PDA

Zobacz pełną wersję : Młode małżeństwo potrzebuje rady :)



pinkin
24-07-2011, 13:32
Witam. Jestem nowy na forum, ale mam nadzieje że to nie przeszkodzi w otrzymaniu pomocy od Was :)

Sprawa wygląda tak: kupujemy z żoną mieszkanie (59,21m2). Mieszkanie jest w założeniu 3-pokojowe, ale salon jest połączony z kuchnią. Jako dobry i kochający mąż chciałbym zrobić żonie niespodziankę i zaproponować jej kilka opcji rozwiązania kuchni i ogólnie mieszkania, niestety jestem mało kreatywny :( Wiem, że żona lubi jak najbardziej otwarte przestrzenie - zastawiałem się nad połączeniem przedpokoju z salonem - dobrze kombinuje ?

Mieszkanie wygląda tak: http://img232.imageshack.us/img232/1892/a11rzut.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/232/a11rzut.jpg/)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie odnośnie zmian - na obecną chwilę przesuwanie ścian jest jak najbardziej możliwe :)

Pozdrawiam Maciek

joliska
24-07-2011, 14:08
Dzieci? Praca w domu? Duża biblioteka? Jakie są Wasze potrzeby szafowe?
W przedpokoju macie kilka bardzo dogodnych miejsc na szafy, szkoda z tego zrezygnować, a potem upychać szafy w sypialniach...

pinkin
24-07-2011, 17:54
Joliska - póki co jesteśmy tylko we dwoje. Co do pracy w domu - jest wielce prawdopodobne, że będziemy musieli w mieszkaniu pomieścić siedzibę małej firmy ( komputer + miejsce na jakieś dokumenty ). Jeżeli chodzi o "potrzeby szafowe" - myślałem nad możliwie największą szafą "wnękową" w tej mniejszej sypialni. Co o tym sądzisz ?

joliska
24-07-2011, 18:37
"Póki co" oznacza, że za czas jakiś mała sypialnia będzie pokojem dziecinnym ;) Czyli głównej szafy tu nie zrobicie ... można za to zrobić pokój biurowy, a garderobę wydzielić w hallu :yes: W łazience lekko przestawiłabym ściankę, żeby pralkę wsadzić do wnęki i wtedy ew. nawet ją zamknąć.

https://lh3.googleusercontent.com/-WAklTyPcRhE/TixYLEDqGhI/AAAAAAAAFP0/LosS7-gwF7g/FM2.jpg

pinkin
24-07-2011, 18:54
fajny pomysł z łazienką :) Widzę ze wnęka przy drzwiach Ci sie podoba ;) Właśnie tą wnęke chciałem zlikwidować ;) Ta kwadratowa szafa napewno sporo pomieści, ale pozbawia mieszkanie miejsca na wieszak i buty :( no chyba, że w tej szafie byłoby miejsce na buty, kurtki itp ... hmmm :) kombinujmy dalej :D Jeżeli chodzi o sypialnie - chciałem zrobić w tym mniejszym pokoju - nasze łóżko idealnie zmieści się w poprzek przy oknie ;)

zrobiłem aktualizacje :) http://img233.imageshack.us/img233/2817/a11ath.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/233/a11ath.jpg/)

joliska
24-07-2011, 19:35
Wieszak i szafkę na buty można zrobić we wnęce po prawej stronie :) A jak dobrze się zaprojektuje, to i odkurzacz się zmieści...

pinkin
24-07-2011, 19:40
pomyślimy :) a może rzucisz okiem na kuchnio-salon ? jakieś pomysły ? myślę, że bez baru się nie obejdzie :( narożnik w salonie to dobra opcja ?

joliska
24-07-2011, 19:43
Narożnikom mówię nie - są wielkie, a miejsc siedzących wcale nie zapewniają zbyt dużo. Jestem za kanapą i fotelem lub 2 kanapami. Barek? nie... Stół na granicy aneksu i salonu będzie optymalnym wyjściem.

pinkin
24-07-2011, 19:58
pozwoliłem sobie kliknąć w link z Twoim mieszkaniem - myślę, że taki styl by mocno odpowiadał mojej żonie ;) Powiedz - na podłodze masz panele czy deski ?

joliska
24-07-2011, 20:22
Panele :yes: Balterio, dąb tasmański, nieistniejąca już niestety linia Tradition Elite.

pinkin
25-07-2011, 13:28
Dorwałem sie do CAD-a :) Powiedzcie jak oceniacie taki układ salonu ?

http://img811.imageshack.us/img811/6706/a11a.jpg

:) Pozdrawiam

joliska
25-07-2011, 13:49
Nie chcecie stołu?

pinkin
25-07-2011, 13:54
Stół ma tę jedną wadę, że nie ma pod nim szafek - pod barem zrobimy szafki w które zmieści się sporo gratów. Szafki wiszące chcemy zrobić az do sufitu :)

Venus_m
25-07-2011, 16:06
przy czym barek zabudowany to katastrofa przy korzystaniu dla jedzących :( poza tym na krzesło licz 60 cm dla jednej osoby (inaczej będzie niewygodnie). A jak przyjdzie teściowa na obiad czy znajomi (np 4) to gdzie ich posadzicie? Jakoś niestety nie widzę opcji jedzenia przy stole obiadu 2 daniowego przez 6 osób dorosłych :(

joliska
25-07-2011, 16:11
Niestety... Taki układ jest ok., ale kiedy ma się osobną jadalnię... I zwróć jeszcze uwagę, że masz wszystko skumulowane po lewej stronie, a prawa jest niewykorzystana.

pinkin
25-07-2011, 21:35
Rozumiem :( Może taka opcja ? Podzieliłem szafę przy sypialni na 2 części - byłaby zbyt głęboka ( 1,2m), bar został jeszcze zmniejszony i dołożyłem stół z krzesłami. Jak to teraz wygląda ? Może jakieś sugestie ? Może inne lepsze ustawienie stołu ?

