PDA

Zobacz pełną wersję : ECO-HOUSE z Miszewa- wasze opinie???!!!



tadek0507
31-07-2011, 09:34
Witam wszystkich!!!
Poszukuje info na temat firmy eco-house z Miszewka! Może jest ktoś komu budowali dom drewniany szkieletowy?Interesuje mnie jakość wykonania, sumienność, wasze opinie;)
Wszystkich w temacie proszę o wpis na forum albo o kontakt na meil: [email protected] :yes:

tadek0507
03-08-2011, 19:07
czy nikt nie budował z tą firmą????? haaaaaa

zbyszek57
03-08-2011, 19:50
no wygląda ze nikt:) Skąd oni sa? widziałes realizacje? gadales z inwestorami?

tadek0507
04-08-2011, 06:55
Eco-house jest z Miszewa koło Gdyni. Jest to stosunkowo młoda firma, lecz niby kierownictwo ma duze doswiaczczenie w tym zakresie ponieważ wczesniej pracowało w Dalmarze w Szymbarku.

zbyszek57
04-08-2011, 14:48
masz na myśli Danmar? ja bym wolał,,zeby to doświadczenie mieli pracownicy:):) Walcz, w takim razie.

tadek0507
05-08-2011, 05:13
masz na myśli Danmar? ja bym wolał,,zeby to doświadczenie mieli pracownicy:):) Walcz, w takim razie.

Tak miało być DANMAR!!!!! pomyliłem się! sorki!

zbyszek57
05-08-2011, 06:25
Spoko:):) nie wiem, skad jestes..ale pod Wawka maja w wiosce budowlanej swój dom pokazowy:) Miejscowośc Urzut --Warto obejrzec i pogadac na miejscu

tadek0507
05-08-2011, 12:18
no ja okolice Gdyni!!!!!!

dorota712
05-08-2011, 19:17
Witam

Eco-house z Miszewa właśnie stawia nam dom, pod każdym względem firma doskonała, gorąco polecam, to prawdziwi fachowcy :)

agalind
05-08-2011, 19:44
Witam

Eco-house z Miszewa właśnie stawia nam dom, pod każdym względem firma doskonała, gorąco polecam, to prawdziwi fachowcy :)

Coś podejrzana ta opinia....

maciej74
05-08-2011, 19:44
Domyślnie

Witam

Eco-house z Miszewa właśnie stawia nam dom, pod każdym względem firma doskonała, gorąco polecam, to prawdziwi fachowcy


no tak a ja jestem krasnoludkiem :)

dorota712
05-08-2011, 20:04
nie reklamuję firmy tylko stwierdzam fakty, jesli ktoś jest zainteresowany mogę podesłać fotki na maila, buduja u mnie od 18 lipca, w mojej rodzinie to 3 dom stawiany przez nich

maciej74
05-08-2011, 20:29
A to wrzuć fotki na forum toć to samo co na priva

zbyszek57
05-08-2011, 20:43
dorota 712- nie zebym sie czepial..ale skoro to 3 wasz dom i z tego co mówi tadek to mloda firma,,znaczy ze tylko wam stawiaja:)

Moose
05-08-2011, 22:13
no tak a ja jestem krasnoludkiem :)

Ty też...???:lol2:

zbyszek57
06-08-2011, 08:14
tak SE mysle..dorota.. masz dwa posty.. akurat oba o Eco-house..i akurat w chwili pojawienia sie zapytania:) Albo masz dobry wywiad..albo śledzisz te sprawy:P:P
Ale pewnie sie czepiam..bo mam taka nature podejrzliwą

dorota712
06-08-2011, 14:45
https://picasaweb.google.com/118144661626026089551/20110802TakichWspaniaYchFachowcowLudzieTutajNieWid zieliJestJuzPodbitka?authkey=Gv1sRgCOTX3_OD56bPlgE #

Moose
07-08-2011, 12:33
Niestety te foty mnie nie przekonały...
Wg mnie jest to reklama własnej firmy :(

zbyszek57
07-08-2011, 12:50
nie Ciebie jedna:):) a stwierdzenie,,ze to superfachowcy..bo jest podbitka...powaliło mnie na dolne lopatki( czyt- doope)

agalind
08-08-2011, 14:09
Mało wiarygodne te fotki. Czyżby z folderu reklamowego?

MazDoroty712
08-08-2011, 16:46
Witam serdecznie,

Przeczytawszy słowną przepychankę postanowiłem i ja się zarejestrować wziąć w obronę moją współinwestorkę. Gwoli wyjaśnienia - forum muratora czytamy regularnie od listopada zeszłego roku, kiedy zapadła decyzja o budowie domu (ktoś nam powiedział, że to lektura obowiązkowa początkującego inwestora). Nie rejestrowaliśmy się i nie pisaliśmy postów bo i po co, skoro w tematach budowlanych mamy niewiele do powiedzenia...

