PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM Z CHARAKTEREM 4 pracownia DOMY Z WIZJĄ



Zchatakterem4
23-07-2011, 11:54
Witam wszystkich,

Planujemy budowę domu z pracowni "Domy z Wizją" projekt "z charakterem 4". Dom powstanie w okolicach Warszawy. Na ten moment nie planujemy żadnych zmian, działka jest z wjazdem od strony południowej, projekt w wersji lustrzanej idealnie się wpasuje. Obecnie jesteśmy na etapie "karczowania działki", która była całkowicie porośnięta krzakami, w między czasie załatwiamy wszystkie pozwolenia. Z budową planujemy ruszyć na wiosnę 2012.

Zapraszam wszystkich budujących i planujących budowę do rozmowy, wymiany wzajemnych doświadczeń i opinii na temat projektu "z charakterem 4" z oferty biura domyzwizja.pl

Pozdrawiam,
Dorota

Zchatakterem4
24-07-2011, 21:30
Załączam projekt domu i zrzuty.

http://www.kidini.pl/allegro/dom.jpg

http://www.kidini.pl/allegro/dom1.jpg

http://www.kidini.pl/allegro/dom2.jpg

http://www.kidini.pl/allegro/dom3.jpg

http://www.kidini.pl/allegro/dom4.jpg

t.schenk
25-07-2011, 23:33
Wiam,

Nie wiem od czego zacząc, jestes chyba druga osobą oprucz mnie która realizuje ten pojekt, przynajmniej ja wiecej nie znam.
Bardzo fajny projekt odrazu wpadł nam w oko był inny niz wszystkie, doszlismy do wniosku ze na nasza 4 osobową rodzine bedzie idealny,oczywiscie wprowadzilismy pare zmian,ktore naszym zdaniem były bardzo dobrym posunieciem,teraz mozemy juz po nim chodzic bo skonczyli nam dach i uwazam ze zmiany były bardzo dobre. Mozesz podac e-mail to przesle tobie juz przerobiony przez nas projekt,moze jakies rozwiazania Ciebie zainteresują, oczywiscie bryła domu została bez zmian, pozdrawiam

Zchatakterem4
26-07-2011, 08:52
Witaj t.schenk :)

Ciesze się, że jest nas coraz więcej.
My (ja z mężem) wahaliśmy się pomiędzy kilkoma projektami z dzw, po zbadaniu stron świata mieliśmy już pewność, że będzie to "z charakterem 4".

Będę Ci wdzięczna za podesłanie projektu z naniesionymi zmianami i oczywiście zdjęć z realizacji :) Jestem akurat na etapie zastanawiania się, co w nim zmienić. Z góry Ci baardzo dziękuję. mail: [email protected]

Jestem ciekawa jak przebiega realizacja budowy domku, czy na razie koszty, pokrywają się z kosztorysem ?

Pozdrawiam.
Dorota

Zchatakterem4
19-10-2011, 16:52
W pracowni DzW pojawiła się druga opcja domu dla osób posiadających działki z wjazdem od południa (Prosty 1). Siedziałam kilkanaście godzin porównując projekty między sobą i doszłam do wniosku, że przestrzeń wewnątrz domu jaką daje Z Charakterem 4 jest niezastąpiona. Dodatkowo przeszkadza mi w Prostym usytuowanie schodów nad stołem w jadalni.

Mam kilka pomysłów na drobne zmiany do wdrożenia w z charakterem4:

1. doskwiera mi położenie schodów względem kanapy. Już mam wizję, jak kurz ze schodów spada na białą kanapę, dlatego mam pomysł, aby za kanapą w linii schodów zrobić lekką ścianką działową, która odseparuje nieco wejście domu od pokoju dziennego. Co o tym myślicie ? Może sytuując ją tam uda się wzbogacić projekt o schowek pod schodami.
2. zdecydowaliśmy się zostawić szklaną ścianę przy sypialni rodziców na górze, całą powierzchnię podłogi 25,2 m2 chcemy wyłożyć beżową wykładziną, która stworzy idealne miejsce do relaksu.Aby zapewnić intymność zainstalujemy drzwi zwijane w harmonijkę w linii ściany rozpoczynającej łazienkę.

