PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PROSTY 1 pracownia DOMY Z WIZJĄ



naos
18-07-2011, 11:03
http://dl.dropbox.com/u/11139920/prosty-1.jpg


Witam serdecznie,

Na wiosnę 2012 planujemy zacząć budowę domu wg. projektu Prosty (wariant 1) z pracowni domyzwizja.pl. Projekt nie jest jeszcze gotowy ale pracownia zapewnia że w ciągu kilku tygodni będzie już dostępny. Natomiast rzuty i wizualizacje są już dostępne na ich stronie.

Wcześniej praktycznie na 100% byliśmy zdecydowani na projekt Z Charakterem 4. Jednak jak żona zobaczyła projekt Prosty to od razu się w nim zakochała, no i co zrobić :) Dlaczego jednak Prosty a nie z Charakterem 4 (w naszym przypadku):

- Mniej przeszkleń. W Z Charakterem obawialiśmy się o zbyt duże grzanie od strony zachodnio południowej, no i dodatkowo mycie tego wszystkiego!
- Brak antresoli. Fakt wygląda to efektownie ale obawialiśmy się o niosące się hałasy.
- Wydaje się że lepsze wykorzystanie powierzchni, na górze zmieściła się garderoba i pralnia, pokoje dzieci są większe a korytarze zminimalizowane.
- Prosta bryła, dwuspadowy dach o mniejszej powierzchni, prawdopodobnie tańszy w budowie.

Mamy obawy co do umieszczenia telewizora nad kominkiem. Przecież taki kominek nieźle grzeje, nagrzewa komin a dodatkowo szyba frontowa ogrzewa powietrze które pewnie wtedy wędruje do góry prosto na telewizor. Czy to się da jakoś pogodzić?

Zastanawiam się co myślicie o tym projekcie. Ponieważ posiadamy działkę z wjazdem od południowego-zachodu, mamy niewiele projektów do wyboru. Jednak myślę że z tym projektem i usytuowaniem go w północno-wschodniej części działki można uzyskać zadowalające efekty. Co o tym myślicie?

Poniżej obrys naszej działki. Czy to dobry pomysł na stawianie domu w tym miejscu? Właściwie wydaje nam się że nie ma innej opcji, bo chyba lepiej mieć światło w salonie po południu niż do południa? Chętnie usłyszę opinie osób które może mają podobne usytuowanie domu względem stron świata.

http://imageshack.us/photo/my-images/687/domnadzialce.png/

pozdrawiamy,
Agatka i Lukasz

naos
21-07-2011, 09:31
Co myślicie o dachu bez okapów? Czy to jest naprawdę takie złe? Generalnie wszyscy (czyt. rodzina) nam taki dach odradzają. A bo będzie padało na okna, a bo będzie padało na ściany, a bo będzie ciekło z dachu po ścianach i będą się robić zacieki. Tyle że nam się ta wersja bez okapów bardzo podoba a z okapami już tak nie :/

pozdr,
LK

agataj
23-07-2011, 13:15
Witam,

Domek super, aczkolwiek mi bardziej odpowiada Prosty - wyjście z kuchni na taras; fajna wyspa itp. Wydaje mi się, że skoro macie wjazd od południowego zachodu to Prosty byłby lepszy niż Prosty1. Co do dachu bez okapów to słyszałam, że wcale nie jest to problem, ale nie jestem ekspertem. Ja zastanawiam się też nad wygodnym - góra bardzo podobna tylko pokoje dziecinne są trochę mniejsze. Trzeba przyznać, że jak na takie powierzchnie oba domki są dobrze przemyślane.
Pozdrawiam
Aga

Irma
23-07-2011, 13:33
Naos, ja mam dach bez okapów. Nie narzekam. Budowę skonczylismy na poczatku 2009, więc chwilę już z takim domem żyję i na razie jest ok.

naos
25-07-2011, 21:25
@agataj: Prosty to właśnie Prosty 1 :) Kolejne mają numery 2 i 3. My właśnie wybraliśmy ten z wyjściem z kuchni na taras i wyspą.

Czekamy teraz niecierpliwie na kosztorys, jestem ciekaw czy będzie tańszy i o ile od Z Charakterem 4. Do naszego Prostego chcemy wziąść od razu projekt wentylacji mechanicznej. Czego się dowiedziałem z biura to że rekuperator przeważnie przewidziany jest w kotłowni więc nie będzie na pewno problemu hałasu w okolicach sypialni.

Dowiedzieliśmy się też że na parterze, w projekcie, są grzejniki podłogowe a na górze zwykłe.

Co do telewizora nad kominkiem, to z rzutów wygląda na to że komin jest umieszczony z boku tego fragmentu ściany, więc telewizor nie wisi bezpośrednio na kominie, jednak nadal nad kominkiem. No ale zawsze można pomyśleć o rzutniku, musimy ten telewizor jeszcze przemyśleć, widziałem że są wątki na ten temat na forum.

naos
26-07-2011, 12:54
@Irma: to dobra wiadomość :) Też czytałem już gdzieś że nie jest tak źle bez okapu. A przecież na zachodzie dużo takich domów stoi.

TK30
02-08-2011, 19:46
Jeżeli chodzi o telewizor, to zawsze można poprzestawiać meble, np. tak:

http://img835.imageshack.us/img835/4417/beztytuuhnv.png (http://imageshack.us/photo/my-images/835/beztytuuhnv.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ta ciemna kreska, to miał być telewizor. ;)

majsha
06-08-2011, 16:54
Witam serdecznie,
My również wybraliśmy projekt "Prosty" ale "3" - mamy wąską ale za to długą działkę, co ważne idealnie dopasowane pod ten projekt strony świata.
Co do kosztorysu na który czekamy z wielką niecierpliwością, to miał już być dostępny dwa tygodnie temu... a tu dalej nic, mamy nadzieje, że lada dzień się pojawi.
Odnośnie dachu, to ja jestem za bez okapowym, a mąż za okapowym, więc mamy pierwsze "starcie" :)
W projekcie nie będziemy zmieniać prawie nic, za wyjątkiem dodamy szerokie, ale niskie okno w kuchni, no i "ganek" nie będzie cały przeszklony.
Zastanawiamy się nad wyeliminowaniem okna w pomieszczeniu gospodarczym, lub chociaż jego zmniejszeniu - zobaczymy...
Cała reszta bez zmian, bardzo podoba mi się kuchnia tuż przy trasie, jest to fantastyczne rozwiązanie, które skraca drogę do lodówki :)
Kominek na jednej ścianie z telewizorem to układ wręcz idealny, mam nadzieje, że różne techniczne przesłanki nie spowodują konieczności rozdzielenia go na dwie ściany... to zaburzy dość znacznie urok w salonie...

pozdrawiam.

rere79
14-08-2011, 20:04
Witam! Projekt Prosty jest rewelacyjny. Być może i ja będę budować według niego. Co do umieszczenia telewizora nad kominkiem, też mnie to zaniepokoiło, ale doszłam do takiego samego wniosku jak TK30- wystarczy przestawić meble. Nawet lepiej to wygląda, bo nie siedzi się przodem do kuchni.
Będę czekac z niecierpliwością na Wasze realizacje :)

rere79
15-08-2011, 11:50
Kosztorys do projektu Prosty jest już dostępny na stronie pracowni.

reni1980
16-08-2011, 13:35
Witam! Projekt Prosty jest rewelacyjny. Być może i ja będę budować według niego. Co do umieszczenia telewizora nad kominkiem, też mnie to zaniepokoiło, ale doszłam do takiego samego wniosku jak TK30- wystarczy przestawić meble. Nawet lepiej to wygląda, bo nie siedzi się przodem do kuchni.
Będę czekac z niecierpliwością na Wasze realizacje :)

to i ja się witam , podpisuję się pod tym co napisala rere, tylko że ja może go wybuduję kiedyś bo teraz tak o rok za późno

naos
20-08-2011, 10:15
Kosztorys do projektu Prosty jest już dostępny na stronie pracowni.