http://img830.imageshack.us/img830/6706/a11a.jpg

aneta wolska
26-07-2011, 15:11
Witaj Pinkin.
A czy myślałaś może o troszkę innym rozplanowaniu mebli kuchennych?? Wg mnie twoje wcześniejsze myślenie było prawidłowe. Nie ma potrzeby przecież na siłę wciskać stołu skoro można np zrobić fajną, rozsuwaną na wymiar ławę, która w razie konieczności (pewnie najwyżej raz na rok) będzie mogła służyć większą powierzchnią jadalną. Ja na Twoim m-cu zrobiłabym coś na zasadzie półwyspu z przedłużonym blatem, który będzie wygodnym m-cem na spożywanie codziennych posiłków oraz oddzieleniem salonu od kuchni z możliwością wygospodarowania nawet 3 miejsc siedzących. Pod blatem zrobiłabym szafki głębokie na 40/45cm (czyli takie w które zmieści się już duży garnek) albo szuflady, tak aby blat nad nimi nie był głębszy niż 70cm. Dzięki temu masz 30cm na nogi pod blatem (więc siedzi się wygodnie) i dużą powierzchnię na blacie, która służy zarówno jako stół jak i kontynuacja blatu roboczego. Zważając na to, że potrzebujesz ok70cm na krzesło aby wygodnie siedzieć - pozostaje Ci na tej ścianie jeszcze 235cm (jeśli dobrze odczytuję wymiary) - więc wystarczy na kanapę, tym bardziej, że krzesełka przecież zwykle są wsunięte. Przesunięcie ścianki łazienkowej powoduje powstanie ładnej powierzchni widocznej od wejścia do mieszkania, którą możecie ekstra wyeksponować np kamieniem, tapetą czy choćby jakimś ładnym kolorem a w razie konieczności zawsze można tam zrobić fajną szafę na wymiar. Sypialni bym nie pomniejszała bo i tak jest mała za to zrobiłabym szafę od str przedpokoju pod warunkiem, że po przeciwnej str zburzysz ścianę co uważam za dobry pomysł gdyż mieszkanie wyda się bardziej przestronne.

Aneta

67131

pinkin
26-07-2011, 15:31
Aneto podoba mi się Twój pomysł odnośnie baru - nie wiem co na to moja żona ... Co do szafy w sypialni - myślę, że taka wersja jak zarysowałem jest optymalna - i tak szafa musiałaby stać w sypialni a w takim przypadku korzysta ona częściowo z przedpokoju :) W założeniu sypialnia ma być miejscem jedynie do spania i przechowywania naszych ciuchów ;)

Dzięki za sugestie :)

ps: pinkin = facet ;)))

aneta wolska
26-07-2011, 15:34
sorki facecie-PINKIN :)

pinkin
26-07-2011, 16:15
ależ ja się nie gniewam ;))

Elfir
26-07-2011, 17:57
IMHO za mała przestrzeń do przechowywania. Ja mam 50 m2, dwie osoby i mam zawaloną szafę na korytarzu, pawlacz i garderobę.
Niewygodny tez jest sposób wychodzenia z łózka - tylko z jednej strony. Czyli w nocy, na siku, jedna osoba musi przetoczyć się po drugiej, by iść do WC.

Ja bym jednak sypialnię dała w wiekszym pokoju:
http://img33.imageshack.us/img33/9751/a11ai.jpg

aneta wolska
26-07-2011, 18:24
Elfir a gdzie byś dała lodówkę przy tym ustawieniu zakładając, że w kuchni chcemy zmieścić wszystkie sprzęty??

Madia
26-07-2011, 18:26
A co powiesz na taki układ salonu?
https://lh5.googleusercontent.com/-ZrBpSn7eP8Y/Ti74gb517xI/AAAAAAAABFk/rw2Q_pd_aFk/s912/a11a.jpg

Elfir
26-07-2011, 18:27
Elfir a gdzie byś dała lodówkę przy tym ustawieniu zakładając, że w kuchni chcemy zmieścić wszystkie sprzęty??

Przy skośnej ścianie

Drugie ustawienie lepsze - kanapa jest tyłem do kuchennego nieporządku

aneta wolska
27-07-2011, 14:22
Jak dla mnie zrobił się z salonu prawdziwy labirynt, jedno ograniczenie - barek, drugie - kanapa i otwarty salon, który miał robić wrażenie otwartego i większego, nagle zrobi się strasznie zagracony. Jedno jest pewne, najbardziej zadowolone z takiego ustawienia będą dzieciaki biegające pomiędzy meblami.:)

pinkin
28-07-2011, 17:06
Powiem szczerze, że ta ostatnia opcja dla mnie odpada ;) żonie się podoba, ale mi nie pasuje - muszę mieć dobre rozmieszczenie głośników a przy takim ustawieniu jest to niemożliwe ;) mi najbardziej pasuje wersja Anety Wolskiej ;)

macie może jakieś linki pod którymi można znaleźć jakieś ciekawe rozkładane/podnoszone ławy ? Chcielibyśmy ławę raczej w stylu nowoczesnym niż vintage ;)

Dzięki wszystkim za sugestie :)

joliska
28-07-2011, 17:43
A czy widzisz, że w propozycji AW masz niewykorzystane 10mkw. pomieszczenia, a kuchnię i część wypoczynkową skumulowane na niespełna 20mkw.?

aneta wolska
28-07-2011, 20:26
A czy widzisz, że w propozycji AW masz niewykorzystane 10mkw. pomieszczenia, a kuchnię i część wypoczynkową skumulowane na niespełna 20mkw.?

A kto powiedział, że na każdym metrze kw. musi coś stać?? Joliska, skoro jesteśmy w stanie ustawić meble i zabudować kuchnię tak, że jeszcze jest wygospodarowane m-ce na "stół" to czego więcej potrzebujesz??
Ścianę z TV można świetnie zaaranżować. Wg mnie nowoczesne wnętrza cechują się tym, że są przestronne bez zbędnych pierdół.
Pinkin - taką ławę możesz zrobić na zamówienie z materiału jaki sobie wybierzesz.

