PDA

Zobacz pełną wersję : Remont dachu/strychu - jakie orientacyjne koszty?



macryc
13-07-2011, 01:03
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, jak wyglądałyby orientacyjne koszty pełnego remontu strychu/dachu w starym domu wolnostojącym.

Dane:
dom ma ok. 40 lat
pow. strychu 75m2
skosy bez okien połaciowych
podłoga: beton
do wymiany więźba oraz dachówka.
mury zdrowe

Co chciałbym osiągnąć:
- pełna nowa więźba
- nowa dachówka (jakieś rozwiązanie w dobrym stosunku jakości do ceny), izolacja
- tynk na murach
- podłoga (nowe dechy)
- ściany po skosie od wewnątrz (gotowe do położenia farby)
- doprowadzenie mediów (w zasadzie tylko prąd i ogrzewanie - na styrchu ma być po prostu jedno duże pomieszczenie, żadnych kuchni czy łazienek)

Wiem, że ciężko takie coś wycenić bez oględzin, ale może chociaż orientacyjnie się uda?

Pozdrawiam

Aleksandryta
13-07-2011, 05:20
I tak bedziesz musial przejsc przez wszystkie (prawie) procedury zwiazane z koniecznoscia uzyskania pozwolenia na przebudowe. A na samym poczatku kontruktor, ktory opracuje projekt przebudowy i od niego dowiesz sie jakie to koszty. Nie podales powierzchni dachu, a to najwazniejsze. Poza tym nie podales skad jestes, to tez wazne. Poszukaj watkow z cenami za wiezbe i dach. Jest ich tutaj mnostwo.

macryc
13-07-2011, 15:19
witam,

chodzi o okolice krakowa. nie znam powierzchni dachu dokładnie, znam tylko powierzchnie strychu (75m2).

jak wygląda sprawa z takim pozwoleniem - ile się na nie czeka? I czy jest konieczne - w końcu nie chodzi o przebudowę tylko o wymianę starej więźby na nową i dachówki na nową. A to co w środku (wykończenie wnętrza) to już chyba żadnego zezwolenia nie wymaga?

macryc
13-07-2011, 19:36
Kosztorys prawdę ci powie....

Zapłać za wykonanie kosztorysu, to się dowiesz ile będzie kosztować remont. Na podstawie lakonicznego opisu nikt nie jest w stanie "wycenić" roboty a tym bardziej z jakich powodów miałby robić prezent w postaci kosztorysu?

nie chodzi mi o kosztorys, tylko o orientacyjne koszty... Czy to będzie bliżej 30tys czy 230tys - tego typu informacja mnie interesuje. nieruchomość, o ktorej mowa, chcę dopiero nabyć - naturalne więc, że nie jestem w stanie wykonać kosztorysu jak narazie. Z drugiej strony, bez bladego pojęcia na temat kosztów, nie podejmę decyzji o zakupie.

rozumiem, ze czasy są ciężkie i za wszystko trzeba płacić, ale wydawało mi się, że zwykła anonimowa porada na forum nic nie kosztuje? jeśli się myliłem to sorry...