PDA

Zobacz pełną wersję : Czy lepsze mokre drewno liściaste czy suche iglaste?



limak
02-04-2004, 14:53
Muszę zacząc wysuszać dom po zrobionych tynkach cementowo-wapiennych i wylewkach. Pozostały mi po budowie stemple SOSNOWE, roczne, wyschnięte. Pytanie, czy palić w komunku takim drewnem, czy kupić swieże drewno liściaste?

MEDYK
02-04-2004, 15:00
Moim zdaniem ani jedna ani druga opcja nie jest dobra. Iglaste raczej nie do kominka ze względu na żywice, mokre każde odpada.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
pzdr

majki
02-04-2004, 16:09
A może piec typu "koza" za 100-150 zł na większości rynków i da sie spalić wszystko, a ciepła daje bardzo dużo. Tylko by trzeba zrobić dziurę w kominie na jakiś czas, ale to chyba nie jest wielki problem.
Majki

pete
02-04-2004, 18:51
Muszę zacząc wysuszać dom po zrobionych tynkach cementowo-wapiennych i wylewkach. Pozostały mi po budowie stemple SOSNOWE, roczne, wyschnięte. Pytanie, czy palić w komunku takim drewnem, czy kupić swieże drewno liściaste?

Chyba jednak lepiej suchym sosnowym. Z mokrego liściastego będzie dużo sadzy i tak, a warośc energetyczna jego spalania niezadowalająca.
Nie ma co tak demonizować szkód palenia drewnem iglastym ( w dodatku suchym) w kominku. Ja przynajmniej spalam u siebie m.in. odpady ze stempli idesek sosnowych iświerkowych.
Pzdr

Bio
02-04-2004, 20:50
Suchym sosnowym pod warunkiem,że palenisko zamkniete.W przeciwnym wypadku w najlepszym wypadku bedziesz miał popaloną podłogę wokół.Iglaste strasznie "strzela".

chemik
02-04-2004, 22:07
Witam!

Oczywiście najlepiej jest palić suchym liściastym ale praktyka pokazuje, że chyba każdy pali liściastym najczęściej suchym które pozostało z budowy. Ja tak robiłem i robię i oprócz tego, że znacznie krócej utrzymuje żar nie zauważyłem żadnej różnicy w obsłudze kominka.

Pozdrawiam!