PDA

Zobacz pełną wersję : schody drewniane a gipsowanie



Gobelin
21-07-2011, 13:22
Witam,

Mam schody drewniane, (same stopnice na betonie), bez podstopnic.
Podstopnice były wcześniej szpachlowane.

W jaki sposób powinno sie wykończyć przestrzeń pomiędzy stopnicą a gipsową częścią podstopnicy ?
miejscami moze być nawet 1-2 cm pianki. Jak to wykończyć tak zeby wszystko można było ładnie zagipsować i zeby nie pękało w przyszłości.


pozdrawiam

Paweł +
22-07-2011, 18:24
Witam
Jedynym wyjściem jest wycięcie nadmiaru pianki i zagipsowanie szczeliny. Łączenie pomiędzy stopniem drewnianym a podstopniem z gipsu zawsze będzie pękało ponieważ są to dwa różne materiały nie sklejone ze sobą.
Pozdrawiam
Paweł

Gobelin
23-07-2011, 23:21
no właśnie o to chodzi co zrobić aby to łącznie nie pękało, czy przodu stopni są noski więc będą lekko maskować.

czy tylko gipsować, czy kłaść siatkę ?

czy stosowaliście fizelinę

pozdrawiam

zbyszek57
24-07-2011, 07:54
kurcze...ludzie..od tego jest cos takiego co sie nazywa akryl...Zostawiasz szparę ok 3 mm pomiędzy szpachlowaniem( nie wiem czemu szpachlowałeś,zamiast położyć plyte typu fix ) i w to miejsce wciskasz akryl i NIE PĘKA . Akryl jest wiecznie plastyczny

Paweł +
25-07-2011, 06:52
Witam
Nawet przy zastosowaniu akrylu łączenia potrafią pękać ponieważ drewno ma spore naprężenia, poza tym akryl łatwo się brudzi. Jeśli chcesz mieć schody wyglądające lekko i delikatnie ( bez żadnych pęknięć) proponuje na podstopnie zastosować płytę MDF lakierowaną na biało.
Pozdrawiam
Paweł

LasekD
28-07-2011, 17:48
kurcze...ludzie..od tego jest cos takiego co sie nazywa akryl...Zostawiasz szparę ok 3 mm pomiędzy szpachlowaniem( nie wiem czemu szpachlowałeś,zamiast położyć plyte typu fix ) i w to miejsce wciskasz akryl i NIE PĘKA . Akryl jest wiecznie plastyczny

I co,ten akryl ma być nie malowany?
Przecież zagipsowane podstopnie trzeba pomalować a farba nie jest z gumy więc będzie pękać
i tworzyć szczelinę
Powtarzam przy każdej okazji-gipsowane podstopnie to największa głupota
Kolega @Paweł dobrze mówi-MDF da ten sam efekt wizualny a będzie 100x lepiej i praktyczniej na przyszłość