Z firmą ECO-HOUSE mamy tyle wspólnego, że korzystając z doświadczeń rodzinnych postanowiliśmy i my zamówić sobie szkieletowca. Decyzji nie załujemy - jesteśmy wręcz zaszokowani organizacją pracy, fachowością i szybkością 3-osobowej ekipy. Naprawdę rzadko można zobaczyć widowisko pt. "budowa domu w miesiąc". Dlatego właśnie po przeczytaniu zapytania o firmę ECO-HOUSE moja zona postanowiła się zarejestrować i podzielić się naszą radością stawiania szkieletowca. Ku jej zdziwieniu została posądzona o pracę w dziale reklamy ECO-HOUSE :) (BTW gdyby tak było, we wpisie znalazłby się obowiązkowo link do strony www).

Garść faktów:

1. Umowę o budowę domu podpisaliśmy pół roku przed rozpoczęciem inwestycji
2. Przed przyjazdem ECO-HOUSE wykonaliśmy fundamenty - niestety nie obyło się bez zmiany ekipy budowlanej (kierbud rzekł "albo ja albo oni") i w konsekwencji budowa opóźniła się o prawie miesiąc.
3. 18.07.11 przyjechały 2 samochody - ciężarówka z HDS-em i Mercedes Sprinter z narzędziami i 3-osobową ekipą cieśli. O 12 rozpoczął się rozładunek a o 19 stały wszystkie ściany (przyjechały w całości).
4. 22.07.11 ujrzeliśmy wiechę a ja przybiłem symboliczny ostatni gwóźdź w więźbie (został później wymieniony na wkręt) i popłynąłem 14 flaszek wódki
6. W ciągu 2 tygodni stanął dom jak na albumie udostępnionym przez moją żonę, ekipa pojechała na przerwę do domu (tak jest w kontrakcie - budowa jest pod Wrocławiem a ekipa z Kaszub).
7. Przez 2 dni padał rzęsisty deszcz i ekipa nie pracowała.
8. Zapraszamy cały czas na budowę jak najwięcej osób zajmujących się budowlanką - brak opinii negatywnych
9. Osoby które delikatnie mówiąc sceptycznie odnosiły się do naszego pomysłu budowy szkieletowca, gratulują nam dobrego wyboru
10. Z rozmów z naszą ekipą: w ECO-HOUSE pracuje 6 ekip, każda robi ok.10 domów rocznie, firma istnieje od 5 lat.
11. Trzeci dom w naszej rodzinie to bynajmniej ułamek działalności firmy ECO-HOUSE, nota bene będzie czwarty.
12. Album udostępniony przez moją żonę jest akurat ostatnim albumem z budowy. Są też i wcześniejsze jednak te udostępniamy w zasadzie tylko rodzinie i bliskim znajomym (są tam wizerunki osób i dbamy o ich prywatność). Na jednym ze zdjęć jest moja skromna osoba i jeden z cieśli, mam nadzieję że się chłop nie obrazi :)
13. Tekst "jest już podbitka" w tytule jest informacją dla naszych znajomych i krewnych, co się danego dnia działo. Bynajmniej nie oceniamy fachowości ekipy po tym czy jest podbitka czy nie.
14. Faktycznie ciężko jest znaleźć na necie jakąkolwiek opinię o firmie ECO-HOUSE (sami szukaliśmy przed podpisaniem umowy), może to wynikać z faktu że najczęściej piszą na forach osoby niezadowolone. Widać ciężko o takie wśród klientów firmy z Miszewa

Jeśli ktoś bardzo potrzebuje bardziej wiarygodnych fotek, to niech określi co mam sfotografować - kupię nawet gazetę, żeby było widać dzień zrobienia fotografii :)
Budowa domu to poważna inwestycja, dlatego osobom teraz i w przyszłości zainteresowanym budową szkieletowca podaję swój nr telefonu 602 436 559 (na forum muratora będziemy jeszcze góra kilka miesięcy czyli do wyczerpania tematu "budowa" a wpis zostanie dłużej) - chętnie podzielimy się naszymi inwestorskimi doświadczeniami.

florentyna
16-08-2011, 16:01
Witaj MężuDoroty dziękuje za wyczerpującą odp.szukam solidnej firmy aby postawić drewniaka.Poprzednicy swoimi wypowiedziami udowodnili,że albo zazdroszczą,albo są wielkimi niedowiarkami nie wiedzieć czemu.
Pozdrawiam i życze powodzenia

