PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ARIZONA GL581 pracownia ATRIUM



R&K
18-07-2011, 12:05
założyłem ten wątek ponieważ mało jest osób które budują domy ze Studia Atrium

my budujemy Arizonę S-GL 581

zapraszam wszystkich do współtworzenia tego wątku

rewo66
19-07-2011, 18:15
Witam pomysł popieram. Ale obawiam się iż umrze ci ten topik. Nie chcę być złym prorokiem.

R&K
20-07-2011, 10:38
mam nadzieje że nie - grupa projektów jest nowością w tym studio projektowym - mam nadzieje że liczba ich sympatyków będzie rosła ... a wszyscy kolejni beda czerpać wiedzę i doświadczenia od nas ;)

rewo66
21-07-2011, 09:46
mam nadzieje że nie - grupa projektów jest nowością w tym studio projektowym - mam nadzieje że liczba ich sympatyków będzie rosła ... a wszyscy kolejni beda czerpać wiedzę i doświadczenia od nas ;)

Czy przeglądałeś szczegółowo projekt. Generalnie co do projektu nie mam zastrzeżeń lecz trafiają się drobne błędy. U nas parę było. Brak szczegółów zbrojenia ław fundamentowych oraz niektórych szczegółów dot. więźby dachowej. Architekt przy adaptacji projektu trochę marudził ale w końcu stwierdził że trafiają mu się gorsze projekty gotowce z bublami. Sprawdź koniecznie jak wychodzą ci kominy przy więźbie. Osób budujących domy z pracowni Studio Atrium jest wbrew pozorom dużo co świadczy ich liczba na portalu Mybudujemy prowadzonego przeztę pracownię zajrzyj tam może znajdziesz osoby które już budują Arizonę.

R&K
21-07-2011, 14:28
budowy Arizony nikt jeszcze nie "publikował" , stronkę ich widziałem - FM bardziej mi odpowiada, mój człowiek który robił dostosowanie nic mi nie zgłaszał - same ławy zmieniam na płytę wiec będzie przeprojektowane , a do dachu jeszcze daleko ;) - kominów u mnie nie będzie!!

rewo66
22-07-2011, 13:12
budowy Arizony nikt jeszcze nie "publikował" , stronkę ich widziałem - FM bardziej mi odpowiada, mój człowiek który robił dostosowanie nic mi nie zgłaszał - same ławy zmieniam na płytę wiec będzie przeprojektowane , a do dachu jeszcze daleko ;) - kominów u mnie nie będzie!!

Te forum też mi bardziej pasi chyba ma specyficzny klimat no i więcej forumowiczów. My też jesteśmy w takiej samej sytuacji, nikt nie publikował budowy domu wg projektu Sfinks III. Dlatego zdecydowałem się prowadzić dziennik na forum jako moja pomocna dłoń dla przyszłych nabywców tego projektu. Pierwotnie nie chciałem prowadzić dziennika to jednak wymaga pewnej systematyczności i poświęcenia trochę czasu pewnie wieczorami. Mam nadzieję że budowa nie wyssie ze mnie sił i starczy mi energii na prowadzenie dziennika. No może tygodnika bo obecnie to ......:sick:

R&K
22-07-2011, 14:34
dziś przeglądnąłem Wasz dziennik - już kiedyś na niego trafiłem - bo pamiętam ten post z granicznikami działki i cenie 1200 zł - ale wtedy go nie czytałem całego i nie zwróciłem uwagi na projekt ...

też braliśmy go pod uwagę - u nas zadecydowała kwestia większej rodziny rozsypanej po całej Polsce - wiec gdy będą przyjeżdżać - dla nich będzie poddasze z 2 pokojami i łazienką - czyli dom z poddaszem i 4 sypialniami (2+1, docelowo 2+2, i teściu)
cała reszta jest bardzo podobna w obu projektach - może poza garażem ;) ale widzę że Wy z niego w połowie zrezygnowaliście
co do spiżarki ;) słuszna decyzja - w ogóle po co ją zaprojektowali ??

nie wiem tylko czy dobra decyzje zrobiliście z przeniesieniem łazienki aż tak daleko , można było zmienić układ pokoi i okien na tej ścianie i dać łazienkę za garderobą - mając gości w salonie będą widzieć jak inni domownicy chcący się położyć spać biegają z łazienki do pokoi ...

