PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie farby olejnej ze ściany



glasseye
17-07-2011, 21:16
Witam,

Remontuję kuchnię i problem mam następujący. Ściany w kuchni od sufitu do połowy pomalowane są emulsją, natomiast od połowy do podłogi farbą olejną. Planuję malować farbą Dulux Kitchen & Bathroom. W jaki sposób pozbyć się farby olejnej ze ściany (zaznaczam, że wolałbym nie szlifować/skrobać).
Czy:
1. da radę przejechać masą szpachlową po całej powierzchni olejnej (żeby zmienić przyczepność i wyrównać) i na to grunt i emulsja?
2. czy lepiej użyć opalarki - jeśli tak, to czy taka najtańsza (ok. 35 zł w Leroy Merlin) sobie poradzi?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

_piotr88_
18-07-2011, 12:22
Ja zagruntowałem farbę olejną gruntem szczepnym malfarb, na to gładź i farba

photos
19-07-2011, 14:43
Nie znam nazwy tego preparatu...dawno było. Ale jest coś takiego (śmierdzi okropnie) o konsystencji żelu. nanosisz to pędzlem na farbę i obserwujesz jak po kilku minutach farba olejna odstaje od ściany. Z kolegą robiliśmy pewne mieszkanie z 60-tego któregoś roku i jak się okazało przez te wszystkie lata w przedpokoju były nakładane kolejne warstwy olejnej w sumie koło 7-8 warstw. Każdą musieliśmy smarować z osobna gdyż ten żel schodził z pierwszą powłoką. Ale zeszły wszystkie do tynku. Dosłownie łuszczyły się jak łupież na głowie :)

ikaria
19-07-2011, 21:42
Olejna ma to do siebie,że jest śliska.Są preparaty złuszczające pomalowane powierzchnie.Wiem,że skrobać nie chcesz ,ale po tym preparacie prawie zejdzie sama. http://www.scansol.pl/