prymek
03-09-2011, 14:07
witam
firm jest sporo - ale tak naprawde przy tego typu domu najlepiej wybrac f-me ktora jest blisko (koszty dojazdow czy zakwaterowania ekipy itp) a przede wszystkim na przyszlosc sprawa napraw gwarancyjnych.
Dlatego ze wzgledu na bliskosc ale nie tylko (o tym za chwile) polecam i wybiore w przyszlosci f-me Hortus (www.domyprefabrykowane.com) - caly czas bylem zdecydowany na domek prefabrykowany drewniany ale ostatnio sie sklaniam ku 10 % drozszemu z keramzytobetonu (praefa) - jakos tak obawiam sie takiego "kartonowego" domu i jego lekkosci przy ostatnich wiatrach huraganowych.
Dlaczego oni:
Otoz wystarczy spojrzec na stronie na budowy realizowane (nie tylko w kuj-pom, rowniez w pl jak i w niemczech - gdzie kiedys jak polscy niedowiarcy nie wiedzieli co to - glownie budowali - no i jak byl dla nich korzytniejszy kurs euro) z adresami - czego nie znalazlem na zadnej innej str firm budujacych tego typu domy.
Co dobitnie swiadczy ze nie boja sie ani efektu koncowego ani swojej pracy - ktora tez mozna podejrzec w trakcie budowy - bo takie dane tez sa na stronie.
W zeszlym roku (z racji pracy jezdzacej) praktycznie wszedzie sam trafilem i pogadalem z inewstorami czasem z pracownikami f-my ktorzy wlasnie budowali chalupke - zanaczam ze to pracownicy zatrudnieni przez f-me a nie zadni podwykonawcy.
Dostalem tez kilka adresow z f-my do inwestorow sprzed prawie 10 lat - bo glownie obejrzenie takiego domu mnie interesowalo jak on wyglada po latach i co przez te lata sie dzialo.
Czesc juz zmienila wlascicieli - najczesciej ktos kto taki dom wybudowal - stawial obok albo gdzie indziej drugi z ta sama f-ma a ten sprzedawal.
W razie reklamacji i jakichs poprawek zero problemu - przyjezdzaja pilnie to tez opinia zaslyszana bezposrednio od wlascicieli.
Wlasciwie to co zobaczylem mnie przekonalo do tej -f-my , tym bardziej ze wlasciciel to pasjonat tej technologii

MazDoroty712
05-09-2011, 09:56
firm jest sporo - ale tak naprawde przy tego typu domu najlepiej wybrac f-me ktora jest blisko (koszty dojazdow czy zakwaterowania ekipy itp) a przede wszystkim na przyszlosc sprawa napraw gwarancyjnych.


Wydatek za kwaterę na miesiąc dla 3-osobowej ekipy nie ma specjalnego znaczenia. Ważniejsze jest, by firma była solidna - w końcu chodzi o powierzenie wykonawcy sporej kasy.

prymek
06-09-2011, 09:31
oj chyba cos jest na rzeczy z Panstwem Dorota :) moze poprosimy o kontakty do tych 3 rodzin po ktorych Panstwo tez sie zdecydowali na taki sam domek co :)
a wracajac do tematu: jak wspomnialem pojezdzilem troche po ich budowach i 3 -os ekip jakos nie spotkalem (co chyba tez dobitnie swiadczy o profesjonalnym podejsciu do tematu)! widze ze moj post byl dla Pana nie jasny, otoz jakie koszty i ew. minusy z f-my z drugiego konca PL: trzeba wynajac zakwaterowanie, wynajac stroza albo postawic przyczepe na budowie - zeby ktos pilnowal sprzetu itp, koszt dowozu scian itp wiekszy, a najwazniejsze o czym pisalem ale widze trza powtorzyc to roszczenia reklamacyjne - chyba logiczne ze ktos z drugiego konca PL na drobnostki typu jakies pekniecie, rysa, zle zailozowany parapet itp. w ciagu 24 h nie przyjedzie - a w opisanej f-mie tak jest (wiedza zasiegnieta od inwestorow a nie z f-my - choc sie tym szczyca rowniez) - a jak nie zawsze mozna sie udac osobiscie a nie wydzwaniac az ktos wkoncu przestanie odb telefony :(

Moose
07-09-2011, 22:58
Wydatek za kwaterę na miesiąc dla 3-osobowej ekipy nie ma specjalnego znaczenia.

Konkretnie podaj koszty zakwaterowania...
3 osoby nie dadzą rady dźwigać ciężkich bali...

MazDoroty712
08-09-2011, 01:39
@Prymek

Po to podałem swój nr telefonu, żeby osoby które chcą sobie szkieletowca postawić mogły do mnie zadzwonić i umówić się na oględziny domu. Myślę, że 2 pozostałe też będzie można obejrzeć ale zapewne po uprzednim umówieniu się. Mam nadzieję, że w świecie ludzi kulturalnych ta forma dotarcia do tych inwestorów jest jak najbardziej akceptowalna i na tym proponuję poprzestać. Te 3 domy (gwoli uściślenia włącznie z moim) stoją w promieniu 40km, jeśli ktoś chce to sprawdzić - zapraszam. A gdyby okazało się to nieprawdą to zwracam koszty podróży i dodatkowo płacę 100zł za każdą godzinę poświęconego czasu.

Co do kosztów zakwaterowania - jak pisałem wcześniej, są pomijalne w stosunku do kosztu postawienia domu (w moim przypadku wyniosły niecałe 0,3% wartości kontraktu, dla osób z mniejszym szczęściem zapewne ok. 1%). Pilnowanie sprzętu - jak napisałem wcześniej to mieścił się on w jednym busie (patrz p. 3 mojego pierwszego postu w tym wątku) i ekipa sobie codziennie go sobie pakowała i odjeżdżała na swoją kwaterę. Materiałów na budowie trzeba pilnować niezależnie od tego, czy buduje się 50m, 5km czy 50km od miejsca zamieszkania i jest to bardziej zmartwieniem inwestora niż ekipy. No i rano przyjeżdżało tym sprinterem trzech gości i odjeżdżało też trzech... tego niestety nie jestem w stanie udowodnić ale przecież wystarczy zadzwonić do firmy i zapytać ile noclegów należy przygotować.

