiedzmy dobre,ale wcale nie,aż tak konkurencyjne w porównaniu z innymi polskimi producentami.Ja ostatecznie zamontowałem pompę polską,ale innego producenta,instalator z okolic Bydgoszczy. Podałbym nazwe,ale nie chcę być oskarżany o reklamę i może,że to moja firma :-) chętnie udzielę info na priv. I jeszcze jedna uwaga jak "kręcisz się " po Grudziądzu za pompką,to jak najdalej od Viessmanna,tu lista spartaczonych instalacji jest długa,nawet koło mnie ludzie dosłownie płaczą po ich instalacjach, w climacomfort i IVT cóz ,wyceny dosyć wysokie,ale produkty dobre,znam posiadaczy,którzy użytkują już trochę czasu i chwalą,ale ceny nie dla "kowalskiego",można przyjąć,że dwa razy droższe od polskich. :-) pozdrawiam Jarek

oletomada
28-10-2016, 11:44
Witam "sąsiada " :-) z Grudziądza,przed założeniem swojej pompy rozgryzałem również temat pomp z eko-domu i szczerze odradzam , znam 3 osoby ,które maja zainstalowane ich pompy,1 średnio zadowolona,2 przeklinają nieziemsko zakup,a już największy problem to czas reakcji ich serwisu.Ich ceny są powiedzmy dobre,ale wcale nie,aż tak konkurencyjne w porównaniu z innymi polskimi producentami.Ja ostatecznie zamontowałem pompę polską,ale innego producenta,instalator z okolic Bydgoszczy. Podałbym nazwe,ale nie chcę być oskarżany o reklamę i może,że to moja firma :-) chętnie udzielę info na priv. I jeszcze jedna uwaga jak "kręcisz się " po Grudziądzu za pompką,to jak najdalej od Viessmanna,tu lista spartaczonych instalacji jest długa,nawet koło mnie ludzie dosłownie płaczą po ich instalacjach, w climacomfort i IVT cóz ,wyceny dosyć wysokie,ale produkty dobre,znam posiadaczy,którzy użytkują już trochę czasu i chwalą,ale ceny nie dla "kowalskiego",można przyjąć,że dwa razy droższe od polskich. :-) pozdrawiam Jarek

Można na priv dane instalatora ?
Czy może ktoś jeszcze polecić instalatora/hydraulika z okolic Grudziądza, który by zainstalował powietrzną pompę ciepła?

maciej10
29-10-2016, 05:46
jesli ktos jest zainteresowany to zapraszam do obejrzenia instalacji na zywo-pompa buderus-wyprodukowana w tej samej fabryce co IVT (poprostu inna marka).Instalacja dziala od 8.11.2015 roku. Koszt instalacji nizszy niz okoliczne firmy i duzo duzo nizszy niz ekoryniec.firme ktora mi to instalowala jest z okolic bydgoszczy.firma robila mi jeszcze wentylacje mechaniczna caly wod kan i wszystko zwiazane z CO. dane na priv.
Edytuje post 05.11.2016-Poprawiam ceny(spojrzalem na faktury )

1. Pompa ciepła Buderus WPS 8K-1 7,6 kW COP 4,7 zasobnik cwu 185l - 23328 brutto
2. Odwierty pionowe 2 x 100 mb muovitech Turbo z podłączeniem w budynku - 15 000,- zł brutto
3. Projekt geologiczny z dokumentacją powykonawczą - 1 900,- zł brutto
4. Kotłownia z elementami zabezpiecz. - 4 200,- zł brutto
5. Mont. elektr., uruchomienie, zaprogramowanie i instruktaż - 400,- zł brutto



wybieralem miedzy: climacomfort,ekoryniec,ghs-polska,hydrotech,instaltech,sokeip,viessman-Osielsko,martech i jeszcze pare innych firm ktore na wstepie odrzucilem

slaw2006
01-11-2016, 12:52
Czy ktoś korzystał z usług firmy MIRTOR z Torunia - są autoryzowanym serwisem Atlantica.
A z ich usług chciałbym skorzystać przy montażu PC, podłogówki i reku.

