PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z171 pracownia STUDIO Z500



Katarzyna Czemerys
11-07-2011, 07:35
Witam serdecznie!
Przymierzam się do wyboru projektu:
http://www.z500.pl/projekt/z171,funkcjonalny,dom,z,garazem,Dach,kopertowyluka rna,wspolczesne,dodatki.html

Czy moglibyści mi doradzić, czy to dobry wybór, czy jest coś co należałoby zmienić, poprawić, wydłużyć, skrócić ;)

Osobiście chciałabym w salonie (zamiast małego okna) zrobić duże okno tarasowe, jedno z okien tarasowych z wyjściem z boku zamienić na małe okno, wejście do spiżarki zrobić w przejściu z kuchni do przedpokoju - tym samym powiększę zabudowę w kuchni. Ale nie wiem czy umiejscowienie okna w kuchni - obok kuchenki - jest dobrym rozwiązaniem?

Bardzo Was proszę o pomoc, póki nie jest za późno :)
Z góry dziękuję!

anetas1707
12-07-2011, 15:00
Witam,
Jestem na etapie budowy Z171, gdybym miała wybierać raz jeszcze poważnie bym się zastanowiła nad wyborem.
Zamiana okna na drzwi i odwrotnie to dobry pomysł, pomyśl również nad przesunięciem okna w jadalni w stronę kuchni. Jeżeli będziesz miała kuchnię elektryczną to okno nie przeszkadza natomiast gdy będzie to gazowa to należałoby się zastanowić. Salon jest mały i bardzo mało ustawny, schody skopane totalnie.

Katarzyna Czemerys
13-07-2011, 06:38
Dziękuję Ci bardzo za Twoją odpowiedź. Co do salonu, to też wydaje mi się za mały. Zrobiłam sobie rzuty w 3 d i byłam zdziwiona ilością miejsca, czy to w jadalni, czy w salonie.... Kurcze, tak naprawdę nie mam żadnej innej alternatywy... przeglądałam mnóstwo projektów, ale jakoś nic mi nie wpadło w oko....

anetas1707
13-07-2011, 07:05
Witaj,
wczoraj nie dokończyłam swoich uwag. Zwróć szczególną uwagę na schody. Miejsce na nie wymusza wykonanie schodów tylko i wyłącznie zabiegowych i najlepiej ażurowych, gdyż robiąc schody żelbetowe pełne (o czym ja myślałam) robi się ciasny korytarzyk na parterze. Jedyne co robi wrażenie w tym domu to garaż jest naprawdę duży. Jestem na etapie stemplowania stropu poddasza więc może góra będzie lepsza. My zastanawialiśmy się nad Opałkiem 2g, Agnieszka 2g i Rubin 2g. Podejrzewam, że inne typowe projekty zawierają też błędy więc nie ma co dramatyzować. Najlepiej to zrobić projekt indywidualny.
Pozdrawiam

Katarzyna Czemerys
13-07-2011, 09:35
A ja dziś natknęłam się na Gale z MG projekt i chyba się zakochałam. Olbrzymi salon, ciekawie zrobiona kuchnia, co o nim sądzisz?
Po małych przeróbkach będzie idealny :)
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/gala/elewacje.php