Koszt dowozu materiału zamknął się w jednym transporcie (ciężarówka z HDS)- też pisałem o tym w moim pierwszym poście. W stosunku do wartości inwestycji w zasadzie pomijalny.

Co do roszczeń reklamacyjnych - po pierwsze od tego jest kompetentny kierbud, żeby wszystkie potencjalne zagrożenia wychwycił (btw mam takiego i w dodatku bardzo upierdliwego, na szczęście takie dinozaury się zdarzają), po drugie warto tak po prostu interesować się na bieżąco co ktoś robi za moje pieniądze a po trzecie to nie mam ochoty czepiać się drobnych usterek (tzn. nie generujących łącznie kosztów większych niż 0,5% wartości kontraktu). Jeśli jednak tfu tfu wystąpią większe problemy i nie dogadam się z wykonawcą co do ich rozwiązania to oczywiście w tym wątku o tym napiszę.

Cieszę się, że znalazł Pan firmę, która za niewiele wyższą cenę (10%) proponuje dużo lepsze rozwiązanie i w dodatku jest ona tak dobra, że jest w stanie budować w Niemczech za polskie pieniądze i w razie usterki dojeżdżać w ciągu 24h. Niestety nie miałem szczęścia do nich dotrzeć przed podjęciem decyzji o wyborze firmy budowlanej. Niemniej i tak jestem zadowolony ze swojego wyboru. Serdecznie zapraszam na moją budowę i mam nadzieję takie otrzymać jak już stanie Pański dom.

@Moose

Konkretnie koszt zakwaterowania wyniósł mnie 500 zł, pewnie w to i tak i nie uwierzysz dlatego Ci napiszę że w moim rejonie jest realne wynajęcie kwatery dla 3 osób za 1800 zł za miesiąc.

Mój dom nie jest z bala jak Twój tylko jest to konstrukcja szkieletowa, dlatego trzech chłopa dało radę. Jeśli nadal uważasz, że moja chałupa jest jakąś reklamówką to wsiadaj w auto i jedź do Oławy (to koło Wrocławia), raptem jakieś 400km od Ciebie. Jeśli nie mam domu jak na zdjęciach które oglądałaś - jak napisałem wyżej zwracam kasę za przejazd i 100 zł za każdą Twoją poświęconą godzinę (x2 bo zdaje się chłopa też masz, jeśli są dzieci, teściowa, pies - też zabierz ku ogólnej wesołości, płacę jednakowo za każdy inwentarz). Jeśli jednak jest inaczej - stawiasz wódkę i kiełbasę, śpicie w mojej nowej chałupie i opisujesz nasze spotkanie w tym wątku. Pamiętaj tylko żeby zabrać śpiwory dla wszystkich bo dom nie wykończony :)

Moose
09-09-2011, 01:21
@Prymek



@Moose

1 Konkretnie koszt zakwaterowania wyniósł mnie 500 zł, pewnie w to i tak i nie uwierzysz dlatego Ci napiszę że w moim rejonie jest realne wynajęcie kwatery dla 3 osób za 1800 zł za miesiąc.

2 raptem jakieś 400km od Ciebie. Jeśli nie mam domu jak na zdjęciach które oglądałaś - jak napisałem wyżej zwracam kasę za przejazd i 100 zł za każdą Twoją poświęconą godzinę (x2 bo zdaje się chłopa też masz, jeśli są dzieci, teściowa, pies - też zabierz ku ogólnej wesołości, płacę jednakowo za każdy inwentarz). Jeśli jednak jest inaczej - stawiasz wódkę i kiełbasę, śpicie w mojej nowej chałupie i opisujesz nasze spotkanie w tym wątku. Pamiętaj tylko żeby zabrać śpiwory dla wszystkich bo dom nie wykończony :)

1 trudno mi w to uwierzyć, bo utrzymywałam ekipę przez kilka miesięcy w domu na działce...
2 żebyś kiedyś nie był zaskoczony... akurat Dolny Śląsk to moje strony ulubione :) ( tam się urodziłam i mieszkałam przez 8 lat)
Pozdrawiam również :)
2

MazDoroty712
09-09-2011, 09:00
@Moose

Chcesz powiedzieć, że konstrukcję z bala stawia się kilka miesięcy? Mój szkieletowiec powstał dokładnie w miesiąc i jeden dzień, chłopaki wjechali 18 lipca i wyjechali 19 sierpnia. Żywili się sami, po mojej stronie było lokum.