W kosztorysie elewacja i roboty zewnętrzne wynoszą 99 214,68 zł. To dwa razy więcej niż w przypadku np. Z Charakterem 4. Zastanawiam się co tyle kosztuje w tej elewacji i co tam się zalicza. Podejrzewam że ta ciemna elewacja na garażu i ścianie przeciwległej to może płyty z kamienia/cementowo-włóknowe ? I może to tak podnosi koszt.

Chcielibyśmy obciąć ten koszt najlepiej o jakieś 40tyś, nie chcemy jednak też zepsuć całego efektu bo przecież elewacja to w sumie ważny detal estetyczny. Zadzwonię w poniedziałek do pracowni i dam znać co powiedzą na temat tej kwoty.

rere79
20-08-2011, 12:53
Zadzwonię w poniedziałek do pracowni i dam znać co powiedzą na temat tej kwoty.

Jak możesz to zapytaj z czego zaplanowane są ściany i jakiej grubości ocieplenie ma być. Z góry dziękuję.

rere79
22-08-2011, 21:07
naos, dowiedziałeś się czegoś odnośnie kosztów i materiałów???

naos
23-08-2011, 21:25
Rere79,

Tak, jednak jeśli chodzi o ocieplenie to jeszcze nie uzyskałem informacji.

Natomiast z elewacją to jest tak że sporym kosztem jest płyta włóknisto-cementowa z której wykonana jest część elewacji. Z informacji jakie uzyskałem z biura koszt takiej płyty, łącznie z ociepleniem pod nią, podkonstrukcją aluminiową i robocizną to na obecną chwilę 500 zł/m2. Łącznie wychodzi 75m2 * 500 zł czyli 37 500 zł.

Z tego co się dowiedziałem, zmiana tej płyty na dobrej jakości drewno, czy kamień oznacza podobny koszt, więc ewentualnie zostaje zastosowanie w zamian tynku w podobnym kolorze.

Niestety zmiana tej płyty na tynk w takim kolorze nie da na pewno takiego efektu jaki był przewidziany i jaki jest na wizualizacjach, szczególnie pewnie w miejsach gdzie się przebywa i widzi elewację z bliska. Dlatego skłaniamy się ku zostawieniu jej i ew. zrezygnowaniu na największej ścianie garażu która u nas i tak będzie blisko płotu i będzie praktycznie niewidoczna.

Jeśli macie jakieś inne pomysły to piszcie.

Nie wiem jak wygląda możliwość np. zastosowania jakiegoś gładkiego tynku w tym kolorze, nie orientuję się jeszcze w tym temacie więc jest jeszcze wiele do nauki :)

Ściany wg. karty katalogowej są z bloczku silikatowego, co mi akurat w sumie pasuje.

Więcej informacji wkrótce ... :)

naos
24-08-2011, 21:39
Otrzymałem odpowiedź nt. warstwy izolacji:


W projekcie Prosty elewacja ocieplona styropianem ma grubość 15cm ,w dokumentacji założony jest styropian Platinum Plus fasada, pod płytą włókno-cementową jest wełna z czarnym welonem gr.12cm. Maksymalnie można pogrubić warstwę styropianu do 17cm a wełny do 14cm, powyżej tej grubości wydatek nie jest racjonalny ekonomicznie a montaż styropianu utrudniony. Osobiście pozostawiłbym grubość z dokumentacji. W kosztorysie jest przewidziana kwota za styropian o lambdzie 0,031 ale ze wskaźnika Sekocenbudu czyli jest to kwota uśredniona.

rere79
26-08-2011, 13:28
naos dzięki :). Styropian też nie tani wzieli ;)

naos
27-08-2011, 12:56
Hehe zgadza się :)

Ogólnie z tego co widzę to kosztorys jest zrobiony tak że użyte są raczej materiały z górnej półki, co w sumie cieszy bo oznacza to że ew. można z niego jechać w dół (jeśli ktoś chce) a nie obudzić się w sytuacji że kasa się skończyła a chata zbudowana do połowy. Takim scenariuszem straszą mnie zresztą znajomi starszego pokolenia, ale mam nadzieję że to niechlubna przeszłość wynikająca z braku profesjonalizmu podczas kosztorysowania :) (Taka polska bylejakość:) Oczywiście wykończenie wnętrza to już inna bajka :/

Poprawka do tej płyty cementowo-włóknistej, w kosztorysie ta pozycja świeci kwotą 42 000 zł !! Pod nią jest przewidziana wełna mineralna. Elewacja w tym domu do tanich to nie należy :/

rere79
27-08-2011, 15:49
A może panelami z blachy dałoby radę zastąpić te płyty?

Coś tego typu:
http://lechtrade.pl/attachments/Image/ilus-Panel%5B1%5D.jpg

lub
http://img684.imageshack.us/img684/254/budowagliwice0402201000.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/9092/budowagliwice1501201000.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/2338/dsc00462z.jpg

Dzagoda22
28-08-2011, 17:46
Bardzo podoba mi się projekt Prosty zastanawiam się tylko czy jest możliwość wybudowania go metodą thermomur. Jestem zdecydowana na system thermomur gdyż znajomi budowali dom z styropianowych klocków i są bardzo zadowoleni efektem. W dodatku koszty budowy będą dużo niższe co również jest kuszące.

anel111
30-10-2011, 17:52
Tez planujemy budowe Prostego 1. Start pozna wiosna 2012. Projekt juz zakupiony i w drodze do nas. Jedyna zmiana jaka chcemy wprowadzic to poszerzenie garazu. Checmy miec miejsce na 2 auta.

Prosty1
06-11-2011, 16:20
Witam.

Parę dni temu razem z żoną po półrocznym poszukiwaniu projektu kupiliśmy "Prosty 1, od. lustrzane" i zamierzamy zacząć budowę w przyszłym roku jak tylko pogoda pozwoli.

