PDA

Zobacz pełną wersję : "Buduj dom z PSB"-warto?



baszka
02-04-2004, 15:26
Zastanawiam sie nad tym programem. Czy ktos z Was buduje lub zamierza wybudować dom z PSB? Na jakich zasadach to działa naprawdę, czy nie trzeba się "martwić" o ekipę, materiały itp.? Czy "samo się zrobi" ;)
Pozdrawiam Baszka

Wowka
02-04-2004, 17:01
Pytanie o prawie identycznej treści było już kilkakrotnie postawione na tym Forum. Poszukaj w wyszukiwarce i ewentualnie odnów już istniejący temat

KrzysiekMarusza
02-04-2004, 17:02
Ostatnio kupiłem troche materiałów wykończeniowych w PSB.
Uwagi:
1) te ich produkty "firmowe" tzn. z logo PSB są tanie, lecz niewiele warte (u mnie: zaprawa
wyrównująca, farba "Mrówka")
2) wielu materiałów brak na składzie - a w związku z tym terminowość zależy od firm, z
którymi kooperują - ostatnio jest z tym po prostu źle

hej - Krzysiek

sta28
02-04-2004, 22:54
Nic nie kosztuje a zawsze można z czegoś skorzystać :D Buduję z PSB 2-gi sezon, brałem nie wszystkie materiały a tylko te na które miałem dobrą cenę. A - jako pierwszy z mojej okolicy upomniałem się o deklarowane bezpłatne ubezpieczenie domu (na rok) - i przydało się kiedy brałem kredyt :D

sta28
02-04-2004, 22:58
I jeszcze - samo się nie zrobi, niestety ... :( Trzy miesiące dzień w dzień na budowie i ubiegły sezon zakończyłem stanem surowym. A teraz pora się wykańczać :P

dociak
05-04-2004, 10:01
Niedaleko naszej działki mamy hurtownię wchodzącą w skład grupy PSB i też na początku myślałam, że głównie tam będziemy się zaopatrywać. Niestety ceny mają wyższe niż w innych, często brak jest "drobnych" towarów (np. gwoździ) a "grubsze" (np. pustaki) są sprowadzane na zamówienie :o , za transport każdorazowo (niezależnie od ilości towaru) doliczają sobie opłatę 20 zł.
Dlatego też materiał na dom kupowaliśmy w hurtowni (nie z PSB) oddalonej od naszej działki o jakieś 40 km. :) Ceny były sporo niższe, materiały praktycznie "od ręki", dostawy terminowe, transport gratis.
Może nie wszędzie jest tak samo, ale my staramy się tam nie zaglądać.

agnikkrol
05-04-2004, 10:45
Ja również część towaru brałam z PSB i muszę powiedzieć, że centy jak centy ale opiekę handlowca mają rewelacyjną. za każdym razem jak miała być podwyżka był telefon do nas że bedzie drożej.Ostatni element komina ceramicznego z Bolesławca wart 150 zł handlowiec jechał specjalnie do Warszawy, zeby go sprowadzić, bo konczylismy komin i ten wkład musieliśmy mieć na drugi dzień!!!przywióz nam go do domu o 21.30.!!!

MEDYK
05-04-2004, 14:29
Podejście do klienta jest naprawdę super, ale zero elastyczności cenowej + opłaty za transport sprawiły że zrezygnowaliśmy na rzecz innych hurtowni bo wychodzi taniej. Wielkim plusem jest to w PSB że można zwrócić niezużyte materiały.
Przestroga, wielu pisało aby trzymać się jednej hurtowni to będzie ok., ja przekonałem się że to nieprawda. Na początku tak było ale potem zaczeli wstawiać takie ceny :evil: ,że niech ich. Teraz wiem że trzeba za każdym razem sprawdzać ceny w wielu składach, a o mały włos na samym dachu straciłbym ok. 2k.
pzdr

KrzysiekMarusza
05-04-2004, 14:51
W moim przypadku elastycznosc cenowa byla nawet calkiem-calkiem,
ale czasami z wysokich cen poczatkowych :).
Poza tym wielu materialów nie mieli na skladzie i z terminowością tych
materiałów to była zupełna katastrofa :(

Na szczescie czesc tych ich "firmowych" materialów moglem oddac,
co i uczynilem

hej - Krzysiek

baszka
06-04-2004, 12:40
Czyli wszystko zależy od danego składu. Koło mnie sa nawet dwa bardzo blisko a trochę dalej następne. A czy w ramach tego programu "Buduj z Nami" rzeczywiście byduje się tzn. jest mozliwość zatrudnienia ekipy budowlanej PSB?