rewo66
24-07-2011, 09:07
Akurat sprawa łazienki jest przez nas dogłębnie przemyslana. O przeniesieniu zdecydowały tzw. czynniki wewnętrzne rodzinne. Co do rodziny to cała na miejscu na Śląsku więc jak odwiedziny to krótkie mam nadzieję ;). To była wspólna decyzja i myślę że będzie dobrze. Spiżarkia to wielka pomyłka przez duże P w tym projekcie. Obecnie jeszcze zastanawiamy się czy nie poszerzyć drzwi tarasowych z salonu ze 180 cm na 200 cm. Ale tę zmianę jak się zdecydujemy to wprowadzimy wpisem w dzienniku budowy. W przyszłym tygodniu odbieramy wreszcie PNB. Wczoraj przygotowywałem podłoże pod blaszaka - 6 bloczków betonowych wkopanych i wypoziomowanych myśle że wystarczy.
PS. poprawiłem w dzienniku budowy możliwość komentowania dzięki za uwagę nie zauważyłem tego.

R&K
28-07-2011, 16:14
wybieram się niebawem obejrzeć DOM MODELOWY w Jankach k/ Warszawy - fajnie będzie zobaczyć bardzo podobny domek ...
jedno czego nie lubię i się obawiam to że na miejscu będzie reklama na reklamie i wciskanie katalogów i reklamowanie tych wszystkich super technologi.
postawili dom na styropianowych kształtkach pod płytę fundamentową z IZO DOM 2000 - od tygodnia nie mogę się doprosić o parametry techniczne
dziś dostałem kolejnego maila od nich (wcześniej jakieś problemy tech. nie pozwoliły im wysłać do mnie wyników badań - maja je w wersji papierowej) a dziś to już kpina jakaś ... "Sprawa certyfikacji jest dość nietypowa - jest to na tyle nowoczesne rozwiązanie, że nie ma dla niego przewidzianych norm - ani polskich ani zharmonizowanych europejskich."

i kto w takie bajki uwierzy ?? jednym słowem sprzedają kota w worku

R&K
15-08-2011, 21:06
Odwiedziliśmy w piątek Dom Modelowy w Jankach
Dom bardzo podobny do naszego - rożni się w zasadzie tym ze Modelowy ma w tyle domu taras (obok salonu) a nasz w tym miejscu ma dodatkowy pokój

na pierwszy rzut oka wszystko wygląda OK , wchodzę do środka - drzwi otwiera mi 2 młodych chłopaków, po pierwszej wymianie zdań widzę ze mogliby równie dobrze pracować w cyrku - jak dla mnie 2 pajaców którzy wyuczyli się na pamięć opisów, nazw producentów
dom w pełni urządzony, umeblowany z prawie wszystkimi urządzeniami podłączonymi i sprawnymi (nie działał na pewno Junkers)
wybudowanie domu jak twierdza Panowie to koszt dla przeciętnego Kowalskiego ok 420 tys (2800/1m2)
organizator akcji poprzez reklamę innych firm i ich produktów wybudował dom i urządził go za ok 1,2 mln (oczywiście wydal zapewne niewiele ...)
wbrew obawom nie zostałem zasypany ulotkami i katalogami - przygotowany został 1 mały katalog w którym każda z firm została po krotce opisana
co do samego domu - średniej wielkości funkcjonalny domek (ok 140m2) , lecz oglądając jego wnętrze człowiek ma pewien niedosyt - zwykły ładnie urządzony - jak dla mnie żadnych fajerwerków - a tego bym oczekiwał za te 1,2 mln - najgorzej urządzona jest łazienka - za mala wanna - w rogu pusta , niewykorzystana przestrzeń

http://www.dommodelowy.pl/res/doc/1324/gpict_CZE_8503.jpg
http://www.dommodelowy.pl/res/doc/1324/gpict_CZE_8506.jpg

jednym z elementów które spodobały mi się było połączenie WC, prysznica oraz pralni/kotłowni
http://www.dommodelowy.pl/res/doc/1324/gpict_CZE_8461.jpg
http://www.dommodelowy.pl/res/doc/1324/gpict_CZE_8466.jpg

i coś co nas zdziwiło to duzą dysproporcja holu i salonu - oba w porównywalnych wymiarach
http://www.dommodelowy.pl/res/doc/1324/gpict_CZE_8580.jpg
http://www.dommodelowy.pl/res/doc/1324/gpict_CZE_8584.jpg

niestety okazało się ze salon w naszym domu nie będzie zbyt duży - i tu pojawia się problem - mamy 3m stół (a rozkłada się do 4,2) i nie będzie na niego miejsca ... będziemy musieli omówić z kierownikiem budowy pewne zmiany które chcemy wprowadzić - ciekawe czy będą możliwe ... ???
http://www.dommodelowy.pl/res/doc/1324/gpict_CZE_8442.jpg

http://www.dommodelowy.pl/res/doc/1324/gpict_CZE_8571.jpg

u nas nie będzie tego ogromnego kominka- będzie bio-kominek
w Modelowym w Jankach powierzchnia pod schodami jest znacznie większa niż w Arizonie
u nas jest spiżarka - musimy się zastanowić jak zmienić ten układ by zyskać dodatkowa przestrzeń w salonie

