PDA

Zobacz pełną wersję : uszczelnienie rury spalinowej od kominka



Feft
02-04-2004, 08:20
Uszczelniałem rurę spalinową od kominka i nie wiem, czy powinienem też obsmarować połączenia na kolanie. Tam są takie obejmy do regulacji kolana. Wydaje mi się, że samo skręcenie wystarczy, ale nie chciałbym zrobić błędu. Poradźcie coś, mili ludzie. :)

ArtMedia
02-04-2004, 08:32
Chyba nie trzeba uszczelniać dodatkowo obejm na kolanie. Na pewno nie trzeba. Mam na myśli te dwie obejmy co 45st. na regulowanym kolanie.

Feft
02-04-2004, 08:42
O te same obejmy mi chodzi. Dziękuję Ci za odpowiedź, chociaż Twoje "chyba" daje mi jeszcze do myślenia. Jeszcze jakiś czas kominek będzie bez obudowy więc mam możliwość sprawdzenia. Tylko czy wyczuję lub zobaczę spaliny?

ArtMedia
02-04-2004, 08:46
Mój kominkarz nic nie uszczelniał. Jeśli rozbierzesz to połączenie to zobaczysz, że tam nie ma prawa być nieszczelności. Kolano jest w środku dystrybutora, więc jesli cokolwiek przeciekałoby to byłoby czuć. Kominek pracuje okazjonalnie od 4 miesięcy i na razie w porządku.
Zapytaj jednak porządnego kominiarza.

Fili_P
02-04-2004, 20:50
kolan nie uszczelniac-sprawdzone nic nie dymi

Bio
02-04-2004, 21:05
Przez nieszczelności "układu wydechowego" kominka nie powinien wydostawać się dym nawet jeżeli jest nieszczelny .Panuje tam podciśnienie.Nieszczelność może jednak spowodować kiepskie palenie się w kominku.Wiedzą to nałogowi palacze papierosów.Jeżeli nim jesteś to spróbuj przekłóć papierosa szpilką i palić go.To samo dzieje sie w przypadku nieszczelnego komina.

kominiarz
03-04-2004, 21:55
Uszczelniałem rurę spalinową od kominka i nie wiem, czy powinienem też obsmarować połączenia na kolanie. Tam są takie obejmy do regulacji kolana. Wydaje mi się, że samo skręcenie wystarczy, ale nie chciałbym zrobić błędu. Poradźcie coś, mili ludzie. :)
Kolano regulowane do kominka?
To chyba nieporozumienie.

Zdun Darek B
04-04-2004, 17:56
Takie kolana z czarnej stali sa stosowane od kilku lat i "raczej" nic nie dymi ... czasami tylko troszke. Polecam rury spawane z CRNI 1mm z atestem na paliwa stałe.

Feft
05-04-2004, 08:01
Wszystkie rury mam z Tarnawy kupione razem z kominkiem.
Do Kominiarza: dlaczego to nieporozumienie? Czyżby sprzedawali rury bez atestu?

sceptyk
07-10-2005, 14:08
właśnie, czemu nieporozumienie, za niedługo to każde rozwiązanie znajdzie na forum kogoś, kto powie nieporozumienie, ja po wielu kombinacjach daję właśnie takie kolano- czteroczęściowe :P i mam już dość tych spekulacji :P

Feft
07-10-2005, 15:30
Jeśli to moje kolano to nieporozumienie, to coś powinno się dziać - spaliny w chałupie, albo coś jeszcze gorszego? Paliem cały rok (bez lata) i wszystko jest ok.

sceptyk
08-10-2005, 09:28
on chyba (kominiarz) miał na myśli rozszczelnienie tych opasek na łączeniach kolana, dla mnie jednak mimo wszystko takie łączenia są bardziej wiarygodne od rur spiro duo

Jarek_75
08-10-2005, 19:16
on chyba (kominiarz) miał na myśli rozszczelnienie tych opasek na łączeniach kolana, dla mnie jednak mimo wszystko takie łączenia są bardziej wiarygodne od rur spiro duo

Ja mam rurę spiro i nic się z nią nie dzieje brak łączeń, brak możliwości dymienia na łączeniach a co do trwałaości tego nie wiem ale sąsiad ma już taką rurę jakieś 5 lat i pali w kominku dość intensywnie i nie ma najmniejszego problemu.

sceptyk
09-10-2005, 11:29
jarku nie mówię, że spiro jest złe, ale na psychikę lepiej działa dwumilimetrowa ciężka :wink: stal