A teraz moje dylematy:

3. brakuje mi na górze garderoby, chciałam ją stworzyć kosztem łazienki przy sypialni rodziców, jednak wyobraziłam sobie komfort posiadania swojej niezależnej łazienki i zrezygnowałam ze zmiany. Dopatrzyłam się, że w projekcie jest dodatkowa wnęka przy ścianie zawietrznej domu na szafę, ma nadzieję, że to mi wystarczy.
4. Ze względu na to, że budujemy się z dala miasta, ważne było dla mnie posiadanie spiżarki, projekt tego nie uwzględnia, może macie jakieś pomysły na jej stworzenie ?
5. Dodatkowo marzyłam o lodówce dwudrzwiowej, ciężko będzie ją zmieścić w kuchni, tym bardziej, że chciałabym mieć piekarnik zainstalowany wysoko obok niej. Lodówka dwudrzwiowa plus piekarnik obok niej pozbawi mnie braku miejsca roboczego.
6. Co do a'la wyspy kuchennej-blatu oddzielającego kuchnię od jadalni ->Obserwując posunięcia osób, które przedstawiły swoje realizacje w domach z charakterem na stronie projektyzwizja.pl stwierdzam, że chyba warto zainstalować w wyspie zlew, nie robiąc tego blat staje się nie wykorzystaną przestrzenią, a tak instalując go tam zyskamy miejsce robocze przy oknie.
7. Nie wiem gdzie urządzić pranie, na dole w łazience czy w jednej z tych na górze.

Chętnie usłyszę Wasze opinie.

Pozdrawiam planujących i budujących.

Elfir
19-10-2011, 22:47
Ogromny hol - większy od pokojów na parterze i piętrze.

Ze schowkiem pod schodami będzie problem bo cała wnęka klatki schodowej jest przeszklona, więc będzie widac graciarnie w schowku od strony ulicy.

Ogromna ilość okien - to kosztuje. Ponadto z wiatrołapu listonosz przez przeszklenia będzie widział co się dzieje w domu, nie mówiąc już o włamywaczach. Starczy, że zaparkują wieczorem pod domem i z samochodu będą wszystko widzieć.

Pralnia - tam gdzie zdejmujesz brudne rzeczy - czyli przy sypialni.

Niespecjalne miejsce na kominek - nie widać ognia dobrze ani z kanapy ani z jadalni.
Za to najbardziej reprezentacyjnym widokiem salonu będzie blat roboczy w kuchni, bo w tym kierunku skierowana jest największa kanapa.

Jak dla mnie projekt bardziej efekciarski niż praktyczny. Na przykład oglądanie TV będzie wymagało zasłonięcia prawie wszystkich okien w salonie.

Radziłabym zrobić takie adaptacje:
zamurować dolne okno od klatki schodowej i odwrócić bieg schodów
http://img443.imageshack.us/img443/296/domvs.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/6233/p10006255.jpg

dzięki czemu powiększysz wiatrołap i wstawisz pod schodami garderobę. A schody na wysokości kanapy będą zaczynać się nisko i nic się nie będzie sypać.
Na piętrze przerobić nieco sypialnię rodziców, w wyniku czego otrzymasz pojemną garderobę i większą łazienkę.