prymek
09-09-2011, 12:12
witam
A kto napisal ze ktos w DE robi za pl kase a nie za E ?
Czy ze w 24 h ktos tam dojezdza - dojechac to moze do mnie 20-30 km jak sie zdecyduje na ich wyrob ale napewno nie do Ciebie z Miszewa czy do jakiegos niemiocha - ale to ich i Twoj wybor - chca taniej niz buduja f-my niemieckie - to cos kosztem czegos.
Czytac ze zrozumieniem prosze :)
Jak pisalem robili glownie przez lata w DE bo byl korzystny kurs czyli odp mamona z tego, jak sie kurs zmienil zaatakowali polski rynek (wiadomo biedniejszy wiec juz tak przyciac sie nie da - choc w de wieksza konkurencja zapewne)
Dla mnie cos co jest niespotykane na pl rynku (a wiele stron firm stawiajacych chalupki przejrzalem) to fakt ze nie wstydza sie swoich produktow i je pokazuja na stronce wraz z adresem ( moze nie dokladnym - ochrona danych pewnie itp. ale ja po wydrukowaniu sobie fotek bez problemu praktycznie kazdy domek znalazlem) - poza tym przy prawie kazdym stoi baner ich f-my ze to oni zbudowali - a wystarczy tylko cos takiego (baner, zdjecie na str) w umowie ujac - mysle ze inwestor praktycznie kazdy sie zgadza - bo na chlopski rozum jezeli f-ma ktora mu buduje dom chce sie nim chwalic wszem i wobec - to ma raczej gwarancje solidnej roboty ze strony tej f-my - bo chyba nie robilaby sobie kryptoreklamy (inny aspekt to lekka uciazliwosc ze strony ogladajacych - a czasem podejzenie ze sie jakis "zlodziej" kreci wkolo domu)
Kolejny dla mnie niepodwazalny aspekt to fakt ze nadal Niemcy chca zeby im budowali (zapewne poczta pantoflowa docieraja od innych zadowolonych Niemcow) - a wiadomo jak sa nastawieni do Polakow i naszych wyrobow.
Nastepny ze nie buduja tylko w kuj-pom ale tez np. w zachodniopomorskim i co ciekawe (podobnie jak u Ciebie) jak cos w jakims miasteczku postawia to za chwile pojawiaja sie 2-3 kolejne inwestycje w tym samym miejscu - o czym to swiadczy - pozostawie bez odp.
Dobra skoncze temat bo teraz ja zostane posadzony o kryptoreklame - a z natury jestem malkontentem i jakos szukam i szukam (moze zeby na sile znalezc cos co by mnie odstraszylo od nich) i nie moge znalezc slabej strony tej f-my .
Co do ilosci osob i transportu to juz chyba wiem skad to nieporozumienie - ty poprostu masz kanadyjczyka (o czym nie pisza wyraznie na stronie tej f-my) - a nie dom z prefabrykowanych w fabryce elementow gotowych scian - czy tak?
Co do mojego zaproszenia - to troche jeszcze wody w kranie uplynie - bo dopiero co kupuje (po roku szukania- uff) dzialke - wiec budowa za jakis czas (mimo ze w kilka tyg postawia - to jest jeszcze cos takiego jak cash - a ten jest limitowany).
Tym bardziej ze przygladam sie roznym opcjom: domy z gliny czy snopkow slomy http://forum.cohabitat.net/forumdisplay.php?fid=2 (jak sie okazuje wcale nie takie tanie)
czy z bloczkow styropianowych zalewanych w srodku keramzytem lub betonem
czy takich ale te chyba nie dostepne w pl:http://www.youtube.com/watch?v=3C2ufYuoauQ&feature=related
czy z takiego styropianu http://www.m3system.pl/ (nie odp na maile wiec raczej odpada)
albo taki modulowy : http://www.wiesanastazew.pl/
No dobra koncze bo odbieglem od tematu :)
pzdr
prymek

zbyszek57
09-09-2011, 19:43
@Moose

Chcesz powiedzieć, że konstrukcję z bala stawia się kilka miesięcy? Mój szkieletowiec powstał dokładnie w miesiąc i jeden dzień, chłopaki wjechali 18 lipca i wyjechali 19 sierpnia. Żywili się sami, po mojej stronie było lokum.

Łomatko....MazDoroty...To Ty szkieletowca robilez AZ miesiac??? co tak dlugo? przecie to sie stawia tak szybko jak plonie:) Widzialem na filmach hamerykanskich...jakis Home makingover cy cóś

prymek
09-09-2011, 20:15
jak oni w 3 tylko stawiali to cos Ty chcial w 2 tyg postawic chawire?

MazDoroty712
09-09-2011, 23:35
@Zbyszek

Dziękuję za spostrzeżenie, jak będę budował w Hameryce to znajdę ekipę, co postawi mi dom szybciej :) W tym roku niestety buduję w Polsce... ten miesiąc to i tak ponad 3 razy krócej niż czas uzyskania pozwolenia na budowę. Tu jest tu a tam jest tam... - konstrukcja szkieletowa wcale nie oznacza jednakowy sposób stawiania domu, niejednemu psu na imię Burek.

Wg moich informacji postawienie konstrukcji z bala trwa mniej więcej tyle samo co szkieletowej - stąd moje zdziwienie co cieśle robili u Moose przez kilka miesięcy. Chyba że robili wszystko... ja bym na taki układ nie poszedł, z reguły albo jest się bardzo dobrym w jednej dziedzinie albo co najwyżej dobrym w kilku.

zbyszek57
10-09-2011, 00:50
dla mnie to mozesz i w dwa dni:D

szkielet to szkielet. budowa domu z bala to zupelnie co innego.