Chciałbym stan surowy zamknięty oraz niektóre instalacje wykonać samemu.
Murować będę z ceramiki poryzowanej na piance - Porotherm Dryfix 25cm. Myślimy też nad zmianą stropu na gęstożebrowy.

Co do zmian geometrycznych to przedłużamy garaż do słupa kosztem tarasu przy pokoju na parterze. Zastanawiam się także na poszerzeniem go "o jedną cegłę".

Mamy działkę identycznie usytuowaną względem stron świata jak naos. Jednak po konsultacjach z posiadaczami podobnych działek i naszym architektem zdecydowaliśmy się na odbicie lustrzane i postawienie domu w północno-zachodniej części działki. Chodzi o to, żeby słońce trafiało do salonu o każdej porze roku. Zresztą takie rozwiązanie przewiduję sami projektanci tego domu - patrz kompas w zakładce działka.

Jeśli chodzi o wnętrza to zastanawiamy się tylko nad zmianą położenia telewizora na ścianę frontową, mniej więcej tak jak to narysował TK30.

No i planujemy sporo zaoszczędzić na elewacji, a jak to już problem na rok 2013.

Na chwilę obecną myślimy nad sposobem ogrzewania, przygotowania c.w.u., wentylacją mechaniczną - bo to może mieć jeszcze wpływ na projekt.

Liczę, że dołączą tutaj jeszcze jakieś nowe "ekipy", będziemy się wymieniać doświadczeniami i ułatwiać sobie życie :)

arinsk
07-11-2011, 11:56
Witam, mam pytanie do wszystkich, którzy kupili już projekt Prosty. Jestem zainteresowany budową tego domu, ale ciekawi mnie z czego jest wykonana brama garażowa? Wygląda tak, jakby była kawałkiem ściany. Na wizualizacjach wygląda to super. Ale ja nie spotkałem jeszcze takich drzwi garażowych. Czy w projekcie jest podane gotowe rozwiązanie ?
Z góry dziękuję.
Jestem bliski zakupu projektu :).

arinsk
07-11-2011, 11:56
A może one są na indywidualne zamówienie?

Prosty1
07-11-2011, 21:28
google.pl :" brama uchylna hormann wzór 905"

arinsk
09-11-2011, 15:35
Kosmos... nie wiedziałem, że tak mogą wyglądać bramy garażowe!
Dzięki! Pozdrawiam.

_Gosiaczek_
10-11-2011, 21:51
Chętnie poczytam jak inni budowali wg tego projektu, nie ukrywam, ze bardzo mnie to interesuje :)
Myślicie, że Prosty 1 nadaje się na działkę z wjazdem od południowego-wschodu?

anel111
11-11-2011, 12:22
Witaj Prosty1, fajnie ze jest nas coraz wiecej :)

Tez chcielibysmy jakos zaoszczedzic na elewacji, ale jednoczesnie nie stracic zbyt wiele z jej charakteru. Ogladalam dzis galerie Reni1980 i widzialam, ze ma po prostu czesc elewacji otynkowana na kolor ciemnoszary. Domek jest nieco podobny, wiec moze warto wziac takie rozwiazanie pod uwage.

My akurat mamy dzialke dokladnie tak usytuowana jak na planie projektu. Ucieszylismy sie wiec, ze znalezlismy projekt przygotowany "specjalnie dla nas"

anel111
11-11-2011, 12:26
Chętnie poczytam jak inni budowali wg tego projektu, nie ukrywam, ze bardzo mnie to interesuje :)
Myślicie, że Prosty 1 nadaje się na działkę z wjazdem od południowego-wschodu?

Wydaje sie, ze wlasnie na taka dzialke zostal zaprojektowany ten dom. Zerknij na strone Domow z Wizja - Prosty1 zakladka "Dzialka"

anel111
11-11-2011, 12:31
google.pl :" brama uchylna hormann wzór 905"

Patrzyles juz moze, jaka bedzie cena takiej bramy ? My z mezem wlasnie ostro debatujemy nad tym jak rozwiazac kwestie garazu i bramy tak, zeby nie pojsc z torbami. Poszerzamy garaz do dwustanowiskowego i wiem juz, ze bedziemy musieli miec 2 oddzielne bramy, jesli chcemy zachowac plyty na elewacji (bo 1 duza brama nie znioslaby obciazenia plytami).

Prosty1
13-11-2011, 11:41
Link do pierwszego lepszego sklepu jaki znalazłem: http://sklep.eureka.waw.pl/index.php?cat_id=111
Jak widać są dostępne bramy nawet 5 metrowe, tylko cena odstrasza.

anel111
13-11-2011, 17:30
Rzeczywiscie. Cena tej 5-metrowej jest straszna ! I to za sama rame do wypelnienia.

arinsk
18-11-2011, 17:33
Rzeczywiscie. Cena tej 5-metrowej jest straszna ! I to za sama rame do wypelnienia.

Też jestem w szoku. Ciekawe czy ta cena jest uwzględniona w kosztorysie na stronie pracowni.

anel111
18-11-2011, 18:22
Nie jest uwzgledniona bo w projekcie jest pojedyncza brama.

PATIsss
06-12-2011, 20:36
Witam serdecznie :)
jestem na etapie poszukiwan projektu, w zasadzie- juz go znalazlam ;) wiec najprawdopodobniej zostane juz tu z wami dluzej :)
szczerze napisze, ze moim marzeniem byl projekt 'kameralny 1'. ale niestety brakuje nam 1,5m z jednej strony, dzialka jest za mala. wiec idealnym pod wzgledem wymiarow, rozmieszczenia np drzwi wejsciowych, tarasu, garazu- okazal sie 'prosty'. moj partnej jeszcze MYSLI ;) bo przeraza go powierzchnia- chcial 100m domek, najlepiej parter. ale co ja tu sie bede rozpisywac ;) bede zerkac, podczytywac i napewno sie odezwe jak projekt kupimy :) poki co zalatwiamy ostatnie formalnosci zwiazane z dzialka (tj z jej kupnem) i ruszamy z lawina papierkowa i formalnosciami przedbudowymi ;) oczywiscie kupujac wmiedzyczasie projekt.
pozdrawiam- pati :)

anel111
06-12-2011, 22:04
A witam witam :) a jak Wasza dzialka jest zorientowana wzgledem kierunkow swiata ? Wjazd od poludnia ?

PATIsss
07-12-2011, 09:54
Akurat prawie identycznie jak zaklada projekt, wiec duzy plus :)

arinsk
16-12-2011, 10:40
Fajnie, że jest więcej osób, którym podobają się takie domy.
Mnie niestety 'Prosty' nie do końca pasuje na działce, jeszcze szukam czegoś innego, ale może dołączę do rodziny :) pozdrawiam

jezior85
08-01-2012, 00:21
Witam, mnie również projekt Prosty 1 się podoba. Niestety strony świata nie takie jakie powinny być :/ Mam wjazd centralnie od północy. Zastanawia mnie czy można by (i ile by to kosztowało) przerobić projekt w taki sposób:
(proszę o konstruktywną krytykę)
http://jezior85.fm.interii.pl/propozycja_prosty_1.png

A pytanko takie jeszcze - czym macie zamiar ogrzewać prostego? Kotłownia ciutek mała, ale myślę, że na gaz będzie idealna.