PS. Cieszę się, że mogłam pomóc.

Elfir
28-07-2011, 20:31
aneta - wszystko pieknie, tylko nowoczesne wnętrza na zdjęciach maja salony wielkości całego tego mieszkania :)

Na 50 m2 IMHO nie da się zrobic wygodnego trzypokojowego mieszkania. Powstają niewygodne klitki. 50 m2 jest optymalne na 1-2 pokoje max.
Mam w tej chwili takie mieszkanie - pierwotnie pięknie puste i przestronne, niestety, z czasem zagraciło się w szafy komódki, bo gdzieś trzeba upchnąć wiadra, mopy, ścierki, pościel, ubrania, książki, chemię, dokumenty, obrusy, zastawę stołową, itd.

joliska
28-07-2011, 20:36
Wg mnie nowoczesne wnętrza cechują się tym, że są przestronne bez zbędnych pierdół.


Rzecz w tym, że na Twoim rzucie wszystko jest skumulowane...

aneta wolska
28-07-2011, 20:43
Skoro tak twierdzisz tzn, że również popierasz mój projekt bo w żadnym innym nie ma tyle m-ca. Zobacz, przecież zrobienie "barko-stołu" powoduje przesunięcie wypoczynku i odsłonięcie całej ściany z TV, na której można zrobić dodatkowe szafki. Zarówno twoja propozycja jak i propozycja Madii to wykluczała. Zgadzam się z Tobą, że trudno jest zrobić z 50m2 - apartament ale nie przesadzajmy. Od upychania są szafy przesuwne np z frontami z lustra lub szkła , które dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenia.


Rzecz w tym, że na Twoim rzucie wszystko jest skumulowane...

To prawda. Tak mi się narysowało co nie oznacza, że w rzeczywistości tak właśnie będzie. Ustawienie wypoczynków jest niczym nie skrępowane więc można je skumulować pod oknem a można przesunąć bardziej na środek. Wszystko zależy od inwestora i od modeli jakie wybierze.:)

Elfir
28-07-2011, 21:36
dwa pokoje i zamiana kuchni z łazienką :)
http://img31.imageshack.us/img31/7413/a11ar.jpg

aneta wolska
29-07-2011, 14:38
no świetne to rozmieszczenie ale co jak pojawią się dzieciaczki?? znowu demolka??

pinkin
29-07-2011, 16:04
nie no 3 pokoje muszą zostać ;)

Elfir
29-07-2011, 17:36
no świetne to rozmieszczenie ale co jak pojawią się dzieciaczki?? znowu demolka??

Wyprowadzka do większego. 50m2 dla więcej niż 2 osób to męczenie się i potykanie o wszystko.
W jednym z pokojów łóżko się ledwie mieści. A dzieci potrzebują miejsca do zabawy, biurka, szaf. Rodzic nagle nie przestanie pracować w domu (w końcu skoro potrzebne jest biuro teraz, będzie potrzebne w przyszłości) - gdzie to wówczas wszystko ustawić?

Jak pisałam, mam też 50 m2 w dwie osoby i praktycznie nie mam salonu. Jeden pokój: sypialnia + szafa, drugi: dwa komputery, kanapa, komody na papiery. Nie wyobrażam sobie wygospodarować FUNKCJONALNEGO trzeciego pokoju w moim mieszkaniu,, który mógłby pełnić role salonu lub pracowni. Jest po prostu za małe. Mój facet już teraz potyka się i haczy o meble! Praca w kuchni dwóch osób niemożliwa, bo przeszkadzamy sobie wzajemnie.
Albo życie w nieustawnych klitkach, w ścisku i niewygodzie, albo myślenie perspektywiczne, zakładające zmianę lokalu na większe w miarę rozrastania się rodziny.

joliska
29-07-2011, 18:58
Racja, ja mam 50mkw. tylko dla siebie, a czasami mi ciasno ;)

channel8
29-07-2011, 19:03
No.... ja mam teraz 45m2 i mieszkamy w 4 osoby - my i 19 i 14 letnie dzieci :-) - jest cholernie ciasno!!!!!

aneta wolska
29-07-2011, 19:46
No cóż na pewno macie rację. Ja mam troszkę więcej m2 więc może nie wiem jak to jest się gnieść ale 70% ludzi kupuje mieszkania czy też się buduje tylko raz w życiu. Przecież to nie wymiana kanapy tylko setki tysięcy złotych. Ja uważam, że zagospodarowanie naszej przestrzeni zależy od tego jakimi otaczamy się przedmiotami. Póki co jest ok, jak są małe dzieci też jest ok bo rozwalają klocki np w salonie a potem co?? Jak dorastają potrzebują swojej prywatności choćby miała to być mała klitka. Pozostawienie 3 pokoi uważam za jak najbardziej sensowne no chyba, że ktoś jest takim bogaczem, że za kilka lat stać go będzie na zakup kolejnego mieszkania.

anagat
06-08-2011, 20:26
Ja tam słuchałabym porad osób, które w takich mieszkankach mieszkają bądź mieszkały. Ja z mężem nie wyobrażam już sobie pomieszczenia się na takiej przestrzeni. Joliska i Elfir dobrze radzą- przede wszystkim myśl o miejscu do przechowywania i funkcjonalności..Przestrzenności na 50 m2 nie osiągniecie. Chyba , że zrezygnujecie z 3 pokoi.
Gratów przybywa w takim tempie, że miesiąc po zamieszkaniu już nie będziecie wiedzieli , gdzie nowe rzeczy upychać.
Pamiętaj ,że potrzebujecie :
-odkurzacza
-miotły
-żelazka
-może deski do prasowania
-szafki na buty
-szafki na kurtki
-szafy na ciuchy
-szafy na dokumenty
-pościele
-ręczniki
-obrusy
-torebki
(rowery, wózek dla dziecka)
A jak przyjdzie dziecko to dojdzie taka masa rzeczy, że się za głowy złapiecie.

