PDA

Zobacz pełną wersję : projekt AGORA ZIELONA pracownia ZAHIR ART



Kolombek
26-09-2010, 11:41
Witam!
Jest to mój pierwszy list na forum . Przymierzam sie do budowy domku na wąskiej działce. Wpadł mi w oko projekt Agora Zielona 77 ze studia Zahir Art. Interesuje mnie czy ktos budować już ten domek ewentualnie Przytulna Oazę 76 lub inny projekt z tego studia. Bardzo chetnie bym przeczytał Wasze uwagi na temat tych projektow lub samego studia :D
Proszę też doświadczonych forumowiczów o opinie czy da sie ten domek zbudowac do 300 tys. Planowany piec na ekogroszek, kominek z plaszczem wodnym, solary.
Link do projektu http://producent-projektow.pl/projekt-zielona-p-41.html?cPath=11 (http://producent-projektow.pl/projekt-zielona-p-41.html?cPath=11)

Z góry dziękuje

Salsa
14-10-2010, 14:34
Witam,
My jesteśmy szczęśliwymi nabywcami tego projektu :) Budujemy go w wersji szkieletowej więc uległ małej modernizacji. Niestety dopiero zaczeliśmy prace ziemne (czekaliśmy długo na pozwolenie na budowę- sezon urlopowy) , zobaczymy czy uda nam się go postawić jeszcze w tym roku.
Co do biura Zahir Art- to spotkałam się tam z baaardzo miłą obsługą. Pani Ewa była bardzo pomocna i rzeczowo odpowiadała na wszystkie pytania.
Szczerze polecam!

Kolombek
18-10-2010, 21:35
A juz sie bałem, ze nikt nie wybrał tego projektu :D Technologia szkieletowa kojarzy mi sie z drewnem, czy dobrze kombinuje? Jestem ciekaw czy zmieniała Pani coś w przeznaczeniu pomieszczeń. My się zastanawiamy nad "przerobieniem" suszarni na pokoik i "skreśleniem" okienek od strony północnej (takie 2 małe swietliki, powodem jest wąska działka).

Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybką realizacje projektu.

bowess
19-10-2010, 08:27
Bardzo fajny projekt. W środku bardzo dobry. W porządku pod względem energooszczędności (bryła zwarta, tylko dwa okna dachowe). Ze względu na niskie zazwyczaj wykorzystanie i możliwość występowania mostków termicznych rozważyłabym, czy balkony koniecznie muszą być, choć tutaj akurat pełnią też funkcję osłony wejścia i tarasu, więc jest uzasadnienie. No i przy rezygnacji z balkonów trzeba by skrócić trochę okap dachu, więc chyba za dużo kombinacji z usuwaniem, lepiej zadbać, żeby nie było mostków.

Parę detali. Dom ma duży potencjał ze względu na prostotę bryły. Może warto w międzyczasie zastanowić się nad ostatecznym wyglądem elewacji. Na wizualizacjach domek jest tradycyjno-ozdobny - boniowanie, opaski wokół okien, okna w kolorze drewna, ozdobne balustradki, a myślę, że w innym zestawieniu może być jeszcze atrakcyjniejszy.
Dla porównania trzy wizualizacje domów z wejściem od szczytu, a wykończonych bardzo różnie.
Tradycyjnie, ale w nieco innych kolorach:
http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty%2F1%2Fwizualizacje%2Fz1_wid ok1_0.jpg&slash&size=473
Nowocześnie, z drewnem (taki układ poszerza nieco optycznie):
http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty%2F99%2Fwizualizacje%2Fz99_w idok1_0.jpg&slash&size=473
Z cegiełką (może być też tynk w dwóch kolorach):
http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty%2F154%2Fwizualizacje%2Fz154 _widok1_0.jpg&slash&size=473
To tylko taki wtręt, bo moją uwagę zwróciło przy tym projekcie, że dom może być bardzo ładny w wielu wersjach wykończenia, więc można go ładnie dopasować do otoczenia.

Zrezygnować z okienek można. Ciemne wc nie jest jakoś specjalnie dyskomfortowe, ale proponuję rozważyć ewentualnie luksfery - zawsze to światło dzienne, a luksfery nie są oknem, tylko ścianą.

Pokoik zamiast pralni może być. Miejsce na pralkę da się wygospodarować zarówno w kotłowni (można lekko odgrodzić jeden kąt), jak i w łazience na pietrze. Pokoik będzie trochę taki rodem z bloku, bo malutki, ale może pełnić na przykład funkcję pokoju do pracy z biurkiem, komputerem, regałem na wszystkie papierzyska, które zbiera się w domu. Zmieści się również jakaś rozkładana sofa, więc mini-gościnny może to też być.

