PDA

Zobacz pełną wersję : Pompy ciepła "mecaterm"



eniu
17-07-2011, 19:52
Witam ,

www.mecaterm.pl ,
mam możliwość tanio kupić takie ustrojstwo . Nie mam pojęcia
"co to za ptica" . Są dwie opcje .Powietrze -woda w 300 m2 domu
z instalacją wodną PW ,dość nowoczesną (jak na mnie :D).Lub
warsztat 150 m2 ,bez instalacji wodnej , czyli powietrze -powietrze.

Wasze opinie mogą przeważyć , która opcja w którym budynku
zostanie zainstalowana. Dla mnie to "czarna magia" choć na grzaniu
trochę się znam, ale bardzo tradycyjnym.

Wiem ,że za tymi pompami sto facet który to wymyślił i sprzedawał
różnym firmom w Europie podzespoły. Teraz coś kombinuje sam ,
a ja mam ochotę przećwiczyć jakąś opcję ,która pozwoli mi wkrótce
uniezależnić się od rąbania drewna (starość nie radość)...

andriuss
18-07-2011, 09:41
O ile mówimy o cenach cennikowych, tj. 30-45 KPLN, to moim skromnym zdaniem gra nie jest warta świeczki - na rynku jest mnóstwo urządzeń niewiele gorszych i o wiele tańszych.

eniu
19-07-2011, 08:16
O ile mówimy o cenach cennikowych, tj. 30-45 KPLN, to moim skromnym zdaniem gra nie jest warta świeczki - na rynku jest mnóstwo urządzeń niewiele gorszych i o wiele tańszych.


Dzięki za info andriuss . Jesteś w stanie coś zapodać dla przykładu?

Właśnie tego się obawiam ,że kupując za pół ceny , faktycznie
nabijam komuś kabzę , kto wcześniej wywindował cennik.

andriuss
19-07-2011, 08:31
O ile chcesz pokombinować, a nie wydać w czambuł tyle co za samochód, opcji jest kilka, np. pompa niemarkowa:

http://allegro.pl/pompa-ciepla-12kw-copeland-powietrze-woda-i1704150188.html

wyszukaj sobie po moim nicku, niedawno przytaczałem używane Mitsubishi za 7 tysi, a trochę dawniej pisałem o opcji sprowadzenia Zubadana z UK za dużo mniejsze pieniądze (niż w Polsce). A Zubadan to klasa sama w sobie. Ale z drugiej strony kupowanie najlepszej pompy we wszechświecie po to, aby rocznie oszczędzać 200 czy 400 złotych moim zdaniem trochę mija się z celem. Ja sobie kupię takiego składaka z Allegro. W końcu to sprężarka jest ważna.

eniu
19-07-2011, 09:36
Ta pompa z linku jest trochę za mała dla moich potrzeb (150 m2, 450 m3).
mam na myśli warsztat . Z domem dam sobie na razie spokój. Poćwiczę najpierw
w warsztacie. Tam napisali też ,że opłacalność jest do -5 o C. Z jednej strony
to zimy w Polsce (w Wielkopolsce :) ), pasują do takich osiągów, na większe
mrozy mam wydajny piec na drewno. Takich mroźnych dni jest w sumie niewiele .

Nie chcę zaoszczędzić paru stów na ogrzewaniu, tylko znaleźć alternatywę dla
rąbania drewna , które kiedyś mi się może znudzić (mój kręgosłup ,już
zgłasza veto !). Nie chcę też kopać , czy wiercić na działce . Gazu nie ma,
kopciucha nie lubię :D. Mogę wydać 100 zł miesięcznie więcej , to nie jest
problem.

andriuss
19-07-2011, 12:04
A jakie zapotrzebowanie? Może tą się zainteresujesz:

http://allegro.pl/pompa-ciepla-mitsubishi-16-kw-i1711038213.html

Opłacalność to sprawa mocno indywidualna, jakieś uniwersalne prawdy na ten temat mają nikłą wartość. Dużym problemem jest za to rodzaj ogrzewania jakie masz w tym warsztacie, bo wygląda na to, że wysoko-temperaturowe. Jeśli klasyczne 70/50, to pompa traci sens. Choć w warsztacie możesz mieć choćby ogrzewanie powietrze i nie będzie to jakąś wielką uciążliwością (a niziutka bezwładność atutem).

mik37
31-05-2013, 20:22
Wszystko fajnie...tylko te ceny....Masakra :(

piotrmak
01-06-2013, 12:53
A do czego potrzebna kondensatowi kotłownia?
Po ile wyceniasz miejsce na ogrodzie? Przecież ono z kosmosu nie spadło. Ja cenię swój ogród i wyceniam to na ok. 20 tysi. Dokładamy do ceny PC?

mik37
01-06-2013, 14:33
No to porównajmy: Pompa evi venus split 15 kW zbiornik cwu 150 litrów kosztuje 21 tyś netto. Trzy lata gwarancji parametry podobne.Szczegółów nie podaję bo nie chcę nikogo reklamować . Mecaterm pewnie jest lepszy ale chyba nie aż tak żeby płacić za niego dwa razy więcej.Nadal szukam pompy dla siebie ale wiem że nie będzie to mecaterm bo uważam że nie wart tej ceny. Oczywiście to tylko moje zdanie.

mkm silesia
02-06-2013, 10:48
Że niby z copelanda EVI można nagle wyciągnąć więcej niż obiecuje producent sprężarki i pozwalają własności czynnika chłodniczego to po co te tabele wydajności sprężarek publikowane przez ich producentów.
Stal nierdzewna kosztuje zgoda produkcja na małą skale w europie tez jest droga pomysł na zbiornik/bufor/cwu ok - ale to tylko sprężarka stworzona przez copelanda do niskich odparowań po to by nie stosować kaskady dwóch spr. pomysł copelanda bardzo dobry ale też zaczerpnięty i zmodyfikowany z "dużego' chłodnictwa (ekonomizery w "śrubach")
Ciekawe ile będzie kosztować EVI w czeskiej wersji bo niedługo wchodzą z tym do nas - Czesi już nas prześcignęli gospodarczo.