Prosty1
10-01-2012, 21:30
Może projekt "Wygodny 1" będzie dobry dla ciebie, albo chociaż może jego będzie łatwiej przerobić pod twoje oczekiwania? Wydaje mi się, że musisz pisać/dzwonić do pracowni projektowej i pytać jak najłatwiej osiągnąć zamierzony efekt - tylko oni mogą ci odpowiedzieć prawidłowo.

ps. naos, czytałes prywatne wiadomości?

mikele.g
29-01-2012, 16:04
witam, to zależy czego oczekujecie...? jeżeli nowoczesnej bryły, zgoła innej niż te ncały chłam (bungalowy i pseudo dworki polskie) to zdecydowanie polecam bez okapów ! chyba to Wam ma się podobać Wasz dom a nie innym...??? kiedyś na jednym z forum czytałem o podobnych dylematach, czy takie rozwiązanie nie będzie w praktyce sprawiało wielu problemów itd... i świetna odpowiedź jednego z forumowiczów, ale pewnie i architekta zarazem, który napisał, że gdyby wszyscy mieli takie podejście i dylematy to pewnie dzisiaj dalej mieszkalibyśmy w drewnianych chatkach krytych strzechą... od dawna szukamy z żoną gotowego, nowoczesnego projektu, jest ich mało, zwłaszcza jeżeli chodzi i tzw. nowoczesne stodoły (dach spadzisty) i skłaniamy się ku PROSTEMU 1, pewnie będziemy chcieli zrobić kilka zmian, np. zmienić kąt nachylenia połaci dachowej na jakieś 30-35 st. (zobaczymy jak to będzie wyglądało) , poza tym wydłużenie domu o jakieś 1,5 - 2 m, bryła się lekko wydłuży co jescze bardziej nada mu (tak myślę) nowoczesności, chcemy też odwrócić pokój dzienny na tył domu, a kuchni jadalnie od frontu, poszerzyc troszeczkę garaż itd. aha rozeznawałem też rodzaj zastosowanej - szarej elewacji, to płyta cementowa - elewacyjna EURONIT-u, efekt rewelacyjny ! nie zamieniajćie na pomalowaną elewację itp. nie będzie tego efektu !!! dopłata w stosunku do tradycyjnej metody nie tak wielka a efekt o niebo lepszy . pozdrawiam

mikele.g
29-01-2012, 16:09
c.d.
napisany powyżej tekst odosi się do dylemtów -naos- :-)
i pamiętajcie bez okapów !!!

malux20
29-01-2012, 16:14
a ja napiszę nie chciałbym chłama na mojej ulicy
projekt jak projekt
wnętrze z schodami na górę z widokiem na salon=jak ktoś tak lubi ok nie napiszę że to chłam bo każdy ma inne zdanie

mikele.g
29-01-2012, 16:17
witam, ja tak samo planuję odwrócić, rozmawiałem wczoraj z architektem DOMY Z WIZJĄ i powiedział, że takie rozwiązanie jest możliwe, ale musi to zrobić lokalny architekt na oryginalnym projekcie nanosi zmiany

mikele.g
30-01-2012, 12:44
Witam, mnie również projekt Prosty 1 się podoba. Niestety strony świata nie takie jakie powinny być :/ Mam wjazd centralnie od północy. Zastanawia mnie czy można by (i ile by to kosztowało) przerobić projekt w taki sposób:
(proszę o konstruktywną krytykę)
http://jezior85.fm.interii.pl/propozycja_prosty_1.png

A pytanko takie jeszcze - czym macie zamiar ogrzewać prostego? Kotłownia ciutek mała, ale myślę, że na gaz będzie idealna.


dokładnie tak samo chcę zrobić.. tylko pytanie czy się da i ile to może kosztować..?

bizzi
03-02-2012, 09:39
Witam, mam pytanie do wszystkich, którzy kupili już projekt Prosty. Jestem zainteresowany budową tego domu, ale ciekawi mnie z czego jest wykonana brama garażowa? Wygląda tak, jakby była kawałkiem ściany. Na wizualizacjach wygląda to super. Ale ja nie spotkałem jeszcze takich drzwi garażowych. Czy w projekcie jest podane gotowe rozwiązanie ?
Z góry dziękuję.
Jestem bliski zakupu projektu :).

Ponizej nastepujaca odpowiedz w tej sprawie bo tez o nia pytalem:

"Nie jest to w pełni standardowe rozwiązanie, tzn. wykorzystuje się typową ramę uchylną i mechanizm firmy Hormann ale poszycie montuje się indywidualnie. Ponadto mechanizm bramy montuje sie na indywidualnie przygotowywanych dystansownikach stalowych, tak aby zlicować jej powierzchnię z resztą elewacji. Takiego rozwiąznia nie można stosowac do bram podwójnych , w takiej sytuacji ciężar poszycia jest za duży i trzeba zamawiać wzmacniane części do mechanizmu co mocno komplikuje montaż.
Może Pan zastosowac również tradycyjną bramę segmentową, ale w takim przypadku odradzam wykańczanie elewacji płytami włókno-cemnetowymi ponieważ są to dwie różne "historie estetyczne " i raczej nie powinno sie ich łaczyć.
Pozdrawiam"

RafiX_
08-02-2012, 12:46
... rozeznawałem też rodzaj zastosowanej - szarej elewacji, to płyta cementowa - elewacyjna EURONIT-u, efekt rewelacyjny ! nie zamieniajćie na pomalowaną elewację itp. nie będzie tego efektu !!! dopłata w stosunku do tradycyjnej metody nie tak wielka a efekt o niebo lepszy . pozdrawiam

Witam wszystkich serdecznie !
Żonie i mnie również bardzo podoba się PROSTY1 i zamierzamy go zbudować :)
Cieszymy się, że powstało takie forum i że można powymieniać się doświadczeniami na temat tego mało w sumie popularnego projektu (a szkoda).

Chciałem włączyć się do dyskusji na temat nieszczęsnej elewacji - pięknej choć bardzo drogiej.
Dopłata do tradycyjnej metody rzędu 30.000 to jest mimo wszystko duża dopłata według mnie.
Zdecydowany jestem raczej na kolorowy tynk silikonowy zamiast tej płyty cementowo-włóknistej.
Nawet bramę garażową Hormann 905 da się zrobić w technologii tynku silikonowego (z dociepleniem XPS) i myślę, że może to całkiem zaskakująco dobrze wyglądać :) I myślę że całą elewację da się zmieścić w kwocie 25.000.
Swoją drogą bardzo jestem ciekawy, jakie prace zewnętrzne w kosztorysie dają wspólnie z elewacją koszt niemal 100.000 ? Czy ktoś z koleżanek / kolegów wyniuchał już coś w tej sprawie ?

