PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły firmy SEKO, a "miałowce innych producentów"



tomek123
02-04-2004, 12:54
Zdecydowałem się na ogrzewanie domu kotłem na paliwo stałe (miał) wybór pewnie padnie na firmę SEKO. Jedyne co mnie zastanawia to małe wymiary pieca, szczególnie otworu zasypowego. Czy będzie wygodny w uzytkowaniu? Chętnie zapoznam się z opiniami użytkowników kotłów SEKO jak również "miałowców" innych producentów. Pozdrawiam Tomek123

tomek123
02-04-2004, 13:51
Cisza - chyba że forum przeglądają sami posiadacze gazu!!!!!!!

Bio
02-04-2004, 18:59
Sam otwór zasypowy-chodzi o wymiary dzrzwiczek oki,tylko niefortunnie usytuowany na pionowej scianie.Wiadrem,czy węglarką nie nasypiesz.Sama komora zasypowa też niewielka.

Bio
02-04-2004, 19:16
Czuję jakiegoś kaca moralnego,że napisałem tak o Seko.Uważam,ze powinno pisać się o tym co kocioł powinien posiadać,a co nie.Jakie są dobre rozwiazania,ganić złe bez podawania nazwy kotła.Te wszelkie chwalenie lub ganienie danego producenta brzmii zawsze niewiarygodnie.Ktoś ma zawsze w tym jakiś interes.Wiecej tego nie zrobię.Przepraszam Seko.

alnara
04-04-2004, 17:51
Witam
Od 3 sezonów użytkuję piec PROTECH karo . Jest to piec na miał (głównie ) z zasobnikiem oraz podajnikiem . Kształtem przypomina piece na ekogroszek , zasobnik ma pojemność ok.90kg. Sterowaniw oczywiście mikroprocesorem.
Piec ma swoje specyficzne wymagania : miał musi być suchy , o średnicy do 35mm. kosztował 4.5 tyś.zł. W tym sezonie spalił 7,5t miału po 252zł . Dom 300m2, duże ( i dużo ) okna , ściana 3 warstwowa - 5 cm wełny. Poprzednio używałem pieca na koks, niestety różnice temp. w ciągu doby powodowały , iż byliśmy ciągle przeziębieni. Obecnie mam stałą temp. w pokojach, założyłem termozawory oraz ( chyba nielegalne ;-) ) instalację miedzianą - zamkniętą.
Elektronika dba aby woda się niezagotowała, przy 80 st.C. piec wyłącza nadmuch i podawanie paliwa. Praktycznie nie ma możliwości ( sprawdzałem ) aby woda zagotowała się samoczynnie . Chyba ,że bardzo chcemy i zrobimy to ręcznie -> szufelka i heya.
Przy temp. zew. ( średniodobowa ) ok. 0 st.C zasobkik wystarcza na ok. 5-6 dób. Przy zeszłorocznych mrozach ( -20st.C. ) i dużym wietrze - ok.1,5-2 dób.

Swoją drogą jestem ciekaw , czy ktoś użytkyje piec tego typu, co o nim sądzi ?

Decydując się na piec miałowy masz świadomość , że zimą twoja zonka będzie miała miłą odmianę - po przyjściu z kotłowni będziesz wyglądał jak murzyn

pozdrawiam
Rafael

Bio
04-04-2004, 19:50
Decydując się na piec miałowy masz świadomość , że zimą twoja zonka będzie miała miłą odmianę - po przyjściu z kotłowni będziesz wyglądał jak murzyn

pozdrawiam
Rafael[/quote]
Ale za to nie wykrecisz sie przed kapielą,nawet jak woda za mało mokra :)

Mały
06-04-2004, 20:19
Sprawdź kotlarza z pleszewa.
Co do seko to mój znajomy ma dużą firmę sanitarną(sieć hurtowni) i miał też w ofercie tąż.Ale po trzeciej (na trzy sprzedane kotły)reklamacji zrezygnował.Teraz rzucił się na cichewicza.Ale jeszcze za krótko go ma dlatego nie podaje opini.
A może lepiej kociołek na drewno np.ferrum?albo kostrzewa?
Zresztą wybór teraz jest taki że ho,ho.