PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniany mostek w ogrodzie



Basiaw
24-07-2011, 18:45
Dostałam "poufną" wiadomość, że rodzina szykuje mi prezent w postaci drewnianego mostku do ogrodu i zastanawiam się, czy przyjąć z otwartymi ramionami, czy bronić się i traktować na równi z krasnalami?
Nie mam wody w ogrodzie, ale wkrótce powstanie zaułek przy którym będzie wyprowadzona woda opadowa z rynny, chcę tam stworzyć zakątek dla roślin lubiących trochę bardziej mokro w nogi i to byłoby ewentualne miejsce dla takiego elementu małej architektury ogrodowej.

Macie w swoich ogrodach takie mostki, kładki, które nie leżą nad wodą ale robią za mała architekturę i urozmaicenie w ogrodzie?

pozdrawiam
Basia

Elfir
24-07-2011, 22:41
widziałam kilka zdjęć ogrodów z mostkami nad suchymi strumieniami albo nad wijąca się wstęga niebieskich kwiatów.
Pytanie - jaki styl tego mostka będzie?

Basiaw
25-07-2011, 07:20
widziałam kilka zdjęć ogrodów z mostkami nad suchymi strumieniami albo nad wijąca się wstęga niebieskich kwiatów.
Pytanie - jaki styl tego mostka będzie?

Nie wiem dokładnie, bo to ma być prezent (tylko komuś się wyrwało), ale na ile znam ofiarodawców, to prawdopodobnie będzie to mostek do samodzielnego montażu w takim stylu jak na tym zdjęciu.

W tym kąciku, gdzie będzie wypuszczona woda z rynny chcę przesadzić brzozę omszoną, bo męczy mi się w zbyt nasłonecznionym miejscu, do tego jakby dać kępy irysów syberyjskich, trzykrotkę, paprocie to może i wyszłoby coś ładnego?

Margoth*
25-07-2011, 07:48
Ja też myslałam o takim mostku bez wody. Moim zdaniem, żeby ładnie wyglądał i wpasował się w ogródek, trzeba by go umieścić w otoczeniu czegoś, co by udawało strumyk: jakichś głazów, żwirku (suchy strumek, jak napisała Elfir).

Basiaw
14-08-2011, 10:38
Dzięki sugestii Elfir jest suchy strumyk, naszym zdaniem wyszło sympatycznie. Bardzo dziękuję za podpowiedź!

agaapii
16-08-2011, 16:15
Wyszło super a czy wiesz może gdzie można kupic taki mostek?

Basiaw
16-08-2011, 19:14
Wyszło super a czy wiesz może gdzie można kupic taki mostek?


Dzięki:-)
Jak znam moją rodzinkę, to na allegro, pół domu tam kupili;-)

duduś
16-08-2011, 19:55
jedno zdjęcie takiego ładnego mostku - prosimy o kilka innych ujęć plisssssss

agaapii
17-08-2011, 15:07
Dziekuje za odp i takze przylaczam sie do prosby dudus o wiecej zdjec

Basiaw
17-08-2011, 15:49
Dziękuję za takie miłe opinie, dorzucam 2 zdjęcia.
Nasz ogród jest ciągle w trakcie tworzenia, wreszcie za nami wszystkie te budowlane bałagany i teraz etapami tymczasowe warianty przerabiamy na stałe.
To żwirowe "oczko" to 2 w 1, miejsce spustu wody z rynny (dół z kamykami ma ok. metra głębokości) i przy okazji wyszedł nam taki kącik.

pozdrawiam
Basia