PDA

Zobacz pełną wersję : wylewka samopoziomująca. czy dam radę sam?



mnbdfrtyuioiuyfdxc
13-07-2011, 11:05
To jest pytanie do doświadczonych w tym temacie. Mam do wyrównania jakieś 25 m kwadratowych podłogi. Przewiduję warstwę o grubości od 5 do 10 mm. Z tego co mniej więcej wyliczyłem to maksymalnie jakieś 15 worków zaprawy Atlas sam 100 powinno wystarczyć. Do mieszania zaprawy będę używał wiertarki i kastry gdzie na raz mogę wsypać 2 worki.
Problem leży w tym że taką wylewkę trzeba zrobić bardzo szybko czyli wymieszać i wylać w ciągu jakichś 30 minut. Czy dam radę to zrobić sam, ewentualnie z pomocą jednego kolegi?
Chcę wylać wszystko na raz żeby uzyskać równą powierzchnię na całości. Jak zacznę dzielić robotę to wyjdą schodki.

Trociu
13-07-2011, 13:16
Nie znam się, ale może na dwie kasty - jeden miesza drugi wylewa...

mnbdfrtyuioiuyfdxc
13-07-2011, 14:09
też tak kombinowałem ale interesuje mnie czy to wyjdzie w praktyce, czy to jest wykonalne w ogóle. Nawyobrażałem sobie jak się tynkuje ściany a w praktyce było zupełnie inaczej, bardzo się rozczarowałem. Wylewka samopoziomująca jest bardzo droga więc nie chce ryzykować.

gonsiorek
19-07-2011, 10:37
Zużyłem do podrównania 10 m2 8-9 worków SAM 150 lub 200 - nie pamiętam dokładnie, zrobiłem to samodzielnie aczkolwiek tempo było dość znaczne :)
Wiertarka była za słaba, mieszałem to silniejszym młotem, po wylaniu wyrównywałem szeroką szczotką ogrodową bo te spacjalne wałki były znacznie droższe. Myslę, że lapiej startować to Twojej powierzchni w 2 osoby, do chodzenia po ciekłej wylewce sprawdziły się ogrodowe nakładki na buty do napowietrzania trawnika :) kilkanascie złoty w markecie (takie plastikowe z bolcami). powodzenia !

Krzysiek88
15-05-2015, 19:21
Ja raz musiałem mieszać sporo kleju starego który bardzo szybko wiązał, niestety wiertarka okazała się za słaba na cały kaster, oczywiście wylewka nie jest tak gęsta, ale zebys sie tu nie przeliczył z ta wiertarka, zeby dala rade