Budowanie domu z bala nie polega na postawieniu konstrukcji.Chyba jednak nie posiadasz wiedzy na ten temat.
Zostan lepiej przy szkielecie:)

tadek0507
11-09-2011, 09:55
dla mnie to mozesz i w dwa dni:D

szkielet to szkielet. budowa domu z bala to zupelnie co innego.

Budowanie domu z bala nie polega na postawieniu konstrukcji.Chyba jednak nie posiadasz wiedzy na ten temat.
Zostan lepiej przy szkielecie:)

A CO TO ZA AŻ TAKA WIELKA TECHNOLOGIA DOM Z BALA OD SZKIELETOWCA! TROCHE ZA DUZE SŁOWA! :p
POPROSTU BAL NA BAL Z WYCIOSANYMI WPUSTAMI! WIĘC JEST TO TEZ DO OGARNIĘCIA DLA ZWYKŁEGO SMIERTELNIKA! HAAAA
OD PARU LAT PRACUJE ZA GRANICĄ WIĘC MIESZKAM W SZKIELETOWCACH I JAK DLA MNIE 100% ZADOWOLENIE!
DLATEGO W POLSCE TEZ ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA BUDOWE TAKIEGO!!!
TYLKO U NAS WIADOMO JAKIE REALIA! TRZEBA ZNALESC SOLIDNĄ FIRME A NIE FIRMY ZRYW! A POTEM SAME FUCHY!

zbyszek57
11-09-2011, 18:00
A CO TO ZA AŻ TAKA WIELKA TECHNOLOGIA DOM Z BALA OD SZKIELETOWCA! TROCHE ZA DUZE SŁOWA! :p
POPROSTU BAL NA BAL Z WYCIOSANYMI WPUSTAMI! WIĘC JEST TO TEZ DO OGARNIĘCIA DLA ZWYKŁEGO SMIERTELNIKA! HAAAA
OD PARU LAT PRACUJE ZA GRANICĄ WIĘC MIESZKAM W SZKIELETOWCACH I JAK DLA MNIE 100% ZADOWOLENIE!
DLATEGO W POLSCE TEZ ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA BUDOWE TAKIEGO!!!
TYLKO U NAS WIADOMO JAKIE REALIA! TRZEBA ZNALESC SOLIDNĄ FIRME A NIE FIRMY ZRYW! A POTEM SAME FUCHY!

wybacz,, nie komentuje oczywistych bredni....Wszyscy, ktorzy tu budowali lub budują domy z bali, moga ci powiedziec , jaka jest roznica w stopniu komplikacji budowy szkieleciaka i domu z bala.

tadek0507
11-09-2011, 19:59
wybacz,, nie komentuje oczywistych bredni....Wszyscy, ktorzy tu budowali lub budują domy z bali, moga ci powiedziec , jaka jest roznica w stopniu komplikacji budowy szkieleciaka i domu z bala.

sorki ale czy ja powiedziałem coś o stopniu komplikacji? gdzie? ja tylko stwierdziłem ze dom z bali nie jest az takim zaawansowanym dziełem aby nie mozna było tego ogarnąć tak!!!!
a wywody tworzycie jakby tylko inzynier po trzech fakultetach to mógł ogarnąć naprawde!

maciej74
11-09-2011, 21:52
wiesz Tadek różnica jest taka że z dziesięć razy szybciej nauczysz się stawiać szkieletowca od bala. I przy balu ważne jest doświadczenie łatwo zepsuć materiał a beleczka np 20cm /20cm kosztuje , niedoróbki domu z bala są ciężkie do naprawienia .
Ale oczywiście wszystko się da zrobić w końcu to nie piramidy :)

zbyszek57
11-09-2011, 22:05
Maciej, daj spokoj:) ...to tadek......podfirma tych z Mikoszewa

tadek0507
12-09-2011, 08:37
wiesz Tadek różnica jest taka że z dziesięć razy szybciej nauczysz się stawiać szkieletowca od bala. I przy balu ważne jest doświadczenie łatwo zepsuć materiał a beleczka np 20cm /20cm kosztuje , niedoróbki domu z bala są ciężkie do naprawienia .
Ale oczywiście wszystko się da zrobić w końcu to nie piramidy :)

no i własnie o to chodzi! że to nie piramidy!
sprawa wygląda tak że dla jednego to i wbicie gwożdzia bedzie problemem tak!
a po drugie wątek był o firme eco house o opinie a nie o trudność stawiania domu z bali!
Poprostu na wiosne mam zamiar zacząć budowe i szukam wykonawcy a nie szukam samouczka budowy domu z bala!:bye:

tadek0507
12-09-2011, 08:39
Maciej, daj spokoj:) ...to tadek......podfirma tych z Mikoszewa
Koledze powiem tak jak narazie to pracuje jeszcze dla kogoś a nie na swoim! No ale może kiedyś!!!!!:yes:

MazDoroty712
12-09-2011, 10:42
dla mnie to mozesz i w dwa dni:D

szkielet to szkielet. budowa domu z bala to zupelnie co innego.