CNC_POMPY_CIEPLA
01-11-2016, 14:23
Witam, w temacie PC, oraz podłogówki możemy pomóc.
Mamy sporo instalacji w okolicy Bydgoszczy.

zieli
01-11-2016, 14:25
jesli ktos jest zainteresowany to zapraszam do obejrzenia instalacji na zywo-pompa buderus-wyprodukowana w tej samej fabryce co IVT (poprostu inna marka).Instalacja dziala od 8.11.2015 roku. Koszt instalacji nizszy niz okoliczne firmy i duzo duzo nizszy niz ekoryniec.firme ktora mi to instalowala jest z okolic bydgoszczy.firma robila mi jeszcze wentylacje mechaniczna caly wod kan i wszystko zwiazane z CO. dane na priv.
Pompa Buderus: cena 27000
odwierty: 75 zł/m2 (2x100m)-wynajmuja jakas sprawdzona firme
koszt instalacji kotlowni: 2000

wybieralem miedzy: climacomfort,ekoryniec,ghs-polska,hydrotech,instaltech,sokeip,viessman-Osielsko,martech i jeszcze pare innych firm ktore na wstepie odrzucilem

Ja zapłaciłem niewiele więcej za całość (tzn.pompa,odwierty 4x50m, kotłownia) co ty za samą pompę, tyle że nie mam żadnej "markowej" pompy.
Działa od trzech lat bez zastrzeżeń, a ja jestem bardzo zadowolony z rachunków za 2015r. zapłaciłem 700zł a za 2016 do dnia dzisiejszego zużyłem za 570zł

slaw2006
01-11-2016, 14:53
Witam, w temacie PC, oraz podłogówki możemy pomóc.
Mamy sporo instalacji w okolicy Bydgoszczy.

Proszę podać chociaż 3 abym mógł naocznie zobaczyć waszą pracę... okolice Bydgoszczy, najlepiej w kierunku Torunia :-), może być na priv oczywiście

maciej10
05-11-2016, 07:01
Ja zapłaciłem niewiele więcej za całość (tzn.pompa,odwierty 4x50m, kotłownia) co ty za samą pompę, tyle że nie mam żadnej "markowej" pompy.
Działa od trzech lat bez zastrzeżeń, a ja jestem bardzo zadowolony z rachunków za 2015r. zapłaciłem 700zł a za 2016 do dnia dzisiejszego zużyłem za 570zł


Edytowalem moj post i poprawilem ceny -podalem dokladnie takie jak mam na fakturze.
Podaj prosze jaka masz pompe ,ile kosztowala ile kosztowaly odwierty,jaka masz tem w domu,grzejerz 115m2 a ja 154m2. jak czesto uzywasz kominka. jaka temp cwu-ilu uzytkownikow. zostaje kwestia trwalosci pompy za 15 lat. mam nadzieje ze obie beda nadal pracowaly po tym okresie.

CNC_POMPY_CIEPLA
05-11-2016, 13:27
Proszę podać chociaż 3 abym mógł naocznie zobaczyć waszą pracę... okolice Bydgoszczy, najlepiej w kierunku Torunia :-), może być na priv oczywiście

9kW T-CAP 1F
Łochowo ul. Dębowa

9kW SDC 1F
Jarużyn ul. Rajska

12kW SDC 3F
Nieszawka Mała działka nr 59X

dane kontaktowe podam na priv proszę o info która lokalizacja najbardziej interesuje

zieli
06-11-2016, 09:13
Edytowalem moj post i poprawilem ceny -podalem dokladnie takie jak mam na fakturze.
Podaj prosze jaka masz pompe ,ile kosztowala ile kosztowaly odwierty,jaka masz tem w domu,grzejerz 115m2 a ja 154m2. jak czesto uzywasz kominka. jaka temp cwu-ilu uzytkownikow. zostaje kwestia trwalosci pompy za 15 lat. mam nadzieje ze obie beda nadal pracowaly po tym okresie.