P.S.Zawsze się trochę dziwię, jak ludzie w blokach mówią o super systemach audio, głośnikach itd. itp.? Czy wy macie tak dobrze zaizolowane ściany, że naprawdę bez wkurzania sąsiadów można doceniać uroki tego sprzętu?

pinkin
07-08-2011, 11:04
Anagat zdajemy sobie sprawę z tego, że w mieszkaniu musi być miejsce do przechowywania - dlatego planujemy zrobić dużo szaf wnękowych ( z wstępnych kalkulacji wynika że będzie ok).

Co do sprzętu audio - zależy kto czego oczekuje. Jedni lubią hałasować i "NIC" nie słyszeć, inni wolą słuchać po cichu ale za to na porządnym sprzęcie i słyszeć "WSZYSTKO". Gwarantuję że w bloku da się słuchać muzyki na solidnym sprzęcie bez wkurzania sąsiadów :)

btw ;) nasze mieszkanie jest na 1 piętrze - na dole lokal usługowy a jedyne wspólne ściany mamy z klatką schodową :P

aha - dlaczego piszecie o 50m2 ? mieszkanie ma 59,21 m2, więc niemal 60m.

anagat
07-08-2011, 15:12
Pinkin, zwracam honor 60 m2:) Może ja nie zrozumialam dobrze, ale Ty pisałeś chyba wcześniej, ze w mniejszym pokoiku będzie wasza sypialnia i szafa wnękowa. A w drugim obecnie biuro i miejsce na dokumenty i takie tam? Pomyślcie co z tym zrobicie jak przyjdzie dzidziuś ( a daj Wam Boze ,zeby się pojawił:)
Mi się też wydaje, że barek tylko zagraci przestrzeń. Lepszy będzie stół 90/90 rozkładany.

A co do sprzętu audio- wybacz ja mieszkałam w blokowisku tylko w akademiku na studiach i do tej pory pamiętam huk basów i to wcale niekoniecznie puszczanej głosno muzyki, tylko dosc cicho wlaczonego filmu..brrr oby nigdy więcej.

P.S. A co do szaf wnękowych, jak patrzę na Twoje plany , to jest tam max 4 metry bieżaze szaf wnękowych. Tyle to ja potrzebuję, żeby pomiescic same ciuchy moje i mojego męża plus ręczniki i posciel, a gdzie reszta?

pinkin
07-08-2011, 16:17
no to biuro to trochę zbyt dosłownie :) Będzie to raczej pokój gościnny / komputerowy - pracujemy w branży foto/grafika :) Co do szaf - pojemnik na pościel planuję zrobić w skrzyni łóżka(160x200x30cm) - pracuje nad uchylnym stelażem. Pod łóżkiem można zmagazynować sporo mniej używanych rzeczy. W sypialni będzie szafa m/w 110x70cm, w przedpokoju 110x40 + 70x40cm. Do tego jakaś skromna komoda w sypialni. Myślę, że taka powierzchnia wystarczy. Do do kuchni - wciąż trwa dyskusja w tym temacie. Mi bardzo podoba się patent z blatem roboczym z funkcją stołu. Moja żona woli stół. Nie wiem co wygra. Większy pokój w przyszłości ma być pokojem dziecka/dzieci.

joliska
07-08-2011, 18:47
Mało szaf :no: Dla siebie tylko mam 235x255x60 + 85x85x255 i muszę bardzo uważać na zakupach...

anagat
07-08-2011, 19:10
Joliska , nie mogę sie zgodzić bardziej. Ogólnie szafa o głębokości 40 cm nie jest szafą hmm.. pełnowartościową. Jest za płytka.
Wy planujecie 290 m szafy na dwie osoby plus.. Zdecydowanie za mało, chyba że faktycznie cenicie ciuchowy minimalizm. Może faktycznie niektórzy mają tak mało ubrań? Zazdroszczę..

joliska
08-08-2011, 06:03
Ale ubrania to nie wszystko... Buty, ręczniki, pościel, walizki, koce + odkurzacz, wiadro z mopem, suszarka na pranie, deska do prasowania itd. itp.

pinkin
18-08-2011, 13:05
Dzięki Waszym radom zmodyfikowaliśmy troszkę układ ścian :)

http://img29.imageshack.us/img29/8429/a11zmianya.jpg

Taki układ poszedł już do dewelopera i jest ostateczny :) Pozostaje jedynie kwestia urządzenia kuchni :) Nadal liczymy na Wasze pomysły :) Szafa w przedpokoju ( większa ) będzie przeznaczona na buty + akcesoria i na najczęściej używane kurtki itp. Zmieści się w niej też trochę drobnych szpargałów :) Mała szafa w przedpokoju - odkurzacz itp. Dodatkowo powstała szafa w sypialni - pomiary wykazały, że zmieścimy się z naszymi wszystkimi ciuchami w takiej szafie ;) Pościel itp będzie miała magazyn pod materacem ( uchylny stelaż ). Ręczniki i środki czystości - łazienka i spory regał pomiędzy wanną a ścianą (jakieś 50cm szerokości, 70 głębokości, od podłogi do sufitu ).

Pozdrawiamy Maciek i Basia :)

tosia125
23-08-2011, 07:59
ja się wtrące do lady/barku? (bo nie wiem, jakie rozwiązanie wybraliście)
my mamy ladę na wysokości "odpowiedniej do jedzenia", bez żadnych udziwnień z barkami wysokimi i bardzo polecam takie rozwiązanie,
jak nie mieliśmy stołu to tylko tam jedliśmy posiłki.. zmieściły się nawet cztery osoby, ale na dłuższą metę nie jest to wygodne...
teraz tylko rano śniadania tam przygotowuję, jak ja chcę być po stronie kuchennej, żeby kanapki do pracy zrobić, a mój połówek wtedy je śniadanie i możemy sobie pogadać.. polecam
ale obiady już wolimy przy stole...
przyjmowanie gości przy ladzie nie wchodzi w grę, chyba że jedną parę :)
zastanówcie się nad stołem