Budowanie domu z bala nie polega na postawieniu konstrukcji.Chyba jednak nie posiadasz wiedzy na ten temat.
Zostan lepiej przy szkielecie:)

Nie rozmawialiśmy o technologii i stopniu jej skomplikowania ale o czasie wykonania, sam to mrowisko rozgrzebałeś więc proszę o pomoc w ustaleniu czasu budowy domu z bala.

Tutaj (http://ladnydom.pl/budowa/1,106566,6227509,Domy_z_bali.html) znajdziesz cytat:

"W porównaniu ze zwykłym domem, budynek z bali powstaje bardzo szybko. Budowa domu o powierzchni około 120-140m2 zajmuje do trzech miesięcy przy pełnym wykończeniu. - Czas montażu na placu budowy wynosi ok. 4-6 tygodni - mówi Anna Wolf, konsultant projektów budowlanych."

Zbyszek, krótkie pytanie - pani Anna Wolf mówi prawdę czy kłamie? Innymi słowy - dom z bala powstaje kilka tygodni czy kilka miesięcy?


wiesz Tadek różnica jest taka że z dziesięć razy szybciej nauczysz się stawiać szkieletowca od bala. I przy balu ważne jest doświadczenie łatwo zepsuć materiał a beleczka np 20cm /20cm kosztuje , niedoróbki domu z bala są ciężkie do naprawienia .
Ale oczywiście wszystko się da zrobić w końcu to nie piramidy :)

Trafiłeś w sedno. Dla mnie był to jeden z argumentów przemawiającym za wyborem technologii szkieletowej zamiast bala.


Maciej, daj spokoj:) ...to tadek......podfirma tych z Mikoszewa

Czytając w tym wątku Twoje posty zaczynam mieć podejrzenie, że to Ty masz jakieś udziały w Eco House :) Piszesz tu chyba tylko po to by nie dać zejść temu wątkowi z pierwszej strony działu "domy drewniane" bo Twoje posty nijak się mają do tematu a oglądalność stale rośnie. Dobra robota :D

marcingdańsk
17-10-2011, 20:49
Witam.

W 2008 roku budowałem dom ECO HOUSE VIII. Po prawie 4 latach dom stoi ;). A na poważnie, nie mam żadnych zastrzeżeń. Pan Piotr cały czas służył radą i pomocą, nawet po zakończeniu budowy. Termin został dotrzymany, a wykonanie, chociaż nie jestem fachowcem oceniam na bardzo dobre.
W środku większość prac wykonywałem na własną rękę i mogłem liczyć na pomoc firmy w sprawach technicznych.
Podsumowując: z czystym sumieniem mogę polecić ECO HOUSE.

Pozdrawiam,
Marcin

yogii
05-12-2011, 12:41
Witam
Piszę znowu bo chyba zeszły post zaginął bo go nie widze!!!Miałem pytanie.Jaka jest odporność na wiatr domów drewinych?Znajomi mają i chula u nich wiatr że aż strach siedzieć.Czy to taki urok tych domów czy poprostu ich dom jest żle zbudowany?Odrzymałem już jedna odpowiedz za którą bardzo dziękuje...jest ona bardzo pozytywna.Czy ktoś mi jeszcze odpowie?!Jest to dla mnie bardzo ważne bo na wiosne chce ruszać zbudową

butynski
05-12-2011, 18:50
Witam
Piszę znowu bo chyba zeszły post zaginął bo go nie widze!!!Miałem pytanie.Jaka jest odporność na wiatr domów drewinych?Znajomi mają i chula u nich wiatr że aż strach siedzieć.Czy to taki urok tych domów czy poprostu ich dom jest żle zbudowany?Odrzymałem już jedna odpowiedz za którą bardzo dziękuje...jest ona bardzo pozytywna.Czy ktoś mi jeszcze odpowie?!Jest to dla mnie bardzo ważne bo na wiosne chce ruszać zbudową
Spoko u mnie nic nie wieje . Dom mszony wełnionką i przy dzisiejszych wiatrach nic nie przewiewa ! Jedynie gdzie czuć trochę chłodniejsze powietrze to przy oknach ale jest to tak znikome ,że można pominąć . Zresztą w domu murowanym mam to samo . Pozdrawiam

heeld*
31-01-2012, 22:56
Jeśli macie wątpliwości to polecam swoją firmę z pomorskiego i mogę dać namiary do klientów z Gdyni czy Gdańska którym budowaliśmy.
Jest to forma reklamy lecz nie ukrywam tego.
Pozdrawiam

DOSIEK
17-06-2013, 21:10
Nie wypowiadam sie na temat eco hausu o jeszce z nimi ńie zaczełam budowy , ale firmę którą eco hause poleca do fundamentów . Omijać wielkim łukiem , partacze trzeba pilować jakiego używaja materiału bo oszukują i śmią jeszcze twierdzić że to jest zgodne ze sztuką budowlaną , moge udostępnić zdjęcia tych partaczy. jest to firma z Mogielnicy / grodzisk maz.

kondy
30-07-2013, 17:47
Moi znajomi korzystali z ich usług i sobie chwalili. Ekipa podobno solidna, służyła im radą, wszystko w terminie. Domek ładny, wygląda solidnie. Myślę, że godni zaufania.