Pompa firmy HCT z Torunia odwierty plus cała kotłownia kosztowało mnie 34000 zł nie wiem ile kosztowały poszczególne elementy płaciłem za całość.
Temperatura w domu 22-22,5*C kominka używam okazjonalnie z racji tego że jest to koza żeliwna i jak się nagrzeje, to w salonie nie idzie wysiedzieć, w tym sezonie grzewczym paliłem dwa razy.
CWU dogrzewam nad ranem do 45*C 4 osoby w domu, średnie zużycie miesięczne ciepłej wody w tym roku 3,5m3.
Pompa będzie tak trwała jak poszczególne jej elementy a te są takie same jak w firmowych pompach,a co do rzetelności i fachowości złożenia mojej pompy nie mam żadnych zastrzeżeń oby wszyscy instalatorzy byli tak dokładni jak mój. Mi w tym roku na przykład padła sprężarka w lodówce oczywiście po skończeniu się gwarancji więc tak naprawdę wszystko może się zepsuć,a nawet mam takie wrażenie że duża część sprzętów jest tak robiona aby psuła się po gwarancji.

Oczywiście nie można porównać zużycia prądu Twojego i mojego i nie po to, to napisałem za dużo zmiennych każdy dom jest inny i najważniejsze aby użytkownik PCi był zadowolony z rachunków. Chciałem tylko pokazać że nie trzeba kupować firmowych pomp aby spełniały swoje zadanie.

slaw2006
06-11-2016, 20:45
9kW T-CAP 1F
Łochowo ul. Dębowa

9kW SDC 1F
Jarużyn ul. Rajska

12kW SDC 3F
Nieszawka Mała działka nr 59X

dane kontaktowe podam na priv proszę o info która lokalizacja najbardziej interesuje

Prosze. Łochowo i Jarużyn. Może macie coś w okolicy Czarnowa lub Złejwsi Wielkiej lub Małej. Serdecznie dziękuję

slaw2006
07-11-2016, 18:04
Pompa firmy HCT z Torunia odwierty plus cała kotłownia kosztowało mnie ....

Zieli, poszło info na PW

michci
23-01-2017, 19:01
Witam wszystkich,
Tak jak Wy wcześniej borykam się z problemem wyboru PC i wykonawcy do domu ok. 115m2. Mam kilka ofert (Ciepłodom - PC Nibe 6kW, Nibe to jednak marka..., Martech - PC IVT 6kW. Tu nęci mnie gwarancja na PC 6 lat i 10 na sprężarkę, trzecia oferta to HCT z Torunia. Wychodzi najtaniej przy pompie EcoLine 5kW).
Pierwsza oferta celuje w okolice 60 kPLN z podłogówką, druga oferta z podłogówką ok 65 kPLN. Trzecia oferta ~34 kPLN bez podłogówki). Wszystkie z odwiertami. Pytanie zasadnicze: dobre oferty waszym zdaniem? Nie wygórowane?
maciej10 - poproszę o dane firmy która działała u Ciebie w zakresie CO (na priv.)

CNC_POMPY_CIEPLA
23-01-2017, 20:32
Witam wszystkich,
Tak jak Wy wcześniej borykam się z problemem wyboru PC i wykonawcy do domu ok. 115m2. Mam kilka ofert (Ciepłodom - PC Nibe 6kW, Nibe to jednak marka..., Martech - PC IVT 6kW. Tu nęci mnie gwarancja na PC 6 lat i 10 na sprężarkę, trzecia oferta to HCT z Torunia. Wychodzi najtaniej przy pompie EcoLine 5kW).
Pierwsza oferta celuje w okolice 60 kPLN z podłogówką, druga oferta z podłogówką ok 65 kPLN. Trzecia oferta ~34 kPLN bez podłogówki). Wszystkie z odwiertami. Pytanie zasadnicze: dobre oferty waszym zdaniem? Nie wygórowane?
maciej10 - poproszę o dane firmy która działała u Ciebie w zakresie CO (na priv.)


Na taki dom jak ten możesz mieć np. markową pompę LG 9kW za 10tyś mniej niż najniższa oferta jaką znalazłeś.....
Gruntówka będzie tańsza w eksploatacji o jakieś pewnie max 300zł rocznie, więc te 10 tyś co chcesz zapłacić więcej zwróci Ci się po 33 latach. :-)

domelek
23-01-2017, 20:57
Na taki dom jak ten możesz mieć np. markową pompę LG 9kW za 10tyś mniej niż najniższa oferta jaką znalazłeś.....
Gruntówka będzie tańsza w eksploatacji o jakieś pewnie max 300zł rocznie, więc te 10 tyś co chcesz zapłacić więcej zwróci Ci się po 33 latach. :-)

CNC możesz mi powiedzieć skąd te twoje wyliczenia są brane? rozumiem, że zakładasz optymistyczny wariant, że przez 33 lata obie pompy będą działały bez awarii?