Baszka

Agnieszek
06-04-2004, 13:33
My też planowaliśmy zakupy w PSB. Porównaliśmy ceny w kilku składach, wybraliśmy tam, gdzie było względnie tanio i zapewniano zaopatrzenie we wszystkie materiały z naszej listy. Dodatkowo w cenie był transport. Potem okazało się, że materiały nie do końca były takie jak chcemy, części w ogóle nie było, transport w końcu miał być płatny, a w ogóle to ceny zmieniały się z dnia na dzień, a żadna oferta nie była wiążąca. Dodatkowo nie chcieli nam dać żadnego upustu, "bo ceny i tak są przecież bardzo niskie". Arogancja personelu była powalająca. Zrezygnowaliśmy więc z PSB na rzecz kilku innych mniejszych hurtowni, gdzie obsługa była o niebo milsza i skłonna przynajmniej do niewielkich rabatów. Po PSB pozostało niezbyt sympatyczne wrażenie, które rekompensuję sobie złośliwą uwagą, że teraz są aroganccy i zachłanni na kasę, a od maja będą siedzieć i dłubać sobie z nudów w nosie. I dobrze im tak! :evil:

SylwekW
29-06-2004, 13:01
Jestem właśnie po wstepnych rozmowach telefonicznych.

Ich rezultaty (przynajmniej w moim rejonie - Nieporęt W-wa)

Ekipy wykonawców mogą polecić - ale są bardzo "zajęci" i jak na przykłąd chciałbym teraz zamówić na jesień to już raczej się nie uda.

Ubezpieczenia stanu surowego dają po tym jak sę zakupi w jednej Hurtowni towarów na 50 tys zł łącznie.

Przynajmniej przez telefon byli mili, pomocni i chętni do współpracy.

Sam zastanawiam się nad podjeciem z nimi współpracy ale oczywiście zakładam tylko wspołpracę częściową - nie całkowite zdanie się na ich materiały, hurtownie i oferty.

Tomek_J
29-06-2004, 13:06
Pierwotnie myślałem o tym zwłaszcza, że "znikąd" pojawiła się agentka handlowa PSB (zapewne dostała cynk od jakiegoś zaprzyjaźnionego pracownika Architektury). Zapowiadało się nieźle, ale szybko przyszedł kubeł zimnej wody: ceny wyższe niż w większości hurtowni, bardzo niekompletna oferta (brak pewnych podstawowych materiałów). W dodatku ta pani agentka, która nie pojawiła się na którymś kolejnym spotkaniu po to, by po miesiącu (sic !) przypomnieć sobie o moim istnieniu...

art63
29-06-2004, 13:41
Kupuję w kilku składach , ale PSB przegrało konkurencję cenową

zbys
29-06-2004, 16:04
art63
masz rację
kapitalizm za oknem a o cenach to możemy porozmawiać jak pan kupi wszystko na budowę domu. A gdzie elastyczność.

awt
30-06-2004, 06:59
Wszystko zależy od danego składu. U mnie byli bardzo mili, tanio kupiłem blachę...., tylko, że terminów przywiezienia mieli kilka, telefony, obiecanki itp. (niestety zapłaciłem wszystko wcześniej :-? ). Dopiero jak postraszyłem, że zamieszczę ich firmę na w internecie na liście niesolidnych firm przwieźli mi w godzinę :D

mieczotronix
30-06-2004, 07:24
ja korzystam z hurtowni PSB ale nie korzystam z żadnego ich programu.
Po prostu szukałem hurtowni i ta była najtańsza. To nic, że od budowy odległa o 30 km. Transport mam za darmo. Na niektóre materiały b. duże upusty. Akurat handlowiec z tej hurtowni jest bardzo elastyczny cenowo. Oczywiście jak chcę mieć na coś dobrą cenę, to muszę najpierw prosić o ofertę cenową. Jak kupuję cośtam "w locie" - bez sprawdzania cen - albo bez sprawiania pozorów sprawdzania cen - to upusty mogą być mniejsze.
Ja jestem zadowolony. Moja hurtownia to PSB AR Skład z Góry Kalwarii. Obsługują też rejony Piaseczna. Przed rozpoczęciem budowy domu zacząłem jeździć po okolicznych hurtowniach i pytać o ceny. Przy katalogowej cenie pustaka U-220 (w zeszłym roku) 2,35 okoliczne hurtownie nie-sieciowe dawały mi cenę 2,00 zł. Duża hurtownia Centrobud 2 km od budowy dawała cenę 1,75 + transport. A koniec końców z PSB, po krótiej wojnie cenowej do której przyłączył się inny hurtownik z okolicy i zbijał cenę kupiłem te pustaki za 1,53 loco budowa.
Na wszystko co u nich kupowałem dostałem jakiś rabat. Choćby nawet symboliczne 5%. Większość podstawowych materiałów można kupić od ręki, a część rzeczywiście muszą sprowadzać od producenta. Ale to żadna wada, bo tak jest w większości hurtowni. Typowy towar miałem na budowie następnego dnia po zamówieniu. Rozliczenia przelewami, zbiorczo "raz na jakiś czas". Ja jestem zadowolony.