Pozdrawiam

RafiX_
08-02-2012, 13:07
A propos drzwi garażowych ...
W projekcie są wyspecyfikowane drzwi Hormann model 905 (goła rama do samodzielnego wypełnienia)
Brama ta o szerokości 2500mm kosztuje około 900 zł
Do tego napęd supramatic z czujkami, pilotem itp kolejne 1450 zł
Wypełnienie należy zrobić samodzielnie - byle się zmieścić na równo z resztą elewacji.
W zależności od typu wybranej bramy (DF98 lub N80) wypełnienie może ważyć od 16 do 10 kg/m2 .
To oznacza, że wypełnienie dla DF98 może ważyć maksymalnie 80 kg a dla N80 maksymalnie 50kg. (przy bramie o wysokości 2m)
Według moich wyliczeń da się nawet w przypadku N80 zrobić wypełnienie na bazie sklejki wodoodpornej, styropianu XPS i tynku silikonowego.
Całość wypełnienia powinna ważyć ok. 47kg i kosztować około 850zł.
Razem z bramą i napędem inwestycja zmieścić się powinna w 3200 zł.

Prosty1
16-02-2012, 18:14
witam, ja tak samo planuję odwrócić, rozmawiałem wczoraj z architektem DOMY Z WIZJĄ i powiedział, że takie rozwiązanie jest możliwe, ale musi to zrobić lokalny architekt na oryginalnym projekcie nanosi zmiany

Możecie też wziąć projekt Prosty 3 i tylko zmniejszyć garaż i zmienić ustawienie bramy garażowej. To będą najmniej uciążliwe zmiany w projekcie, bo nad garażem jest tylko taras.

madziaaaa
21-02-2012, 10:35
Witam,

czy ktoś buduje"prosty 1" albo "z charakterem4" w okolicy Krakowa? :)

pozdrawiam!!

magda

remruta
26-02-2012, 19:03
Witam

Jestem już posiadaczem projektu Prosty 1 wersja lustrzana i zamierzam zacząć budowę na wiosnę. W projekcie przewiduję przedłużyć garaż kosztem tarasu, zmienić kąt nachylenia dachu na jakieś 40, 38 stopni, oraz zmienić strop na terrivę. Mam pytanie odnośnie materiału z którego zamierzacie budować.Mój architekt strasznie poleca YTONG SILKA, murarz tradycyjny BELIT zaś znajomy POROTERM. Jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie? pozdrawiam

ramzes-muc
06-03-2012, 14:04
Witam,

Czy ktoś z Was wybudował się już lub jest na etapie budowy domu Prosty 1?

Pozdrawiam,

anel111
06-03-2012, 14:22
Mamy pozwolenie na budowe, poczatek (jak pogoda pozwoli) w 2 tygodniu maja. Budowac prawdopodobnie bedziemy z gazobetonu.

madziaaaa
11-03-2012, 14:32
niedawno kupiłam projekt "prosty 1" rozpoczynam budowe czerwiec/lipiec. Proszę o wklejanie zdjęć z poszczególnych etapów budowy. Dziękuję i powodzenia!!:)

anel111
11-03-2012, 18:10
Zapraszam do Dziennika. Jak juz bedzie co fotografowac to na pewno sie pochwale ;)

zolzetka
06-04-2012, 12:30
Witam
chcemy jesienią rozpocząć budowę Prosty 1 odb lustrzane system Porotherm Dryfix. Obecnie jesteśmy na etapie szukania firmy, która podjęłaby się budowy tą metodą do stanu deweloperskiego. Czy może współpracujecie już z jakąś firmą, możecie kogoś polecić? Dzięki&Pozdr.

gargamelll
15-04-2012, 21:14
dokładnie tak samo chcę zrobić.. tylko pytanie czy się da i ile to może kosztować..?

Udało się komuś odwrócić prostego tak jak na grafice powyzej (taras z drugiej strony wzgledem wejscia)?

Chcemy tez zrobic garaz dwustanowiskowy i w zwiazku z tym przedluzyc pietro (jakies 2-3 metry dłuższe). Próbował ktoś?

mIQUEL
25-04-2012, 13:12
witam,
również podoba mi się ten projekt wiec będę podglądał waszą realizację z wypiekami.
w temacie płyt włókno-cement to jest wielu producentów tego typu rozwiązań
http://www.cembrit.pl/P%C5%82yty_p%C5%82askie_elewacyjne-16286.aspx
Cembrit True lub Raw wydaje się być odpowiedni...

anel111
23-05-2012, 09:07
Zaczelismy, ciekawych zapraszam do dziennika :))

tiber
24-08-2012, 14:34
Ja mam zamiar zaczac jesienia Prosty 3. Narazie trwa batalia o kredyt. Pozwolenie juz mam, wykonawca wybrany wiec jak tylko bank da zielone swiatlo to startuje z budowa. Zmiany sprowadzily sie wlasciwie tylko do rozmieszczenia pomieszczen na poddaszu i poszerzylem garaz do linii budynku od strony wejscia. Reszta jak w oryginale.

bizzi
06-05-2013, 12:14
187634187635Witaj rere,

Zainteresowałem się tym co piszesz o płytach włoknocementowych i ich koszcie. Też myśląc o Prostym 1 (na 99% to bedzie w naszym wypadku wlasnie ten projekt) i nie chcąc zniszczyć ogolnego bardzo dobrego odbioru bryly, tez myslalem ze rezygnacja z plyt na elewacji zmieni ten budynek i spowoduje ze stanie sie on pospolity. Chcialem zatem zobaczyc takei plyty na zywo i wczoraj wybralem sie na spacer po miescie (Gliwicach) by obejzec te plyty na zywo. Mam to szczescie, iz w Gliwicach jest az 3 inwestycje gdzie takie plyty zostaly uzyte (osiedle Bursztynowe dewelopera Hadex, Mrowisko - przy Politechnice Slaskiej oraz biurowiec Roedl & Partner). Na Bursztynowym, niestety moj entuzjazm co do plyt znaczaco opadl (zdjecia powyzej). Osiedle stoi ledwo dwa lata a plyty wygladaja jak te uzywane 30lat temu do wykonczenia niejednego osiedla z wielkiej plyty: kolor w wielu miejscach wyblakl, porobily sie zacieki, w wielu miejscach widac odchody ptasie i tak ekskluzywny material wykonczeniowy na ekskluzywnym osiedlu wyglada delikatnie mowiac...okropnie. Na Mrowisku i biurowcu (czarne panele) wyglada lepiej, choc irytujace sa elementy montazowe plyt (na wizualizacjach Prostego tego nie widac), oraz sama faktura i kolor plyt tez nie wyglada "ekskluzywnie" a raczej jak tanie sklejka pomalowana niedbale matowa czarna farba. Z pewnej odleglosci efekt ciekawy, z bliska mizerny. Zdjecia wszystkich 3 inwestycji mozesz znalesc w necie. Ja chyba pojde w innym kierunku niz te plyty, albo tynk jak u anel, badz tez drewno, gont drewniany badz plytki jakiegos gresu?piaskowca? W kazdym razie, po naocznym sprawdzeniu na budynkach plyt wloknocementowych raczej mnie nie przekonuje, ich cena to dodatkowy argument przeciw. Pozdrawiam



Rere79,

Tak, jednak jeśli chodzi o ocieplenie to jeszcze nie uzyskałem informacji.