A jeśli tak nie będzie to te twoje 33 lata to marketingowy bełkot

bo jak tak weźmiesz to co sam mówisz w innym wątku

''Swoją drogą, nie miałem nigdy awarii sprężarki a mnóstwo pomp założyłem, sprężarka umiera ostatnia w takich sprzętach. Pierwsza w pompach ciepła zawsze nawala elektronika.''

Powiedz mi przy której pompie jest większe prawdopodobieństwo awarii: gruntowej on/off z prostym sterownikiem, czy tej twojej 'markowej ' LG. Pokaż mi też przy okazji zdjęcia całej elektroniki w pompie LG i tej w jednostce wewn. jak i zewnętrznej. Powiedz mi też proszę ile kosztuje wymiana każdej z tych płytek w razie awarii. Odpowiedz mi też proszę czy w razie braku dostępnych częsci w przyszłosci (mówię o elektronice) można będzie do tego sprzętu zaadaptować jakiś inny układ sterowania w rozsądnych pieniądzach, żeby przedłużyć żywotność pompy, bez potrzeby zakupu nowej jednostki? Jestem ciekaw, zapytaj producenta czy przewidział taką ewentualność.

CNC_POMPY_CIEPLA
23-01-2017, 21:19
CNC możesz mi powiedzieć skąd te twoje wyliczenia są brane? rozumiem, że zakładasz optymistyczny wariant, że przez 33 lata obie pompy będą działały bez awarii?

A jeśli tak nie będzie to te twoje 33 lata to marketingowy bełkot

bo jak tak weźmiesz to co sam mówisz w innym wątku

''Swoją drogą, nie miałem nigdy awarii sprężarki a mnóstwo pomp założyłem, sprężarka umiera ostatnia w takich sprzętach. Pierwsza w pompach ciepła zawsze nawala elektronika.''

Powiedz mi przy której pompie jest większe prawdopodobieństwo awarii: gruntowej on/off z prostym sterownikiem, czy tej twojej 'markowej ' LG. Pokaż mi też przy okazji zdjęcia całej elektroniki w pompie LG i tej w jednostce wewn. jak i zewnętrznej. Powiedz mi też proszę ile kosztuje wymiana każdej z tych płytek w razie awarii. Odpowiedz mi też proszę czy w razie braku dostępnych częsci w przyszłosci (mówię o elektronice) można będzie do tego sprzętu zaadaptować jakiś inny układ sterowania w rozsądnych pieniądzach, żeby przedłużyć żywotność pompy, bez potrzeby zakupu nowej jednostki? Jestem ciekaw, zapytaj producenta czy przewidział taką ewentualność.

Sensowne pytania, będzie merytorycznie a tak lubię.
Pompa gruntowa i powietrzna żyją wg. moich obserwacji max 15 lat. Dlatego moim zdaniem jak ktoś ma dopłacić 10 tyś zł. do pompy ciepła dzięki której będzie oszczędzał max 300zł rocznie to w skrócie licząc
10 000zł / 300zł = 33,33 LAT, czyli zwrot nadpłaty do gruntówki zwraca się po ponad 18 latach od "śmierci" urządzenia.
Dlatego ze względu na koszty eksploatacji ta inwestycja jest nieopłacalna.

Oczywiście można liczyć i porównywać koszty części itp. ale nawet jak w ciągu 15 lat wydamy na remonty powietrznej pompy 5000zł w co nie wieżę to itak ona bardzie bardziej opłacalna niż gruntówka, bo wtedy zwrot będzie dopiero po 15 latach czyli itak po "śmierci" urządzenia.

To że gruntówkę, on/off włączy się da śrubokrętem wciskając stycznik to prawda, i że sterowanie do niej jest bardzo proste, ale inną kwestią jest to że zepsuje się to pewnie po itak 10 latach a wtedy to każdy machnie ręką i powie że naprawa się nie opłaca i kupi sobie nową, która będzie za 10 lat będzie miała znacznie lepsze COP, funkcje, sterowanie itd..

