PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł Victrix Zeus- opinie



chrul
31-03-2004, 19:38
1. W okresie poprzedzającym mój zakup chciałbym zapoznać się z Waszymi opiniami na temat kociołka Victrix Zeus model 20 lub 27.
Przyszły zakup konsultowałem z kilkoma osobami ale nie na tak szerokim polu jak nasze forum.
Dodam, że nie zadawałbym pytania /wątku gdybym był pozbawiony wątpliwości. Będę wdzięczny za każdą opinię.

2. Przeciewników kotłowni z piecem kondensacyjnym pragnę raz jeszcze podpytać czy warto kocioł tradycyjny brać jeszcze pod rozwagę. Czy to nie jest tak, że kondensacyjne piece to przyszłość nieunikniona - więc jeśli np. teraz nie kupi się większych grzejników to będzie to trzeba uczynić za 5 lub 10 lat przy wymianie tradycyjnego na nowszą technologię.
Na dworze coraz cieplej ale myślę, że o przyszłosezonowym zimnie ktoś się znajdzie chętny do wypowiedzi.

gosciu01
31-03-2004, 20:50
właśnie zainstalowali mi taki kociołek,

wybierałem strasznie długo a wybrałem gdyż :
( w grę wchodził jeszcz Domolight z zasobnikiem 120 l . )

1. modulacja jest od 4,cuś kW do 23 kW, czyli dobry na małe wymagania ciepłego domu i szybko dogrzeje cwu ( niezły wydatek przez pierwsze 10 min. ),

2. zasobnik wbudowany ze stali nierdzewnej, a więc spokój z awariami i wymianą anody,

3. cena jak na kondensat bardzo przyzwoita,

4. w razie co, mam blisko serwis i to kilku serwisantów,

5. no i w sam raz na potrzeby mojej rodzyny i domu,

6. wiszący z zasobnikiem 53 l. - zyskałem trochę miejsca w kotłowni, gdyż nie mam stojącego zasobnika,

Jego wady to :

1. sterowanie tylko jednym obiegiem ( jedną pompą ), ale można to baaardzo prosto rozwiązać,

2. posiada tylko jeden program do ustawienia pracy tygodniowej i nie można programować temp. cwu ( ustawiasz tylko jedną temperaturę na panelu i można ją ręcznie szybko zmienić ),

To co już zauważyłem :

1. bardzo cicho pracuje - prawie go niesłychać, a właściwie słychać jak spływa kondensat do kanalizy,

2. bardzo proste, przyjazne i domyślne sterowanie, trochęza za proste, ale mając zacięcie, można szybko dostosować sterowanie do swoich potrzeb,

Ponadto,
kociołek ten nie ma w nazwie "Mercedes", ale główne części w nim użyte są z fabryki "Mercedesa" - pokazał mi to sprzedawca :o
Za zaoszczędzoną kaskę zrobię cuś więcej w domku, można by kupić jeszcze taniej, ale tak wyszło, i jestem naprawdę ZADOWOLONY !
Przynajmniej narazie.

No i jak patrzę na komin sąsiada, którym para bucha, a u mnie na rozruchu prawie nic :o , to pomyślałem że dla tej chwili warto było kupić kondensata, chociaż wcześniej byłem przeciwnikiem :P
Ale 2 lata temu jak zaczynałem szukać ceny były zupełnie inne.

Cz.

pawel_l
01-04-2004, 10:47
zdaje się że taki sam "środek" czyli komorę i palnik ma Termetowski Ecoterm