PS - powierzchnia dwóch sypialni na piętrze chyba ma błąd? Ta wizualnie mniejsza ma 11,4 m2 a większa 11 m2?

the one
31-10-2011, 22:07
buduje ten dom
lustro,z wjazdem od poludniowego zachodu

w ubiegly piatek zalalismy strop

dom jest bardzo kosztowny
nie wiem czy zdecydowalbym sie na niego drugi raz

poki co poszlo 65m3 betonu(zrezygnowalem z wienca na bloczkach fundamentowych)
strop lalem na 16cm jak w planie,wystarczyloby 12cm
stali ogolem 5.5 tony,w tym stal ksztaltowa czyli slupy w salonie,na gorze w sypialni i 2xC180 podtrzymujacy wiezbe nad salonem to koszta z robocizna wykonania(spawanie kotew itp) lekko ponad 5k pln
ogolnie dom jest przezbrojony
buduje z porotherm 25pw,dach bedzie z deskowaniem(plyta osb 12mm) i dachowka tegalit
chcialbym zdazyc przed zima z polozeniem papy,dachowke mozna na wiosne
w salonie umiescilem plytowy gwc,wiszacy rekuperator bedzie w garazu
na gorze bedzie jedna ,wspolna lazienka(ta duza) z wejsciem z korytarza nie z sypialni
z tej malej na gorze zrobie garderobe

zrezygnowalem z kilku otworow(male okno w salonie,male w klatce schodowej,w wiatrolapie-tj.okno narozne,w jadalni okno obciete o polowe)
z wyceny stolarki:
salamander bluevolution to koszt ok 28k pln
pakiet trzyszybowy z ciepla ramka i cieply montaz 3k pln
okna w salonie i lukarnie z racji powierzchi musza miec szybe 3x6mm,pozostale 3x4mm
prawie wszystkie okna beda miec szklenia w ramie (wentylacja mechaniczna)

na garazu(taras) zrezygnuje z tego murku,barierka bedzie od razu z posadzki
-z racji problemow z zalegajacym sniegiem

takze reasumujac
nie uwazam ze z charakterem 4 to trafiony wybor
jest wiele innych nowoczesnych projektow z duzo.duzo lepszym i praktyczniejszym ukladem pomieszczen
ale jak to w zyciu zawsze za pozno...

wiem,zauroczyla cie pustka nad salonem i szklana sciana
ogladalem dwie realizacje tego domu(bylem w srodku)
chalupa robi wrazenie,chociaz salon wcale nie jest duzy,powiem wiecej w realu wydaje sie maly
te zdjecia z pracowni robione byly specjalnym obiektywem,a aparat odsuniety byl max do przeciwleglej sciany,stad dom wydaje sie byc obszerny
ale tak nie jest


PS - powierzchnia dwóch sypialni na piętrze chyba ma błąd? Ta wizualnie mniejsza ma 11,4 m2 a większa 11 m2?
to dlatego ze powierzcnia liczona jest do 1.9m na skosach

Elfir
z ta wysepka miedzy kuchnia a salonem to niezly pomysl,
gorzej z lozkiem na gorze przy szklanej scianie
obawiam sie ze moglbym kiedys wypasc do salonu robiac fikolki z zona;-)

Elfir
02-11-2011, 11:32
Po prostu część ściany zrobiłabym pełną (na wysokości łóżka) a tylko część szklaną i z zasłonami.

mój projekt
27-11-2011, 22:47
witam

Planujemy również budowę Z charakterem 4, jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie. Zmian w projekcie nie mamy tylko powiększyliśmy kubaturę domu zeby nieco zwiększyć pow. użytkową. Chcemy budować z ytongu ściany i strop. Czy ktoś może ma jakieś opinie co do budowy z ytongu.
Chętnie je poznam. pozdrawiam

the one
28-11-2011, 21:40
nie wiem...
w bryle jest duzo lania z gruchy,a to trzeba ocieplic
http://img337.imageshack.us/img337/2552/img8669m.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/6676/img9462f.jpg

ytonga sie nie ociepla,choc znajda sie tacy ktorzy go ocieplaja....
co do stropu zapytaj architekta czy mozna zrezygnowac z monolitycznego
moze sie okazac ze potrzebne beda dodatkowe zabiegi

p.s.
na czym polega zwiekszenie kubatury w twoim przypadku?

http://img51.imageshack.us/img51/1952/img9648s.jpg

PIOTREK.RUT
07-01-2012, 10:29
Witam wszystkich,
Również planuję budowę domu z tematu...
Jestem jeszcze przed zakupem projektu ale nie znalazłem nic ciekawszego więc raczej będzie ten (wersja lustro).
Obawiam się trochę kosztów... Mam nadzieję, że uda się odchudzić konstrukcję.