Teraz PC to cudo, ale TV LCD 10 lat temu też były i jak ktoś ma taki zepsuty to go nie naprawa bo postęp poszedł tak mocno do przodu że nawet 5 letni sprzęt to zabytek.
Teraz to jak ludzie pilota zepsują to czasem maja w d. idą to TESCO i kupują nowy TV :-)
Z pompami jest podobnie, bo rozwijają się bardzo szybko i za 5 lat moim zdaniem nikt nie będzie naprawiał, bo ceny spadną drastycznie i jakość pójdzie do góry.

domelek
23-01-2017, 22:26
Teraz PC to cudo, ale TV LCD 10 lat temu też były i jak ktoś ma taki zepsuty to go nie naprawa bo postęp poszedł tak mocno do przodu że nawet 5 letni sprzęt to zabytek.
Teraz to jak ludzie pilota zepsują to czasem maja w d. idą to TESCO i kupują nowy TV :-)
Z pompami jest podobnie, bo rozwijają się bardzo szybko i za 5 lat moim zdaniem nikt nie będzie naprawiał, bo ceny spadną drastycznie i jakość pójdzie do góry.

Widzisz i tutaj mam inne zdanie od Ciebie.

Porównywanie pompy ciepła z TV jest trochę nie na miejscu ze względu na pułap cenowy , w którym się obracamy. Porównajmy to do samochodów bo w jest mnóstwo popularnych marek/modeli w cenie pompy ciepła - powiedzmy 30tyś zł.

Jakoś od kilkunastu lat można zaobserwować znakomity rozwój w tej branży, coraz mniejsze spalanie (normy), coraz lepsze wyposażenie (ekrany) komputery etc. ,a ceny nowych jakoś stoją, nie chcą spaść, czemu? Czy ta technologia tyle kosztuje? Ok nowe samochody palą mniej - zwłaszcza diesle, to czemu trzech moich kolegów mechaników mi je odradza? skoro w latach 80'tych można było zrobić silniki, które mogły z palcem w d... zrobić 500tys km (na rozgrzewkę), czemu teraz jak sprzedajesz auto z licznikiem powyżej 200tys. to każdy kręci nosem?
A z branży AGD spójrz na markę Miele robią sprzęty z 25 letnią gwarancją, kosztują 3 razy tyle co inne marki a pralka wygląda jak rodem z lat 90tych, ich odkurzacze są moim zdaniem najlepsze na rynku.
Jak dorastałem to jak nam się zepsuł TV to przychodził gość z lutownicą i go naprawiał za niewielkie pieniądze, dzisiaj jak się popsuje TV to trzeba wymienić całą płytkę bo nikt nie chce się bawić w diagnostykę układu, który nierzadko kosztuje 50% ceny nowego TV - dlatego ludzie kupują nowe.
Ja się nie zgadzam z taką polityką i dlatego punktuje takie zagrywki marketingowe jakie Ty teraz stosujesz. Nie traktuj klientów jak idiotów, a twoj biznes będzie się rozwijał, ucz się, przyjmuj krytykę (konstruktywną), myśl, a nie powtarzaj frazesy ze szkoleń marketingowych.

Nie mam nic przeciwko Twojej reklamie, ale rób to w sposób dyskretny, daj Klientowi wybór, doradź, nie zawsze cena ma znaczenie.

CNC_POMPY_CIEPLA
23-01-2017, 23:01
Kolego super, dzięki za Twój wpis, jest to jeden z niewielu wpisów które przyjemnie się czyta.
Nie zionie agresją i chamstwem, super.
Nasze spojrzenie na omawiany temat bardzo się różni i myślę żaden z nas nie przekona drugiego do swoich racji, ale można jak widać przedstawić swoje argumenty rzeczowo i konkretnie.
Dlatego myślę żeby na tym poprzestać, a czas pokaże jak będzie i klienci wybiorą.

