PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana przycisku Geberit



Limonka78
11-07-2011, 20:47
Panowie, którzy układali u mnie glazurę sami dokonywali części zakupów, m.in. kupili geberit wraz z przyciskiem (najbrzydszym jaką chyba widziałam kiedykolwiek- Delta chrom błyszczący). Przypuszczam, że była to najtańsza wersja. Panowie zarzekali mi się, że przycisk mogę dokupić sobie taki jaki tylko chcę. Zupełnie nieświadoma niczego (moja wiedza na te tematy jest zerowa) wybrałam sobie piękny przycisk. Dopiero Pan, który je sprzedawał zapytał mnie o mogel Geberitu. Jakie było zdziwienie, gdy dowiedziałam się, że do tego modelu Delta są same takie plastikowe, beznadziejne i że nic innego do niego nie pasuje. Geberit już dawno zamontowany, generalnie łazienka skończona. Do tej pory nie założyłam tego beznadziejnego przycisku. Czy jest jakiś sposób na przerobienie tej spłuczki tak aby inny przycisk pasował?
A może macie jakieś inne pomysły?

kajmanxxl
11-07-2011, 21:30
coś tu kolego plączesz z tego co wiem to geberit jest uniwersalny i wszystko pasuje jedyna różnica to jak chcesz zmieniać z normalnego przycisku na pneumatyczny musisz wymienić część otwierającą wewnątrz spłuczki ale jak to w geberycie wszystko da się zrobić bez prucia kafelek tylko trochę sprawności manualnej potrzeba

1950
12-07-2011, 05:24
chyba jednak nie wiesz,
Limonka ma najprawdopodobniej basica i tutaj jest problem,
szczegóły TUTAJ (http://www.geberit.com.pl/web/appl/pl/wcmspl.nsf/pages/prod-prod-inst-duo-2)

a przyciski tutaj (http://catalog.geberit.com/public/productsearch.aspx?cat=PL_PL-pl_1&q=delta&execute=True)

Limonka78
12-07-2011, 16:09
Jak coś to koleżanką mogę być :) Na kolegę za nic nie dam się przerobić ;)
Wracając do mojego tematu. Nie mam już pudełka po gebericie ale mam ten pechowy przycisk. Na pudełku mam numerek 115.100.21.1
Z internetu wynika, że jest to przycisk Delta 20.
W sklepie naprawdę sprzedawca otworzył katalog Geberitu i pokazał mi, że tylko trzy paskundne przyciski, które można zainstalować do tego geberitu, w tym jeden właśnie taki mam u siebie. Przyciski są okrągłe, a tworzywo z jakiego są wykonane pozostawiają wiele do życzenia.
Od kogo mogę uzyskać pomoc w tym zakresie? Mam zadzwonić do działu technicznego Geberitu?
Przyciski nie są tanie, więc nie chcę dokonywać zakupu zanim nie dowiem się czy wymiana na "lepszy model" jest w ogóle możliwa.

kajmanxxl
12-07-2011, 17:52
przepraszam za kolegę, Koleżanko, dziwi mnie ta sytuacja nigdy nie spotkałem tego drugiego modelu geberita a bardzo często je montuję więc tylko 1950 może Ci coś podpowiedzieć

vadiol
12-07-2011, 21:50
Do kazdego typu stelaza , przypisana jest seria przyciskow i jest ich wiecej niz sprzedawca mówił .
Zobacz tutaj : http://www.geberit.com.pl/Geberit/Inet/pl/wcmspl.nsf/Pages/prod-now-16

cieszynianka
13-07-2011, 22:21
coś tu kolego plączesz z tego co wiem to geberit jest uniwersalny i wszystko pasuje jedyna różnica to jak chcesz zmieniać z normalnego przycisku na pneumatyczny musisz wymienić część otwierającą wewnątrz spłuczki ale jak to w geberycie wszystko da się zrobić bez prucia kafelek tylko trochę sprawności manualnej potrzeba

Nie jest uniwersalny i nie pasuje :mad:
Miałam ten sam problem. Do tego modelu tylko delta : Bash:
A miało być tak pięknie :rotfl:
Na szczęście się już przyzwyczaiłam :yes:

kajmanxxl
14-07-2011, 12:24
Nie jest uniwersalny i nie pasuje :mad:
Miałam ten sam problem. Do tego modelu tylko delta : Bash:
A miało być tak pięknie :rotfl:
Na szczęście się już przyzwyczaiłam :yes:

niestety montuje czasami nawet dwa dziennie i nigdy nie spotkałem się z tym podtynkowym geberitem i jakimiś innymi przyciskami, może dlatego ich tu gdzie pracuję niema bo tu się inaczej buduje

robdk
14-07-2011, 13:40
Geberit seria basic jest wersją ubogą i dużo tańszą od standardowego stelaża. I właśnie by wyrównać ubytki ceny zastosowano takie a nie inne rozwiązania. Niestety ale do tego pasuje jak wcześniej wspomniano przycisk DELTA (bodajże w 3 kolorach).

Różnica w cenie samego stelaża pomiędzy nimi to coś ok 300 zł. Za komplet to już wychodzi większa różnica.