Jedyne, co bym jeszcze rozważała, to kuchnia, bo duża i można by ją jakoś uatrakcyjnić, ale pomysłu konkretnego jeszcze nie mam :)

O pieniądzach trudno mi wyrokować. Moja okolica akurat jest dość droga, zarówno pod względem wykonawstwa, jak i materiałów, więc oszczędzamy poprzez własną robociznę. Jeżeli możesz zrobić coś sam lub z pomocą rodziny, to może wystarczyć te 300 tys.- zależy, czy masz kosztowny gust w wykończeniówce. :)
Ogólnie uważam, że wybrałeś naprawdę fajny projekt. Powodzenia w budowie. Trzymam kciuki!

Salsa
20-10-2010, 21:23
Kolombek- wersja szkieletowa to właśnie drewniana:) również mamy wąską działkę 19m i zależało mi na prostym a funkcjonalnym projekcie domu. Kupiliśmy wersję lustrzaną. Na dole zamiast dwóch pomieszczeń gospodarczych, jedno zamieniamy na mały gościnny pokoik, drugie pomieszczenie będzie przeznaczone pod piec gazowy oraz wc z perysznicem. W miejscu WC wyrównujemy ścianę i robimy spiżarnię. Na poddaszu mamy zamiar zlikwidować tą "wystającą" ściankę w łazience tak by z jednego większego pokoju koło garderoby, zrobić 2 pokoje.
Zrezygnowaliśmy też z balkonu nad wejściem, w zamian będzie małe dwuspadowe zadaszenie.
I decydujesz się na ten projekt? :)

Kolombek
21-10-2010, 10:54
Ha, ha, ha...... wąska działka. Ja mam wąską 13,5m Wy macie całkiem "superaśną". Ja zaczynam sie przekonywać do zainstalowania jednak gazu. Wtedy można właśnie ewentualnie suszarnie przenieść do kotłowni. Bardzo nam zależy, żeby mozna było umyć się na dole a w orginalnym wc nie ma nawet przysznica. Tak nie do końca jestem pewien, czy w tej kotłowni zmieści się jeszcze prysznic, bo jednak troszkę rzeczy wypadałoby tam umieścić. Za to odradzam w miejscu wc wyrównywać ściankę. Powód jest taki, że stworzy się wtedy taki długi, wąski korytarz coś jak korytarz w pociągu do przedziałów, wydaje mi się że tak jak jest w orginale jest lepszym rozwiązaniem. Na górze chyba nic nie będziemy zmieniać. Mamy trójkę dzieci i górka byłaby dla nich a dół dla mnie i dla żony. Balkoniki są nam potrzebne z dwóch stron, żeby zachować sprawiedliwość dziejową i kążde dziecko miało swój właśny kawałek balkonu :D. Zdecyduje się na ten projekt, bo lepszego nie widziałem w sieci (na taką działkę, jak moja). Co do wypowiedzi Bowess to bardzo dziękuje za taki duży, fajny wpis. Tekst otworzył mi oczki na rzeczy którymi sie do tej pory wogóle nie przejmowałem. Zewnetrzne wykończenie domku jest dla mnie na razie odległe jak podróż na marsa :) Studio Z500 ma sporo projektów na wąską działkę, ale jakoś coś mi zawsze było nie tak :( Salso - a jaką planujecie wentylacje i kominek?

Salsa
27-10-2010, 14:43
Kolombek- my zdecydowaliśmy, że bardziej przyda nam się duża spiżarnia niż większa przestrzeń korytarza. Co do kominka to ciągle się zastanawiamy czy z płaszczem czy bez ;/ co do wentylacji... oj to już muszę męża podpytać bo nie wiem. To decyzja juz podjęta co do zakupu Agory? :)

Kolombek
27-10-2010, 20:35
Wczoraj kupiliśmy :D Czekamy z niecierpliwością na kuriera. Z korytarzem to dwie osoby mnie przekonywały, kolega i architekt, że może kiepsko to wyglądać. Kolegi rodzice mają ponoć taki u siebie i niezbyt to wygląda. Ja chciałem wyrównac tą ściankę aby zbudować prawdziwą łazienkę. W sumie przyznałem im racje, że może postać taki efekt ciasnoty i może lepiej "podarować" troszkę przestrzeni dla lepszego efektu. Chociaż jak sobie przypomnę to było za czasów kiedy przechodziłem "fascynacje" ekogroszkiem i urządzanie łazienki w kotłowni nie brałem pod uwagę. Hmmmmm......

