PDA

Zobacz pełną wersję : WYLEWKI SZYBKOSCHN?CE



Dyletant
03-04-2004, 20:43
Na początku tygodnia robię wylewki i dopiero teraz do mnie dotarło, źe 7 cm wylewki = 7 TYGODNI czekania aź na betonie będzie moźna kłaść terakotę. A to oznacza terakotę dopiero pod koniec maja a do chodzenia po niej w czerwcu. Stąd pytanie. Skoro są juź specjalne środki chemiczne pozwalające murować w temperaturach ujemnych, to moźe jest teź jakiś patent przyspieszający schnięcie wylewek? Powiedzmy o połowę?
Ludzie mi się spieszy do zamieszkania!!!! Pomóźcie!!! Musi być jakaś metoda... chyba.

mik99
03-04-2004, 20:57
Jest gotowa do użycia zaprawa firmy Kerakoll, o skompoensowanym skurczu (200m bez dylatacji, oprócz obwiedniowych) pozwalająca na wchodzenie z klejeniem płytek po 24h- Keracem Pronto.

polecam :wink:

Dyletant
03-04-2004, 20:58
Moźesz napisać o tej zaprawie coś więcej? Idzie zamiast betonu??? Jako domieszka???

mik99
03-04-2004, 21:02
Jest gotowa dolewasz tylko wody mieszasz do konsystencji: mokrej ziemi, potem rozkładasz w warstwie ok 5cm, a natepnie należy obić i zatrzeć na gładko.

polecam :wink:

mik99
03-04-2004, 21:06
To produkt do użytku profesjonalnego, trzeba tylko piliczyć, jaka powierzchnia i jaka grubość będzie potrzebował: podłogówka w takim wariancie min.6-7cm.

Gdyby pojawiły sie problemy z dostaniem, coś zaradzimy.

Dyletant
03-04-2004, 21:09
A jak z wytrzymałością? Trzeba to zbroić kratką? No i najwaźniejsze - jak to kosztuje? Ile bym tego zuźył na 90 mkw wylewki?

niezły
03-04-2004, 21:11
Nie jestem kafelkarzem ale z tego co wiem to terakotę można układać na wilgotną posadzkę

mik99
03-04-2004, 21:22
A jak z wytrzymałością? Trzeba to zbroić kratką? No i najwaźniejsze - jak to kosztuje? Ile bym tego zuźył na 90 mkw wylewki?
http://www.kerakoll.pl/produkty/fotki/keracem_pronto.jpg
Gotowa do użycia, profesjonalna zaprawa o kurczliwości kompensowanej, normalnie wiążąca i szybkoschnąca, pod płytki ceramiczne, kamienie naturalne, terakotę, parkiet i wykładziny podłogowe. Doskonała do wykonywania cementowych płyt grzewczych do podłóg ogrzewanych. Gotowa do użycia, nie wymaga mieszania z kruszywem. Przygotowuje się jedynie poprzez dodanie wody. Stosuje się jak normalną zaprawę cementową. Gwarantuje osiągnięcie właściwych parametrów i stabilność wymiarów już po 24 godzinach od wykonania podłoża a także wysychanie do wilgotności poniżej 2% już po 5 dniach. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Produkt najwyższej jakości, do użytku profesjonalnego. Gotowa do użycia, profesjonalna zaprawa o kurczliwości kompensowanej, normalnie wiążąca i szybkoschnąca, pod płytki ceramiczne, kamienie naturalne, terakotę, parkiet i wykładziny podłogowe. Doskonała do wykonywania cementowych płyt grzewczych do podłóg ogrzewanych.

WYDAJNOŚĆ: 16 kg/m2 na każdy cm grubości warstwy
polecam :wink:

Dyletant
04-04-2004, 07:12
16 kg na mkw. na ka˝dy cm wylewki? Czyli na 90 mkw. potrzebuj´ tego 16kg x6cm x90 mkw. czyli 9 ton?????
CZY TAK?

niewidzialny
04-04-2004, 08:05
musisz miec 7 cm ? 5cm spokojnie wystarczy plus grubszy styropian(jezeli to konieczne); nie znam cen w/w produktu ale proponowane rozwiazanie nie wyglada korzystnie cenowo;

mik99
04-04-2004, 09:42
16 kg na mkw. na ka˝dy cm wylewki? Czyli na 90 mkw. potrzebuj´ tego 16kg x6cm x90 mkw. czyli 9 ton?????
CZY TAK?

Tak

Zbigniew Rudnicki
04-04-2004, 10:00
Pełna suchość podłoża wymagana jest przy układaniu podłóg drewnianych (n.p. klepka).
Miałem takie zdarzenie, że co prawda podłoże betonowe (schody) było wylewane ponad rok temu, ale było zimne (+2 stopnie, bo było w zimie oddzielone kotarą od reszty mieszkania) i stolarz nie chciał montować dębowych trepów.
Musiałem najpierw schody ogrzać od spodu, wstawiając piecyk elektryczny do schowka podschodowego.
Genialne urządzenie pozwalajace w ciągu miesiąca osuszyć wnętrze domku to elektryczny osuszacz domowy (niestety 2500zł).
Wypada tyle co zimowe suszenie przez ogrzewanie gazem, ale zostanie nam osuszacz, przydatny w lecie - zastępujący częściowo klimatyzację.

JacekS
04-04-2004, 10:04
kurcze nic dodać nic ująć
Nie lepiej zrobić wylewkę cieńszą z siatką zbrojeniową i mocniejszym betonem po tygodniu witrzenia płytki
i tak będziesz musiał intensywnie wietrzyć zeby pozbyć się wszelakiej wilgotności technologicznej podczas budowy minimu pół roku

filips
04-04-2004, 10:25
Ciao 8)


Stąd pytanie. Skoro są juź specjalne środki chemiczne pozwalające murować w temperaturach ujemnych, to moźe jest teź jakiś patent przyspieszający schnięcie wylewek? Powiedzmy o połowę?.

Jest na pewno kilka patentow na rozwiazanie tego problemy. Ja uzywalem specjalnego dodatku w plynie pod nazwa Sica Betonfloor AC (dozowanie - 1-1.5 % wagi do normalnego betonu) ale niestety nie znalazlem tego produktu w Polsce. Sprobuj zadzwonic do firmy Sica (http://www.sika.com.pl/dynafrontend/index.asp)to napewno ci poradza bo jezeli nie ten to sa podobne. Bedziesz mogl przylepic posadzke po tygodniu, dobry klej pozwala chodzic po 24 godz, oczywiscie nie rozwiazuje to problemy wilgoci w domu ale na to to tylko wietrzenie :) :D :lol:

ps.mieszanki gotowe sa bardzo dobre ale kosztowne :cry: