PDA

Zobacz pełną wersję : finish parkiet



Ewa K-P
04-06-2002, 13:58
Czy ktos ma jakies doswiadczenia z tzw. finish parkietem (producent LAmparkiet)? Sprzedawcy zachwalają-tanszy i mniej klopotliwy od tradycyjnego parkietu, zdecydownaie bardziej naturalny wyglad niz wszelkiego rodzaju panele drewniane(np deska barlinecka)

hippo
06-11-2003, 14:26
Czy ktoś z Forumowiczów ma jakieś doświadczenia lub spotrzeżenia z finish parkietem (producent Lamparkiet)?

hippo
06-11-2003, 14:29
A może temat należy wrzucić do wymiany doświadczeń - podpowiedzcie

Tomek Waw
07-11-2003, 15:18
Doświadczeń własnych nie mam, ale widziałem u znajomej. Wygląda to dość dobrze ale miałame wrażenie, że właściwościami (stukot) przypomina panele. Widać gdzieniegdzie łączenia (przy parkiecie łączenia są bardziej naturalne, ich przebieg nie jest tak symetryczny jak w tym przypadku)

Pozdrawiam
Tomek

Luśka
08-11-2003, 17:52
W "Wymianie doświadczeń" jest dokładnie taki sam wątek.

amacio
09-11-2003, 13:10
Założył go mój szfagier i jest zadowolony, ja skusiłem się na duoparkiet i też mi się bardzo podoba. Kleje firmy Wakol - bardzo drogie ale nigdzie nic się mie odkleja, no i jak wystarczy kasy to drewno egzotyczne, chociaż w części reprezentacyjnej domu, efekt powalający.

hippo
13-11-2003, 07:22
Czym się różni finish parkiet od duoparkietu?

darekt
22-11-2003, 09:57
Finish parkiet w wersji 14 mm ma 2x grubsza warstwe drewna (6,5 mm - finish parkiet) , (3,5 mm - Duo parkiet) co jest wazne w przyszlosci przy cyklinowaniu. Ponnadto -jak ktos blednie zauwazyl - parkiet ten nie stuka bo jest klejony do podloza. To nie panel !!![/list]

darekt
26-11-2003, 15:36
Czy ktos wie czym po polozeniu finish parkietu zaimpregnowac go - tzn. szczeliny, aby nie dostawala sie przez nie wilgoc?

krispodkarpacie
26-11-2003, 21:22
Mysle ze moglbys sprobowac olej do parkietu na wierzchu nie pozostanie bo wierzch jest orginalnie lakierowany a w szczelinach pozostawi warstwe nieprzepuszczalna dla wody ale to tylko taki pomysl

hippo
27-11-2003, 09:00
darekt,
To przy grubości 6,5 mm finishparkietu trzeba stosować jakieś nowoczesne metody cyklinowania takiej cienkiej warstwy, bo stare cykliniarki to zbierają chyba ze 4 mm parkietu na jeden cykl cyklinowania.
Jak cyklinować taki cienki parkiet i ile razy tą czynność będzie można wykonać?

darekt
28-11-2003, 10:02
Producent daje 25 lat gwarancji na ten finishparkiet. Dlatego tradycyjne cyklinowanie nie wchodzi w gre. O ile pamietam to cyklinowanie to polega na zeszlifowaniu uszkodzonego miejsca papierem sciernym. Przy wiekszych szkodach trzeba parkiet po prostu wymienic. :roll:

grazi
14-03-2014, 16:51
Mój finish parkiet po 2,5 roku uzytkowania przez dwójkę ludzi w średnim wieku całkowicie do wymiany. Co z tego że gwarancja 25 lat, kiedy 2 miesiące zero reakcji na reklamację, a że chodziliśmy regularnie i sprzedawca dzwonił do fabryki to dostaliśmy w końcu taką odpowiedź z fabryki: "Po zapoznaniu sie z przesłanymi zdjęciami, reklamacja nie ma uzasadnienia.
Uzasadnienie, na zdjęciach widac, jak w naturalny sposób ciągi komunikacyjne zostały poprzecierane, jest to typowy przejaw braku konserwacji podłogi." Jest trochę ciagu dalszego tzn. pouczenia, ale nie chce mi się przepisywać, a skopiować nie mogę.

Dodam, że autorem tego arcydzieła jest Zygmunt Dabrowski. Finish parkiet Nowe Miasto Lubawskie.

Ze swej strony proponuję, na finish parkiet połozyć kafelki, bo inaczej nie sposób go użytkować.

jarekkur
15-03-2014, 20:26
Mój finish parkiet po 2,5 roku uzytkowania przez dwójkę ludzi w średnim wieku całkowicie do wymiany. Co z tego że gwarancja 25 lat, kiedy 2 miesiące zero reakcji na reklamację, a że chodziliśmy regularnie i sprzedawca dzwonił do fabryki to dostaliśmy w końcu taką odpowiedź z fabryki: "Po zapoznaniu sie z przesłanymi zdjęciami, reklamacja nie ma uzasadnienia.
Uzasadnienie, na zdjęciach widac, jak w naturalny sposób ciągi komunikacyjne zostały poprzecierane, jest to typowy przejaw braku konserwacji podłogi." Jest trochę ciagu dalszego tzn. pouczenia, ale nie chce mi się przepisywać, a skopiować nie mogę.

Dodam, że autorem tego arcydzieła jest Zygmunt Dabrowski. Finish parkiet Nowe Miasto Lubawskie.

Ze swej strony proponuję, na finish parkiet połozyć kafelki, bo inaczej nie sposób go użytkować.

Czy zdjęcia można by zobaczyć?
Można przesłać na priv.