PDA

Zobacz pełną wersję : Komórkowy numer w domowym telefonie



Koko
03-04-2004, 17:14
Drodzy Forumowicze, czy możecie podpowiedzieć jak podłączyć numer komórkowy do zwykłej domowiej sieci telefonicznej. Spotkałem sie z takim rozwiązaniem na odludziu. W domu zwykłe aparaty Panasonica, ale numer ERY. Jak to zrobić ?[/list]

invx
03-04-2004, 17:52
hyba musisz jakis modul dokupic... popytaj w jakims servisie...

Qgiel
03-04-2004, 17:58
Czy aby to nie żart ???
Po co bawić sie w telefony stacjonarne - o ile to wogóle możliwe - jeśli i tak się płaci za nr. komórkowy ???

Koko
03-04-2004, 18:07
To nie jest bez sensu.
Wyobras sobie dom polozony na terenach dzie TSPA ani inny operator stacjonarny nie ma swojej sieci. Na pytenie kiedy wybuduja odpowiadaja ho ho albo jeszcze pozniej. Oczywiscie mozna miec zwykla komorke i dzilic sie nia miedzy domownikami. Ciagle trzeba jej szukac. Mozna tez podlaczyc numer komorkowy do zwykej centrali wenetrznej i kazdy ma w pokoju telefon.
Inna sytuacji hipotetyczna, ale widzialem ja w praktyce. Dom obsluguja dwa numery jeden zwykly stacjonarny, drugi komorkowy. Kazdy domownik ma dostep do jednego lub drugiego. Sam decyduje z ktorej linii dzwonic. Jesli dwoni na komorke to z linii komorkowej, jesli na stacjonarny numer lokalny to z linii stacjonarnej. Oszczednosc na rozmowach ewidentna.
Zgodzisz sie Qgiel ?

rafałek
03-04-2004, 18:09
Można mieć centralkę z bramką do deci gdzie masz komórkę... tak mam w firmie, ale czy sprawdzi się to w domu i czy ma to sens? nie wiem.

Koko
03-04-2004, 18:15
Rafalek, powiedz jak to jest skonfigurowane: centralka - bramka do sieci.

anpi
03-04-2004, 18:50
Ja też mam coś takiego w pracy. To jest specjalna karta włożona do centralki. Najlepiej jakbyś spytał się w jakiejś firmie sprzedającej centralki, jak tą sprawę rozwiązać w domowych warunkach.

Koko
03-04-2004, 20:50
A moze ktos z Forumowiczow wie jaka to karta ?

Koko
04-04-2004, 06:01
Nikt nie wie ?

Jayer
04-04-2004, 06:49
Sa rozne karty. W zaleznosci od centralki (Ericsson, Panasonic ...). Sa tez karty roznej wielkosci. na dwie karty sim lub wiecej. Wszysko zalezy od potrzeb i zasobow finanasowych.

ArtMedia
04-04-2004, 08:41
Muszisz poszukac w sklepach ze sprzętem telekomunikacyjnym. To są moduły, telefonów komórkowych, do których wkłada się kartę sim. Całośc ma interface analogowy, tak, że podłączasz to do zwykłej centralki. Sa też centralki od razu z miejscem na karte sim.
Jednak w Twoim przypadku, na pewno tepsa może zainstalować "stacjonarny" via Centertel. Tylko musisz im to podpowiedzieć. Robią takie instalacje. Ty płacisz jak za stacjonarny, a na domku masz antenkę i moduł radiowy, podłączony do Centka. Wada, to, to, że można to łatwo podsłuchać. Było już o tym na forum.

rafałek
04-04-2004, 09:58
My nie mamy karty tylko jest taka przystawaka podłączona jako kolejna linia zewnętrzna. Działa to w IDEI, ale ERA proponowała też takie rozwiązanie.
Może jeśli nie mogą dołączyć kabla to rozwiązaniem jest radiolinia? Ale ma też kilka wad...