Salsa
30-10-2010, 16:35
Kolombek- no to gratulejszyn !!! :))))
a wracając do korytarza, to my jednak stawiamy na pierwszym miejscu funkcjonalność :) teraz mieszkamy na 65m2 w bloku, mamy 3 os rodzinkę i... nie mieścimy się ;/ dlatego chcę mieć spiżarnię z prawdziwego zdarzenia- przez korytarz będę tylko przechodziła nic mi po tej przestrzeni skoro jej nie wykorzystam :) - ale to tylko nasze podejście do tematu aranżacji :) My zastanawiamy się ciągle nad dachem ;/ dachówka czy blacha?!? niby dachówka cermiczna jest ciut driższa od blachy ale podobno te wykończenia są nieziemnsko drogie ;/ aaa! przypomniało mi się, zdecydowaliśmy się jeszcze na małe okienko na schodach (na półpiętrze czy jak to tam się fachowo nazywa) , żeby nie uszkodzić się wchodząc w dzień na pięterko ;)

SerekMadzia
19-02-2011, 09:18
Witamy
Jest to nasz pierwszy post na tym forum. Wraz z żoną zamierzamy zakupić projekt Agory Zielonej już w najbliższym czasie. Mamy działeczke o szerokości 15.5 metra, ale domek chcemy ustawić bardziej na jedną str, i zrezygnować z dwóch małych okienek, które wydają nam się zbędne... a dzięki temu poszerzy nam się przejazd za dom gdzie maja byc dwa garaże. Jak juz czytałem, ktos chce zrezygnować z pralni a rzecz malego pokoiku, w naszym przypadku ma tam być gabinet dla mojej żony. Ogrzewanie z racji tego, że nie ma u nas gazu wymuszone jest paliwo stałe ( groszek ) Chcemy równiez przesunąć ścianke z małej łazienki do środka celem powiększenia korytarza ( większa szafa pod zabudowę) a w Wc rezygnację z prysznica. Kuchania raczej pozostanie bez zmian...w salonie przesune nieco na środek ściany okno a podwójne drzwi balkonowe zmienię na rzecz pojedyńczych nieco szerszych. Góra to zmiany w pokojach dla dzieci, mianowicie rezygnacja z balkonu ,a le to jeszcze muszę przemyśleći wtedy zamiast drzwi balkonowych , będą okna na środku ścian. W łazience likwidacja okien dachowych i to poki co chyba na tyle zmian ... Czy ktos ma jakieś jeszcze pomysly co mozna "ulepszyć" w Agorze ...

Kolombek
23-02-2011, 19:00
Hej!
Ja też okienka zlikwiduje i podsunę dom do granicy działki. Najwieksza szafa to mogłaby powstać, jeżeli przenieść wc do kotłowni a w miejsce wc zrobić garderobę. Oczywiście wtedy pomysł z ekogroszkiem do ogrzewania nie jest najlepszy. Wypadałoby zastanowić się nad olejem oałowym, gazem ze zbiornika czy nawet prądem. Żeby ogrzewanie było tańsze można pomyśleć nad zmianą materiału na ściany. Zamiast 30 cm pustaka ceramicznego i 15 styropianu zrobić 24 gazobetonu i 20 styropianu. Tak samo powiekszyć izolacje na podłogę i dach. Okno w dachu do łazienki wg. mnie jest super - nie zmieniajcie tego. Co do balkonów, to sam sie zastanawiam ale w sumie to największy ozdobnik tego domu :) i może lepiej zostawić je na swoim miejscu. chociaż np. ostatnio zastanawiałem się czy nie poszerzyć balkonu od strony tarasowej co by zrobic taki daszek nad tarasem :D

SerekMadzia
01-03-2011, 08:03
Z tego co się słyszałem , to olej jest drogi, prąd jeszcze droższy ... teraz mieszkamy w domu 240 m2 na górze a moja mama na dole dwa oddzielne wejścia itd. i mamy ogrzewanie na gaz...i przyznam szczerze, że do gazu mam juz awersję ... mój brat w zeszłym roku wybudowal dom 90m2 i też ma ogrzewanie gazowe ... po rozmowie z nim wnioskować można, że drugi raz by nie montował takiego pieca...inna sprawa,że nie ma gdzie dać pieca na grosze i składować opału. W naszym przypadku na działce nie ma wogóle gazu ( na całej ulicy) wieć tylko wchodzi w rachubę groszek... Oczywiscie będzie kominek,(sporadycznie używany) ale w tym domu w którym mieszkamy teraz opalam dodatkowo popołudniami kominkiem i co dwa lata muszę odmalowywać pokój, a to już przesada. Co do okna w górnej łazience, to jest temat jeszcze do przemyśleń, ostatnio zauważyłem przechadzając się po osiedlu , że powstaje bardzo podobny dom jak Agora, ale z boku ma dobudóweczkę na bióro, i nie ma własnie balkonu w tyłu i nie wyglada to żle... wiec chyba przy tym zostane.

