PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie scian pod plytki



lukasz_warszawa
11-07-2011, 21:01
Witam,
mam prosba o fachowa porade. W mieszkaniu (stan developerski) mam nieotynkowane , gole sciany w lazience. Po wielu rozmowach z wieloma fachwcami wiekszej i mniejszej jakosci nie wiem czym to przygotowac pod kafelki.

Czy tynkowac te sciany>?
Czy polozyc mase samopoziomujaca (?) czy wogle cos takiego istnieje?

Bylbym wdzieczny o porade.
Pzdr
Lukasz

Jarek.P
11-07-2011, 23:05
Z czego są te ściany?

Jeśli są równe i gładkie (żelbeton, czysto murowany beton komórkowy lub silikat) - nie rób z nimi nic.
Jeśli nie, jeśli ściana jest z czerwonego pustaka lub murowana jes byle jak - trzeba ją otynkować "na ostro"

J.

lukasz_warszawa
12-07-2011, 14:11
Na "8 scian" Jedna to zelbeton, jedna betown komorkowy a cala reszta to czerwona cegla ...

Dzieki za odpowiedz i pomoc.

lukasz_warszawa
12-07-2011, 20:22
WItam raz jeszcze - a czy warto bawic sie w tzw. zaprawą wyrównawczą?

Jezeli tak to jaka jest najlepsza. mieszkanie to stan developerski - wiec nic wczesnij na scianach nie bylo

vadiol
12-07-2011, 22:17
Tynkowac czy nie . To zalezy co chcesz miec polozone na scianie . Plytki o formatach 30/60 , 60/60 itp , nie wymagaja idealnie rownego podłoża . Za to mozaika juz tak .
Aby wykonać hydroizolacje stref mokrych , podłoże musi byc gładkie .

Rownanie scian , czy tez ich wygladzanie klejem do plytek , nie ma sensu z punktu widzenia ekonomii . Tynk kosztuje mniej .
Ściany narożne , przy których ma byc zainstalowana wanna lub brodzik , muszą miec kat 90* . Jeżeli zachodzi potrzeba wyrównania , to tynk bedzie kosztował mniej , niz klej .

Co do tynkowania na ostro , to zaszłość . Im równiejsza powierzchnia , tym kleju zużyjesz mniej .

lukasz_warszawa
13-07-2011, 12:14
Dzieki za pomoc. Ja tego robic nie bede na szczescie badz nie..

Musze uzyc tzw. fachowca - i pytam poniewaz co fachowiec to inna teoria.

pzdr