PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o radę



Maciek 1
02-04-2004, 17:01
Co zrobić w następującym przypadku? Znalezliśmy działkę której położenie,cena itp. itp nam odpowiadają.Problem w tym że owa działka jest zapisana jako budowlana,ale wg. nowych przepisów od początku tego roku obowiązuje nowy plan zagospodarowania terenu, którego oczywiście gmina jeszcze nie ma.Okres oczekiwania na otrzymanie nowej decyzji wynosi pewnie 2-3miesiące.Czy ryzykować z zakupem czy czekać bo w przypadku zmiany przeznaczenia działki np. na rolną bedę miał problem.Pytam dlatego ze szkoda ładnej okolicy w przypadku podkupienia działki przez kogoś innego.
Dodam też że w sąsiedztwie budowane są nowe domy co przemawiaza tym że chyba teren ten pozostanie dalej budowlany.Proszę o opinię. :-?

ara
02-04-2004, 17:25
Jeśli po sąsiedzku, bezpośrednio do twojej dzialki przylega działka z domem, to nawet przy niepomyślnych wiatrach powinieneś dostać pozwolenie. :D
Spróbuj wysondować coś-niecoś w gminie...
pozdrawiam
ara

buba48
30-09-2004, 09:05
Kupić ! Zawsze potem możesz sprzedać z zyskiem ! :P

inwestor
30-09-2004, 09:18
Co zrobić w następującym przypadku? Znalezliśmy działkę której położenie,cena itp. itp nam odpowiadają.Problem w tym że owa działka jest zapisana jako budowlana,ale wg. nowych przepisów od początku tego roku obowiązuje nowy plan zagospodarowania terenu, którego oczywiście gmina jeszcze nie ma.Okres oczekiwania na otrzymanie nowej decyzji wynosi pewnie 2-3miesiące.Czy ryzykować z zakupem czy czekać bo w przypadku zmiany przeznaczenia działki np. na rolną bedę miał problem.Pytam dlatego ze szkoda ładnej okolicy w przypadku podkupienia działki przez kogoś innego.
Dodam też że w sąsiedztwie budowane są nowe domy co przemawiaza tym że chyba teren ten pozostanie dalej budowlany.Proszę o opinię. :-?
Jakoś nie słyszałem jeszcze aby grunty były przekwalifikowywane z budowlanych na rolne to raczej niemożliwe. Kierunek jest odwrotny z rolnych na budowlane. Najlepiej dowiedz sie w gminie jak jest ustalone w planach tych oczywiście do zatwierdzenia.
Pozdrawiam

Jerzysio
30-09-2004, 09:27
Jeśli cena, brak wad prawnych, etc. - OK,
...to jak powiedział Dziadek do Wnuczka :
" .....kupuj synku, kupuj, tego więcej nie wyprodukują !"
Pozdro
J

Ja kupiłem rolną i po 3 latach zacząłem budowę. I tylko czasami :cry: w kącie, bo gdybym kupił 2 działki i jedną sprzedał to dom dawno miałbym wykończony ( wzrost x2,5 ).

Wakmen
30-09-2004, 17:20
... Jakoś nie słyszałem jeszcze aby grunty były przekwalifikowywane z budowlanych na rolne to raczej niemożliwe. Kierunek jest odwrotny z rolnych na budowlane. ...
Ja również o czymś takim nie słyszałem więc ten problem masz z głowy. Kupuj byle szybko jeżeli nie jakiś ukrytych wad.