PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe drzwi w ceglanej ścianie nośnej



DARO3376
20-07-2011, 22:58
Jak w temacie, ale nie do końca, bo nie jest to ściana nośna. Ale opisze co i jak po kolei.
Mieszkam na drugim piętrze w kamienicy. Nademna jest jeszcze jedno piętro i poddasze.
Mam w planie rozbudowę łazienki kosztem kuchni, ale przeszkadzają mi drzwi. W związku z czym podjąłem decyzję o wykonaniu nowego otworu. Temat może i prosty ( mniej więcej wiem jak to zrobić) ale mam parę pytań:
- jesli ściana ma 16 cm grubości to czy dwuteowniki o wysokości 220 mm i szerokości 65 mm wystarczy? Czy muszą być dwa?
- na jakiej długości powinien być wmurowany? tzn jaka powinna być długość dwuteownika jeśli otwór drzwiowy będzie miał około 85 cm szerokości?
- czy nie będzie problemem, jeśli między nowymi i starymi drzwiami zostanie ściana o szerokości ok 65 cm? Czy da się coś w przyszłości na niej powiesić cięższego?
To chyba na tyle w chwili obecnej. Wiem, że potrzeba na to projekt i takie tam, ale to będę załatwiał jak już wszystko włącznie z łazienką będę miał ustalone.
Z góry dziekuje za porady.

photos
22-07-2011, 10:03
Jeden dwuteownik wystarczy. Zazwyczaj nadproża zachodzą na ścianę około 25-30 cm. W tym przypadku powinno być podobnie

DARO3376
22-07-2011, 19:31
Dziękuję za odpowiedż, photos.
A Panu zibik_eng też już dziękuję. I bardzo proszę, żeby na przyszłość nie odpowiadał na zadawane przezemnie pytania ( wszak debilne są).

DARO3376
12-09-2011, 20:49
Wracając do tematu. Od wmurowania nadproża ile czasu musi upłynąć żeby "wyciągnąć" to co pod nim?