PDA

Zobacz pełną wersję : czym przykleić FASTBO z Ikei?



maxima20
12-07-2011, 21:23
Witam,
mam pytanie, a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Widziałam na forum, że wiele osób korzysta z paneli kuchennych FASTBO. Czy ktoś mógłby zdradzić jakiego kleju użył, żeby przymocować panele do ściany? czy to jest lepsze rozwiązanie niż korzystanie z tych listew do mocowania? Prosiłabym o wskazanie konkretnej nazwy kleju, bo zupełnie się na tym nie znam, nie wiem gdzie szukać. Mam do zamocowania 1,2m2 paneli, więc nie wiem też ile tego kleju - tylko na rogach czy na całą powierzchnie go kłaść?
Czym najlepiej robić nacięcia na gniazdka na tym panelu? potrzebuję zrobić 3 dziury na gniazdka na panelu (nie są to skrajne elementy) i nie wiem jak to wyciąć, żeby było ładne i nie zniszczyło panela.
Proszę o pomoc, bo nie mam zielonego pojęcia jak zabrać się do montażu:(

marian_
15-07-2011, 11:40
Ja bym nie kleił bo panel się odkształci i odejdzie, kup te listwy, długo ich nie było bo kiedyś sprzedawali ale nieco wadliwe - bez pionowych usztywnień, teraz polepszyli ten produkt i pomiędzy każdym panelem masz pionowe usztywnienia. Wygląda to bardzo estetycznie (aluminium anodowane) i jest proste w montażu (na kołkach się trzyma).

Dziury - obrysowujesz kwadrat pod puszkę, wiercisz dużym wiertłem 4 otwory na wylot w rogach, kończysz wyrzynarką (dobrej klasy brzeszczot, żeby nie postrzępił brzegów) - 5 min. roboty.