R&K
06-09-2011, 15:08
rewo66 - faktycznie w moim planie również był błąd - teraz będę miał dom o 10 cm krótszy - źle wymierzyli w Atrium sumę wszystkich pomieszczeń ?!!

rewo66
24-11-2011, 23:14
Nie lubię byc złym prorokiem ale chyba wykrakałem. :eek: Topik umiera. :bash:
Co by nie umarł trochę go podciągnę.

Chciałbym zwrócic uwagę dlaczego brak tu ożywionej dyskusji. Ano dlatego iż projekty ze Studia Atrium nie są ża tak bardzo popularne jak np z Muratora, Archonu itd.. Gdzieś czytałem (nie pamiętam ale na pewno w jakimś czasopismie) podawali statystyki najlepiej sprzedających się gotowców projektowych to Studio Atrium było daleko. Zauwazyłem peną ciekawostkę otóż biuro jest z Bielska-Białej a najwięcej budujących domy wg ich projektów jest z Pomorza. A spędziłem trochę czasu na tym forum w poszukiwaniu osób byc może budujących dom wg naszego projektu jak i inne domy ze Studia Atrium. Śmiało mogę powiedzięć iż 80% znalezionych osób buduje się właśnie na Pomorzu.

W którymś poście na początku tego wątku pisałem o błędach w projekcie parę drobnych wychwyciłem na etapie adaptacji projektu ale także parę wyszło później w momencie rozpoczęcia budowy. Nie są to jakieś wielkie błędy lecz trochę wkurzają. No świadczą o tym, że nie dokońca projekt był przemyślany, przekombinowany, póscie na łatwiznę i ewentualnie robiony w lekkim pośpiechu. Bardziej szczegółowo o tych błędach w projekcie naszego domu opiszę w naszym dzienniku budowy po zakończeniu SSZ. Myślę że to będzie odpowiedni czas na podsumowanie moich przemyśleń co do jakości projektu z tej pracowni. Idę spać. Teraz do mnie dotarło, iż w tym topiku udzielamy się tylko Konrad założyciel i Ja. A cała reszta gdzie?

R&K
01-12-2011, 16:22
watek zdechł z głodu ... - wywalam link ze swojej stopki - przepadnie gdzieś w milionach wątków na FM

widać inni siedzą na konkurencyjnym forum
niestety tamto do mnie nie przemawia

rewo66
04-12-2011, 21:51
watek zdechł z głodu ... - wywalam link ze swojej stopki - przepadnie gdzieś w milionach wątków na FM
widać inni siedzą na konkurencyjnym forum niestety tamto do mnie nie przemawia
Nie wywalaj może a nuż się rozrusza. Tamto forum też mnie nie ciekawi ostatni raz zaglądałem tam chyba w lutym.

Malwina Napiórska
19-12-2011, 18:51
W naszym projekcie też jest pare niedociagnięć, część rzeczy nieopisane. Na szczęście fachowiec czuwa nad wszystkim. Np schody miały różne stopnie jedne szerokie na duży krok a obok wąskie, że stopa sie nie mieściła. No i powierzchnia na stryszku była nie wykorzystana, zastawiona podporami, jakby las tam rósł

rewo66
20-12-2011, 15:00
W naszym projekcie też jest pare niedociagnięć, część rzeczy nieopisane. Na szczęście fachowiec czuwa nad wszystkim. Np schody miały różne stopnie jedne szerokie na duży krok a obok wąskie, że stopa sie nie mieściła. No i powierzchnia na stryszku była nie wykorzystana, zastawiona podporami, jakby las tam rósł

