PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperator, instalacja - potrzebna pomoc w ocenie projektu



PatiJ
18-07-2011, 16:39
Witam

Planuję wykonać instalacje wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepłą sam. Posiadam gotowy projekt /był przy zakupie projektu domu/. Sam zastanawiam się nad najlepszym rozwiązaniem uwzględniającym małe zmiany przy ściankach działowych w domu /powstała dodatkowo garderoba/. Mam prośbę o oceny i uwagi, jestem laikiem w temacie i przebrnąłem przez kilkadziesiąt stron forum.

MOJA PROPOZYCJA:

Dom parterowy, 115m2, z nieużytkowym poddaszem. Cała instalacja będzie na nieużytkowym poddaszu, tak więc nie ma problemu z ułożeniem wszystkiego – jest miejsce około 60m2. Część domu: salon oraz kuchnia są po sam dach / wysokość w kalenicy do 5m/ i stykają się z poddaszem przez ściany biegnące do dachu, pozostałe pomieszczenia mają wysokość 3m. Dom wykańczany, rury przez strop i ściany zamontowane wraz z anemostatami.

- poddasze nieużytkowe ocieplone między krokwiami 15cm wełny
- nawiewy oraz wywiewy z salonu i kuchni są w ścianach, a w pozostałych pomieszczeniach w sufitach
- Salon nawiew 150mm, wywiew Salon i kuchnia po 150mm
- pozostałe nawiewy i wywiewy 125mm
- rury termofleks, ocieplone 3cm + 10cm
- czerpnia rura 160mm, podobnie jak wyrzutnia wyprowadzona przez przewód wentylacyjny obok komina
- do 2 skrzynek rozdzielczych rura 200mm, dalej po 150mm głowne przewody i przed anemostatami na 125 redukcja tu gdzie takie są anemostaty
- zastanawiam się nad 2 tłumikami
- zastanawiam się nad przepustnicami za skrzynkami rozdzielczymi

Pozdrawiam i dziekuje za uwagi