Ze względu na wymiary działki zastanawiam się nad rezygnacjią z garażu i wybudowaniu dwu stanowiskowego jako wolnostojący.
Sypialnie na górze planuję zamknąć po ścianie łazienki z dużymi rozsuwanymi drzwiami chowanymi w ścianę. Zamiast szklanej ściany - szklana balustrada i rezygnacja z obecnych drzwi do sypialni. W ten sposób chcę zrobić kącik na komputer.

Zamiast mniejszej łazienki garderoba.
W kuchni brakuje mi spiżarni... może ktoś ma pomysł?
I przydało by się miejsce na TV - np. ścianka jak wyżej... tylko nie wiem czy nie zmniejszy się przez to przestrzeń w salonie...

Pozdrawiam
P.

asiar
18-01-2012, 16:28
Witam!!!
Mój wybór to z charakterem 3...
Podoba mi się pomysł ze szklana ściana, a jeżeli chodzi o wygląd to chyba wiadomo, że zdjęcia z realizacji są tak zrobione by dom prezentował się jak najlepiej.
Mam duży dom i ogromny salon to żadna rewelacja . Okna są bardzo ważne , dom odpowiednio ustawiony będzie pięknie wyglądał.
Pozdrawiam!!!

PIOTREK.RUT
22-01-2012, 19:50
co myślicie o takich zmianach ?

the one
08-02-2012, 18:05
powiem ci ze lazienka na dole i tak jest malutka,a dodatkowo zabierajac na spizarnie i szafe to wyjdzie klitka
imho nieporozumienie.U mnie zrobie regal z wekami w garazu po lewej stronie jest miejsce.Bedzie tam chlodniej i ciemno.Zas co sie tyczy gory to mam tak jak chcesz zrobic z tym ze nie bedzie drzwi przesuwanych do sypialni tylko tak jak w planie tj przy korytarzu i szklana sciana.Sypialnia na gorze jest za mala zeby jeszcze dzielic matraz na pol.Najlepiej zobaczyc wybudowany dom na zywo,zanim zdecydujesz sie na zmiany.Jak wspomnialem zrezygnowalem z kilku otworow okiennych (w salonie,klatce schodowej i korytarzu) i nie zaluje tego kroku.Dodatkowo wydluzylem o 30cm scianke miedzy salonem a klatka schodowa.Bo prawda taka ze nie byloby gdzie powiescic TV.

madziaaaa
21-02-2012, 10:40
Witam,

czy ktoś buduje ten dom w okolicy Krakowa ?:)

ile udało Wam się zaoszczędzić na jego budowie?

pozdrawiam,

magda

the one
24-02-2012, 17:08
mysle ze taniej niz 150k pln za sso(material+robocizna/ekipa) bedzie ciezko...(oczywiscie zalezy od doboru materialu,kosztow ich zakupu i ekipy/ekip budowlanych)
Pewnie sie uda jezeli jestes pomyslowy Dobromir i budujesz np.z tesciem systemem gospodarczym.
Wbrew pozorom nie jest to latwy projekt domu i niedoswiadczonej ekipie budowlanej latwo popelnic bledy.
Moja ekipa skladala sie z pieciu osob,budowa trwala 9 tygodni(od 1 pazdziernika do 6 grudnia 2011)
czyli jesien gdzie ciemno robi sie kolo czwartej-piatej po poludniu.Robili wszystko od a do z
Naprawde ludzie godni polecenia,doswiadczeni,zyczliwi oraz uczciwi.
Dodam ze pogoda na jesien 2011 dopisala(ani jednego dnia postoju z powodu deszczu)