Witamy witamy nareszcie ktoś zawitał na te malutkie forum. Zwróć uwagę na zestawienie więźby załączone do projektu tam lubią się machnąc w ilościach poszczególnych elementów więźby. U nas w policzyli o 2 jętki nad garażem za duzo (7,5 mb) a inne dłuższe (10,5 mb) 2 za mało. Efekt taki że musiałem domówić 2 jętki o dług 10,5 mb i zostały mi 2 jętki o dług. 7,5 mb, z którymi na razie nie wiem co zrobić ale jakoś je wykorzystam może do drewutni na opał do kominka. Kontrłaty też musiałem domawiać gdyz tez były policzone chyba na czuja. łaty także domawiałem ale tu efektem mógł być rozmiar zamówionej dachówki. Wogóle wg naszego dachowca konstrukcja więźby mogła być inaczej rozwiązana - też mam las na poddaszu - u nas nieużytkowe - będzie pełnić rolę stryszku na przydasie. Były jeszcze inne błędy ale już nie tak istotne choć też wkurzające.

Malwina Napiórska
20-12-2011, 15:35
Nam fachowiec las zlikwiduje, porobi wzmocnienia po bokach i bedziemy mieli strych (tzw graciarnie). Z więźbą to sie okaże czy coś zostanie.
Nie zmienia to faktu, że to był jedyny projekt, który mi sie podobał od początku do końca. Może tylko zrobiłabym zamkniętą kuchnie ale i tak jest odgrodzona scianką

R&K
20-12-2011, 16:01
ja również sie przywitam ....

jest jeszcze jedna osoba ktora buduje domek z tego studia na FM ale nieco inny niz ja i rewo , bardziej jak Malwina

co do projektow - a dokladniej ich dokumentacji - dokladnie tak jest i w naszym przypadku - nawet jesli sa jakies w projekcie niedorobki to nie zmienia to faktu ze wybrany zostal ze wzgledu na unikalny i najbardziej odpowiadajacy nam charakter danego projektu

ale mysle ze link do FM nalezy podeslac do Atrium Studio - by wiedzieli ze w kazdym z projektow cos bylo nie tak

rewo66
21-12-2011, 18:03
co do projektow - a dokladniej ich dokumentacji - dokladnie tak jest i w naszym przypadku - nawet jesli sa jakies w projekcie niedorobki to nie zmienia to faktu ze wybrany zostal ze wzgledu na unikalny i najbardziej odpowiadajacy nam charakter danego projektu ale mysle ze link do FM nalezy podeslac do Atrium Studio - by wiedzieli ze w kazdym z projektow cos bylo nie tak

Z ust mi wyjąłeś dokładnie. Przejrzałem setki jeśli nie tysiące gotowych projektów zanim wybraliśmy ten który nam odpowiadał.

Co do podesłania linka to dobry pomysł może zrobią poprawki.

Mój dachowiec stwierdził dzisiaj że projekt konstrukcji więźby jest nie najlepszej jakości tam gdzie nie trzeba to przesadzono z ilością i grubością drzewa a tam gdzie powinny być wzmocnienia więźby to ich nie ma. U nas wprowadził 2 poprawki w konstrukcji więźby tj. zlikwidował jeden słup podtrzymujący krokiew koszową bo był on tylko jako sztuka dla sztuki dodany bez sensu a wzmocnił nam konstrukcję więźby nad częścią garażowo - gospodarczą oczywiście po konsultacji z naszym kierbudem, który mnie poinformował o tych poprawkach. Wogóle dachowiec powiedział że nie spotkał się jeszcze z konstrukcją więźby zrobioną tak na tip top z pomyślunkiem w projektach gotowcach. Zawsze występują jakieś felery mniejsze lub większe.

Wiosenna1
04-06-2012, 13:04
Witam , ja także mam projekt ze Studia Atrium. Fokus S-GL 477. Jesteśmy na etapie wylewek. Co do blędów to nie wiem nam dach przeliczał fachowiec ze względu na zmiany, o pozostałych nie wiem. Przed podjęciem decyzji odnośnie projektu byłam w podobnym do mojego domu akurat u koleżanki. Co do samego projektu to teraz bym trochę więcej pozmianiała. Najlepiej wyszło u nas zrobienie pokoju nad garażem, dało nam dużo miejsca na garderobę z pralnią.

madzia11mk
04-06-2012, 13:40
My też budujemy projekt ze studia Atrium -Adela S-GL 344 :)

R&K
04-06-2012, 15:30
no prosze
watek ożył ... jest nas coraz więcej .. ;)

Wiosenna1
06-06-2012, 10:57
No proszę. Ja szukałam kogoś kto buduje wg naszego projektu ogólnie w internecie ale nie znalazłam. Może się tutaj kiedyś ktoś znajdzie :) Pozdrawiam :)