PDA

Zobacz pełną wersję : Piec gazowy zasilany butlami 30 kg



mariusz12
01-04-2004, 20:21
Mam w perspektywie 2 lat przyłącze gazu ziemnego.Wykonawca instalacji CO powiedział o możliwości zasilania kotła dwoma połączonymi butlami gazowymi (30 kg) ustawionymi w garażu. Jego zdaniem zaoszczędzę na zbiorniku (dzierżawa, zezwolenia, fundament).Czy jest to możliwe i czy ktoś to praktykował?

_ZBYCH_
01-04-2004, 20:47
Tak, mój dalszy sąsiad tak zrobił. Przyjeżdżał raz dziennie i zmieniał butle z gazem. Była zima, a on chciał robić wykończeniówkę. Przyłącza nie miał, bo wcześniej nie chciało mu się wspólnie z nami wykonywać, to za karę musiał się bujać z butlami.

robert!!!
01-04-2004, 21:26
Dwa lata to długi okres, przelicz koszty dowozu butli. A może się jeszcze przeciągnie. pozdrawiam

Baru
01-04-2004, 22:05
Właśnie dzisiaj mój mąż dzwonił do firmy, która się zajmuje takimi instalacjami i wygląda to tak:
stawia się baterię 6 butli po 33kg (ok. 55 l gazu w jednej), dzierżawa m-czna 50 zł, trzeba im zorganizować dojazd do samych butli czyli pod dom,
jedna butla kosztuje 95,16 czyli literek gazu wychodzi 1,73!!!
Koszmar! Też woleliśmy uniknąć pięknej beczułki ale chyba niestety na tym stanie.
Na dom 140-160 m kw. zużywa się od 3000 do 3500l gazu rocznie. To sobie przelicz i złap się za głowę od razu.
Nawet w zimie nie zapłacisz tyle za litr gazu jak ci go zatankują do beczki przy domu.
Fakt: paskudne to jest, ale jak sie nie ma co się lubi...
pozdrówka

kabak1
02-04-2004, 13:14
Baru napisała:
paskudne to jest, ale jak sie nie ma co się lubi...
może pomyśl o butli na gaz którą się wkopuje i wystaje tylko studzienka

Gosia Łódź
02-04-2004, 19:35
Witam
ja mam w projekcie takie butle.
Muszą być poza budynkiem w odległosci 2 metrów od okien i drzwi. Jest ich kilka najlepiej połączonych kolektorem.
Z tego co ja się orientowałam to nie płaci się miesięcznych opłat za dzirżawę tych butli.

Baru
02-04-2004, 19:42
Z tego co ja się orientowałam to nie płaci się miesięcznych opłat za dzirżawę tych butli.
Noo popatrz... a nam powiedziano wyraźnie, że dzierżawa kosztuje 50 zł!

Tommco
02-04-2004, 21:50
A nie lepiej Gosiu zastosować tradycyjny zbiornik na gaz? Czy u Ciebie też jest sieć gazowa w planach? Inaczej nie widze większego sensu bawienia się w baterie butli...

PS. Mogę się nie znać...bo i tak wybrałem olej... :wink:

Pozdrawiam