Mysle ze ceny budowy beda sie roznic rowniez w zaleznosci od lokalizacji

asiar
11-03-2012, 17:05
Witam Wszystkich !
Zaczęliśmy dość szybko, bez żadnych problemów Dom Z Charakterem 3
Budujemy zgodnie z projektem (ozdobna ścianka od ogrodu będzie filarem i nie podoba nam się kominek -chyba nie zrobimy go wcale.)
Zmiany już przerabialiśmy z pierwszym domem i wyszła katastrofa, więc stwierdziliśmy że nie warto.
Dom jest super widzieliśmy go na zewnątrz.
Pozdrawiam

ejsm
08-08-2012, 10:13
Witam wszystkich!

Z mężem zakupiliśmy projekt Z charakterem 4. Czekamy na pozwolenie na budowę.W przyszłym roku na wiosnę mamy w planie ruszyć.
chcielibyśmy obejrzeć ten dom w "realu" :) Czy już może ktoś się pobudował w okolicy Warszawy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Emila

andrzejwwa
08-09-2012, 19:53
Witam,

Od pewnego czasu przeczesuję strony z projektami w celu znalezienia czegoś co będzie pasowało na działkę o wymiarze: 50 ( front ) x 40 ( boki ). Za działką budowlaną ciągnie się jeszcze pas rolny więc miejsca na ogród będzie dosyć dużo. Południe mam od strony ulicy - z jednej strony nie chcę stawiać zbyt dużo szkła od ulicy - z drugiej chciałbym jak najbardziej doświetlić wnętrze domu.

Po dokonaniu analiz i selekcji, najbardziej odpowiada mi projekt Z Charakterem 4, pracowni Domy z Wizją, w odbiciu lustracznym:
http://www.projektyzwizja.pl/projekt-domu/z-charakterem4-lustrzany.html

135474
135475
135476

Bardzo podoba się mi duża wolna przestrzeń nad salonem, jednak zastanawiam się nad tą szklaną ścianą sypialni - czy takie rozwiązanie zdaje egzamin?

Działka jest usytuowana tak, że spadek jest zarówno od ulicy w kierunku posesji ( z południa na północ ) jak i z zachodu na wschód. Nie są to jakieś duże spadki, ale na tylu metrach, różnice wyjdą spore. Rozważam opcję podpiwniczenia wschodniej części budynku, gdzie znalazłaby się kotłownia oraz przeniesienia garażu pod poziom budynku ( dzięki czemu zyskałbym dodatkowy, duży pokój np. na pokój z bilardem ).

Mam nadzieję, że ktoś z Was już walczy z tym budynkiem :)

marek_77
11-12-2014, 12:43
Można prosić jakieś zdjęcia, też zamierzam kupić ten projekt

budowlanna
06-03-2017, 14:00
Cześć,

Od jakiegoś czasu szukam projektu domu, tego wymarzonego oczywiście :)

Natrafiłam na pracownię Domy z wizją i zauroczył mnie projekt domu "Z charakterem 4": http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-charakterem-4,rzuty

Pytanie mam do Was Drodzy Forumowicze, czy ktoś z Was budował dom wg tego projektu? Jeśli tak, to jakie zmiany naniósł? Mi najbardziej doskwiera brak spiżarni na parterze, oraz garderoby na pietrze. Dodatkowo mam wątpliwości dotyczące antresoli - wygląda efektownie, wiadomo, ale czy taka szklana ściana jest funkcjonalna? Boję się tego, że będę musiała co chwila stać z płynem do czyszczenia szyb i ścierką ;)

Będę wdzięczna za wszelkie rady i opinie.

Pozdrawiam serdecznie!