PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie, kolor ścian



Arche1982
27-07-2011, 22:38
Witam, mam prośbę, otóż mam mieszkanie 59 m kw, przesyłam plan mieszkania i w tym dużym pokoju ma być salon z aneksem kuchennym (kuchnia ma być na ścianie między oknem a przejściem do przedpokoju). Pokój ma mniej więcej 28 m kw, okna są na południe i pytanie:
1. mieszkanie jest 2,75 m wysokie i lampa jak maksymalnie długa może być?
2. dwie lampy na suficie czy jedna? jaka?
3. salono-kuchnię planuję w kolorze soczystej zieleni i koloru lnu, które ściany powinny być w jakim kolorze pomalowane?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Ewa

joliska
28-07-2011, 06:37
Ewo,
- lampa maksymalnie taka długa, żebyś głową w nią nie uderzała ;)
- jaka lampa? przecież musi pasować do wnętrza, a o tym nie piszesz
- ile lamp? Czy kuchnia będzie tylko zabudową na jednej ścianie z halogenami nad blatem? Czy będzie jadalnia? Jeśli lubicie rozproszone boczne światło, to wtedy lampa nad jadalnią + kinkiety, lampy stołowe, podłogowa.
- skoro kuchnia tak intensywna, to ściany neutralne, najlepiej ton w ton z lnem

Co to za pomieszczenie, do którego wychodzi się z salono-kuchni? Całość wygląda na dość ciemną...

Arche1982
28-07-2011, 07:20
Co to za pomieszczenie, do którego wychodzi się z salono-kuchni? Całość wygląda na dość ciemną...

To kiedyś była komórka, teraz to będzie pokój komputerowy, pomieszczenie będzie powiększone o jakieś 3 m kw, bo będzie wyburzona ścianka, jest tam dach spadzisty i małe okienko.


Apropo lampy, by była ładna lampa w sklepie i idealnie pasowałaby do salonu miała 5 lampek które można było ustawić w różne strony, ale długość lampy to 90 cm i nie wiem czy by nie było za ciemno. Poza tym chyba jest za długa. :(

Kuchnia będzie zabudowana na jednej ścianie.

MonikkaB
05-08-2011, 09:15
Czy nie było by za ciemno pewnie zależy od mocy żarówki - pamiętaj żeby to sprawdzić przy zakupie. Niektóre wydają się, że dadzą dużo światła a niestety można do nich używać tylko leciutkich żarówek. Ciężko sobie wyobrazić lampę o której piszesz, 90cm w pionie? to wcale nie dużo :) (bo ma stać na podłodze czy na czymś?)