PDA

Zobacz pełną wersję : stelaż podtynkowy pod kątem



Dżindżinier
16-07-2011, 11:13
Witam wszystkich forumowiczów ;)

Od razu przejdę do sprawy.
Wykańczam bardzo małą łazienkę - 225x175[cm] i przez to mam problem z rozmieszczeniem armatury.
Po wielogodzinnych namysłach, doszedłem do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby usytuowanie miski wc pod kątem, ale
wg moich wyliczeń i projektów najlepiej byłoby zamontować ją pod kątem 20 stopni.

Moje pytanie jest takie, czy w ogóle jest to możliwe do wykonania? Bo na stronach producentów najcześciej wymieniany jest kąt 45 stopni, natrafiłem też na informacje o kącie zmiennym 30 do 60 stopni.

I drugie pytanie - czy do takiego rozwiązania konieczny jest stelaż narożny (wole uniknąć tego ze względu na cenę), czy można po prostu wziąć zwykły stelaż i ustawić go pod tym katem.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Michał

plamiak
16-07-2011, 17:32
Widzę że nikt nie odpowiada... Nie widzę przeciwskazań, co prawda zamontowałem tylko cztery stelarze, ale również robiłem przymiarki do montażu "na skos" i jak najbardziej było to możliwe. Montowałem stelaże Koła, trzeba tylko sprawdzić czy mocowania (te górne) można ustawić pod kątem do ściany.

Dżindżinier
30-07-2011, 09:41
Witam ponownie,
Dziękuję za odpowiedź, ale po wielu długich przemyśleniach postawiliśmy na normalne zamontowanie stelaża pod ścianą.
Chcielibysmy jednak, aby stelaż ten miał nie więcej niż 1m wysokości, w internecie szukałem niskich ( H98 ) stelaży (i nie za głębokich) to znalazłem stelaże firmy sanit i tece.
Czy ktoś wie może gdzie w trójmieście można je kupić? Bo w internecie wyskakują mi same sklepy internetowe, a w castoramach, leroyach i innych są same wysokie stelaże (H112).

edde
30-07-2011, 20:52
geberit ma coś takiego:
http://catalog.geberit.com/public/chapter.aspx?cat=PL_PL-pl_1&ch=12

Dżindżinier
31-07-2011, 10:18
prawde mowiąc wolałbym nie kupować geberitów, bo to jest wg mnie spore przepłacanie (pytalismy w sklepie jednym - ~1000 zł taki stelaż (w internecie ~800))

dlatego tak jak napisałem, interesują mnie firmy
Tece
Sanit
i jeszcze Werit

są do dostanie w trojmiescie gdzieś czy tylko przez internet?