Małgorzata W.
18-09-2013, 07:24
Powiem Wam, że z taką firmą , to ja nie miałam jeszcze do czynienia. Świetna. Szybko i solidnie. Nic dodać, nic ująć, a Pan Piotr - niesamowity człowiek!
Polecam!

Gryl
18-09-2013, 13:01
Jak wspaniale, że byli klienci firmy monitorują internet w poszukiwaniu nowych dyskusji o firmie, aby się specjalnie zarejestrować i pochwalić ;)

MazDoroty712
28-12-2013, 12:33
Z tym monitorowaniem Internetu nie przesadzajmy... sporo ludzi przegląda to forum bo chce jak najlepiej i jak najtaniej wybudować dom, wśród nich są i klienci Eco-House. A to że ktoś z tych anonimów specjalnie się zarejestruje (tak jak to zresztą uczyniła 2 lata temu moja żona) by pochwalić firmę, jest w polskich warunkach faktycznie ewenementem :)

MazDoroty712
28-12-2013, 13:03
Nie wypowiadam sie na temat eco hausu o jeszce z nimi ńie zaczełam budowy , ale firmę którą eco hause poleca do fundamentów . Omijać wielkim łukiem , partacze trzeba pilować jakiego używaja materiału bo oszukują i śmią jeszcze twierdzić że to jest zgodne ze sztuką budowlaną , moge udostępnić zdjęcia tych partaczy. jest to firma z Mogielnicy / grodzisk maz.

A co na to kierbud? Mój kazał od razu pożegnać ekipę od fundamentów i dokończył ktoś inny. Ja akurat ekipy do fundamentów szukałem sam i mimo dołożenia przeze mnie staranności w tym zakresie skończyło się jak skończyło. Niestety dość często firma budowlana jest jednego roku godna polecenia a drugiego już nie i to niezależnie od kwoty którą sobie za usługę zażyczy...

metalzkudowy
11-03-2015, 11:39
Za miesiąc, po świętach Wielkiej Nocy u mnie rusza montaż domku Eco House. Fundamenty wylała moja ekipa z czego jestem zadowolony. Kontakt z Firmą Eco House mam od dwóch lat i dopytywałem się o najmniejsze szczegóły (mailowo, telefonicznie). W siedzibie firmy byłem raz i spodobał mi się domek, za drugim razem już podpisałem umowę. Porównując inne firmy ceny wykonania domu zgodnie z projektem były przeróżne... taniej, drożej.

Wybór padł na firmę Eco House ponieważ robią wszystko zgodnie z technologią budownictwa szkieletowego. Cały czas mam kontakt od kilku miesięcy z Panem Wojciechem Nitką (specjalista od budownictwa drewnianego) i potwierdził, że wszystko jest zgodne ze sztuką budownictwa szkieletowego.

A u kumpla widziałem, że zamiast foli paroprzepuszczalnej dali membrane dachową...

marmur7
19-03-2015, 11:32
Wybór padł na firmę Eco House ponieważ robią wszystko zgodnie z technologią budownictwa szkieletowego. Cały czas mam kontakt od kilku miesięcy z Panem Wojciechem Nitką (specjalista od budownictwa drewnianego) i potwierdził, że wszystko jest zgodne ze sztuką budownictwa szkieletowego.

A u kumpla widziałem, że zamiast foli paroprzepuszczalnej dali membrane dachową...


Akurat membrana dachowa to również rodzaj materiału paroprzepuszcalnego więc tragedii nie ma. Oczywiście zastosowanie jej na ściany to błąd, gdyż w technologii szkieletowej stosuje się w tym miejscu folie przeciwwietrzne, ale są tacy, którym pomylono materiały paroprzepuszczalne z paroszczelnymi. I tu problem jest już poważny.

Tubi
15-06-2015, 08:43
Gorąco kibicuje osobą, które odważyły się na szkieletowca :) Ja po długim konflikcie wewnętrznych zdecydowałem się jednak na dom z Ytonga.

albert9600
13-11-2016, 23:13
Niestety nie polecam tej firmy. Umówiłem się na oglądanie domu zrobiliśmy 200km w obie strony na 3 samochody w 3 rodziny i niestety nikt nie przyjechał nam go pokazac. Dzwonilismy 5 razy pod nr telefonu osoby z którą się omawialiśmy i nie odbierał a za 5 wyłączył telefon na godzinę. Zadzwonilismy więc na drugi numer podany na banerze osoba nic nie wiedziała o umówionej wizycie a na naszą prośbę kontaktu z tamtą osoba żeby dowiedzieć się czy ma zamiar przyjechać powiedział nam że nie ma możliwości skontaktowania się z tamtą osoba. Wynika więc że osoby do których podano numery kontaktowe się nie znają a są ta sama firma niezle co? Wiadomo że jak już na samym początku ma się taki stosunek do klienta to co dalej? A szkoda bo mieli by 3 nowe domy do postawienia a tak zrobi to inna mam nadzieję że lepsza firma która nie olewa klienta zwłaszcza na początku. Witajcie w Polsce haha jeśli szukasz dobrej opinii na temat tej firmy wlasnie znalazłeś!