Zawsze chętnie piszę się na dyskusje z Tobą.

michci
24-01-2017, 21:25
Na taki dom jak ten możesz mieć np. markową pompę LG 9kW za 10tyś mniej niż najniższa oferta jaką znalazłeś.....
Gruntówka będzie tańsza w eksploatacji o jakieś pewnie max 300zł rocznie, więc te 10 tyś co chcesz zapłacić więcej zwróci Ci się po 33 latach. :-)

Dzięki za odpowiedź.
Inwestując w PC oprócz ceny bierze się pod uwagę także komfort użytkowania. I nie chodzi tu tylko o łatwość obsługi. Nie sądzę żeby PC powietrzna była całkowicie bezgłośna. Nie będzie to zapewne głośne jak agregat chłodniczy ale jednak. Jakoś nie wyobrażam sobie szumiącego agregatu obok domu lub podobnego u sąsiada. Działki nie są za duże i zawsze coś będzie słychać. Zwłaszcza w cichej okolicy. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie i dajcie namiar na instalację takiej PC do obejrzenia. Drugi punkt: środowisko z którego powietrzna PC odbiera energię jest o dużo niższej temperaturze niż otoczenie w odwiercie. Na logikę wymaga to dostarczenia dużo większej energii do PC aby uzyskać taki sam taki sam efekt jak przy PC gruntowej. CNC proponujesz 9kW. Do gruntowej wystarczy 5kW. I sądzę że PC powietrzna będzie dłużej pracować w ciągu doby stąd energia pobrana z sieci będzie dużo wyższa. A każdy raczej stara się aby PC pracowała przeważnie w II taryfie. I na pewno nie będzie to 300 PLN różnicy rocznie. Co do elektroniki. Na co dzień zajmuję się projektowaniem elektroniki przemysłowej i widać że to co wychodzi ze "wschodnich" wytwórni (nieważne czy markowych czy "markowych Made in Ch..." ma się zepsuć jak najszybciej (tak do kilku lat). LG nie odbiega w tej dziedzinie od normy. Czy sterowanie powietrznej PC jest zabudowane w samym agregacie czy w bardziej "komfortowych" warunkach np. sam sterownik znajduje się w budynku? Warunki pracy mają niestety BARDZO duży wpływ na jej trwałość i pewność działania.

Tomaszs131
24-01-2017, 21:28
Młodzi ludzie to instalowali, jeszcze się uczą???
Poproś żeby jak najszybciej zamontowali Ci pompę obiegową POPRAWNIE bo tak jak jest w tej chwili nie może pracować - szlag ją trafi...
http://images77.fotosik.pl/437/ed21e5b6bdbe4b52med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/ed21e5b6bdbe4b52)

Jeśli się nie mylę pompa powinna być zamontowana w pionie nie poziomie. Grozi zatarciem.

CNC_POMPY_CIEPLA
24-01-2017, 22:03
Dzięki za odpowiedź.
Inwestując w PC oprócz ceny bierze się pod uwagę także komfort użytkowania. I nie chodzi tu tylko o łatwość obsługi. Nie sądzę żeby PC powietrzna była całkowicie bezgłośna. Nie będzie to zapewne głośne jak agregat chłodniczy ale jednak. Jakoś nie wyobrażam sobie szumiącego agregatu obok domu lub podobnego u sąsiada. Działki nie są za duże i zawsze coś będzie słychać. Zwłaszcza w cichej okolicy. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie i dajcie namiar na instalację takiej PC do obejrzenia. Drugi punkt: środowisko z którego powietrzna PC odbiera energię jest o dużo niższej temperaturze niż otoczenie w odwiercie. Na logikę wymaga to dostarczenia dużo większej energii do PC aby uzyskać taki sam taki sam efekt jak przy PC gruntowej. CNC proponujesz 9kW. Do gruntowej wystarczy 5kW. I sądzę że PC powietrzna będzie dłużej pracować w ciągu doby stąd energia pobrana z sieci będzie dużo wyższa. A każdy raczej stara się aby PC pracowała przeważnie w II taryfie. I na pewno nie będzie to 300 PLN różnicy rocznie. Co do elektroniki. Na co dzień zajmuję się projektowaniem elektroniki przemysłowej i widać że to co wychodzi ze "wschodnich" wytwórni (nieważne czy markowych czy "markowych Made in Ch..." ma się zepsuć jak najszybciej (tak do kilku lat). LG nie odbiega w tej dziedzinie od normy. Czy sterowanie powietrznej PC jest zabudowane w samym agregacie czy w bardziej "komfortowych" warunkach np. sam sterownik znajduje się w budynku? Warunki pracy mają niestety BARDZO duży wpływ na jej trwałość i pewność działania.