Natomiast z elewacją to jest tak że sporym kosztem jest płyta włóknisto-cementowa z której wykonana jest część elewacji. Z informacji jakie uzyskałem z biura koszt takiej płyty, łącznie z ociepleniem pod nią, podkonstrukcją aluminiową i robocizną to na obecną chwilę 500 zł/m2. Łącznie wychodzi 75m2 * 500 zł czyli 37 500 zł.

Z tego co się dowiedziałem, zmiana tej płyty na dobrej jakości drewno, czy kamień oznacza podobny koszt, więc ewentualnie zostaje zastosowanie w zamian tynku w podobnym kolorze.

Niestety zmiana tej płyty na tynk w takim kolorze nie da na pewno takiego efektu jaki był przewidziany i jaki jest na wizualizacjach, szczególnie pewnie w miejsach gdzie się przebywa i widzi elewację z bliska. Dlatego skłaniamy się ku zostawieniu jej i ew. zrezygnowaniu na największej ścianie garażu która u nas i tak będzie blisko płotu i będzie praktycznie niewidoczna.

Jeśli macie jakieś inne pomysły to piszcie.

Nie wiem jak wygląda możliwość np. zastosowania jakiegoś gładkiego tynku w tym kolorze, nie orientuję się jeszcze w tym temacie więc jest jeszcze wiele do nauki :)

Ściany wg. karty katalogowej są z bloczku silikatowego, co mi akurat w sumie pasuje.

Więcej informacji wkrótce ... :)

bizzi
06-05-2013, 12:20
Witam.

Parę dni temu razem z żoną po półrocznym poszukiwaniu projektu kupiliśmy "Prosty 1, od. lustrzane" i zamierzamy zacząć budowę w przyszłym roku jak tylko pogoda pozwoli.

Chciałbym stan surowy zamknięty oraz niektóre instalacje wykonać samemu.
Murować będę z ceramiki poryzowanej na piance - Porotherm Dryfix 25cm. Myślimy też nad zmianą stropu na gęstożebrowy.

Co do zmian geometrycznych to przedłużamy garaż do słupa kosztem tarasu przy pokoju na parterze. Zastanawiam się także na poszerzeniem go "o jedną cegłę".

Mamy działkę identycznie usytuowaną względem stron świata jak naos. Jednak po konsultacjach z posiadaczami podobnych działek i naszym architektem zdecydowaliśmy się na odbicie lustrzane i postawienie domu w północno-zachodniej części działki. Chodzi o to, żeby słońce trafiało do salonu o każdej porze roku. Zresztą takie rozwiązanie przewiduję sami projektanci tego domu - patrz kompas w zakładce działka.

Jeśli chodzi o wnętrza to zastanawiamy się tylko nad zmianą położenia telewizora na ścianę frontową, mniej więcej tak jak to narysował TK30.

No i planujemy sporo zaoszczędzić na elewacji, a jak to już problem na rok 2013.

Na chwilę obecną myślimy nad sposobem ogrzewania, przygotowania c.w.u., wentylacją mechaniczną - bo to może mieć jeszcze wpływ na projekt.

Liczę, że dołączą tutaj jeszcze jakieś nowe "ekipy", będziemy się wymieniać doświadczeniami i ułatwiać sobie życie :)

Witaj Prosty 1,

Z postów ktore widzialem, wnioskuje ze juz budujesz Prostego 1. Czy dzielisz sie moze w jakims miejscu tego badz innych forów swoimi doswiadczeniami i zdjeciami z postepu prac ? Na jakim etapie jestes, w jakiej technologii budujesz i jak wyglada realizacja od strony kosztow w porownaniu do kosztorysu DzW? Czy bardzo odbiega od ich szacunkow? Bardzo mnie to interesuje bo zdecydowalismy sie juz praktycznie na Prostego 1A i zbieram mozliwie duzo informacji na jego temat zanim ruszymy z pracami. Nam pasuje na dzialke wersja podstawowa bo mamy wjazd od pd. Budowac bedziemy w Jaworzu kolo Bielska-Białej. Na ta chwile sledzimy forum anel111, ale szukam tez innych budujacych. Pozdrawiam

bizzi
06-05-2013, 12:28
Witam

Jestem już posiadaczem projektu Prosty 1 wersja lustrzana i zamierzam zacząć budowę na wiosnę. W projekcie przewiduję przedłużyć garaż kosztem tarasu, zmienić kąt nachylenia dachu na jakieś 40, 38 stopni, oraz zmienić strop na terrivę. Mam pytanie odnośnie materiału z którego zamierzacie budować.Mój architekt strasznie poleca YTONG SILKA, murarz tradycyjny BELIT zaś znajomy POROTERM. Jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie? pozdrawiam

Witam remruta,

Czy rozpoczales juz budowe? Czy dzielisz sie gdzies na forum swoimi doswiadczeniami?

bizzi
06-05-2013, 12:30
niedawno kupiłam projekt "prosty 1" rozpoczynam budowe czerwiec/lipiec. Proszę o wklejanie zdjęć z poszczególnych etapów budowy. Dziękuję i powodzenia!!:)

Witaj madziaaaa,

Ja przymierzam sie do budowy w Jaworzu kolo Bielska-Bialej wiec w zasadzie niedaleko od Ciebie :) Czy udalo Ci sie juz rozpoczac zmagania z budowa? Na jakim etapie jestes? Dzielisz sie gdzies na forum postepami prac i zdjeciami? Daj znac. Pozdrawiam

tiber
06-05-2013, 19:23
Cos zaczyna sie wreszcie ruszac w temacie. Ja stawiam Prostego 3 w Zabrzu. Za jakis tydzien powinienem miec gotowy stan zerowy. Widze, ze kilka prostych powstaje w okolicy, a duzo wiecej innych projektow z pracowni 'domy z wizja'. Na moim osiedlu na jakies 10-12 domkow, conajmniej trzy wygladaja mi na projekty z 'naszej" pracowni.

bizzi
06-05-2013, 19:48
Cos zaczyna sie wreszcie ruszac w temacie. Ja stawiam Prostego 3 w Zabrzu. Za jakis tydzien powinienem miec gotowy stan zerowy. Widze, ze kilka prostych powstaje w okolicy, a duzo wiecej innych projektow z pracowni 'domy z wizja'. Na moim osiedlu na jakies 10-12 domkow, conajmniej trzy wygladaja mi na projekty z 'naszej" pracowni.

