PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ciekawsze rozplanowanie mieszkania 54m



aspartam
27-07-2011, 20:35
Mam prośbe o podsuniecie pomysłów na ciekawe rozplanowanie pomieszczeń w mieszkaniu o powierzchni 54m2 z dwoma niezależnymi pokojami (sypialnia i powiedzmy pokoj do pracy) oraz pokojem dziennym z aneksem kuchennym. Dziś wiemy, ze zależey nam na mieszkaniu funkcjonalnym, które z przyszłością łatwo będzie wynająć. Zależy nam na dużej ilości szaf i schowkow, żeby w lazience nie wpadac na przyslowiowego mopa, a ubrania żeby nie „walały się „ po domu.

Na chwilę obecną będzie to mieszkanie dla dwoch osob, ale docelowo będziemy chcieli je wynajac, tak więc już teraz rozwazamy takie zaplanowanie kuchni, by w przyszlosci pokoj dzienny można było zamknąc jako niezalezny pokoj.



Nie radzę sobie z:

- pomysłem na szafie w sypialni, a chcialabym żeby kazde z nas mialo dobry dostep do łóżka, - mikroskopijna szafa w przedpokoju

- niewielką łazienką (musi się w niej zmiescic pralka, kabina i duzo szafek do przechowywania)

- pomyslem na zamknięciem kuchni w przyszłości - na razie może być otwarta, ale gdy juz mieszkanie będziemy chcieli wynająć, dobrze będzie ja zamknąć i wydaje nam się ze dobrze by się było nad tym zastanowić już teraz ;)

Dodatkową zmorą w kuchni jest komin, który psuje kazde sensowen poidejscie do planowania blatu. A gdzie postawic czesc jadalna?



Ratunku !!!!

I z góry dziękuję J

Magda



P.S. Decyzje o zakupie podjeliśmy późno, jak widac na zdjeciu wszytsko już stoi, ale jestesmy gotowi na zmiany mając na uwadze poprawe funkcjonalnosci.

joliska
27-07-2011, 20:52
Znakomity rozkład mieszkania! Dawno tak dobrego zagospodarowania nie widziałam :yes:
Łazienka ma aż 6 mkw - to salon jak na blokowe warunki!

Chyba jesteś uprzedzona do tego mieszkania...

aspartam
28-07-2011, 07:58
Hej,
uprzedzona nie jestem,
faktycznie widze problem z umiejscowieniem sensownej szafy w przedpokoju, i umieszczeniem sltolujadalnego, tak by nie zaburzyc "czesci wypoczynnkowej" w pokoju dziennym.

Za wszelkie rady - wdzieczna bede :)
M.

Elfir
28-07-2011, 14:49
Stół jadalny mi się nie zmieścił, jesli kuchnia ma być zamknięta i dwa pokoje miałyby zostać niezależne.
To po prostu za małe mieszkanie na 3 pokoje.
Tutaj propozycja zwiększenia ilości szaf i zamknięcia (drzwi przesuwne) kuchni
http://img828.imageshack.us/img828/3782/a11av.jpg

Elfir
28-07-2011, 15:02
albo dwa pokoje, ale wygodnie:
http://img215.imageshack.us/img215/7482/a11awv.jpg

aspartam
28-07-2011, 22:38
Wow, dzięki za szybką odpowiedź.

Przesuwanie ścian wywołuje u dewelopera wylew, ale myślę że zmiana położenia drzwi jest do "przepchnięcia". Super pomysł na schowek z łukiem tylko zastanawiam się jak w takim układzie będzie można w przyszłości zrobić 3 w pełni funkcjonalnie pokoje. Pokoje mogą być małe ale najważniejsze żeby były funkcjonalnie (pod przyszły wynajem).

Super i czekam na kolejne propozycje :-)

Dzięki!

joliska
29-07-2011, 07:19
Aspartam,
komu chcecie wynajmować? Rodzinie czy studentom?

aspartam
29-07-2011, 09:17
Aspartam,
komu chcecie wynajmować? Rodzinie czy studentom?

Hej,
nie mamy doswiadczenia w wynajmowaniu rodzinie, wiec myslelismy o studentach.
Mieszkanie jest w centralnym punkcie miasta, wiec mysle ze albo bedzie w przyszlosci atrakcyjne dla studentow albo dla jakiejs firmy, by wynająć dla pracownika.

O rodzinie nie myslelismy glownie na uwadze majac fakt brak doswiaczenia z "ta grupa doelowa", wiec nie rozumiem jej potzreb.
Dzieki
Magda

Elfir
29-07-2011, 17:04
aspartam - zamiast robić mieszkanie dla siebie, by TOBIE się wygodnie mieszkało, jesteś gotów na ciasne klitki, bo w przyszłości być może wynajmiesz mieszkanie?
Dziwne podejście...

aspartam
29-07-2011, 17:55
Podejscie nie jest dziwne, tylko przyszlosciowe. Mieszkanie wynajme na pewno i nie pozniej niz za rok - dwa lata, dla nas to tylko przejsciowe lokum.

I tak naprawde nie chodzilo mi o analize moich celow tylko podpowiedz sensownych rozwiazan :)
Dzieki
M.

Elfir
29-07-2011, 18:36
Teraz rozumiem. Dlaczego narzekasz na bardzo fajny (pod wynajem) układ? Co z tego, ze kuchnia jest niewygodna, skoro i tak nie wy będziecie sie z nia męczyć?
Dlaczego oczekujesz w części "salonowej" jadalni?
Przy tak małych pokoikach i zamkniętej kuchni nie da się jej wygospodarować w salonie.

Spójrz poniżej - trzy pokoje o mniej wiecej identycznych powierzchniach + zamknieta kuchnia.
Jeden pokój salon, drugi gabinet i stół jadalniany a trzeci sypialnia.
http://img841.imageshack.us/img841/7041/planmieszkaniat.jpg