Kolombek w której pracowni zakupiłes projekt Agory ???

Pozdrawiam SerekMadzia

Salsa
02-03-2011, 19:05
Witam!

widzę że kolejna osoba zdecydowała się na zakup tego projektu:)
SerekMadziu- to my zrezygnowaliśmy z pom gosp. na rzecz pokoju gościnnego :)
Lada dzień bo około 16.03 przywiozą nasz domek :) przywiozą, bo my budujemy dom szkieletowy, prefabrykowany :) Tak więc 3 dni i dom stoi:)

Dam znać jak wygląda od wewnątrz bo jak patrzę na fundament to mam wrażenie że to malizna :)

Pozdrawiam serdecznie
Salsa


ps. my zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe- nasi znajomi mają takie i płacą około 300zł na m-c- myślę że to nie tak tragicznie.

Kolombek
03-03-2011, 08:19
Salsa - zazdroszczę Ci tych 3 dni. :) Czekamy w napięciu z wrażeń z domu ze scianami. Ja kupiłem projekt u producenta. Studio Zahir-Art. Do Madzi - przybudówki bebe. Jaki system ogrzewania nie byłby to wszystko zależy od energooszcędności budynku. Prąd ponoć sprawdza się w domach energooszczędnych i pasywnych. Teraz jest taki trend aby maxymalnie docieplać ( a raczej izolować) wtedy potrzeba mało energii do ogrzania a instalacja prądowa jest najtańsza do wykonania.

Kolombek
25-03-2011, 18:27
Salsa jak domek? Jak wnętrze? Jak wygląda ten zwężony korytarz?

Salsa
18-06-2011, 21:28
Kolombek jak dla mnie to domek suuuper:))
jest już otynkowany z zewnątrz a teraz wykańczamy środek ;)
korytarz też nie jest aż tak wąski :) postram się jakieś fotki wkleić:)


a jak Wasza budowa??

pozdrawiam:)

Kolombek
19-06-2011, 16:27
Hej Salso!
My jestesmy na etapie deskowania dachu, czyli można powiedzieć że prawie jest skończony stan surowy otwarty. Kilka zmian po drodze nastapiło w czasie prac. Nie które specjalnie, nie które nie. Z tymi drzwiami w garderobie (łazience na dole) to będzie podobnie jak u Ciebie (budowlańcy zapomnieli, ze miało byc inaczej :-D i jest całkiem przyzwoicie (w każdym razie tak mi się póki co wydaje). Za to drzwi przy schodach na schowek, są przesunięte do tytułu (żeby łatwiej wnosiło się rzeczy na schody) Póki co jestem przybity pracami budowlanumi i nawet nie mam czasu zastanowić się czy mi się jeszcze ten projekt podoba :-( . Wcześniej zastanawiałaś sie nad pokryciem dachu. Myślę, że skoro nasz dach jest taki prosty to nie ma co sobie załować i należy kłaść ceramikę ;-D . Ja to zachodzę w głowę tylko jakiej firmy.

groove
15-07-2011, 21:47
a jakie koszta do tej pory u was mozecie sie podzielic info ??

groove
15-07-2011, 22:37
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/agora_zielona/1938/elewacje ktos buduje taki domek ?? interesuja mnie koszta do SSO dzieki

Kolombek
06-09-2011, 23:32
Cóż z kosztami jest tak, że dużo zależy od inwestora, co sobie wymysli. Drzwi można kupić Gerdy za 1500 z montażem a można za 3500 drewniane (albo i więcej). Dachówki to samo. Okna w firmie w której kupilem swoje za kolor do plastiku liczą 40% a są firmy które liczą np. 10% i można tak wymieniać. Według kosztorysu domek ma kosztować coś około 350 tys. ale póki co wydaje mi się, że można go zbudować znacznie taniej :D Dom jest prosty i łatwy w budowaniu, zwarta bryła, dach bez załamań a przy tym uważam, że jest domek funkcjonalny. Ja osobiście polecam projekt choć wielu osobom może się wydać zbyt prosty i bez polotu :D
Pozdrawiam