pisałeś, że chchesz zrobić żonie niespodziankę... ale kto gotuje w domu?
jak Ty tylko to ok, ale jak ona albo razem przygotowujecie posiłki to musicie to razem przemyśleć!
my możemy poradzić i projektant w biurze, ale wybrać musicie sami!
ja od projektu ze studia mebli początkowego tak pozmieniałam, że wyszło zupełnie coś innego...
jak poszliśmy do studia to myślałam trochę szuflad, trochę szafek i będzie ok, ale jak wróciłam to rysowaliśmy kredą po betonie gdzie się będą szafki zaczynały, gdzie lodówka i czy to będzie poręczne, gdzie jakie przyprawy włożę, a gdzie talerze to jest bardzo ważne...
a jak projekt ustaliliśmy to zastanawialiśmy się nad gniazdkami i oświetleniem, niby taka prosta rzecz, ale to ja gotuję w większości i jak mi mój wymyślił gdzie będą gnazdka to bym żadego ciasta nie ukręciła... :)
więc naprawdę niespodziankę wstępną to możesz zrobić, ale musicie zadecydowac razem

pinkin
24-08-2011, 19:07
Tosia125 :) moja żonka już dawno mnie nakryła i działamy już razem :) W kwestii barku - uznaliśmy, że jest to dobre rozwiązanie dla nas :) Na codzień będziemy tylko we dwoje - w przypadku jakiejś imprezy czy rodzinnego spotkania będziemy albo stawiać stół, albo korzystać z rozkładanej i podnoszonej ławy :)

Na obecną chwilę na 90% mamy już wybrany komplet wypoczynkowy: http://allegro.pl/100-skora-vegas-3-spanie-1-1-musisz-to-miec-i1757131403.html Ma ktoś z Was może taki u siebie ? Szukam informacji jak te meble znoszą próbę czasu :)

tosia125
25-08-2011, 06:11
ja bym przemyślała nie barek tylko ladę (taka sama wysokość, co reszta) bo jest bardziej funkcjonalna moim zdaniem

pinkin
25-08-2011, 17:17
ja bym przemyślała nie barek tylko ladę (taka sama wysokość, co reszta) bo jest bardziej funkcjonalna moim zdaniem

masz na myśli ladę na wysokości blatu roboczego ? Taki jest zamysł ;)

tosia125
26-08-2011, 08:25
tak, to super, że takie rozwiązanie wybraliście, myślę, że będziecie zadowoleni..

ja nigdy nikogo na siłę nie namawiam, bo domownicy muszą zdecydować , co im bardziej odpowiada, ale lady niskie są bardzo funkcjonalne... i wielokrotnie o tym pisałam na FM.. dziś znowu mogłam cieszyć się "kawką przez ladę", jak ja robiłam w międzyczasie kanapki do pracy na "drugiej ścianie", a mój połówek siedział przy ladzie po stronie salonowej i konsumował śniadanko :)

czekam na zdjęcia z realizacji...

a kuchnia już zamówiona?
przemyślcie sobie dokładnie, co gdzie chcecie mieć - co pod ręką, a co kawałeczek dalej lub wyżej... to jest ważne przy wyborze szuflada, czy półka? i gdzie...

pinkin
05-09-2011, 23:10
Witam ponownie :) Usiedliśmy z żoną i wstępnie rozplanowaliśmy meble kuchenne. Mieliśmy z tym nielada problem, bo sporo urządzeń się zrobiło no i szafki też są potrzebne :( Żonka moja narysowała w CADzie - zobaczcie w wolnej chwili :) Może wpadnie Wam coś ciekawego do głowy :) Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Problem polega na 2 szafkach narożnych - nie wiem jak to wygląda w praktyce - od strony technicznej - dostęp do powierzchni. Ogólnie meble mają być pod sufit. Dolne szafki mają mieć fronty w kolorze i fakturze drewna ( fornir ) a góra najprawdopodobniej lakierowane na bardzo jasny beż. Blat ciemny. Zdecydowaliśmy o tym, że będzie barek, który będzie służył jako stół w powszednie dni - od strony salonu będzie wystawał 25cm. Od święta będzie rozkładana i podnoszona ława ( max wymiar 70x160cm ).

Rysunki:

http://img52.imageshack.us/img52/4069/rzutkuchni.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/1289/frontkuchni.jpg

Pozdrawiamy :)

pinkin
12-10-2011, 15:36
Znowu zwracam się do Was z pytaniem :)

Poczytałem trochę na różnych forach odnośnie kuchenek. Niestety nie będzie u nas możliwości posiadania kuchenki / płyty gazowej i w związku z tym powstało pytanie - płyta ceramiczna czy indukcja ? Jedni piszą że indukcja drudzy że ceramiczna ... już głupieje. Obie wyglądają bardzo podobnie, przypuszczam że w użytkowaniu też są podobne - ale jak wygląda kwestia kosztów ? Jest ktoś w stanie jednoznacznie określić która jest ekonomiczniejsza ?

Wiadomo - indukcja wymaga specjalnych garnków itp i są one troszkę droższe, a i sama płyta jest droższa. Zastanawiam się czy podczas użytkowania indukcja zrównoważy jakoś te koszta. Uznałem, że najlepiej zapytać użytkowników obu ;)

Pozdrawiam :)

Elfir
12-10-2011, 17:10
Tylko indukcja - ceramiczna to juz przezytek.
A garnki - ważne by miały płaskie dno. Ludziom działają na indukcji nawet stare emaliowane garnki.

duś
12-10-2011, 17:50
akurat garnkami, to się nie sugeruj. w chwili obecnej wszystkie garnki są w zasadzie typu unisex - na indukcję, gazówkę, ceramiczną, elektryczną, halegonową i palenisko piecowe (nie wiem, co to są te ostatnie, ale tak było napisane na "metce" patelni, którą kupiłam sobie w jakimś carrefourze za 21,99 zł). oczywiście - można się na nie zdrowo wykosztować, ale jak widać można kupić i za całkiem przystępną cenę.