Witaj tiber,

Milo slyszec, ze Prosty jest w okolicy :) My obecnie mieszkamy w Gliwicach ale budowe bedziemy prowadzic kolo Bielska. W jakiej technologii budujesz? My powaznie rozwazamy drewno klejone, ale wiele zalezy od ich wyceny. Inna opcja jest klasycznie z bloczkow betonowych lub porothermu. Jeszcze mamy mala chwile na decyzje. Koszty zapewne zawaza na decyzji choc od strony ekologii, walorow drewna i dokladnosci spasowania konstrukcji (brak mostkow) drewno klejone wydaje sie byc bezkonkurencyjne. Do tego nie ma wad typowych domow prefabrykowanych, czyli np sciany sa "pelne".

Czy wspomniane przez Ciebie DzW na Twoim osiedlu sa juz wykonczone? Budowal je kompleksowo deweloper czy pojedynczy inwestorzy?

Pozdrawiam,

Bizzi

tiber
06-05-2013, 22:45
Buduje z porothermu. Wszystkie pojedyncze domy na moim osiedlu to "produkcja" indywidualnych inwestorow. Z 'naszej, pracowni oprocz mojego prostego jest jeszcze doskonaly albo z charakterem i ktoras z ewolucji wspolczesnego. Narazie obydwa jeszcze w budowie, chociaz pierwszy z wymienionych juz raczej na finiszu. Widzialem, ze maja bardzo fajnie polozony dach z plaska dachowka i tymi wszystkimi fikusnymi obrobkami blacharskimi. Robi to naprawde bardzo dobre wrazenie. Pozostale inwestycje - oczywiscie subiektywnie - wypadaja naprawde blado przy projektach naszego biura ;)

remruta
19-05-2013, 09:22
Witam bizzi

Budowa rozpoczęta. Prosty1A odbicie lustrzane wybudowany już w stanie surowym otwartym. Moja druga połówka rozpoczęła forum o nazwie "historia pewnego domu", lecz z braku czasu owe forum nie jest uzupełniane na bieżąco. Mam nadzieję , że się poprawi:), ale zapraszam do komentowania i wytykania ewentualnych błędów:) W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą
Pozdrawiam

tiber
20-05-2013, 09:29
Czy ktos juz rozkminial temat drzwi wejsciowych? W projekcie i wizualizacji jest ewidentnie projekt pod zamowienie, chyba ze ktos zna firme ktora ma w ofercie podobne wzory?

beatao
25-05-2013, 18:14
Witam! Właśnie zakupiliśmy projekt Prosty 1. Będziemy budować w Gaju koło Krakowa. Aktualnie architekt pracuje nad dostosowaniem projektu do działki. Jeśli wszystko pójdzie dobrze jesienią planujemy stan "0". Chętnie będziemy się dzielić informacjami. Pozdrawiam! Beata

arku
03-06-2013, 21:56
Witam wszystkich budujących Prostego.
Ja buduję w okolicach Poznania- przed zimą powstał SSO, teraz ruszają dalsze prace.
Próbuję zmierzyć się z tematem elewacji - chciałem koniecznie płyty, ale cena mnie studzi a wpisy bizzi też zasiewają wątpliwości czy to dobry kierunek.

Pozdrawiam i zachęcam do wymiany doświadczeń

bizzi
10-06-2013, 19:38
Buduje z porothermu. Wszystkie pojedyncze domy na moim osiedlu to "produkcja" indywidualnych inwestorow. Z 'naszej, pracowni oprocz mojego prostego jest jeszcze doskonaly albo z charakterem i ktoras z ewolucji wspolczesnego. Narazie obydwa jeszcze w budowie, chociaz pierwszy z wymienionych juz raczej na finiszu. Widzialem, ze maja bardzo fajnie polozony dach z plaska dachowka i tymi wszystkimi fikusnymi obrobkami blacharskimi. Robi to naprawde bardzo dobre wrazenie. Pozostale inwestycje - oczywiscie subiektywnie - wypadaja naprawde blado przy projektach naszego biura ;)

WItaj tiber, na jakim etapie obecnie jesteś? Podziel sie postepami i moze jakimis zdjeciami. My jestesmy o malutki kroczek od kupna projektu, ale zona chcialaby zobaczyc taki dom na zywo. Uchylisz rabka tajemnicy (moze byc na priv) gdzie znajduje sie wspomniane osiedle gdzie jest juz kilka prostych? My jestesmy z Gliwic wiec do Zabrza mamy przyslowiowy rzut beretem :) Budujesz z okapem czy bez?
Pozdrawiam bizzi

tiber
13-06-2013, 22:10
Jestem na etapie szalowania na scianach i prawdopodobnie w weekend lub zaraz po zaczynamy lac stropy - jesli pogoda pozwoli. Wiec narazie srednio jest co ogladac. Jesli chodzi o proste to zle mnie zrozumiales. Na osiedlu sa jeszcze projekty z naszego biura ale prosty jest na 100% tylko moj. Budowa w Zabrzu na samym koncu Korfantego po prawej stronie.

bizzi
20-06-2013, 14:42
Projekt Prosty 1A kupiony:) Jutro bedzie u mnie, a od przyszlego tygodnia zaczynamy adaptacje.

bizzi
10-07-2013, 13:11
Witaj tiber, na jakim etapie jestes z budowa? Pogoda piekna wiec zakladam, ze prace ruszyly z kopyta. Moze jakies zdjecia? Jakie plany co do pokrycia dachowego, na co padl wybor?

arku, a ty gdzie na chwile obecna jestes? co z elewacja, jaka decyzja? z czego budujesz? moze moglbys sie podzielic zdjeciami. Budujesz prostego 1 czy 1A? Co polozyles na dach? Jakiej firmy okna wybrales, plastik ?drewno?

Ja na ta chwile adaptuje projekt i przygotowuje sie do wystapienia o pozwolenie budowlane.

bizzi
10-07-2013, 13:14
witaj beatao, wprowadzasz jakies zmiany w projekcie? Z czego planujesz budowac? Silikaty czy cos innego? Ja zdecydowalem utrzymac uklad niezmieniony gdyz dla mnie jest optymalny. Projekt bedzie jednakze dostosowany do strefy klimatycznej (gory).

pgw
13-08-2013, 00:35
Witam wszystkich budujących Prostego.
Ja buduję w okolicach Poznania- przed zimą powstał SSO, teraz ruszają dalsze prace.
Próbuję zmierzyć się z tematem elewacji - chciałem koniecznie płyty, ale cena mnie studzi a wpisy bizzi też zasiewają wątpliwości czy to dobry kierunek.