Hej, tak odnośnie kosztów eksploatacji to jak masz pompę gruntową która działa Ci z średnim COP 4 to powietrzna będzie miała średnie COP 3,3.
Wiec 1600zł na gruntówce to 1920zł na powietrznej, czyli o 20% większe zużycie.
Co do hałasu to podam Ci adresy z okolic Bydgoszczy byś mógł sobie podjechać i posłuchać, z jakiej miejscowości jesteś?
LG 9kW możesz posłuchać u mnie w Starogardzie.
Większość klientów jak posłucha jak to cicho chodzi to już nigdy nie porusza tematu dźwięku.
Swoją drogą gruntówka też mruczy, tam masz sprężarkę w budynku, w powietrznej jest na zewnątrz.
Co do stwierdzenia że powietrzna ma dużo niższą temperaturę pracy to nie do końca prawda, średnia temp zimy to +2st.C, a średnia temp roczna około +7st.C
Więc warunki są zbliżone do powietrznych, a obliczenia pokazują że im bardziej oszczędny dom tym bardziej opłaca się pompa powietrze woda.

Odnośnie elektroniki to dodam że płyta sterująca agregatem zewnętrznym jest na zewnątrz, reszta razem ze sterownikiem jest wewnątrz.

wihajster
24-01-2017, 22:35
Hej, tak odnośnie kosztów eksploatacji to jak masz pompę gruntową która działa Ci z średnim COP 4 to powietrzna będzie miała średnie COP 3,3..
Gruntowa (dobrze zainstalowana BEZ BUFORA!!!! z podłogówką 100%) działa ze znacznie wyższą efektywnością niż 4,0
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?334331-Pochwalcie-się-swoim-COP-em&p=7387928&viewfull=1#post7387928

Vossi
30-08-2017, 19:49
Ostrzegam wszystkich na forum, przed wyborem firmy Ekoryniec z Włocławka. Dawno nie spotkałam się z takim aroganckim i bezczelnym traktowaniem klienta. Firma Ekoryniec a w szczególności właściciel firmy Dariusz R. jest bezczelny i traktuje klienta jak śmiecia, któremu można wcisnąć każdą ciemnotę. Bardzo żałuję, że podjęliśmy się współpracy z tą słabą i beznadziejną firmą i że zleciliśmy im wykonanie pompy ciepła. Dopóki wszystko działa to właściciel jest Twoim "najlepszym przyjacielem", natomiast kiedy trzeba wykonać usługę na gwarancji , coś naprawić, to przeciąganie sprawy trwa miesiącami a na końcu okazuje się , że właściciel nie chce być odpowiedzialny za swój błąd i w swojej bezczelności na gwarancji żąda pieniędzy od klienta. Dzwoniąc do Pana Dariusza, żeby w końcu ustalić termin naprawy klient nasłucha się różnych wykrętów i żenujących słów, np: "jest czas urlopowy nie mam ludzi", " mam zepsuty sprzęt", "jestem na urlopie będę za tydzień", " uznałem , że jednak nie trzeba do Państwa przyjeżdżać, bo nie widzę takiej potrzeby" i mnóstwo innych bezczelnych słów i wykrętów. Odradzam współpracę z firmą Ekoryniec, to najgorszy z wyborów. Potencjalny kliencie zastanów się na wyborem innej firmy!!!!!!!

CNC_POMPY_CIEPLA
01-01-2018, 18:37
Czy korzystał ktoś z usług :spam:? Proszę o jakieś informacje.

Witam, moja firma robi też w kuj-pom zapraszam do kontaktu.

Mięta
03-01-2018, 07:36
Dziękuję, pytanie tylko kto poleca CNC Pompy Ciepła? :)

Ktoś coś wie o :spam:?
Polecili mi pompę Toshiba HWS-804H-E1 8kw + jkedn wew HWS-804XWHT6-E 8kw (grzałka 6kw) na 160m2 w tym garaż - dom nowo budowany.