pinkin
15-10-2011, 08:38
Dzięki za podpowiedzi :) W zasadzie mamy już wszystko ustalone, m/w wybrane ... nawet środki na wszystko są ;) ... oczywiście jest jedno ale :( Nie mamy ścian jeszcze :(

nienawidzę czekać :(

pinkin
24-11-2011, 22:02
Witam ponownie :) Jako że budowa postępuje mamy kolejne pytania :) Dokładniej chodzi o okap w kuchni. Czy jest jakaś standardowa wysokość na jakiej musi być zamontowany okap ? Czy np. taki okap http://www.oleole.pl/okapy-do-zabudowy/faber-inca-smart-hc-x-52.bhtml może być zamontowany bezpośrednio w spodzie szafki wiszącej nad płytą (około 50cm) ?? Będzie spełniał swoje zadanie ?

duś
24-11-2011, 22:32
sprawdź w opisie produktu (www producenta, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna) - tam się zawsze znajdują zalecane widełki, na jakich montować konkretne urządzenia

pinkin
01-12-2011, 11:06
Witam :) Dyskusje na temat kształtu kuchni trwają nadal :D Żonka moja cudowna zrobiła wizualizacje - możecie rzucić okiem o ocenić funkcjonalność takiego układu ? Oznaczenia na górnych szafkach ( HF. HL ) to modele zawiasów firmy BLUM. Ogólnie wszystkie prowadnice itp będą tej firmy. Myśleliśmy nad zrobieniem dwóch słupków i wpakowaniu do drugiego piekarnika, ale wydaje się nad że w takim układzie będzie za mało blatu roboczego. Okap zdecydowaliśmy zainstalować w górnej szafce ( wpuszczany ). Odległość między blatem z dołem szafki wiszącej 60cm. Macie jakieś sprawdzone, godne polecenia okapy ?

http://img560.imageshack.us/img560/5769/murator1.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/560/murator1.jpg/)

http://img832.imageshack.us/img832/6733/murator2.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/832/murator2.jpg/)

:) Oczywiście nie kierujcie się kolorystyką ;D Góra ma być w jasnym lakierze, a dół okleina ~dąb ;)

Pozdrawiamy :)

pinkin
07-12-2011, 22:40
:)

Elfir
07-12-2011, 23:14
a zlew musi być w narożniku? Bo wczesniejszy układ IMHO lepszy

agatah
08-12-2011, 10:22
IMO tak będzie bardziej funkcjonalnie. Pomiędzy płytą a zlewozmywakiem powstał większy blat roboczy, a myślę, że ten będzie najczęściej wykorzystywany.
W poprzedniej wersji narożnik pozostawał niezagospodarowany, a teraz zlew wypełnia to mijesce, dzięki czemu blatu jest więcej.

pinkin
08-12-2011, 22:29
Powiem szczerze że zlew pod oknem strasznie nam pasuje :) Jak oceniacie pomysł wbudowanego w szafkę okapu ? Spełni swoją funkcje ?

pinkin
10-12-2011, 15:19
Zostawmy na chwile kuchnie :) Aktualnie na głowie mamy łazienke.

http://img248.imageshack.us/img248/9895/azienkau.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/248/azienkau.jpg/)

tak to sobie mniej więcej założylismy, ale szafka ze zlewem jest chyba dość niesfornie umiejscowiona :( Jakieś pomysły ? Umywalka spodobała nam się taka http://www.ikea.is/system/images/product_images/images/000/011/154/11154/big_00182161.jpg?1271172619 a pod zlewem chcemy coś takiego http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/godmorgon-odensvik-szafka-pod-umywalke-z--szufladami__0109357_PE259010_S4.JPG. Szukamy miejsca na jakąś rozsądną szafe :(

agatah
10-12-2011, 19:05
Jaka jest długość ściany z oknem?
Czy zabudowa stelaża do wc musi być dociągnięta aż do ściany z oknem?

pinkin
10-12-2011, 20:20
ściana z oknem ma 248cm ( wg planów ) :) Co do zabudowy stelaża - nic puki co nie jest na 100%, to tylko jedna z wersji :)

agatah
10-12-2011, 20:47
Można w takim razie wannę cofnąć w kierunku ściany z wc, a na ścianie z umywalkę zrobić wąską szafkę wysoką do sufitu.
Korzystanie z dolnych półek będzie utrudnione, ale tam można trzymać rzadziej używane rzeczy (zapasy środków czystości, papieru toaletowego, etc), a w górnej części szafki trzymać kosmetyki. ;)

joliska
11-12-2011, 09:21
Jaka jest długość ściany z oknem?
Czy zabudowa stelaża do wc musi być dociągnięta aż do ściany z oknem?

Jestem za :yes: u mnie tak jest i bardzo to sobie chwalę wizualnie i użytkowo. Na dodatek nie ma potrzeby sięgania do baterii niejako w głąb, a tak byłoby, gdyby tylko zabudowa wc wystawała ze ściany :)

pinkin
11-12-2011, 13:19
Nie spaliśmy w nocy i stworzyliśmy jeszcze 4 warianty :P Czytałem gdzieś na forum, że nie jest dobrze jak piec dwu funkcyjny jest we wnęce - podobno może być wtedy dużo głośniejszy :( Poniżej nasze pomysły :)


http://img845.imageshack.us/img845/1903/wersja1.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/6172/wersja2y.jpg

http://img641.imageshack.us/img641/2273/wersja3a.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/9180/wersja4.jpg


Tak to wygląda. Ogólnie każdy z pomysłów ma coś fajnego, ale ma też wady - która z opcji jest Waszym zdaniem najlepsza i rozsądna ?

duś
11-12-2011, 13:39
w wersji 2 nie wyjmiecie nic z pralki - a przynajmniej nie ma opcji na swobodny dostęp do niej. jak się skarpetka gdzieś "w kącie bębna" schowa straszną gimnastykę będziecie musieli uprawaiać.

w wersji 4 - przejście może być niewygodne (zależy od konkretnej wanny, ale na oko - wygląda ciasno)

1 i 3 są bardzo podobne. mogę wam jeszcze podpowiedzieć, żeby na brudną bieliznę zamiast klastycznego kosza przeznaczyć szuflady (płócienne wnętrze można uszyć samodzielnie albo za grosze u byle której krawcowej). mój brat strasznie sobie chwali to rozwiązanie.

pinkin
11-12-2011, 13:44
Duś a gdyby w wersji 2 nie było tego klocka pod oknem i byłby przeniesiony pod piec ? Odnośnie wersji 4 - jak sądzisz, wanna bardziej zbliżona do kwadratu będzie rozsądnym rozwiązaniem ( ewentualnie narożna 140x70 ) ?