Pozdrawiam i zachęcam do wymiany doświadczeń

witaj arku
czy mógłbyś się podzielić informacją o kosztach SSO ? czy materiały zgodne z projektem czy coś zamianiałeś ?
ja przymierzam sie do prostego 3A i bede wdzięczny za wszelkie rady :)
pozdrawiam

bizzi
13-08-2013, 08:22
Wczoraj jechalem sobie na rowerze w Gliwicach na ulicy Daszynskiego i co widze....w bocznej uliczce stoi piekny Prosty 1 wersja podstawowa w SSZ bez tynkow. Pierwszy raz widzialem ten dom na zywo i musze powiedziec, ze wybierajac projekt Prosty 1A to byl strzal w dziesiatke. Domek, ktory widzialem prezentuje sie pieknie, wielkosc jest w sam raz, bryla bardoz spojna i proporcjonalna. A w niedziele pojechalem do Zabrza by zobaczy domek tibera (Prosty 3 wersja podstawowa z tego co mi sie wydaje). Ten rowniez prezentuje sie pieknie choc jeszcze nie mial dachu i okien. A my zalatwiamy nadal pozwolenia :((( dlugo to trwa.

arku
17-08-2013, 19:05
witaj bizzi,
nasz Prosty1 obecnie się tynkuje :-)
co do materiałów i dokonywanych wyborów to staram się trzymać rozwiązań z projektu. Ściany są z porotermu, na dach dałem ceramiczną prostą dachówkę Meyer-Holsen Piano + obróbki z blachy tytan cynk tak jak w wizualizacjach domów z wizją. Okna są drewniane w jasnym kolorze.
Co do elewacji zastanawiam się ale raczej zrezygnuję z płyt euronit (koszty) i po wstępnych rozmowach z ekipami chyba będę starał się odwzorować efekt z projektu (ukryta brama) stosując w miejsce płyt euronit tynk o innej strukturze i kolorze. Chciałbym żeby mój dom przypominał ten z wizualizacji.
poniżej aktualna fotka mojego Prostego :-)
207147

arku
17-08-2013, 19:12
witaj arku
czy mógłbyś się podzielić informacją o kosztach SSO ? czy materiały zgodne z projektem czy coś zamianiałeś ?
ja przymierzam sie do prostego 3A i bede wdzięczny za wszelkie rady :)
pozdrawiam

Witaj,
koszty budowy SSO w moim przypadku praktycznie pokryły się z kosztorysem który opracował projektant.
co do materiałów to ściany mam z porotermu, reszta bez zmian, strop lany.
co do porad chętnie odpowiem na pytania które się pojawią.
pozdrawiam

tiber
23-09-2013, 16:04
U mnie ekipa wlasnie konczy ukladanie dachu i nie wiem czy odbiore im obrobki blacharskie :(. Za namowa majstra kupilem blache z prefy, ktora okazala sie bardzo miekka i chlopaki maja problem z prostym wykonczeniem.
Arku z jakiej blachy robiles wykonczenie dachu? Zamawiales gotowe obrobki czy ekipa przygotowywala je na budowie?

arku
24-09-2013, 23:22
U mnie ekipa wlasnie konczy ukladanie dachu i nie wiem czy odbiore im obrobki blacharskie :(. Za namowa majstra kupilem blache z prefy, ktora okazala sie bardzo miekka i chlopaki maja problem z prostym wykonczeniem.
Arku z jakiej blachy robiles wykonczenie dachu? Zamawiales gotowe obrobki czy ekipa przygotowywala je na budowie?

Witaj,
obróbki robiłem z tytan-cynku RHEINZIK Patyna Pro (taka jaka jest zaproponowana w projekcie). Większość elementów zamówiłem dogiętych na gotowo, niewielką cześć dekarze robili na budowie (m.in. kominy)
pzdr

beatao
11-02-2014, 11:02
Witam! Zaczynamy budowę domu w kwietniu w okolicach Krakowa. Przeczytałam, że Państwo budowaliście swój dom w systemie porotherm dry fix. Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? Czy wasza ekipa sprostała temu wyzwaniu? Jak z kosztami- czy były duzo wyższe niż w projekcie. Nasz potencjalny wykonawca nie zmiescił się w kosztorysie proponowanym przez Domy z Wizją.... Będę bardzo wdzięczna za informację. Pozdrawiam!

BorÓwki14
16-02-2014, 18:19
Czesc beatao! My tez zaczynamy budowe na wiosnę w okolicach Krakowa. wybraliśmy projekt Prosty 3a z tej samej pracowni co Ty. Zmieniliśmy jednak material z którego będziemy budowac. Wybraliśmy ceramikę pustak porotherm 25 pw zamiast silikatow. Nie mamy doswiadczenia z systemem dry fix,ale trochę orientowaliśmy sie jeżeli chodzi o wybor materialow i mogę Wam podpowiedzieć ze spokojnie możecie poszukac tu na forum czy w Internetcie kalkulatory energetyczne budynków. Przeliczcie sobie czy inwestycja w droższe pustaki specjalnie szlifowane oraz klej będzie oplecalna czy moze te same pieniądze lepiej przeznaczyć na ocieplenie podlog lub lepsze okna- tez bylismy zdziwieni jak zobaczyliśmy wyniki!! :)

anel111
23-03-2014, 17:52
Nikt z Was nie prowadzi bloga ? Chetnie popatrzylabym na Wasze realizacje.

maxled
30-06-2014, 19:31
Witam wszystkich, po długich poszukiwania, przemyśleniach wybraliśmy projekt Prosty 1A, w marzeniach był też Doskonały, jednak strony słońca nie oszukasz i wybraliśmy Prostego. Mamy wiele pytań przed budową głównie chodzi o materiały użyte do budowy, elewacji, okien, etc.
Chcielibyśmy na żywo z kimś sie spotkać i porozmawiać, obejrzeć gotowy projekt...jeśli jest taka możliwość. Dziękujemy za pomoc.

semcio
12-11-2014, 11:26
Jeśli ktoś szuka informacji o budowie Prostego, to zapraszam do mojego dziennika. Projekt bardzo fajny i tak naprawdę całkiem przestronny. Jest w projekcie kilka 'baboli' a niektóre rozwiązania są na tyle nietypowe, że trzeba fachowców pilnować, żeby nie zrobili 'po swojemu', ale wszystko to jest naprawdę warte zachodu.

Co do elewacji, to my zrezygnowaliśmy z płyt z projektu i zastąpiliśmy je normalną strukturą barwioną w masie - uważam, że to niezła alternatywa i w sumie koszt elewacji spade o połowę. A tak to wygląda w wersji alternatywnej:

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/budowa/elewacja/CAM01544.jpg (http://s656.photobucket.com/user/semcio/media/budowa/elewacja/CAM01544.jpg.html)

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/budowa/elewacja/CAM01547.jpg (http://s656.photobucket.com/user/semcio/media/budowa/elewacja/CAM01547.jpg.html)

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/budowa/elewacja/CAM01549.jpg (http://s656.photobucket.com/user/semcio/media/budowa/elewacja/CAM01549.jpg.html)

asfmarek
21-07-2015, 12:34
Właśnie buduję "dom "Prosty 1" z pracowni Domy z Wizją.

Mam problem z izolacją dachu płaskiego. Czy moglibyście polecić jakąś*firmę z woj. Śląskiego?
Jaka powinna być cena za izolację 1m2 z materiałami?

Czy da się to wykonać samemu? Jak wyciąć kliny spadkowe ze styropianu.