Dzięki za odpowiedź :)

duś
11-12-2011, 14:19
jeśli w 2 kosz byłby pod piecem, a pralka otwierała się w kierunku "pod oknem" - wtedy dostęp chyba byłby ok.

ilość miejsca w przejściu zależy w dużej mierze od gabarytów wybranego przez ciebie sprzętu. z długości 170 cm musisz odjąć ok. 15+55-60 na geberit i samą muszlę (przeszukałam temat bardzo dokładnie i krótszej niż 53 cm nie znalazłam, generalnie nadkrótsze rozpoczynały się od ok. 55 cm)., co oznacza, że na wprost zostaje ci ok. 100 cm.
przykładowa wanna o wymiarach 160 x 100, clarissa z koła, w najwęższym punkcie ma 50 cm. oznacza to, że odległość od jej końca do brzegu muszli klozetowejto będzie ok. 55 cm. oczywiście, wanna i muszla są zaokrąglone, więc wygląda to odrobinę szerzej (ale odejmij po ok 2 cm na klej + kafel). dokładnie 48 cm mam u siebie pomiędzy wanną a brzegiem kibelka (czerwona kreska na rysunku) i powiem ci, że jeśli to ma być dostęp do kosza na bieliznę jak u mnie, to luz, ale na przejście - stanowczo za mało.
89503
kwadratowa wanna - hm... no ja się lubię akurat w wannie wyciągnąć, ale odjęcie kilkunastu cm z długości powiększyłoby przejscie. natomiast wanna prostokątna - na bank będzie szersza niż przykładowo wskazana clarissa

joliska
11-12-2011, 17:00
Dowiedz się, czy tuż pod piecem 2-funkcyjnym możesz mieć wodę, tzn. pralkę :yes:

pinkin
11-12-2011, 17:47
Joliska, słuszna uwaga :( nie pomyślałem o tym :/

Co powiecie na to? :

http://img502.imageshack.us/img502/1589/wersja5h.jpg

duś
11-12-2011, 19:40
układ się podoba, tylko znów uwaga na ten kibelek - blat z umywalką mógłby mieć max ok. 140 cm, żeby przejście było swobodne (nie mówię, że to źle, tylko zwracam uwagę, że taki gabaryt powstaje :)) nie podoba mi się natomiast lustro-szafka (tj. ja w ogóle takiego rozwiązania nie lubię)

pinkin
11-12-2011, 21:45
Szafka będzie nad lustrem, a lustro na ścianie (na całą szerokość szafki) + oświetlenie ledowe :)

piechcia10
17-12-2011, 20:33
Powiem szczerze że zlew pod oknem strasznie nam pasuje :) Jak oceniacie pomysł wbudowanego w szafkę okapu ? Spełni swoją funkcje ?

Witam,

Zerknęłam na wizualizację kuchni i jeśli okno w rzeczywistości będzie na takiej wysokości jak na przedstawionym obrazku to po pierwsze przy zastosowaniu wysokiej wylewki nie otworzycie okna, po drugie będzie Wam się ciągle chlapać ze zlewu na okno. Miałam kiedyś podobnie ułożony zlew i to była porażka. Zlew przy oknie jest fajny - ale jeśli okno jest zdecydowanie wyżej niż wysokość blatu bo inaczej woda się rozbryzguje po szybie i na szybie są cały czas zacieki.

Pozdrawiam,

Piechcia10

pinkin
18-12-2011, 19:22
Okno w kuchni i łazience ma wymiary 120x90cm i jest na wysokości 120cm, więc około 30cm nad blatem :) Mam nadzieje że to wystarczy :)

nowakowaa
21-12-2011, 11:37
Też jestem na etapie aranżacji mieszkania, teraz przerabiam akurat kuchnie. Pomiędzy blatem a szafkami będę miała szkło z wydrukiem,( ale jeszcze nie zdecydowałam z jakim, jak jest za duży wybór to się człowiek gubi;) i to wszystko będzie podświetlane od tyłu, już nie moge się doczekać efektu :)

pinkin
16-01-2012, 17:53
Przyszedł nowy rok, czas na pomiary ;) Udałem się na budowę celem pomierzenia ścianek i okazało się, że są lekkie nieścisłości ... Wyszło, że punkt gdzie miał być kibelek jest niefortunny - za mało miejsca. Do tego wnęka na wannę ma lekko inne wymiary. Zmodyfikowałem projekt łazienki - kibelek wpadł pod piec ( wnęka ma szerokość około 75cm, głębokość około 60cm - zabudowa spłuczki czyli około 30cm głębokości). W miejsce wanny klasycznej wejdzie wanna asymetryczna 70x160 ( węższy bok 50cm) taka http://desmond.imageshack.us/Himg21/scaled.php?server=21&filename=wannyasymetryczne2.jpg&res=medium. Czy ktoś z Was ma taką wannę ? Jak oceniacie jej funkcjonalność ?

Całość wyglądałaby mniej wiecej tak: http://img811.imageshack.us/img811/9733/azienka2012.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/9012/azienka20122.jpg

Pozdrawiamy :)

duś
16-01-2012, 18:04
ta wanna wygląda jak clarissa z koła, a jeśli dobrze rozpoznaję, to mogę ocenić bardzo pozytywnie.
mam wprawdzie tą nieco większą (170), ale ta wanna jest bardzo wygodna i duża. polecam z czystym sumieniem

pinkin
16-01-2012, 18:11
Dzięki Duś za opinię :) Wanna z obrazka to dokładnie to http://allegro.pl/wanna-akrylowa-narozna-arcline-160x70-nogi-l-p-i2046358541.html. Cena wydaje się być mocno rozsądna, ciekawe jak z jakością ?

duś
16-01-2012, 18:24
jeśli chodzi o wymiary, to są bardzo podobne do tej z koła.
firmy arcline nie znam, ale produkty tej firmy są widoczne (już wprawdzie za sanitariatami się od chwili nie rozglądam, ale nazwa jest mi znana), a skoro firma jest obecna na rynku - bardzo źle nie może być :)

pinkin
16-01-2012, 18:44
W sumie nie ma przeciwwskazań żeby wannę zrobić 170x100 :) Wnęka ma 177 szerokości ;) Tylko przy większej wannie pewnie wzrośnie zużycie wody ...

pinkin
16-01-2012, 18:48
Jeszcze zapytam - umiejscowienie kranu - gdzie go najlepiej zaplanować ? Bardzo nam się podoba kran w połowie szerokości wanny, ale czy takie rozwiązaniejest wygodne ?

duś
16-01-2012, 21:35
to zależy jakie baterie planujesz (przy podttynkowych nie ma większego znaczenia) oraz od tego, czy planujesz brać w tej wannie prysznic? (tj czy wanna ma łączyć obie te funkcje?)

nie - znów nie ma to większego znaczenia. wlewka wannowa może być gdziekolwiek, po kąpieli słuchawka i tak "jest na kablu" więc gdziekolwiek staniesz będzie wygodnie.
tak - zwróć uwagę, że wanna się zwęża i nie w każdym miejscu będzie się wygodnie stało (co w przypadku planowanej deszczowni będzie się odbywało w 1 miejscu). moja clarissa zwęża się od mniej więcej 1/3 długości prostego boku (pochylone oparcie kończy się na 1/4), więc tam jest najwięcej miejsca, żeby wygodnie stanąć. i tam też znalazła się moja bateria prysznicowa, ale ja wybrałam hansgrohe raindance, która łączy funkcję deszczowni, słuchawki i wlewki wannowej, no i po drugie - na tym zagiętym boku planuję kiedyś parawan szklany, który uchroni przed zalewaniem łazienki (długowłosa ja potrafię nie nachlapać wszędzie wkoło, więc jak dla mnie mogłoby nie być, no ale mój m. nie potrafi wziąć prysznica bez chlapania :D)

pinkin
16-01-2012, 22:16
Czy wanna ma pełnić dwie funkcje ? Owszem ;) Nawet musi :) Nie wiem szczerze mówiąc czy będziemy instalować jakiś parawan - żonie mej się to jakoś nie widzi (a mi to wszystko jedno ;) ). Bateria będzie raczej "klasyczna ścienna" - nie znam fachowych określeń. Zastanawiam się właśnie czy taka wystająca bateria nie będzie przeszkadzać przy używaniu prysznica? Może lepiej kupić wannę 160x100 ? Wtedy jest większe pole manewru.

duś
16-01-2012, 22:36
w takim razie macie temat do przemyśleń.

wanny asymetryczne są niewdzięczne jeśli chodzi o parawany. moja clarissa nie ma parawanu od producenta (tj. przeznaczonego do tego modelu), więc muszę dorobić u jakiegoś szklarza. gięcie szkła to droga impreza no i bez modelu od producenta (a przecież nie wyślą mi go mailem) ciężko o idealny łuczek. dlatego u mnie parawan będzie jednak prosty - rant wanny jest na tyle szeroki, że 100 cm długa tafla będzie pasować (na codzień będzie złożona na ścianę)

jeśli chodzi o baterię - też zastanówcie się jak miałaby być zamontowana, żeby ten prysznic brało się wygodnie. jeśli rezygnujecie z deszczowni - mocowanie słuchawki musi być takie, żeby najwyższe z was mogło wygodnie umyć głowę (oszczędność wody oszczędnością wody, ale większość z nas nie zakręca jej gdy myje włosy i do tego robi to 2 rękami), więc koniecznie weźcie poprawkę na wasze nawyki określając miejsce mocowania. plus pewnie nie chcecie mieć węża od sluchawki rozciągniętego przez całą ścianę (to może przemawiać za niesymetrycznym umiejscowieniem wlewki albo wybraniem opcji z deszczownią).
nie narzucam konkretnego rozwiązania, bo to już zalezy od was, ale wyobraźcie sobie jak się po tym projektowanym wnętrzu poruszacie przy codziennych czynnościach - dla mnie to najlepsza cenzurka i sprawdziła się bezbłędnie :)

pinkin
09-06-2012, 16:26
Jesteśmy ciekawi Waszej opinii - która z tych kuchni wydaje się fajniejsza? Nie wiemy co bedzie bardziej funkcjonalne - barek czy stół rozkładany?

http://img812.imageshack.us/img812/5164/kuchnia1.png


http://img528.imageshack.us/img528/1793/kuchnia2.png

Elfir
09-06-2012, 16:37
stół będzie praktyczniejszy.

JimmyW
09-06-2012, 17:14
Też jestem za opcją ze stołem.

pinkin
09-06-2012, 17:21
Dzięki za opinie...mam nadzieje że teraz już moj mąż się przekona do tej opcji ze stołem :) wczesniej długo obstawialiśmy tą 2 wersję z barkiem, ale nie mogłam sobie wyobrazić np rodzinnego obiadu: część osób przy barku a część przy stoliku kawowym?

channel8
09-06-2012, 18:24
Ja jestem zwolenniczką stołu. Barek fajny ale jeśli ma być albo - albo wybrałabym stół!

pinkin
09-06-2012, 19:31
czyli 3:0 dla stołu :)

szocik
09-06-2012, 20:06
4:0 dla stołu :)

duś
10-06-2012, 11:02
5:0 dla stołu :)

pinkin
11-06-2012, 19:10
A oto cześć naszego przyszłego salonu z aneksem kuchennym ;)
http://img825.imageshack.us/img825/3921/img4129ay.jpg